Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
2006
2005
2004
2003

01.10.2008
Stopniowo będziemy publikować fotografie z jesiennych wycieczek integracyjnych, jakie nasze klasy właśnie odbywają. Jak już pisaliśmy, dwie klasy zdążyły się aktywnie integrować w poniedziałek. Dzisiaj prezentujemy zdjęcia z wycieczki drugoklasistek do Parku Szczytnickiego. W GALERIA/inne. Zapraszamy.


02.10.2008
11. października, w sobotę, wybieramy się na sprzątanie Cmentarza Żydowskiego przy ulicy Ślężnej. Osoby chcące po pracy posłuchać opowiadań przewodnika, prosimy o wzięcie ze sobą 5 zł. Chętnych zapraszamy do zapisywania się na listę i radzimy się pospieszyć, bo miejsc jest coraz mniej!


02.10.2008
Dzisiaj prezentujemy fotografie z wycieczki integracyjnej klasy trzeciej. Dziękujemy dziewczętom za nadesłane fotki, bardzo ładne i bardzo dużo. Dla wytrwalszych - dzisiaj jeszcze zobaczymy zdjęcia z wycieczek (2 i 3 klasa) w KLASY.
Uwaga - wciąż nadsyłamy propozycje zdjęć na Foto Miesiąca. Zdjęcia zainstalowane dzisiaj także zaliczają się do fotografii wrześniowych!


03.10.2008
Z okazji pierwszego piątku miesiąca odbyła się dziś Msza Święta. Eucharystię za nauczycieli naszej Szkoły odprawił nasz duszpasterz ks. Piotr Wawrzynek.


06.10.2008
Zapraszamy do GALERIA/inne, gdzie właśnie opublikowaliśmy zdjęcia z wyjścia w plener dziewcząt z kółka plastycznego pod opieką p. Joanny Otlewskiej w ubiegłą piękną i słoneczną sobotę.

W środę odbędzie się pierwszy nabór do MERu, czyli Modlitewnej Eskadry Ratunkowej. Zadaniem osób w tej grupie będzie codzienne odmawianie o 21:37 modlitwy Pod Twoją Obronę w intencjach złożonych prze naszą społeczność do niebieskiej skrzynki. Zachęcamy do uważnego słuchania nadchodzących porannych ogłoszeń, wtedy pojawią się kolejne informacje.


07.10.2008
Przyszedł czas na ostatnią wycieczkę integracyjną. Pierwszoklasistki pod opieką p. Magdaleny Olbrich i p. Alicji Dubaj opuściły dziś mury szkoły by spędzić ten dzień na wypoczynku. Relacje już niedługo.

W związku z nadchodzącym Dniem Nauczyciela ogłaszamy Pedaglotka. Losowanie będzie przebiegało podobnie jak tradycyjne w Totolotku: uczennice będą obstawiały nazwiska czterech nauczycieli i za poprawne typowanie otrzymają nagrody. Kupony będą rozdawane w piątek, 10. października, na każdej przerwie.


08.10.2008
Uczennice z klas pierwszej i drugiej uczące się języka francuskiego udały się na zajęcia z tablicą interaktywną. Lekcja odbyła się w Alliance Francaise, dziewczętami opiekowała się p. Małgorzata Wółkiewicz.


08.10.2008
Zaczynamy zabawę na nowo! Od dzisiaj wybieramy Fotografię Września. Pod linkami z lewej strony umieściliśmy panel do głosowania z dziesięcioma propozycjami, nadesłanymi do nas przez naszych czytelników. Uwaga! Można zagłosować na jedno zdjęcie, więc zanim dokonamy wyboru, zastanówmy się chwilkę :)
Foto ubiegłego miesiąca poznamy 18 października. Zapraszamy do wspólnej zabawy!


