Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.01.2012
Styczeń 2012. Nowy rok, nowy miesiąc, a w nim pracujemy tylko ok 2 tygodni :) W terminarzu zamieściliśmy uaktualniony rozkład wydarzeń naszego Gimnazjum na świeżo rozpoczęty miesiąc - zapraszamy do zapoznania się planem!
Na uwagę i przypomnienie zasługuje półroczne spotkanie rodziców z nauczycielami, które odbędzie się już za trzy dni, we środę.

Jutro z okazji wizyty duszpasterskiej w naszej szkole przerwy i lekcje będą odbywały się w rytmie pierwszego piątku miesiąca.


02.01.2012

Zaraz po czwartej lekcji na kolędę przyszedł do naszego Gimnazjum ks. Piotr Wawrzynek na wizytę duszpasterską. Poświęcił wszystkie pomieszczenia, w których na co dzień pracujemy, zaczynając od pokoju nauczycielskiego, a na sekretariacie kończąc. Na koniec Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Ania Pietrucha (kl.3), w imieniu całej szkoły podziękowała ks. Piotrowi za przybycie. Kolęda w naszej szkole odbywa się nieprzerwanie już od 7 lat.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


02.01.2012
Uwaga konkurs!
W najbliższy czwartek w naszej szkole odbędzie się I etap (pisemny, zadania zamknięte i otwarte) konkursu polonistycznego "Ojczyzna Polszczyzna", któremu patronuje prof. Jan Miodek. Uczennice, które są zainteresowane wspomnianym konkursem, proszone są o zgłaszanie się do p. A. Molasy.
Etap kolejny, ustny, odbędzie się 11 stycznia br, także w naszej szkole. Najlepsze uczestniczki będą reprezentowały naszą szkołę w rozgrywkach międzyszkolnych.


03.01.2012
Serdecznie zapraszamy uczennice, rodziców i nauczycieli w najbliższą niedzielę (8 stycznia) na wspólne kolędowanie. Rozpoczniemy o 16:00 Mszą św., by następnie przejść do szkolnej auli. Tegoroczne spotkanie uświetni występ kl. IIa LO, w którym występują nasze absolwentki. Kolędowanie połączone jest z kwestą organizowaną przez absolwentkę Gimnazjum i LO, Martę Milczarską, na rzecz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci w Jaszkotlu, prowadzonego przez prowadzony przez
Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej. Marta opowie o ośrodku i jego działalności, a Kinga Augustyn z Nowego Jorku wystąpi z koncertem skrzypcowym. Będzie można tez kupić dobre ciastko do kawy, a zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci.
Gimnazjum i Liceum serdecznie zapraszają!


04.01.2012
Już wiemy kto wejdzie w skład drużny matematycznej konkursu Ligii Naukowej. Są to: Basia Wędrychowicz, Ania Naglik, Marta Hałas i Agnieszka Torzewska (wszystkie kl.3).

11 stycznia będzie Rada Pedagogiczna, natomiast dzisiejszego popołudnia miało miejsce spotkanie nauczycieli z rodzicami, którzy poznali nasze półroczne oceny. Zapewne dlatego w ciągu najbliższych kilku dni będzie można zaobserwować wzmożoną chęć nauki wśród uczennic naszego Gimnazjum.


05.01.2012
Mamy trzy finalistki w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego na najlepszy projekt historyczno-dziennikarski pt.: Polacy beatyfikowani przez Jana Pawła II. Błogosławiony Edmund Bojanowski.

Są to: Ola Mikos, Michalina Osieleniec, Agnieszka Łazorko. Dziewczęta pod opieką p. A. Tracz-Molasy pracowały przez dwa miesiące nad ostatecznym rezultatem wyróżnionej pracy. Uroczyste wręczenie nagród w piatek, 13. 01. 2012 roku w Warszawie, w Instytucie Jana Pawła II.


06.01.2012
Ostatni miesiąc starego roku obfitował w naszej szkole w wydarzenia w takim stopniu, że wybranie ośmiu najistotniejszych przysporzyło nam niemało kłopotu. Selekcja najważniejszych wydarzeń mijających miesięcy potrzebna jest do skomponowania Biuletynu Informacyjnego Gimnazjum, a najnowsze jego wydanie znajdziemy w BIG po lewej stronie naszej witryny. Selekcji i edycji tekstu dokonała Julka Frontczak. Zapraszamy!


