Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2004
2003

05.10.2005
Apel geograficzny
Jak co środę uczennice zgromadziły się na auli, aby zobaczyć kolejny apel. Tym razem był to apel geograficzny na temat Bieguna Południowego. Została wyświetlona prezentacja, którą przygotowały: Joanna Nestorowicz i Marta Miszczyszyn (kl 3) pod opieka pana Sławomira Florczyka.

Młodzi głosują!
Dzisiaj w naszej szkole odbyły się wybory prezydenckie. Podczas przerwy obiadowej wszystkie uczennice udały się do małego pokoiku aby oddać głos na swojego kandydata. Po przeliczeniu głosów przez uczennice z klasy 3, wyniki zostały przekazane panu Markowi Różalskiemu. Już jutro wyniki zostaną ogłoszone na forum szkoły.

Rada pedagogiczna
Po lekcjach o godzinie 15:30 odbyła się rada pedagogiczna, której
tematem było omówienie wyników egzaminu gimnzjalnego 2005 oraz krótki
kurs pierwszej pomocy.


07.10.2005
Chociaż wyniki wyborów nie zostały ogłoszone na forum szkoły, zobowiązujemy się do ich podania. Dwaj główni faworyci (Donald Tusk i Lech Kaczyński) zgodnie z oczekiwaniami zajęli czołowe miejsca. Jednak liderem okazał się Donald Tusk (32 głosy), uzyskując jednogłosową przewagą nad Lechem Kaczyńskim (31 głosów). Inni kandydaci startujący do tego stanowiska otrzymali poparcie w granicach błędu statystycznego.


11.10.2005
Drrrryń
W naszej szkole pojawił się nowy przybysz, a imię jego brzmi dzwonek. Chociaż jego dźwięk kojarzy się uczennicom z dworcem, nie zmienia to faktu, że od dzisiaj będzie przypominał nam o każdej przerwie i modlitwie.

Dzisiaj odbyła się wizytacja w naszej szkole. Nie możemy podać wszystkich informacji związanych z tą kontrolą, ale z dumą informujemy, że wszystko jest w należytym porządku. :-)


12.10.2005
Godzina 8:45- apel
Na dzisiejszym apelu Stokroty (Ola Cupiał, Gosia Dziembek oraz Agnieszka Petelenz) przedstawiły nam krótką historię różańca. Opowiedziały o jego pochodzeniu, zanczeniu, kształtowaniu się na przestrzeni wieków oraz o tym jak ważną funkcje pełni w życiu każdego człowieka. Następnie wszycy razem zmówiliśmy 1 dziesiątkę różańca.
Kolejnym punktem programu było krótkie opowiadanie na temat V Forum Młodziezy Katolickiej w Częstochowie przygotowane przez klasę trzecią (Marta Miszczyszyn, Karolina Piwowar, Karina Osieleniec, Marzena Stroisz, Paulina Lesiak, Wiktoria Wyrzykowska, Olga Pedryc).


15.10.2005
W naszej szkole odbył się Dzień Edukacji Narodowej. O godzinie 10:40 wszyscy zebraliśmy się na auli. Na początek przewodnicząca szkoły złożyła podziękowania i życzenia dla wszystkich nauczycieli, którzy tego dnia pojawili się w szkole. Następnie uczennice poszczególnych klas oraz członkinie RSU wręczyły kwiaty oraz drobne upominki kadrze pedagogicznej. Kolejnym punktem programu było odśpiewanie (przez sekcję muzyczna i ochotniczki) piosenki na melodię „przybyli ułani pod okienko” (podkład muzyczny Gosia (kl 1), Magda (kl 3)). Po odśpiewaniu piosenki, został rozegrany krótki quiz dla nauczycieli, podczas którego wyświetlane były ich zdjęcia z lat młodości. Zadanie polegało na odgadnięciu, kogo przedstawiała dana fotografia. Zwyciężczynią konkursu została pani Dorota Witrykus, która w nagrodę otrzymała tablo z w/w zdjęciami. Wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć etiudę jesienna przygotowaną w całości przez dziewczyny z kółka teatralnego. Uroczystość urozmaiciła Karolina Machnicka (kl 2) swym wierszem w którym opowiedziała nam co nie co o nauczycielach. Uroczystość na auli zakończyła się odczytaniem listu przekazanego przez siostrę Prowincjalną oraz przemową siostry Dyrektor. Pod koniec wszyscy udaliśmy się do kina na film R. Polańskiego pt. „Oliver Twist”.
Zapraszamy do galerii zdjęć.


18.10.2005
Kolejny rok z rzędu w naszej szkole odbyło się nabożeństwo różańcowe, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.

>>Dwa zdjęcia w naszej Galerii, a więcej informacji na stronie SU.


