Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
2004
2003

02.10.2006
30 września około trzydzieści Uczennic naszej Szkoły wraz z panią Elżbietą Skotnicką zasiadło na widowni teatru muzcznego Capitol we Wrocławiu. Dziewczęta obejrzały musical pt. "My fair Lady".


03.10.2006
W KLASA/klasa trzecia publikujemy 4 fotorelacje z wydarzeń, w których trzeciaki brały udział oraz spora iość notek informacyjnych.
Zapraszamy do KLASY.


04.10.2006
W godzinach popołudniowych odbyła się w ramach Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli rada pedagogiczna dotycząca problemu uzależnień. Na spotkanie zostali zaproszeni eksperci z MONAR-u, którzy pokrótce przybliżyli nauczycielom problem związany z zażywaniem narkotyków. Na końcu spotkania zadawano ekspertom pytania problemowe, na które ci odpowiadali opierając się na swojej bogatej wiedzy, ale i przede wszystkim doświadczeniu.
W GALERIA/konferencje przedstawiamy kilka fotografii z tego spotkania.


04.10.2006
Środowy apel liturgiczny poprowadzony przez sekcję muzyczną dziś odbył się w celu powtórzenia pieśni na piątkową Eucharystię.


05.10.2006
Na wczorajszym apelu ogłoszono zwyciężczynię na najładniej wykonany plan lekcji. Osobą, która z tym zadaniem poradziła sobie najlepiej jest Martyna Gach z klasy trzeciej! Otrzymała ona bilet na dowolnie wybrany seans filmowy. Przyznano także wyróżnienia następującym osobom: Oli Zwęglińskiej, Kamili Pawłowskiej, Asi Wasilewskiej, Magdzie Kasprzyk oraz Zuzi Chodorowskiej. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!:)


06.10.2006
Dzisiejsza Msza pierwszopiątkowa odbyła się z udziałem nowych ministrantek, a mianowicie Kasi Chrobot, Danusi Żak oraz Ali Barabach. Jak co miesiąc uroczystości przewodniczył ksiądz Piotr, a sekcja muzyczna zajęła się oprawą muzyczną Eucharystii.


08.10.2006
Sobotniego ranka uczennice Gimnazjum i Liceum wraz z wychowawcami wyruszyły do Warszawy. Głównym celem tej wycieczki było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Obiekt ten, dzięki takim elementom jak odtwarzane relacje Powstańców, czy odgłosy strzelanin oraz pieśni z lat wojny pozwolił nam choć trochę odczuć to, co działo się w 1944 roku. Podążaliśmy także tunelami na wzór podziemi Warszawy z czasów powstania, czytaliśmy listy ludzi żyjących w tamtych czasach... Udaliśmy się również na Cmentarz Powązkowski, gdzie spoczywają ciała ofiar II wojny światowej, przespacerowaliśmy się po urokliwym Wilanowie, zobaczyliśmy kościół pw. św. Stanisława Kostki oraz muzeum upamiętaniające kapłana tej parafii - męczennika, ks. Jerzego Popiełuszkę. Taka lekcja historii i patriotyzmu przydała się zapewne każdej z nas.
Zapraszamy do GALERIA /inne wydarzenia.


12.10.2006
Wczorajszy temat apelu związany był z obecnym miesiącem, a więc z modlitwą różańcową. Dziewczyny z klasy pierwszej i trzeciej pod kierunkiem s.Rut wyjaśniły nam sens odmawiania modlitwy do Matki Boskiej oraz to, jak ważny jest różaniec w życiu każdego chrześcijanina.


13.10.2006
Siódmego października dziewczęta z trzeciej klasy należące do koła biologicznego wystąpiły w roli organizatorek III Festiwalu Dyni. Cała zabawa, która przybrała formę konkursu, odbyła się w Ogrodzie Botanicznym. Tam organizatorki zadawały napotkanym ludziom (dzieciom, młodzieży, dorosłym) pytania z wiedzy o tytułowym warzywie, a za poprawne odpowiedzi przyczepiały im do ubrań małe dyńki, co było sposobem na roztrzygnięcie sobotniej rywalizacji.


13.10.2006
Piątek 13 października był dniem uroczystym w naszej Szkole. Tego dnia świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Już o 8:30 zebraliśmy się w auli, gdzie odbyła się "impreza" przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Wszystko rozpoczęła prezntacja współczesnych gwiazd około-showbiznesu, do grona których słusznie zaliczono również naszych pedagogów. Po tym wstępie Siostra Dyrektor - s. Estera Grzegorek a następnie przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego złożyły nauczycielom życzenia, obdarowując ich kwiatkami i upominkami, po czym zaprezentowano krótką inscenizację na temat, kim mogli by zostać nasi pedagodzy, gdyby nie zdecydowali sie wybrać tego zawodu. Punktem kulminacyjnym programu artystyczno-rozrywkowego była gra planszowa, gdzie pionkami i jednocześnie graczami byli właśnie nauczyciele. Rozgrywkę wygrała siostra Rut Kowalczyk.
O godzinie 10:00 w kinie Helios czekał na nas film "Karol - papież, który pozostał człowiekiem", gdzie udaliśmy się zwartą kolumną przez rynek Starego Miasta.
Fotografie w GALERIA/uroczystosci oraz w Galeria na wwwSU.