08.10.2008
Dzisiejszy apel miał na celu przybliżenie znaczenia przyrzeczenia urszulańskiego, które to każda uczennica składa w Dzień Świętej Urszuli. Na początku chórek dziewcząt złożony z tegorocznych absolwentek: Magdy Hermaszewskiej, Magdy Kasprzyk, Dominiki Plichty, Ani Dąbrowskiej oraz Dominiki Dutkowiak z klasy drugiej przedstawił wolną interpretację fragmentów przyrzeczenia. Następnie zaproszone Urszulanki Roku wypowiadały się na temat wypełniania przyrzeczenia w codziennym życiu i dzieliły się swoimi doświadczeniami z nowych szkół. Dziękujemy za przybycie Gosi Poznańskiej, Ewie Sławin, Agnieszce Petelenz-Łukasiewicz i Karolinie Dzimirze.
Zapraszamy do GALERIA/apele.


09.10.2008
Sekcja Modlitewna SU ogłosiła nabór do nowego składu MERu. Spotkanie założycielskie miało miejsce wczoraj, na przerwie obiadowej. Co to jest MER? Kto jest w tegorocznym składzie? Jak zostać członkiem MERu? O tym wszystkim na wwwSU - zapraszamy!


10.10.2008
Dzisiaj odbyła się kolektura Pedaglotka. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w niej udział. Nie zapomnijcie przynieść swoich kuponów na Dzień Nauczyciela-tylko wtedy otrzymacie nagrody.

Rusza druga edycja MASTY, czyli konkursu języka angielskiego prowadzonego przez p. Piotra Sołodynę. Zmagania będą przebiegały w siedmiu etapach, każdy będzie polegał na wykazaniu się innymi zdolnościami językowymi, m.in. rozumieniem ze słuchu, znajomością idiomów lub gramatyki.
Pierwszy etap, czyli czytanie ze zrozumieniem, odbędzie się 22. października o godzinie 15:30 w uczelni.


10.10.2008
Wydarzenia ubiegłego miesiąca w kompaktowym wydaniu można od teraz przeczytać i obejrzeć w naszym nowym Biuletynie Informacyjnym Gimnazjum (BIG). Zapraszamy do linków po lewej stronie naszej witryny.


12.10.2008
Sobota rano - idziemy na Cmentarz Żydowski, aby tradycyjnie - trzeci rok z rzędu, wesprzeć muzeum mające tam miejsce, "porządkując" grabiami i taczkami jesień. Po wykonaniu zadania udaliśmy się na spacer po cmentarzu, w tym roku wysłuchując historii o tym miejscu z ust przewodnika, który pracuje tam od kilkudziesięciu lat.
Zapraszamy do GALERIA/inne.


13.10.2008
Wczoraj imponująca grupa 120 osób (uczennice, rodzice, nauczyciele) wybrała się do Hali Stulecia na spektakl wystawiony przez Operę Wrocławską pod dyrekcją p. Ewy Michnik - "Skrzypek na dachu". Wyjście organizowała p. Elżbieta Skotnicka. Zapraszamy do GALERIA/inne zobaczyć, co tam się działo.


14.10.2008
Obchodziliśmy dziś Dzień Nauczyciela. Jako że wielce szanujemy i podziwiamy naszych pedagogów, w tym roku zostali oni ukazani jako gwiazdy polskiego kina. Na początku więc byliśmy świadkami promenady po czerwonym dywanie, wysłuchaliśmy również orędzia nagranego przez Gabrielę Pietraszkiewicz, czyli Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Oprócz tego, już jak najbardziej na żywo, Gabrysia przywitała przybyłe na uroczystość Przełożoną Prowincjalną Siostrę Marię Jaworską oraz Siostrę Przełożoną Annę Marię Gargasz. W dalszej części obchodów nauczyciele mogli m.in. odkryć w sobie ukryty talent, wykonując znane przeboje polskich zespołów. Na zakończenie dnia cała szkoła wybrała się na film "Boisko bezdomnych".
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


15.10.2008
Na dzisiejszym środowym apelu porannym odbyła się prezentacja samorządów klasowych. Cała szkoła mogła poznać najważniejsze osoby w poszczególnych klasach i obowiązki związane z ich funkcjami.
Zapraszamy do GALERIA/apele, gdzie tradycyjnie prezentujemy fotografie apelu.