07.01.2012
Dzisiaj od samego rana samorządowiczki zgromadzone w sali informatycznej odbywały półroczne spotkanie podsumowujące pierwszy semestr, podczas którego także planowane wydarzenia drugiego okresu roku szkolnego.


08.01.2012

Mszą św. o 16:00 rozpoczęliśmy nasze tradycyjne wspólne kolędowanie. Tegoroczne spotkanie w auli szkolnej zostało uświetnione występem p.Kingi Augustyn, na co dzień studiującej i mieszkającej w Nowym Jorku, która wystąpiła z koncertem skrzypcowym. Koncert odbył się dzięki wolontariuszom z Klubu Rotary, którzy przybyli na nasze świętowanie, aby zachęcić do wsparcia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci w Jaszkotlu, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej. Oprócz koncertu, obejrzeliśmy także jasełka w wykonaniu drugoklasistek z Liceum oraz śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie różnych muzyków z grona rodziców, nauczycieli i uczennic. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


09.01.2012
W tym tygodniu będzie się dużo działo. We wtorek, od 8.00 klasa trzecia będzie pisać próbny egzamin gimnazjalny Instytutu Badań Kompetencji, część humanistyczną. W środę o 7.00 w uczelni szkoły odbędzie się szkolny konkurs mitologiczny (I etap) organizowany przez p. A. Dubaj i p. A. Molasy. Zaraz po nim, od 8.00 klasa trzecia zmierzy się z próbnym egzaminem gimnazjalnym, tym razem częścią matematyczną i przyrodniczą. Na zakończenie dnia, na 7 i 8
godzinie lekcyjnej w szkolnej uczelni odbędzie się II etap (ustny) konkursu "Ojczyzna Polszczyzna", którego szkolnym koordynatorem jest p. A. Molasy.


09.01.2012
Julia Daszkiewicz, Basia Wędrychowicz, Ola Cipora, Ewelina Wojnowska, Gosia Kawalec, Monika Mazur, Karolina Wieszczak (kl.3), Basia Mika, Kasia Pieniążczak oraz Ola Masiuk (kl.2) jako siatkarska reprezentacja naszego Gimnazjum grały dziś kolejne dwa mecze w gimnazjum nr 13, gdzie udały się pod opieką p. Tomasza Hermana. Niestety po kilku dużych sukcesach, jakimi były poprzednie zwycięstwa, dziewczęta poniosły porażkę przegrywając 2:0.
Zapraszamy do GALERIA/inne.


10.01.2012
Serdecznie zapraszamy na serię Drzwi Otwartych, które będziemy w tym roku organizować w lutym, marcu i kwietniu. Mamy nadzieję w ich trakcie pokazać kandydatkom do naszej szkoły, jak funkcjonujemy, czym żyjemy na co dzień i poprzez nasze prezentacje zapewnić je, że jesteśmy najlepszym wyborem, jakiego można dokonać, jeśli chodzi o gimnazjum.

Po raz pierwszy otwieramy podwoje naszego Gimnazjum w sobotę, czwartego lutego, o godzinie 10:00. Prosimy o przekazywanie tej informacji szóstoklasistkom, ich rodzicom i znajomym. Z góry dziękujemy!


11.01.2012

W lustrze przegląda się każdy z nas, ale czy ktokolwiek zastanawiał się nad tym, jak powstało, jak jest jego historia czym było dla ludzi na przestrzeni wieków? Nasze zaległości nadrobiły na dzisiejszym apelu cztery trzecioklasistki: Ula Wiśniewska, Julia Daszkiewicz, Pola Slesarow i Basia Wędrychowicz. Zapraszamy do GALERIA/apele.


12.01.2012

Pierwszy semestr nauki oficjalnie zostaje zakończony radą pedagogiczną klasyfikacyjną, w jednogłośnym głosowaniu. Następnie nauczyciele udają się z sali informatycznej do pokoju nauczycielskiego, gdzie czeka na nich przygotowana o trzy tygodnie przesunięte spotkanie wigilijne, które nie mogło odbyć się w czwartek przed Świętami z powodu pogrzebu księdza proboszcza. Prezentów już niestety nie było, ale jest jest 12 zdjęć w GALERIA/konferencje. Zapraszamy.


