Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.10.2009
Z okazji X-lecia naszego Gimnazjum, serdecznie zapraszamy na konferencję dotyczącą bardzo ciekawego, i dla nas istotnego, zagadnienia: czy szkoły jednorodne, czyli przeznaczone dla uczniów jednej płci, mają sens istnienia w naszym „nowoczesnym” świecie? Prelegentami będą s. prof. Józefa Jezierska, kierownik katedry Pisma Świętego Nowego Testamentu Papieskiego Wydziału Teologicznego (w przeszłości dyrektor naszego LO z prawie czterdziestoletnim stażem) oraz dr Henryk Jarosiewicz, adiunkt Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Konferencja połączona z koncertem odbędzie się w piątek, 9 października, o godzinie 16:30 w naszym Gimnazjum. W koncercie usłyszymy Dorotę Dutkowską (mezzosopran) w duecie z Moniką Tropper (sopran), wykonujące utwory przy akompaniamencie Barbary Zathey. Usłyszymy także nasz chór szkolny Serioso-Giocoso.
Serdecznie zapraszamy!


02.10.2009
Pierwszy piątek miesiąca ma to do siebie, że wtedy podczas zajęć uczestniczymy w Eucharystii. Tradycyjnie, jest ona odprawiana przez księdza Piotra Wawrzynka. Oczywiście, dzisiaj nie było wyjątku od tej reguły.


02.10.2009
Skończył się już wrzesień, wiec rusza foto miesiąca! Przypominamy, jest to zażarta walka prezentowanych na stronie szkolnej i samorządowej zdjęć o laur pierwszeństwa. Przez pierwsze dni października wysyłamy na adres mailowy SU propozycje, po czym 10 najczęściej zgłaszanych pozycji dostaje się do kolejnego etapu rywalizacji - internetowego głosowania. Każdy gość naszych witryn będzie wówczas mógł oddać swój głos w plebiscycie, a zwycięskie zdjęcie zostanie zakwalifikowane do trzeciego etapu zmagań - walki o tytuł Foto roku szkolnego 2009/2010. Zachęcamy więc do wysyłania propozycji, już teraz, już dziś.


03.10.2009
Mamy przyjemność zaprezentować naszym czytelnikom pierwszy w tym roku szkolnym Biuletyn Informacyjny Gimnazjum. Najnowszy BIG jest szczególny - został osadzony w nowej szacie graficznej, przygotowanej przez Marysię Łuc, naszą tegoroczną absolwentkę, obecnie uczennicę klasy architektonicznej LO 3. Wrześniowe wydarzenia w telegraficznym skrócie oraz pełną uroku nową szatę graficzną BIGu zobaczymy w BIG - zapraszamy!


04.10.2009
Kolejnym punktem programu dziesięciolecia gimnazjów we Wrocławiu jest prezentacja szkół w Rynku wrocławskim. Nasza tablica również ma tam swoje miejsce, zaraz przy wejściu do Muzeum Miejskiego w ratuszu. Koordynatorem projektu z naszej strony był p. Piotr Sołodyna. Zapraszamy do GALERIA/wystawy.

Zapraszamy również do KLASY, gdzie zobaczymy nowe materiały nadesłane nam przez dziewczęta: notki i fotografie w klasie pierwszej oraz notki w klasie trzeciej.


05.10.2009
Z dość dużym opóźnieniem (dwumiesięcznym), ale w bardzo dobrym momencie (wkrótce Jubileusz, a my wspominamy nasze absolwentki) aktualizujemy "dziewięćdziesiątki", czyli uczennice, które osiągnęły łączny wynik egzaminu gimnazjalnego 90 pkt. i więcej (na 100 możliwych). Okazuje się, że absolwentki 2009 uzyskały równie doskonały wynik, co ich poprzedniczki (2008), mając w swoich szeregach aż 11 takich osób! Pozdrawiamy nasze absolwentki 2009 oraz ich wychowawczynię, s.Rut Kowalczyk!