15.10.2006
Zapraszamy do GALERIA/inne, gdzie opublikowaliśmy fotografie sprzed tygodniowej imprezy (Święto Dyni), która odbyła się w ogrodzie botanicznym z naszym aktywnym udziałem.


16.10.2006
Dziś przeżywaliśmy dzień, w którym swoje święto obchodzi św. Urszula. Uroczystość, w której prócz naszego Gimnazjum uczestniczyło także Liceum Urszulańskie, rozpoczęła się Eucharystią w kościele uniwersyteckim. Tam nastąpiło złożenie przyrzeczeń oraz ich odnowienie. Dla klas pierwszych obu Szkół był to niezwykle ważny moment, ponieważ one wymawiały te zobowiązujące słowa po raz pierwszy. Dziewczęta przysięgały w obliczu Pana, uczciwie zdobywać wiedzę, dawać przykład swojej wiary chrześcijańskiej oraz dbać o dobre imię Szkoły. Po Mszy świętej udaliśmy się do auli szkolnej, gdzie głos zabrały s. Przełożona Maria Jaworska, s. Dyrektor Gimnazjum Estera Grzegorek oraz s. Dyrektor Liceum Józefa Jezierska. Siostry Urszulanki zostały także obdarowane kwiatami i życzeniami. Ostatnim już punktem dnia był poczęstunek w klasach, na który wszystkie udałyśmy się z zapałem:)
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


18.10.2006
Dzisiejszy apel przygotowała klasa trzecia z panią Anną Szymusiak-Senko. W pierwszej części obejrzeliśmy prezentację mutimedialną relacjonującą wyjście uczennic z koła biologicznego na niedzielny Festiwal Dyni. Następnie dziewczęta wybrały po jednej osobie z każdej klasy, czyli Balbinę Skolasińską, Magdę Hermaszewską i Martę Tatarską oraz nauczycielkę - p. Dorotę Witrykus. Uczestniczki odpowiadały na pytania z wiedzy o tytułowym warzywie - dyni. Najlepszą znawczynią okazała się Magda z klasy drugiej, która została nagrodzona prawdziwą dyńką:)
Fotografie w GALERIA/apele.


18.10.2006
Z częścią humanistyczną zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty uczennice naszej Szkoły zmierzyly się dziś w godzinach 12:00-13:00. Następny test, tym razem matematyczno-przyrodniczy odbędzie się 26.10.
Kilka fotografii w GALERIA/inne.


19.10.2006
Na korytarzu prowadzącym do Gimnazjum można obejrzeć wystawę o Janie Pawle II przygotowaną z okazji wyboru naszego Rodaka na Stolicę Piotrową. Wcześniej tę galerię można było zobaczyć w kościele prafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ulicy Agrestowej. Wystawę przygotowała Gabrysia Pietraszkiewicz (uczennica klasy pierwszej), Dorota Pietraszkiewicz (absolwentka)oraz Gabrysia Gajda (również z pierwszej klasy) przy pomocy p. Adriany Pietraszkiewicz. Zapraszamy do GALERII/wystawy.


19.10.2006
Drugi w tym roku Dzień Serviam przebiegał pod hasłem pomocy w nauce. Temat ten realizowany był poprzez tradycyjne noszenie plakietek z hasłem Serviam oraz odtwarzanie z magnetofonu najważniejszych wiadomości z takich przedmiotów, jak np. j.polski, j.angielski czy historia. Powstały także listy z osobami, które zobowiązały się do pomocy koleżankom w dziedzinach, w których czują się najlepiej.


21.10.2006
Nasze Gimnazjum bierze udział w projektach organizowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Miłośników Nauki i Kultury PROGRESSIO, którego prezesem jest nasz nauczyciel, p.Bogusława Przewłoka.
Obecnie bierzemy udział w dwóch przedsięwzięciach:

II edycja projektu DOM OJCZYSTY. Zajęcia popularyzujące polskie tradycje i obyczaje, organizowane przez Europejskie Stowarzyszenie Miłośnikówków Nauki i Kultury PROGRESSIO z dotacji GMINY WROCŁAW, odbywać się będą od 29 IX 2006 do 1 VI 2007 roku w placówkach wrocławskich: Szkole Podstawowej nr 90, 47 i 84, w Publicznym Gimnazjum Sióstr Urszulanek i Gimnazjum nr 17.
Dolnośląska Gazeta Szkolna nr 327, str. 5

