Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
2004
2003

04.01.2006
Witamy po świętach!
Dzisiaj zakończył się pierwszy semestr roku szkolnego 2005/2006. W związku z tym odbyła się rada pedagogiczna, podczas której nauczyciele zakończą ciąg półrocznej pracy z uczennicami.

Również dzisiaj z samego rana mogłyśmy obejrzeć apel geograficzny, przygotowany przez klasę pierwszą i Pana Burzalskiego ,na temat kosmosu. Dziewczęta przedstawiły prezentacje multimedialną, podczas której podały nam informacje o: wszechświecie, galaktykach oraz naszym układzie słonecznym.
Niedługo kilka zdjęć pod zakładką >>APELE TEMATYCZNE


08.01.2006
6 stycznia harmonogram codziennej pracy został nieco zaburzony. Mianowicie po 2 lekcji wszystkie uczennice udały się na lodowisko (w rynku). Dziewczyn z ogromną radością zakładały nieco zniszczone łyżwy, a później z jeszcze większą radością „śmigały” po lodowej tafli. Po powrocie do szkoły, odbyła się Msza Święta, pod koniec której została poświęcona: woda, kreda i kadzidło. Następnie wszyscy udaliśmy się na wspólną kolędę po szkole, w czasie której Ksiądz Piotr poświęcił wszystkie pomieszczenia: pokój nauczycielski, klasy, czytelnię, salę komputerową i sekretariat.
kilka fotografii w Galerii/Inne oraz /Uroczystości


08.01.2006
W sobotni wieczór, 7 stycznia, odbyło się niezwykłe spotkanie opłatkowe: spotkali się nauczyciele, rodzice oraz uczennice Gimnazjum i Liceum Sióstr Urszulanek. Na spotkanie przybyła również siostra Maria Jaworska, siostra przełożona Sióstr Urszulanek w naszym mieście.
Wieczorne spotkanie rozoczęło się Mszą św. o godzinie 16:30. Po niej zebrani udali sie na aulę, gdzie wysłuchali koncertu w wykonaniu scholki Mały Asyż pochodzącej z parafii pw św.Karola Boromeusza. Zespół ma na swoim koncie profesjonalne nagrania i udział w festiwalach piosenki religijnej. W jego składzie jest jedna z naszych uczennic - Wronika Juszczak z klasy pierwszej. Weronika zaśpiewała jedną kolędę "solo".
Po koncercie obecni na sali podzielili się opłatkiem życząc sobie pomyślności w nowym roku 2006. Po życzeniach przyszedł czas na mały poczęstunek w uczelni, gdzie przy gorącej kawie lub herbacie i ciastku śpiewano kolędy przy akompaniamencie gitary. Natomiast nasze uczennice wraz z koleżankami z Liceum pomagały organizatorom spotkania, pomagając przy usługiwaniu przy stołach.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, nauczycielom i uczennicom za przybycie na tę uroczystość. Wypada dodać, że wsród uczennic znalazły się takie, które wcześniej całe południe (cztery i pół godziny) spędziły na obradach Samorządu Uczniowskiego.
kilka fotgrafii w Galerii/Uroczystości


13.01.2006
W środę 11 stycznia odbyło się spotkanie rodziców z nauczycielami z okazji zakończenia I semestru roku szkolnego. O godzinie 17:30 wychowawczynie spotkały się z rodzicami w klasach, a potem rodzice mogli skonsultować się w sprawie ocen swoich dzieci z nauczycielami, którzy czekali w salach lekcyjnych.

Również w środę rano, w ramach apelu tematycznego, Sekcja Muzyczna SU ćwiczyła z dziewczętami pieśni liturgiczne. W ramach takich spotkań dziewczęta również uczą się nowych pieśni, które później są śpiewane na Mszach św.


14.01.2006
Wczoraj w samo południe uczennice naszej szkoły miały okazję obejrzeć w jednym z wrocławskich kin film "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa". Koniec projekcji "Narnii" wyznaczył długo przez wszystkich oczekiwany moment: początek ferii zimowych!
Kilka fotografii w Galerii (INNE WYDARZENIA).


20.01.2006
Dzisiaj dodajemy nowy link do naszej strony szkolnej. "My o nas", bo taki jest jej tytuł, podaje skondensowane wiadmości o naszej Szkole w formie folderu, który przygotowano, by promować nasze Gimnazjum. Należy zajrzeć :)


27.01.2006
27 stycznia Urszulanki Unii Rzymskiej wspominają świętą Anielę Merici, założycielkę Towarzystwa Świętej Urszuli. Wszystkie szkoły urszulańskie tego dnia uczestniczą w uroczystościach związanych z Założycielką. W tym roku nasze Gimnazjum i Liceum nie obchodzą jak zwykle uroczystości, bo wypoczywają w trakcie ferii zimowych.
Chcielibyśmy życzyć Siostrom Urszulankom w dniu ich święta błogosławieństwa Bożego, sił do wytrwania w powołaniu i miłości.


31.01.2006
Dowiedziliśmy sie, że Natalia Pyka z klasy III została LAURATKĄ "zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty" z języka polskiego!! To dla nas ogromne wyróżnienie. Gratulujemy Natalce oraz pani Elżbiecie Skotnickiej, naszej polonistce, która przygotowywała naszą Lauretakę do konkursu. Natalia w tym momencie jest zwolniona z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego otrzymując za tę część maksymalną ilość pięćdziesięciu punktów.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!