Zapraszamy do "Szkoła to MY"/90, jeśli chcemy dowiedzieć się, kto znalazł się w tym zaszczytnym gronie. W związku z tym, że absolwentki 2009 pisały również trzecie test, z języka obcego, wkrótce opublikujemy nowe zestawienie, tych które zdobyły 135 punktów na 150.


06.10.2009
Rozpoczęliśmy jesienne wycieczki szkolne. Dzisiaj prezentujemy w GALERIA/inne fotografie z wyjazdu pierwszoklasistek do Barda Śląskiego. Opiekę nad dziewczętami roztoczyli s. Katarzyna Słowik i p. Piotr Sołodyna. Zapraszamy.


07.10.2009
Klasy maja już swoje samorządy - przyszła pora na ich prezentację. Na porannym apelu obejrzeliśmy trzy pełne humoru skecze opowiadające o organizacji, hierarchii, podziale zadań, specyfice i małych grzeszkach organów koordynujących pracę każdej z klas. Zapraszamy do GALERIA/apele celem zapoznania się z fotorelacją z tego miłego wydarzenia.


08.10.2009
Muzeum Miejskie we wrocławskim ratuszu jest miejscem prezentacji sztandarów szkolnych gimnazjów naszego miasta. Jest wśród nich oczywiście i nasz, stojący w środku sali, opatrzony opisem. Zapraszamy do ratusza, aby sprawdzić, jak dumnie prezentuje się między innymi, albo do GALERIA/wystawy, aby obejrzeć zdjecia. Wystawa sztandarów jest jednym z wielu wydarzeń w ramach X-lecia gimnazjów wrocławskich, organizowanych przez wydział edukacji urzędu miejskiego. Szczegółowe cele i inne informacje na temat wystawy znajdziemy w serwisie X-lecia Gimnazjum. Zapraszamy!


09.10.2009
Aula szkolna stała się dziś miejscem szczególnych wydarzeń, bo o 16:30 odbyła się tam konferencja pt."Czy szkoły jednorodne mają sens w dzisiejszych, "nowoczesnych" czasach?", na którą czekało zróżnicowane wiekowo, jak również i płciowo:), audytorium - Grono Pedagogiczne, Siostry, Rodzice i, oczywiście, uczennice. Prelegentami byli s. prof. Józefa Jezierska, kierownik katedry Pisma Świętego Nowego Testamentu Papieskiego Wydziału Teologicznego (w przeszłości dyrektor naszego LO z prawie czterdziestoletnim stażem) oraz dr Henryk Jarosiewicz, adiunkt Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Po wyczerpującym temat wykładzie nastąpił koncert duetu: Doroty Dutkowskiej (mezzosopran) i Moniki Tropper (sopran) przy akompaniamencie Barbary Zathey. Także nasz chór szkolny, Serioso-Giocoso, dał pokaz wokalnej wirtuozerii. Konferencja zakończyła się zaproszeniem na kolejną część obchodów Jubileuszu X-lecia Gimnazjum już 24 października. Spotkanie poprowadziły nasze znakomite absolwentki - Agnieszka Petelenz-Łukasiewicz i Karolina Dzimira.
Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


11.10.2009
Zapraszamy do KLASY, gdzie dodaliśmy ciekawe materiały nadesłane nam przez klasy do opublikowania, między innymi dotąd nieobecne u nas fotografie z wycieczek klasy drugiej i trzeciej. Zdjęcia u drugoklasistek i trzecioklasistek oraz notki u wszystkich klas - zapraszamy!