Projekt z edukacji miedzykul-turowej organizowany będzie przez Europejskie Stowarzyszenie Miłośników Nauki i Kultury PROGRESSIO z dotacji GMINY WROCŁAW, a zajęcia przeprowadzone zostaną od 14 X 2006 do 15 VII 2007 roku w Szkole Podstawowej nr 90 im. prof. St, Toł-py przy ul. Orzechowej 62 oraz w Publicznym Gimnazjum Sióstr Urszulanek, pl. Nankiera 16.
Cele zajęć: prowadzenie dialogu interkulturowego opartego na rozumieniu, poszanowanie i akceptacji różnic, jakie mogą występować w społeczeństwie wielokulturowym; kształtowanie postawy tolerancji, akceptacji innych i siebie; budowanie postawy otwartości wobec innych ras, grup etnicznych i narodowościowych; promocja dziedzictwa kulturowego i wielonarodowej historii Wrocławia oraz Dolnego Śląska; przełamywanie uprzedzeń i stereotypów; wzmacnianie własnej tożsamości kulturowej, popularyzacja europejskiej literatury dziecięcej oraz zachęcanie do samodzielnej interpretacji ulubionych fragmentów poezji i prozy; poszerzanie umiejętności językowych oraz wiedzy o kulturze i życiu codziennym krajów różnych narodów.

Dolnośląska Gazeta Szkolna, nr 327, str. 6


22.10.2006
21 października Prywatne Żeńskie Liceum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrowcławiu obchodziło sześćdziesiątą rocznicę istnienia. Liceum ma swoją siedzibę w tym samym budynku co nasze Gimnazjum, w Klasztorze Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej przy pl.Nankiera 16.


23.10.2006
20 października wszystkie klasy wyruszyły na jednodniowe wycieczki integracyjne. Pierwszaki udały się do Barda Śląskiego, a Drugoklasistki wraz z Trzecioklasistkami ten dzień spędziły w Ogrodzie Botanicznym oraz na ekranizacji filmu pt. "Diabeł się ubiera u Prady".


23.10.2006
W piątkowe popołudnie niewielka grupa drugoklasistek i trzecioklasistek udała się do Empiku, aby tam spotkać się ze znaną autorką "Jeżycjady" - p. Małgorzatą Musierowicz. Dziewczęta prócz zdobycia autografów zdołały również przeprowadzić z pisarką wywiad.


25.10.2006
Dzisiaj w godzinach popołudniowych mieliśmy okazję uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Nabożeństwo, które zebrało duża liczbę uczestników (sióstr zakonnych, rodziców, nauczycieli i uczennic) w tym roku przyjął formę "procesji" korytarzami Gimnazjum i Klasztoru, która zakończyła się w kościele św.Jadwigi. Po drodze mieliśmy okazję modlić się przy ołtarzach przygotowanych przez wszystki klasy oraz Sekcje Samorządu Uczniowskiego. W naszej Gimnazjalnej Tradycji tegoroczny różaniec zapisuje się już jako trzeci.
Kilka fotografii w GALERIA/uroczystości oraz na stronie Samorządu Uczniowskiego.


26.10.2006
Magda Kasprzyk z klasy drugiej wzięła udział w pozaszkolnych konkursach plastycznych i zdobyła główną nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "KOT" oraz wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie "Ziemia jest jedna - żywioły natury OGIEŃ".
Szczegóły w OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY.


26.10.2006
Wczoraj trzy uczennice naszej szoły: Marta Burdzy, Karolina Machnicka i Ola Fuławka udały się z p.Małgorzatą Wółkiewicz na przedstawienie "Mały książę" do teatru Arka. Sztuka wystawiana była w języku francuskim.


26.10.2006
Punktualnie o godzinie 12:00 ruszyła kolejna edycja konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista bloku matematyczno-przyrodniczego. Tradycyjnie, naszą szkołę reprezentowała cała sala uczennic. Życzymy wszystkim powodzenia i oczekujemy z niecierpliwością na informację, kto przejdzie do etapu powiatowego.
Fotografie w GALERII/inne.


29.10.2006
Trzy uczennice naszej Szkoły zakwalifikowały się do II etapu zDolnego Ślązaka z części humanistycznej, a są to Kasia Chrobot z klasy drugiej oraz Helena Janeczek i Ala Laszczyńska z klasy trzeciej. Serdeczne gratulacje!
Drugi etap - powiatowy - odbędzie się 12 listopada; nad dziewczętami swoją opiekę dydaktyczną roztacza p. Elżbieta Skotnicka.


30.10.2006
Dzisiaj po modlitwie porannej ogłoszono zwyciężczynię konkursu na wykonanie najlepszego różańca przestrzennego, a została nią Ania Witczak z klasy trzeciej! Przyznano także wyróżnienia, które otrzymały Hania Huryk (kl.2) oraz Kamila Pawłowska (kl.1).


30.10.2006
Zakończona została akcja charytatywna pod nazwą Góra Grosza. Uczennice naszej Szkoły zebrały łącznie około 150zł., które niebawem przekazane zostaną na Społeczne Domy Dziecka.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!