Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
2005
2004
2003

01.10.2007
Serdecznie zapraszamy wszystkie uczennice i ich rodziców do wzięcia udziału w Różańcu, który odbędzie się 13 października (sobota) w Bardzie Śląskim (w programie oprócz rozważania tajemnic różańca zwiedzanie bazyliki i zabytkowych kapliczek). Koszt 20 zł. Lista znajduje się na tablicy samorządowej.

Z radością ogłaszamy, że swoją działalność rozpoczęło już nowe kółko filmowe " Stopklatka". Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę, o godzinie 10:30 w sali trzeciej klasy. Będziemy oglądać film pt. "Czekolada". Zapraszamy!

Wystartował pierwszy w tym roku konkurs fotograficzny "Mój ulubiony kolor w naturze"! Szczegóły na wwwSU/KONKURSY

W tym roku będziemy uczestniczyć w IV Zlocie Rowerzystów z okazji VII Dnia Papieskiego. Wyjazd 6.10.2007 o godz. 11:45 z ul. Powstańców Śl. (ścieżka rowerowa, Hotel Wrocław). Wszystkich gorąco zapraszamy, w końcu "troszkę ruchu" jeszcze nikomu nie zaszkodziło!


02.10.2007
Październik w polskiej tradycji katolickiej poświęcony jest Maryi, Królowej Różańca, dlatego już trzeci rok z rzędu Samorząd Uczniowski organizuje cotygodniowe spotkania różańcowe, które odbywać się będą w każdy wtorek w przyklasztornym kościele, na przerwie "śniadaniowej". Pierwszą dziesiątkę różańca poprzedzoną rozważaniami odmówiliśmy właśnie dzisiaj.


03.10.2007
zajrzyj do galerii/apele Dzisiejszy apel, przygotowany przez s. Rut rozpoczął się o 8:30. To już trzecie spotkanie z cyklu Przyrzeczenia Sztandarowe - " Bronić prawdy i zasad chrześcijańskich". Dziewczyny przypomniały, że "tylko prawda czyni wolnymi" a obowiązkiem każdego chrześcijanina jest jej bronić. Zapraszamy do GALERIA/apele.

Później około godziny dziewiątej uczennice udały się na poruszający film Andrzeja Wajdy - "Katyń". Pokaz filmu odbył się w kinie Helios. W GALERII/inne prezentujemy kilka fotografii z wyjścia. Zapraszamy.


03.10.2007
zajrzyj do galerii/konferencje Dzisiaj odbyło się spotkanie nauczycieli w ramach WDN-u, czyli Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli. Tematem spotkania było przeciwdziałanie destrukcyjnemu wpływowi manipulacji i sekt na młodych ludzi. Gościem specjalnym była pani Agnieszka Lisiecka - ekspert z Ośrodka Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach, działającego przy klasztorze Ojców Dominikanów. Spotkanie skupiło nauczycieli zarówno Gimnazjum, jak i Liceum.
Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


06.10.2007
Wczoraj uczennice i nauczyciele brali udział we Mszy pierwszopiątkowej, która odbyła się w szkolnej kaplicy. Eucharystię celebrował i homilię wygłosił ks. Piotr Wawrzynek. Oprawą muzyczną uroczystości jak zwykle zajęła się niestrudzona Sekcja Muzyczna.


07.10.2007
zajrzyj do galerii/inne Z okazji VII Dnia Papieskiego odbył się wczoraj zlot rowerzystów zainicjowany przez Akcję Katolicką Archidiecezji Wrocławskiej i Dolnośląskie Towarzystwo Cyklistów pod honorowym patronatem Metropolity Wrocławskiego, ks. Abp Mariana Gołębiewskiego. W rajdzie wzięła udział 8-osobowa grupa uczennic naszego Gimnazjum pod opieką p. Piotra Sołodyny. Pielgrzymka rozpoczęła się przy Hotelu Wrocław, gdzie nastąpiło powitanie, modlitwa w łączności z Janem Pawłem II oraz odczytanie telegramu do Papieża. Trasa przebiegała przez cztery stacje promujące prymaty cywilizacji miłości. Zaczynając od kościoła p.w. św. Ignacego Loyoli, przez kościół p.w. św. Karola Boromeusza i kościół p.w. św. Augustyna, kończąc na parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu. Po zakończeniu rajdu prawie wszyscy uczestnicy udali się do parku, gdzie odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej:)
Zapraszamy do GALERII/inne.