13.10.2009
Dużymi krokami zbliża się dzień Jubileuszu. Przygotowania można określić jako intensywne - pracy jest bardzo dużo. Pełną parą trwają przygotowania do części artystycznej uroczystości, a swoją prezentację Gimnazjum wytrwale ćwiczy grupa Samorządu Uczniowskiego wespół z absolwentkami, śpiewy chóralne nasz Serioso-Giocoso oraz inscenizację "Zemsty" inny zespół absolwentek. Miejmy nadzieję, że wszystkim starczy sił do pracy w tym trudnym okresie :)


14.10.2009
Z pewnością niejeden z naszych nauczycieli czasem marzy, by choć na chwilkę uciec od ogromnej ilości swoich obowiązków i beztrosko odpoczywać w cieniu rozłożystych palm na hawajskiej plaży...W dzisiejszym dniu w dowód wdzięczności za trud wykonywanej pracy uczennice zafundowały belfrom kilkugodzinny urlop na bezludnej wyspie, tymczasowo umieszczonej w urszulańskim gimnazjum. Już same zaproszenia, jakie dziewczyny wręczały nauczycielom w butelkach, zwiastowały niecodzienne wydarzenia. Na uczennice wchodzące do auli oczekiwał niecodzienny widok - pedagodzy w spódniczkach z liści, wykonujący dość dziwne czynności na opanowanym przez nich dzikim lądzie - strugający drzewo, krzesający ogień, uderzający w bęben, poprawiający szałas lub...wachlujący Siostrze Dyrektor. Niebawem rozpoczęła się walka o przetrwanie - podzieleni na dwie grupy, słoni i orangutanów, mieli za zadanie wyprodukować z podstawowych materiałów odzienie dla dwóch osób (spośród siebie), którym ubrania zdarł poprzedniej nocy huragan "Donna Esterra". W kolejnej konkurencji kilku ochotników zdobywało pożywienie: łowiąc ryby bądź strzelając do grubszej zwierzyny. Najcelniejsi otrzymali w nagrodę puszkę sardynek i orzechy. Na koniec nauczycieli opanowała twórcza pasja - stworzyli (dodajmy: z zamkniętymi oczami!) dwa przepiękne naskalne malowidła przedstawiające bizona i mamuta. Wszystkiego doglądały "samorządowiczki" przebrane za piratów. Przyszła wreszcie pora złożenie życzeń - one również przybrały niecodzienną formę. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Ania Łukaszczuk w stroju płetwonurka i w asyście osobistego tłumacza w dość dziwnym dialekcie wygłosiła parę słów do rozbitków. Głos zabrała także Siostra Przełożona Maria Anna Gargasz i Siostra Dyrektor Estera Grzegorek. Nieoczekiwanie u brzegu wyspy, w wiklinowym koszu zjawiły się podarunki. Miejmy nadzieję, że nasi nauczyciele podczas obchodów tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej mogli się zrelaksować. Ich roześmiane twarze świadczyły o tym, że świetnie się bawili.

Wkrótce nastąpiła zmiana klimatu. Po opuszczeniu hawajskich wybrzeży szkolna społeczność udała się do wrocławskiego kina "Helios" na film pt. "Dzieci Ireny Sendlerowej". Wzbudził on w widzach wiele przemyśleń i refleksji.

Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


16.10.2009
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Samorząd Uczniowski. Należy wykonać komiks pod tytułem "Kot,szafa i stara kanapa". Na zwycięzcę oczekuje nagroda.


17.10.2009
Otrzymaliśmy zdjęcia od koła historycznego - 26.09.2009 dziewczęta pod opieką p. Alicji Dubaj wybrały się na wycieczkę szlakiem wrocławskich legend. Wyprawę rozpoczęła opowieść Agnieszki Torzewskiej (kl. 1) o św. Jadwidze. Potem dziewczyny poznały sekrety kościoła pod wezwaniem św. Krzyża, głowy na katedrze wrocławskiej oraz kluski z Kluskowej Bramy opowiedziane przez Olę Gwiazdę (kl. 1). Kulminacyjnym punktem wycieczki był Mostek czarownic. Po wysłuchaniu opowieści Ani Pietruchy, Eweliny Wojnowskiej i Ewy Bałwas (wszystkie z kl. 1) oraz pokonaniu 243 schodów prowadzących na mostek dziewczęta podziwiały niezwykłą panoramę Wrocławia. Zapraszamy do GALERIA/inne.

