Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
2007
2006
2005
2004
2003

05.01.2009
Dopiero wróciliśmy po przerwie świątecznej, a już dowiadujemy się o kolejnym sukcesie naszych uczennic. Marysia Łuc (kl.3) otrzymała nagrodę w wojewódzkim konkursie plastycznym "OCZY, USTA, NOS - PORTRET", zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury "Śródmieście" i Galerię Twórczości Plastycznej Młodych. Prace Marysi oraz Kamili Pawłowskiej (kl.3) zostały zakwalifikowane do wystawy. Gratulujemy dziewczętom oraz p. Joannie Otlewskiej, która czuwa nad rozwojem umiejętności plastycznych uczennic Gimnazjum.


05.01.2009
Przy okazji ostatniego wyjazdu do Barda Śląskiego, Rada Samorządu Uczniowskiego postanowiła wprowadzić pewną zmianę dotyczącą sekcji samorządowych. Otóż po zakończeniu pierwszego semestru sekcje zostaną rozwiązane, co pozwoli uczennicom na nowo określić swoje zainteresowanie i chęć zaangażowania się w pracę sekcji, do której już przynależały, bądź do której chciałyby przynależeć w drugim semestrze. Zapisy do sekcji będą trwały do końca tygodnia.


06.01.2009
Obchodziliśmy dzisiaj Święto Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Z tej okazji po czwartej lekcji została odprawiona Msza Święta, podczas której ks. Piotr Wawrzynek poświęcił kredę i kadzidło. Po Eucharystii przeszliśmy do Gimnazjum, by tam odbyć 'kolędę' w poszczególnych klasach oraz pokoju nauczycielskim, sali informatycznej i gabinecie Siostry Dyrektor Estery Grzegorek.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


07.01.2009
Jeszcze w ubiegłym roku - 24 grudnia dziewczęta z naszej szkoły: Gabrysia Pietraszkiewicz, Danusia Żak, Hania Sławin (kl. 3), Anastazja Małocha, Paulina Mścisz (kl. 2), Marta Golińska i Wioletta Młynarczyk (kl. 1) wzięły udział w Wigilii dla osób bezdomnych organizowanej przez CARITAS Archidiecezji Wrocławskiej. Spotkanie rozpoczęły życzenia Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego, po których odbyła się wspólna wieczerza wigilijna. Nasze uczennice pod opieką s. Oktawii Kozłowieckiej pomagały w podawaniu do stołów oraz śpiewaniu kolęd.


08.01.2009
Zapraszamy wszystkie chętne uczennice na spotkanie plenarne Rady Samorządu Uczniowskiego, które odbędzie się w sobotę o 8:45. Podczas zebrania będziemy podsumowywać miniony semestr i planować organizację imprez i świąt w przyszłym półroczu.


08.01.2009
Udało nam się w końcu wybrać z aparatem fotograficznym na lekcję muzealną do Mauzoleum Piastów Śląskich, którą tradycyjnie nasze uczennice prowadziły dla uczniów starszych klas szkół podstawowych. Tym razem Danusia Żak i Ania Kowalska przedstawiały to historyczne miejsce przesympatycznej klasie ze szkoły podstawowej Primus, którą gościliśmy na czwartkowej lekcji. Zapraszamy do GALERIA/wystawy.


09.01.2009
11. stycznia w najbliższą niedzielę o godz. 16:00 odbędzie się kolędowanie dla Uczennic Gimnazjum i Liceum oraz Nauczycieli i Rodziców. Po Mszy Świętej uczennice Liceum przedstawią jasełka, po których rozpocznie się kolędowanie połączone ze słodkim poczęstunkiem.


09.01.2009
Nazbierało się w ostatnim czasie sukcesów naszych uczennic. Zapraszamy do "osiągnięcia szkoły", gdzie publikujemy najnowsze informacje w tym temacie, dyplomy oraz artykuł prasowy o konkursie ortograficznym, w którym Dominika Dutkowiak zdobyła tytuł Mistrza, a Ola Wróblewska Wicemistrza Ortofrafii. Zapraszamy!


10.01.2009
W "BIG" zainstalowaliśmy najnowszy Biuletyn Informacyjny Gimnazjum. Telegraficzny przegląd wydarzeń grudniowych w wersji słowno-obrazkowej przygotowany jest przez Sekcję Informacyjną i Sekcję Literacką SU na przemian miesiącami. Zapraszamy!