16.10.2008
Ruszyła tegoroczna edycja konkursy zDolny Ślązak Gimnazjalista. Dzisiaj o 12:00 chętne uczennice pisały pierwszy etap części matematyczno-fizycznej.

Dzisiaj ogłoszono nowe zadanie z języka angielskiego, będące częścią dużego projektu "Chase the K". "Chase..." jest okazją dla naszych uczennic na podwyższenie oceny na koniec roku z tego przedmiotu. Treść nowego zadania oraz wyniki pierwszego można przeczytać w PAAAS/k-chasers. Zapraszamy.

Na gazetce Samorządu Uczniowskiego zawisł plakat związany z nadchodzącym Dniem Serviam. Strapione urszulanki mogą zapisać na nim swój problem, by potem poczekać na odpowiedź życzliwej koleżanki.


17.10.2008
Zbliża się uroczyste nabożeństwo różańcowe. Tradycyjnie, każda klasa ma za zadanie przygotować jedną "stację" odpowiadającą kolejnej dziesiątce różańca. W tym roku tematem "stacji" będą misje prowadzone na poszczególnych kontynentach, w przypadku klasy pierwszej będzie to Afryka, drugiej Ameryki, trzeciej Europa. Projekty muszą zawierać 10 elementów, które będzie można przyczepić do kartonu podczas odmawiania dziesiątki różańca. Prace powinny być skończone przed 31. października, kiedy to odbędzie się nabożeństwo.


17.10.2008
Na przerwie śniadaniowej odbył się pierwszy w tym roku Skecz Śniadaniowy. Przedstawienie przygotowały drugoklasistki, a oceniali je widzowie z klasy 1 i 3. Zapraszamy na wwwSU, do GALERIA, gdzie zobaczymy kilka fotek ze skeczu oraz dowiemy się, jak drugoklasistki zostały ocenione przez koleżanki.


19.10.2008
Wracamy do wydarzenia sprzed tygodnia (bo mamy zdjęcia), do kółka plastycznego w plenerze. Tym razem nasi młodzi artyści skorzystali z okazji wspominanego już wyjścia na Cmentarz Żydowski, który okazał się być idealnym miejscem do rozwijania talentu plastycznego. Grupą opiekuje się p.Joanna Otlewska.
Zapraszamy do GALERIA/inne.


20.10.2008
Pierwszoklasistki po opieką p.Magdaleny Olbrich (wychowawczyni) i p.Alicji Dubaj udały się do Barda Śląskiego na swoją jesienną wycieczkę integracyjną. Choć to było dwa tygodnie temu, dopiero teraz otrzymujemy zdjęcia z tego wydarzenia i niezwłocznie je publikujemy. Zapraszamy do GALERIA/inne.


21.10.2008
Tradycyjnie 21. października to dzień poświęcony obchodom uroczystości Św. Urszuli. Także w tym roku rozpoczęliśmy go Eucharystią w kościele parafialnym p.w. Najświętszego Imienia Jezus. Podczas Mszy Świętej uczennice pierwszych klas Gimnazjum i Liceum złożyły przyrzeczenie sztandarowe. Następnie przeszliśmy do auli szkolnej, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Przewodniczące Samorządów Uczniowskich obu szkół, przedstawiciele nauczycieli, rodziców oraz absolwentek złożyli życzenia Siostrom Urszulankom. Nie zabrakło również przemówień Siostry Przełożonej Anny Marii Gargasz oraz Sióstr Dyrektorek Estery Grzegorek. Obchody w auli zakończyło przedstawienie w wykonaniu licealistek. Już w klasach nastąpił lubiany przez wszystkich poczęstunek plackiem urszulańskim.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.

Pomimo święta nasze trzecioklasistki napisały dziś ogólnopolski próbny egzamin z języka angielskiego.