07.10.2007
zajrzyj do galerii/inne Dziękujemy drugoklasistkom za udostępnienie nam kilku fotografii z bardzo ciekawej lekcji języka polskiego, podczas której odbyła się inscenizacja dramatu Mickiewicza "Dziady".
Publikujemy również bardzo dużo materiałów w KLASY - fotografie i notatki z życia klasy drugiej i klasy trzeciej.
Zapraszamy więc do GALERIA/inne oraz do KLASY!


09.10.2007
zajrzyj do galerii/inne Koło historyczne pod przewodnictwem p. Alicji Dubaj zajmuje się wieloma ciekawymi sprawami podczas zajęć, a co dla naszej strony internetowej najważniejsze - dokumentuje swoje działania fotografiami. Podobnie jak w roku ubiegłym, w tym także dostajemy porcję zdjęć do opublikowania w naszej Galerii. I czynimy to! :)
Zapraszamy do GALERIA/wystawy - zobaczmy co nasze uczennice porabiają na zajęciach "historycznych"!


10.10.2007
Dzisiejszy apel przygotowany przez dziewczęta z klasy trzeciej oraz p. Małgorzatę Wróblewską to kolejne ze spotkań z cyklu Przyrzeczenia Sztandarowe - "Swoją postawą dbać o dobre imię szkoły". Klasa trzecia w zabawny sposób pokazała, że zachowanie uczennic poza szkołą, kształtuje wizerunek Gimnazjum.
Zapraszamy do GALERIA/apele.

Dodajemy również kolejny element naszych "puzzli", składających się na układankę ilustrującą przyrzeczenia urszulańskie. Czwarty z kolei "klocek" zawisł na tablicy SERVIAM na korytarzu szkolnym przy sekretariacie oraz został dodany do naszej specjalnej podstrony będącej odpowiedzią na serię apeli poświęconych kolejnym wezwaniom przyrzeczenia. Zapraszamy do tego miejsca, a jedynym sposobem przeniknięcia do niego jest "kliknięcie" na banerek po lewej stronie w okolicy "archiwum".

Rusza kolejna już AKCJA CHARYTATYWNA! Tym razem zbieramy buty i ubrania dla mieszkańców schroniska Św. Brata Alberta. Akcja potrwa dwa tygodnie a przyniesione rzeczy będziemy mogli składać w skrzynce znajdującej się przed czytelnią. Nie bądźmy obojętni i przyłączmy się do tej szczytnej akcji!


10.10.2007
W poniedziałek klasa druga wraz z wychowawczynią s. Rut Kowalczyk oraz p. Magdaleną Olbrich brała udział w październikowej wycieczce integracyjnej. Dziewczyny obejrzały film pt. "Między niebem a piekłem" oraz udały się do wrocławskiego ZOO.
Już wkrótce w GALERII zdjęcia ze wszystkich wycieczek integracyjnych naszych klas.


12.10.2007
Wczoraj, 11 października, klasa pierwsza wybrała się z p. Dorotą Witrykus i p. Magdaleną Olbrich na pierwszą klasową wycieczkę integracyjną. Dziewczyny zwiedziły wiele ciekawych miejsc, w tym kawałek miasta Milicza, Wzgórze Joanny i Rezerwat Przyrody. Ostatnią atrakcją wycieczki było ognisko z pysznymi kiełbaskami.
Ela G.