11.01.2009
Znamy nazwiska osób, które najlepiej napisały etap szkolny Ligi Naukowej (organizowanej przez LO XIV), i co za tym idzie, które będą reprezentowały nasze Gimnazjum w etapie powiatowym.
W części humanistycznej są to Paulina Wierzbińska (kl.2), Danusia Żak, Kasia Kucharczyk i Marysia Łuc (wszystkie kl.3); w części matematycznej są to Ala Adamska, Dominika Dutkowiak (obie kl.2), Kasia Kucharczyk i Ola Zwęglińska (obie kl.3). Koordynatorem Ligi Naukowej jest p.Dorota Witrykus.


11.01.2009
Dzisiejsze popołudnie zarezerwowaliśmy na uroczyste kolędowanie wraz z rodzicami, nauczycielami oraz Liceum. Spotkaliśmy się o 16:00 w kościele św. Jadwigi, gdzie uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej przez ojca Tomasza Franca, dominikanina. Po Mszy udaliśmy się do auli, gdzie licealistki przygotowały część artystyczną dzisiejszego wieczoru.
Podczas spotkania w uczelni mieliśmy przyjemność podziwiać prace Marysi Łuc, która zorganizowała wernisaż swoich prac plastycznych pt. "Niebieskie Migdały" oraz porozmawiać w miłym towarzystwie przy herbatce i cieście. Wystawę prac Marysi będzie można obejrzeć na korytarzu św. Klary w Klasztorze Sióstr Urszulanek U. Rz.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości do obejrzenia fotografii z tego wydarzenia.


12.01.2009
Fundacja Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań zaprosiła dzisiaj klasę drugą naszego Gimnazjum do udziału w projekcie Dzieci Jednego Boga. Dziewczęta wraz z wychowawczynią - p. Dorotą Witrykus udały się do wrocławskiej Dzielnicy Wzajemnego Szacunku. Tam pod opieką przewodnika miały okazję odwiedzić cztery świątynie (katolicką - Kościół św. Antoniego, protestancką - Kościół Ewangelicko Augsburski, prawosławną - Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny i żydowską - Synagogę), spotkać się z przedstawicielami czterech wyznań oraz wziąć udział w krótkich warsztatach. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


13.01.2009
Dziś na przerwie obiadowej zebrała się LISTWA, czyli Ludzie Indywidualnie Szacujacy Twórczość Wielkich Artystów. Wspólnie z Radą Samorządu Uczniowskiego oceniła prace, które wpłynęły na konkurs fotograficzny "Gra świateł". Wyniki zostaną ogłoszone już jutro.

Na przerwie śniadaniowej odbył się skecz pt. "Na przystanku" przygotowany przez klasę trzecią. Oglądający ocenili go na 4+.

Trwa akcja charytatywna Ligi Ochrony Przyrody, podczas której możemy wrzucać pieniądze do puszki znajdującej się w klasie I. Następnie puszka powędruje do klas drugiej i trzeciej. Oprócz tego LOP zachęca do przynoszenia rzeczy, które mogłyby pomóc zwierzętom przetrwać bezpiecznie zimę-gazet, koców itp.

Zachęcamy do głosowania w naszym plebiscycie na najlepszą fotografię tego miesiąca. Głosy można oddawać na stronie Szkoły lub Samorządu Uczniowskiego.


14.01.2009
Jak w każdą środę mogliśmy wziąć udział w apelu. Tym razem był on poświęcony kosmicznej tematyce, konkretniej- gwiazdom, galaktykom i czarnym dziurom. Dziękujemy za przygotowanie apelu koleżankom z klasy trzeciej i p. Sławomirowi Florczykowi. Zapraszamy do GALERIA/apele.

O 9:00 dziewczęta z klasy trzeciej pisały część humanistyczną próbnego egzaminu gimnazjalnego. Testy przygotowuje Wydawnictwo "OPERON" razem z "Gazetą Wyborczą".

Zwyciężczynią VII Edycji Konkursu Fotograficznego pt. "Gra świateł", organizowanego przez nasze SU, została Kasia Koźma z klasy pierwszej. Gratulujemy! Nagrodą jest wybrana przez laureatkę pozycja literacka. Już wkrótce wszystkie prace będziemy mogli obejrzeć na wwwSU.