13.01.2012
W środę w naszym Gimnazjum odbyły się dwa konkursy. Pierwszy z nich to szkolny konkurs mitologiczny, organizowany przez p. A. Dubaj i p. A. Molasy. Po wczorajszym etapie pisemnym do części ustnej, która już 8 lutego, przeszło sześć osób: Agnieszka Żurek, Gosia Szewczyńska, Ola Gwiazda, Dominika Opala, Ania Pietrucha i Pola Slesarow. Po południu tego samego dnia niektóre uczennice występowały w ustnej części Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzna Polszczyzna. Po wylosowaniu zagadnienia i przygotowaniu odpowiedzi, każda z uczestniczek opowiadała historię na zadany temat. Poziom wszystkich prezentacji był bardzo wysoki. Gratulujemy pomysłowości i odwagi!


14.01.2012
Podczas piątkowej modlitwy porannej Przewodnicząca Samorządu Ania Pietrucha (kl.3) podziękowała Agnieszce Torzewskiej (kl.3) za publikowanie notek na stronie szkoły. Funkcję "notkarza" przejęła Ola Seredyńska (kl.2). Będzie "opiekować się" stroną przez następny rok.

Makijaż, wyjściowe stroje... To wszystko z powodu wieczornego wyjścia do Opery Wrocławskiej na "Opowieści Hoffmanna" Jacquesa Offenbacha. Wszyscy z zachwytem oglądali spektakl. Nikt nie żałował wyjścia.


21.01.2012
Grupa naszych uczennic udaje się na obóz narciarski do Bolesławowa. Życzymy im oraz ich opiekunom wspaniałej pogody oraz bezpiecznego szusowania po ośnieżonych stokach!


23.01.2012

Strona startowa, której grafikę widzimy u góry odeszła w niepamięć. Żegnamy ją bez emocji. Od dzisiaj nasza witryna będzie prezentować się o tak:27.01.2012
27 stycznia obchodzimy w Kościele liturgiczne wspomnienie św.Anieli Merici, która w XVI wieku założyła Towarzystwo św.Urszuli, które następnie przekształciło się w Zakon Św. Urszuli. To wielkie święto Sióstr Urszulanek (w tym i nasze), które dzisiejsze świętowanie poprzedziły trzydniowymi rekolekcjami. Za tydzień także i my w naszym Gimnazjum wspomnimy św. Anielę.

Strona internetowa naszych Sióstr zaprezentowała dzisiaj nowe miejsce w internecie, gdzie można podziwiać wizerunki św. Anieli (obrazy i rzeźby), które znajdują się w polskich klasztorach. Na początek zobaczymy Świętą w czterech domach (Wrocław, Polanica Zdrój, Bardo Śląskie i Lublin) - zapraszamy!


28.01.2012
Powoli nasze myśli musimy skłaniać ku szkole. Na początek coś miłego - do powiatowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzna Polszczyzna zakwalifikowały się następujące osoby: Ola Gwiazda, Ania Naglik, Gosia Pawlińska, Ania Pietrucha, Ewa Rejman, Agnieszka Torzewska i Agnieszka Żurek.

Ponadto, Ola Gwiazda i Marta Hałas zakwalifikowały sie do II etapu Dolnośląskiego Konkursu Języka Francuskiego organizowanego przez WCDN, który odbędzie sie 8 marca (piątek) o godz. 9.30 w Gimnazjum nr 34 we Wrocławiu.

Dziewczynom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych.


29.01.2012

Śnieg, góry i narty - właśnie tak kilka uczennic naszego Gimnazjum spędziło drugi tydzień ferii. Dziewczęta przez tydzień szalały na stokach Czarnej Góry. Do Bolesławowa udały się pod opieką p. Tomasza Hermana oraz p. Adama Wasilewskiego. Zapraszamy do GALERIA/inne.


30.01.2012
Za 4 dni w naszym Gimnazjum pierwsze Dni Otwarte, na które raz jeszcze serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane. Dzisiaj, według obietnicy, prezentujemy informacje związane z procesem rekrutacyjnym do naszego Gimnazjum. Prosimy o dokładne zapoznanie się z materiałami. Zapraszamy do "rekrutacja" po lewej stronie naszej witryny.

Bardzo ważna informacja! W tym roku nasze Gimnazjum nie funkcjonuje w elektronicznej rekrutacji, której podlegają tylko i wyłącznie szkoły publiczne prowadzone przez Gminę Wrocław.


31.01.2012
Po raz drugi w tym roku szkolnym uczennice rywalizują w szkolnym konkursie języka angielskiego. Tym razem będzie to dwuetapowy The Best Writer 2012 (w poprzedniej edycji zwyciężyła Basia Szczotka), a pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy ba temat 80 idiomów i przysłów angielskich.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!