12.10.2007
zajrzyj do galerii/uroczystosci Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Uroczystość rozpoczęła się około godziny 8:30 na auli szkolnej. Najpierw wniesiono tort i nasi Pedagodzy zostali obdarowani prezentami. Później Kinga Przymuszała (w roli nauczycielki) cofnęła nas w przeszłość przepytując nauczycieli przy tablicy. Każdy z Solenizantów dostał ocenę (wyliczoną przez siebie średnią) postawioną przez 3 - osobowe jury. Następnie nauczyciele zapozowali do narysowanych przez Samorząd Uczniowski makiet. Kulminacyjnym "momentem" był kolejny odcinek serialu "Plebania" - usunięte sceny (głównymi aktorami byli oczywiście nauczyciele). Na zakończenie uroczystości wszyscy udali się do kina na film pt. "Wszystko będzie dobrze".


13.10.2007
zajrzyj do galerii/uroczystosci Grupa uczennic z naszego Gimnazjum wraz z rodzinami i p. Piotrem Sołodyną udała się na Różaniec do Barda Śląskiego. Spotkanie zostało zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Oprócz modlitwy dziewczyny obejrzały zabytkowe kapliczki i barokowy kościół. Dziękujemy naszemu przewodnikowi p. Witoldowi Hermaszewskiemu za poświęcony nam czas.


15.10.2007
Rozpoczynamy nową akcje charytatywną - Góra Grosza. "Drobniaki" można wrzucać do pudełek znajdujących się w każdej klasie.


16.10.2007
Na trzech pierwszych lekcjach klasa druga i trzecia pod opieką pań: Elżbiety Skotnickiej, Magdaleny Olbrich i Alicji Dubaj udały się do kina "Lwów". Dziewczyny obejrzały drugą część "Dziadów" Adama Mickiewicza.


17.10.2007
Nadrabiamy zaległości w zaniedbanej nieco sferze osiągnięć szkoły. Zapraszamy do "osiągnięcia szkoły", aby zapoznać się ze świeżo opublikowanymi informacjami dotyczącymi ubiegłego miesiąca.


17.10.2007
zajrzyj do galerii/apele Dzisiejszy apel przygotowany przez p. Alicję Dubaj to kolejny z cyklu Przyrzeczenia Sztandarowe - " Z pomocą Bożą pomagać ludziom i wiernie służyć Ojczyźnie". Dziewczyny w zabawny sposób pokazały nam, że pomoc Ojczyźnie nie musi polegać na "lataniu z karabinem po ulicy". Wystarczy, że będziemy dbać o środowisko i rozwijać swoje talenty.
Zapraszamy do GALERIA/apele.

Apel ten był ostatnim z serii spotkań, które miały na celu pogłębienie znaczenia przyrzeczenia sztandarowego. Tym samym puzzlowa układanka, jaka nam "się układała" na korytarzu szkolnym, uzyskała swój finalny kształt. Dodajemy ostatni (piąty element) do naszego miejsca "przyrzeczeniowego" w sieci, a całość miniprojektu trafi na stronę internetową SERVIAM, która jest w planach i obecnie w fazie projektowania.
Klikamy na banerek pod linkami po prawej stronie :)


18.10.2007
Ogłaszamy nowy konkurs plastyczny na makietę przestrzenną. Szczegóły na wwwSU/KONKURSY. Zapraszamy.

Wczoraj na piątej i szóstej godzinie lekcyjnej dziewczyny z naszego Gimnazjum pisały pierwszą część zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty z części matematyczno - fizycznej. Życzymy powodzenia i czekamy na wyniki!
Zapraszamy do GALERIA/inne.


20.10.2007
Trzecioklasistki spędzają miło czas na swojej jesiennej wycieczce integracyjnej. Dziewczęta udały się ze swoją wychowawczynią, s. Esterą Grzegorek, w Sudety. Klasie towarzyszy p. Magdalena Olbrich jako drugi opiekun.

Tymczasem już teraz można oglądać fotografie z wycieczek, nadesłane przez pierwszo- oraz drugoklasistki. Jak wiemy, dziewczęta były (odpowiednio) nad stawami milickimi oraz we wrocławskim ZOO. Zainteresowanych fotkami odsyłamy do GALERIA/inne. Zaparaszamy!