15.01.2009
Podczas dzisiejszego apelu s. Dyrektor podziękowała Dominice Chmielewskiej za rok zarządzania serwisem AKTUALNOŚCI na naszej stronie internetowej. Rolę Dominiki przejęła Dominika Dutkowiak (kl.2), która od dzisiaj będzie internautów informować o codziennych wydarzeniach w naszym Gimnazjum (Dominika na zdjęciu i na dole strony).

Dziś uczennice z klasy trzeciej zmierzyły się z kolejnym, tym razem ścisłym arkuszem próbnego egzaminu gimnazjalnego.

Wraz z końcem pierwszego półrocza Rada Samorządu Uczniowskiego postanowiła odświeżyć nieco skład sekcji. W związku z tym poprzednie członkinie zostały zastąpione nowymi. Lista nowych składów sekcji wisi na tablicy samorządowej na korytarzu szkolnym.


16.01.2009
Kolejny już dzień minął pod znakiem egzaminów próbnych. Dzisiaj przyszła pora na część angielsko- i niemieckojęzyczną.


17.01.2009
O godz. 19:15 w Kościele Garnizonowym odbył się koncert kolęd i pastorałek, podczas którego wystąpił Chór Kameralny Misericordia działający przy parafii Miłosierdzia Bożego. W chórze tym śpiewa uczennica naszego Gimnazjum - Kamila Pawłowska z klasy trzeciej.


20.01.2009
W drugim semestrze tego roku szkolnego dojdzie do drobnych zmian w planie lekcji. Zmiana dotyczy jedynie klasy pierwszej i drugiej. Zmodyfikowany plan lekcji dostępny jest w "Godziny lekcyjne". Ponadto dołączamy tam układ lekcji i dzwonków.


29.01.2009
Tydzień po powrocie do szkoły (został tylko jeden dzień ferii oraz weekend) organizujemy Drzwi Otwarte do Gimnazjum. Będzie to świetna okazja dla uczennic szkół podstawowych, aby "rozejrzeć się" po szkole i sprawdzić, jak-się-u-nas-sprawy-mają. Uprzedzając ten fakt, dzisiaj chcemy zaprosić wszystkich do zaglądnięcia do linku "nasze zakątki", bowiem udało nam się to miejsce trochę udoskonalić o nowe zdjęcia i nieco zmienioną szatę graficzną - (prawie) wszystkie miejsca, gdzie na codzień poruszamy się nie tylko w celach naukowych obejrzymy tylko w "nasze zakątki" - zapraszamy!
Do "nasze zakątki" wejdziemy też przez nowy baner, znajdujący się w naszym serwisie zaraz nad informacjami.


29.01.2009
Aktywny wypoczynek? Jak najbardziej! W dniach 8.01-24.01.2009 grupka dziewcząt z naszego Gimnazjum wraz ze starszymi koleżankami z Liceum spędzała czas w Bolesławowie. Urszulanki podnosiły poziom swojej kultury fizycznej, zgłębiając tajniki jazdy na nartach na Kamienicy i Czarnej Górze pod opieką siostry Estery Grzegorek i p. Tomasza Hermana.


30.01.2009
W dzisiejszym wpisie na naszych AKTUALNOŚCIACH zapraszamy w przeszłość i przyszłość. Jeśli chodzi o przeszłość - właśnie opublikowaliśmy najnowszy, styczniowy, BIG - biuletyn informacyjny dostępny jest do poczytania w "BIG"; mówiąc o przyszłości, mamy na myśli TERMINARZ, gdzie możemy dowiedzieć się, jak będzie wyglądał następny miesiąc pracy naszego Gimnazjum. Zapraszamy!


31.01.2009
Zapraszamy do GALERIA/inne, gdzie opublikowaliśmy zdjęcia z obozu narciarskiego w Bolesławowie, w którym uczestniczyły nasze dziewczęta w ubiegłym tygodniu.

Chcielibyśmy przypomnieć, że w poniedziałek do szkoły przychodzimy na 8:15. O 8:30 rozpoczniemy Mszą św. świętowanie uroczystości św.Anieli i Dzień Życia Konsekrowanego. Eucharystia rozpocznie się na korytarzu św.Klary, skąd w procesji wejdziemy ze świecami do kościoła. Szczegółowy plan wydarzeń poniedziałkowych na wwwSU - zapraszamy.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!