22.10.2008
Jak co tydzień, środa rozpoczęła się apelem. Tym razem został on przygotowany przez uczennice klasy trzeciej i był poświęcony Pismu Świętemu. Dziewczęta przedstawiły historię Biblii oraz jej znaczenie w codziennym życiu. Nad wszystkim czuwała s. Rut Kowalczyk (zdjęcia w GALERIA/apele).

Dzisiaj o 15:30 odbył się pierwszy etap konkursu języka angielskiego Masta. 45 uczennic pisało test sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem. Zmagania organizuje p.Piotr Sołodyna.


23.10.2008
Czwartek upłynął pod znakiem konkursów. Na pierwszej lekcji trzecioklasistki pisały Multitest z historii organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej, a o 12:00 odbył się szkolny etap przyrodniczej części zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty.

Niedługo ruszy akcja Skrzynka z Miłym Słowem. Będzie można do niej wrzucać kartki zapisane pozdrowieniami, życzeniami dobrego dnia i innymi słowami, dzięki którym można zrobić komuś przyjemność. Prosimy o napisanie adresata wiadomości, bo tylko w ten sposób będzie można potem rozdać kartki. Skrzynkę obsługuje Samorząd Uczniowski.

Zapraszamy do TERMINARZ-a, bo tam właśnie zamieściliśmy harmonogram pracy naszego Gimnazjum na miesiąc listopad. Kilka ciekawych wydarzeń - oceńcie sami. Zapraszamy!


24.10.2008
W październiku uczennice z klas pierwszej i drugiej uczące się języka francuskiego udały się na zajęcia z tablicą interaktywną. Lekcja odbyła się w Alliance Francaise, dziewczętami opiekowała się p. Małgorzata Wółkiewicz.


24.10.2008
Właśnie poznaliśmy wyniki ogólnopolskiego próbnego egzaminu z języka angielskiego (zorganizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną), który nasze dziewczęta pisały we wtorek. Wynik testu jest bardzo dobry - średnia klasy wyniosła 45,15 (na 50). Gratulujemy uczennicom i p. Piotrowi Sołodynie!
W innym próbnym teście w tym miesiącu trzecioklasistki osiągnęły także bardzo dobry rezultat - średnio 46 punków. Egzamin właściwy odbędzie się w kwietniu, a do tej pory dziewczęta niejednokrotnie będą sprawdzały swoje umiejętności podczas kolejnych prób. W listopadzie zaplanowano egzaminy gimnazjalne próbne ze wszystkich trzech części. Szczegóły dotyczące wyników zamieszczone są na PAAAS/news, stronie języka angielskiego.

Dominika Dutkowiak (kl.2) zajęła pierwsze miejsce w VII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Jan Paweł II - Papież Poeta, Papież Pielgrzym" organizowanym przez Gimnazjum nr 4 we Wrocławiu. W tym samym konkursie Monika Siuba (kl.3) otrzymała wyróżnienie. Dodatkowo Dominika Dutkowiak zajęła drugie miejsce w VII Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Kochany Ojcze Święty...". Dziewczęta przygotowała p. Elżbieta Skotnicka. Dyplomy dziewcząt obejrzymy w "osiągnięcia szkoły" - zapraszamy!


25.10.2008
W poniedziałek trzecioklasistki w ramach lekcji plastyki udały się wraz z p. Joanną Otlewską do galerii sztuki, aby obejrzeć fotografie dokumentujące wizytę Ojca Świętego, Jana Pawła II we Wrocławiu w 1997 roku. Kilka zdjęć z wyjścia w GALERIA/wystawy.

Zapraszamy do KLASY, gdzie dodaliśmy dwie notki nadesłane nam przez drugoklasistki, jedną fotorelację w domenie pierwszoklasistek oraz sześć notek i jedną fotorelację od trzecioklasistek.