To jest notka numer 1000 w naszym serwisie!


18.10.2009
Na tydzień przed uroczystością św. Urszuli, Ania Łukaszczuk (przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego) oraz Kaja Maleszko (wice) udały się do klas, aby za zgodą wychowawczyń przeprowadzić lekcje wychowawcze. Tematem zajęć było przyrzeczenie sztandarowe. Dziewczęta przygotowały lekcję przy pomocy opiekuna SU - p. Piotra Sołodyny. Zapraszamy go GALERIA/konferencje.


20.10.2009
Przypominamy o naszym konkursie samorządowym. Do wzięcia jest pizza dla dwóch osób oraz jeden dzień bez przygotowania. To nagroda, a środek do jej zagarnięcia? Ciekawy komiks, narysowany i oddany do 30 października. Szczegóły w KONKURSY - zapraszamy.


20.10.2009
Drugi dzień Serviam minął pod hasłem drugiego przykazania bożego: "Nie będziesz brał imienia Pana Boga Swego nadaremno". Zaopatrzone w plakietki Serviam, na porannej modlitwie dziewczęta wysłuchały rozważania odsłaniającego głębszą wymowę tego przykazania, a na przerwach, przechodząc korytarzem, uzupełniały puste miejsca na specjalnym plakacie, na którym mogły zastępować wytarte powiedzenia, w których używa się świętych imion innymi określeniami. Była to alternatywa dla osób mających kłopoty z wypełnianiem omawianego przykazania:)


21.10.2009
O godzinie 12:00 w "uczelni" odbył się szkolny etap konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista", część matematyczno - fizyczna.

Jubileusz już niebawem, czyli praca wre. Mimo, że dzisiaj nie było zajęć lekcyjnych, do szkoły przyszła większość uczennic uczestnicząca w przygotowaniach do sobotnich uroczystości. Zarówno dziewczęta, jak i nauczyciele dokładają starań, by wszystko było dopięte na ostatni guzik.


22.10.2009
Zarezerwowana dotychczas dla laureatek zDolnego Ślązaka, nasza tablica Per Aspera Ad Astra otwiera się na zwycięzców Ligi Naukowej. Dzisiaj, na porannym apelu, Paulina Wierzbińska w obecności społeczności szkolnej umieściła dyplom upamiętniający swój sukces w Lidze w poprzednim roku szkolnym. Paulina jest laureatką części humanistycznej. Gratulujemy jeszcze raz! (zapraszamy do GALERIA/wystawy)

Przeżywamy obecnie okres wytężonej pracy. Z jednej strony przybliżamy się do świętowania jubileuszu, a z drugiej - w tym tygodniu obserwujemy osobliwe natężenie konkursów. Dzisiaj, w kolejnym etapie zDolnego Ślązaka, piszącym go dziewczętom przyszło zmierzyć się z zagadnieniami humanistycznymi.


23.10.2009
Ostatni dzień przed naszym świętem spędziliśmy pracowicie - dziewczęta i koordynujący ich pracę nauczyciele wykonali ostatnie szlify. Natomiast w trakcie trzeciej godziny lekcyjnej kilka uczennic zmagało się z konkursem biologicznym "Multitest".


23.10.2009
Ciężko wyobrazić sobie październik bez nabożeństwa różańcowego! Nie narażając naszych uczennic na marnowanie cennej zdolności imaginacji podczas prób wyobrażenia sobie tej sytuacji, zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas szkolnego nabożeństwa, które odbędzie się we wtorek o godzinie ósmej.