19.10.2005
Prawie każdą środę urozmaica nam poranny apel. Tym razem zostały zaprezentowane samorządy klasowe. Zaczęła klasa 3 (Paulina Lesiak- przewodnicząca, Karolina Piwowar- wice, Gosia Jeżewska- skarbnik). Dziewczyny opowiedziały o sobie, w kilku zabawnych zdaniach. Całą prezentację urozmaicił plakat , który od jurta zawiśnie na szkolnym korytarzu. Kolejny samorząd pochodził z klasy drugiej (Aga Petelenz- przewodnicząca, Iza Chojnacka- wice, Ola Cupiał- skarbnik) Przy tej prezentacji mogłyśmy dowiedzieć się, dlaczego samorząd klasy drugiej nie jest przygotowany na pokaz . W ciekawy sposób, między wierszami, zostały przemycone najważniejsze informacje o reprezentantkach. Klasa pierwsza postawiła na inscenizację-ruchowo- śpiewowo- wierszowaną, podczas której został przedstawiony tegoroczny samorząd (Karolina Dzimira- przewodnicząca, Hania Huryk- wice, Dominika Plichta- skarbnik). Jak można było zobaczyć, nie tylko dziewczyny z samorządu, ale także spora część klasy pierwszej zaangażowała się w prezentację.

>> zdjęcia w galerii


20.10.2005
Dzisiaj ostatni dzień Góry Grosza. Z dumą możemy stwierdzić, ze akcja zakończyła się sukcesem. Ilość „groszówek” uzbieranych przez każdą z klas ogłosimy kolejnym razem. Chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które pomogły w przeliczeni uzbieranych pieniędzy.

Podczas jednej z przerw został sprawdzony porządek, a po lekcjach ocenione gazetki klasowe. Więcej na stronie samorządu uczniowskiego (zdjęcia gazetek niedługo w galerii, również na stronie samorządu).


21.10.2005
21 października- święto świętej Urszuli.
Po przybyciu do Szkoły o godzinie 8:10 znowu trzeba było ją opuścić. Dziewczęta z Gimnazjum i Liceum udały się do kościoła uniwersyteckiego. Podczas Mszy św. odbyło się przyrzeczenie klas pierwszych, zarówno gimnazjalistek, jak i licealistek. Następnie zostały odnowione przyrzeczenia pozostałych uczennic, z klas drugich i trzecich. Po Mszy wróciliśmy do Szkoły, gdzie na auli odbyła się akademia. Kilka pieśni w wykonaniu gimnazjalnego chóru, życzenia dla sióstr dyrektore naszych Szkół, Siostry Przełożonej i Prowincjalnej od: nauczycieli, rodziców, wychowanek oraz uczennic. Następnie 2 klasa liceum zaprezentowała sztukę pod tytułem "Perły Świętej Urszuli". Po uroczystości uczennice rozeszły się do klas, gdzie mogły spokojnie skonsumować "placek urszulański".

Zapraszamy do naszej Galerii zdjęć.


24.10.2005
W zeszły czwartek (20.10) Karolina Machnicka z klasy drugiej zajęła II miejsce w Finale Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego, dzięki czemu zakwalifikowała się do drugiego etapu (ogólnopolskiego). Konkurs odbył się w Wałbrzychu. Karolinie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Również w czwartek Joanna Wasilewska z klasy pierwszej zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Internetowym pod tytułem "Przygoda wakacyjna".

>> kilka zdjęć w galerii


26.10.2005
26 października- Klasa trzecia wraz z Panem Różalskim na 7 lekcji udała się do Ossolineum. Wyjście odbyło się w ramach lekcji WOS-u. Tematem pzewodnim była historia związku zawodowego Solidarność. Na miejscu mogłyśmy wysłuchać ciekwago wykładu oraz obejrzeć wyjątkowe zbiory, zgromadzone przez pracowników Ossolineum.

>>kilka zdjęć w galerii


27.10.2005
Wczoraj odbyła się jeden z kolejnych apeli tematycznych. Tym razem klasa I, II i III opowiedziały nam gdzie na początku roku udały się na wycieczki klasowe.
Klasa I – Ślęża
Klasa II – Sztolnia
Klasa III – również Ślęża

>W galerii kilka zdjęć pod zakładka apele tematyczne

Jak można zauważyć Samorząd działa bardzo aktywnie. Dzisiaj we wszystkich klasach odbyła się krótka sonda (Gdybyś na jeden dzień mogła stać się mężczyzną, to kim i dlaczego?). Kilka najciekawszych odpowiedzi już niedługo na forum strony samorządowej. Również dzisiaj zakończyła się kolejna akcja charytatywna- tym razem zbierane były ubrania. Wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w akcji, dziękujemy.

> kilka zdjęć w galerii samorządowej

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!