20.10.2007
Już teraz cieszymy się, że wkrótce nasza Szkoła zaistnieje na tablicy informacyjnej wiszącej przy furcie klasztornej. Dotychczas mogliśmy z tablicy wyczytać informacje na temat LO, a już niedługo zobaczymy na niej fotografie i teksty związane z naszym Gimnazjum. W projekt nowej tablicy zaangażowane są Siostry Dyrektor obydwu szkół - s. Estera Grzegorek i s. Arleta Duszyńska oraz p. Piotr Sołodyna i p. Anna Szmatuła.

Dzisiaj natomiast mamy przyjemność zaprezentować Biuletyn Informacyjny Gimnazjum, który będzie nieodłącznym elementem tablicy informacyjnej. Z nastaniem każdego nowego miesiąca Sekcje Literacka i Informacyjna SU przygotują nowy numer biuletynu, przedstawiający najważniejsze wydarzenia z życia Gimnazjum w minionym miesiącu. Szata graficzna została przygotowana przez Sekcję Plastyczną. Co ważne, BIG będzie można także czytać online, na specjalnie stworzonej do tego podstronie, którą możemy już od dzisiaj odwiedzać. Odnośnik do niej znajduje się po lewej stronie, w linkach głównych. Zapraszamy!


22.10.2007
Trzecioklasistki wróciły już z dwudniowej wycieczki po Sudetach. Dziewczyny pod opieką s. Estery i p. Magdaleny Olbrich obejrzały kościółek z XIII w. w Karpnikach, popodziwiały krajobraz z trzech punktów widokowych: w Sokolikach i Krzyżnej Górze oraz zwiedziły dwa zamki i ruiny kościoła ewangelickiego. Największą atrakcją był jednak nocleg w schronisku "Szwajcarka" (dom bardzo przypominał tradycyjne, szwajcarskie budowle - stąd jego nazwa).


23.10.2007
zajrzyj do galerii/apele 23 października społeczności szkolne Gimnazjum i Liceum obchodziły wspomnienie św.Urszuli, patronki szkół urszulańskich. Uczennice, nauczyciele oraz rodzice dziewcząt uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w kościele uniwersyteckim. Podczas Eucharystii klasy pierwsze Gimnazjum i Liceum złożyły przyrzeczenia sztandarowe. Dziewczyny przyrzekły: solidną i uczciwą pracą zdobywać wiedzę, rozwijać zdolności i cechy ludzkie, bronić prawdy i zasad chrześcijańskich, swoją postawą dbać o dobre imię szkoły, z pomocą Bożą pomagać ludziom i wiernie służyć Ojczyźnie. Następnie, po przejściu do auli szkolnej, odbyło się składanie życzeń, zebrani wysłuchali koncertu muzyki klasycznej, obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczennic LO i udali się na poczęstunek z tradycyjnym, urszulańskim plackiem.
Niestety, w uroczystości nie mogły wziąć udział nasza Siostra Dyrektor oraz Siostra Przełożona, s. Maria Jaworska, którym niespodziewanie przedłużył się pobyt w Krakowie. Nasze szkoły oczywiście były myślami przy Siostrach podczas tego szczególnego dla nas wszystkich dnia.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


24.10.2007
zajrzyj do galerii/inne Na dzisiejszym środowym apelu nasze klasy w zabawny sposób zaprezentowały nam swoje samorządy klasowe, czyli przewodniczące, wiceprzewodniczące, skarbniczki oraz osoby pełniące inne funkcje w obrębie klas. Zapraszamy do GALERIA/apele, aby obejrzeć fotografie z apelu.

Jeszcze do jutra (tj. do 25 października) trwa plebiscyt na zdjęcie miesiąca. Zapraszamy do oddawania głosów na stronie Szkoły (poniżej) lub Samorządu Uczniowskiego.

Do piątku trwa zbiórka charytatywna - tym razem pomagamy schronisku Św. Brata Alberta (przynosimy ubrania i obuwie).


24.10.2007
Na zaproszenie dyrektora Zakładu Narodowego im. Ossolińskich delegacja uczennic naszej Szkoły wraz z Siostrą Dyrektor - s. Esterą Grzegorek wzięła dziś udział w uroczystej Mszy św. w kościele p.w. Św. Macieja z okazji 190-lecia Ossolineum.
w programie uroczystości znalazło się także odsłonięcie tablicy ku czci Józefa Maksymiliana Ossolińskiego, spotkanie w Auli Leopoldyńskiej oraz otwarcie wystawy "Początki Muzeum Lubomirskich". Zapraszamy do GALERIA/inne.

Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj odbył się etap szkolny konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista (część humanistyczna i część przyrodnicza), do którego przystąpiła prawie 1/3 uczennic naszej Szkoły (do każdej części). Mamy nadzieje, że znajdzie się wśród nich finalistka lub laureatka konkursu, czego wszystkim życzymy!


25.10.2007
Magda Kasprzyk z kl.3 zajęła 1 miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg we Wrocławiu, dlatego wzięła dziś udział w XVI Sejmiku Ekologicznym, podczas którego nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Wyróżnienie w konkursie plastycznym oraz fotograficznym otrzymała Kamila Pawłowska z kl.2. Dziewczęta uczestniczyły w Sejmiku wraz ze szkolnym opiekunem LOP - s. Rafaelą Husson.
Zapraszamy do GALERIA/konkursy-wystawy oraz do "osiągnięcia szkoły".


27.10.2007
zajrzyj do galerii/uroczystości Poczet sztandarowy wraz z Siostrą Dyrektor, p. Magdaleną Olbrich i p.Piotrem Sołodyną udał się do Rybnika, by wziąć udział w uroczystości 25-lecia Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek w Rybniku. Delegacja Gimnazjum i Liceum zasiadła wczesnym rankiem do busa i udała się w dwuipółgodzinną podróż. W Rybniku, po króciutkim odpoczynku i śniadaniu, goście udali się do kościoła parafialnego, aby uczestniczyć we Mszy św. pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Damiana Zimonia. Po Eucharystii wszyscy goście oraz uczniowie Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku przeszli do Rybnickiego Centrum Kultury na oficjalną cześć Jubileuszu. Nadszedł czas na słowa podziękowania oraz występy artystyczne. Na zakończenie uroczystości goście udali się na posiłek, po którym wrocławianie z krakowianami poszli na spacer.
To już kolejny Jubileusz, w którym uczestniczymy jako Szkoła: rok temu obchodziliśmy Jubileusz naszego Liceum, a potem LO w Poznaniu. Jeszcze chwila i przyjdzie czas na nas :)
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


28.10.2007
zajrzyj do galerii/inne Wczoraj grupa uczennic naszej szkoły wraz z opiekunem p. Piotrem Sołodyną wybrała się na Cmentarz Żydowski, aby pomóc w sprzątaniu tego miejsca. Dziewczyny pozamiatały główną i parę bocznych alejek Cmentarza. Po skończonej pracy wszyscy wybrali się na spacer wokół starych, ale pięknych grobów.
Zapraszamy do GALERIA/inne.


28.10.2007
Kilka nowości na podstronach:
- zapraszamy do KLASY, a szczególnie do drugoklasistek i trzecioklasistek - są zdjęcia i notki z życia klas,
- zapraszamy do TERMINARZ, gdzie prezentujemy plan pracy Gimnazjum na listopad.


30.10.2007
Wybór pierwszej fotografii miesiąca (września), na którą mogli głosować wszyscy internauci, zarówno na stronie internetowej Gimnazjum, jak i Samorządu Uczniowskiego, został dokonany. Największą ilość głosów zebrało zdjęcie z Dnia Wspólnoty (21.09.07), przedstawiające Kamilę z kl. 2 podczas przygotowania do improwizacji "kolejnego odcinka" serialu opery mydlanej. Dziękujemy za wspólną zabawię i zapraszamy do udziału w wyborze kolejnego zdjęcia miesiąca!


30.10.2007
Samorząd Uczniowski zaproponował nową formę "rozrywkowego" spędzenia przerwy - raz w miesiącu jedna klasa będzie przygotowywała 10 minutowy skecz, który zaprezentuje całej społeczności uczniowskiej. Rozpoczęły drugoklasistki krótkim przedstawieniem pt. "Z kamerą wśród urszulanek".
Zapraszamy do GALERIA/inne.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!