27.10.2008
W niedzielę, 26. października, grupa 50 uczennic wraz z Siostrą Esterą Grzegorek, p. Elżbietą Skotnicką, p. Joanną Otlewską, p. Magdaleną Olbrich i p. Piotrem Sołodyną wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd odbył się w ramach Dnia Patriotycznego. Przewodnikiem naszej grupy był p. Witold Hermaszewski. Po pięciogodzinnej podróży dojechaliśmy na Mszę Św. do kościoła p.w. św. Stanisława Kostki, przy którym znajduje się grób ks. Jerzego Popiełuszki. Po Eucharystii nastąpiło zwiedzanie muzeum poświęconego ks. Jerzemu. Następnie udaliśmy się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Tam odwiedziliśmy groby członków Szarych Szeregów oraz m.in. Jacka Kuronia, Bronisława Geremka. Zaraz potem nadszedł czas na najważniejszy punkt wycieczki, czyli zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzięki nowym technikom są tam w przystępny sposób pokazane fakty dotyczące powstania. Trzeba przyznać, że Muzeum pozostawia duże wrażenie. Wyjazd zakończył się wspólnym oglądaniem filmu "Pianista" podczas podróży autokarem.
Zapraszamy do GALERIA/wystawy na serię zdjęć z wyjazdu.


28.10.2008
Dzisiaj poznaliśmy wyniki pierwszego etapu szkolnego konkursu z języka angielskiego 2MASTA. Lista osób, które przeszły do drugiego etapu została opublikowana na nowej podstronie MASTA, do której trafimy albo poprzez baner pod linkami albo przez PAAAS/Masta. Zapraszamy do odwiedzenia naszego nowego miejsca w sieci!

Dzisiaj o 12.00 odbył się pierwszy etap konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z bloku humanistycznego. W konkursie wzięła udział około połowa populacji naszego Gimnazjum.

Zakończył się konkurs na deser przeganiający jesienną chandrę. Już niedługo poznamy wyniki obrad jury, która oceniała zgłoszone potrawy podczas przerwy śniadaniowej.

12. listopada, w środę, zaraz po spotkaniu z rodzicami, odbędzie się kiermasz świąteczny. Zachęcamy uczennice do robienia ozdób, gdyż to doskonały sposób na zebranie dużej ilości punktów do Ligi Klas! Szczegóły punktacji są rozpisane na wwwSU oraz na plakacie wiszącym na korytarzu szkolnym, na tablicy SU.


29.10.2008
Poranny apel poświęcony był misjom prowadzonym w Ameryce Południowej. Odwiedziła nas s. Bogumiła Ratajska, która opowiadała o swoich podróżach i pracy wśród ubogiej ludności w Peru i Chile.
Zapraszamy do GALERIA/apele.

O 15:20 odbył się różaniec misyjny. Zgromadzeni uczestnicy przechodzili przez pięć różnych stacji. Każda z nich przedstawiała inny kontynent. Modlitwę rozpoczęła stacja w Gimnazjum poświęcona Europie, przygotowana przez klasę trzecią. Dalsza droga nabożeństwa prowadziła przez korytarz Świętej Klary, gdzie drugoklasistki prezentowały i modliły się za Ameryki. W Mauzoleum pierwszoklasistki ukazały problemy Afryki. Następnie przyszedł czas na Azję, czyli stację Sekcji Misyjnej i Australię, część przygotowaną przez Radę Samorządu Uczniowskiego.
Dziękujemy za przybycie i wspólną modlitwę rodzicom i wszystkim pozostałym gościom.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.

Dzisiaj o 10:00 Ania Olejnik, Ela Grzeszczuk, Ola Przybylska i Roksana Kałużna (kl.2) pod opieką s. Rafaeli Husson udały się na XVII Sejmik LOP, zorganizowany w Publicznym Gimnazjum w Obornikach Śląskich. Podczas spotkania została wręczona nagroda dla Kamili Pawłowska z klasy trzeciej, która zdobyła 2. miejsce w konkursie fotograficznym i wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!