23.10.2009
Serdecznie zapraszamy na jutrzejszą uroczystość Jubileuszu X-lecia naszego Gimnazjum. Jest to dla nas wyjątkowe święto, dlatego chcemy, aby wraz z nami przeżywały je nasze uczennice, ich rodzice, absolwentki naszej szkoły oraz wszyscy z nią zaprzyjaźnieni.
Rozpoczynamy Mszą św. o godzinie 10:00 w kościele uniwersyteckim, podczas której nasze najmłodsze "urszulanki" złożą przyrzeczenie sztandarowe. Po Eucharystii udamy się do szkoły, gdzie w auli będziemy świadkami część oficjalnej, w większość wypełnionej programem artystycznym. Nie zabraknie także czegoś pysznego - ciasta i sałatki będą doskonałym dodatkiem do rozmów po latach.
Zapraszamy!


24.10.2009
Główne obchody uroczystości Jubileuszu dziesięciolecia naszego Gimnazjum już za nami. Wszystko zaczęło się o godzinie dziesiątej w kościele uniwersyteckim, gdzie odbyła się Eucharystia koncelebrowana przez ks. biskupa Andrzeja Siemieniewskiego i ks. Jana Gondro w intencji dziękczynnej za całokształt pracy szkoły na przestrzeni ostatniej dekady. Kolejnym punktem uroczystości, już w auli szkolnej, była prezentacja przygotowana z wielką pomocą p. Piotra Sołodyny, w wykonaniu uczennic i absolwentek szkoły, mająca za zadanie przedstawić historię i funkcjonowanie gimnazjum za pomocą teatru cieni oraz teatrzyku kukiełkowego. Po nich wystąpił chór "Serioso-Giocoso" pod batutą p. Moniki Tropper, przy akompaniamencie s. Józefy Jezierskiej. Istna uczta dla ucha! Przyszedł czas na życzenia od dziewcząt, rodziców i przedstawicieli Grona Pedagogicznego. Kilka słów wygłosili do nas również: Siostra Prowincjalna Maria Jaworska, Jego Ekscelencja Biskup Andrzej Siemieniewski, Siostra Dyrektor Estera Grzegorek. Na koniec części oficjalnej obejrzeliśmy "Zemstę" Aleksandra Fredry w wykonaniu Absolwentek naszego Gimnazjum, które przygotowywały się pod czujnym okiem p. Elżbiety Skotnickiej. Długo oczekiwana chwila poczęstunku nastąpiła już wkrótce - goście przy rozmowach, wypełnionych wspomnieniami, pałaszowali sałatki i ciasto przygotowane przez Siostry Urszulanki i uczennice. W drodze do wyjścia czekały na nich Saloniki Gimnazjalne oraz wystawa prac malarskich Kamili Pawłowskiej i Marysi Łuc. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do tego ważnego dla nas wszystkich święta - za pomoc, pomysły, ofiarowanie swoich talentów i umiejętności, zaangażowanie, radę czy wsparcie dobrym słowem.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości!


26.10.2009
Na szkolnym korytarzu stoi od dziś figura Anioła Stróża. Jest to dar od Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu dla nas, związany z obchodami jubileuszowymi. Na porannej modlitwie sama Siostra Przełożona Maria Anna Gargasz przekazała go nam, zapewniając o nieustannej pamięci modlitewnej Zgromadzenia.


27.10.2009
O godzinie ósmej zgromadziliśmy się w kaplicy klasztornej Sióstr Urszulanek, by odmówić różaniec, modlitwę tak ważną i szczególną w październiku. Był on prowadzony po części przez klasy, a po części przez samorząd uczniowski. Skupiliśmy się na więzi Matki z Synem, przenosząc ją, w trakcie rozważań, na bliską nam płaszczyznę relacji Matka - córka. Pewną nowością były "dziesiątki" z dopowiedzeniami, w które aktywnie włączyły się wszystkie dziewczęta.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


28.10.2009
W samo południe... Skupione, precyzyjne, skoncentrowane do granic możliwości na swoim zadaniu. Każdy, nawet najmniejszy błąd może zaważyć o ich przyszłym losie... Nie, to nie Dziki Zachód, ale scena z "uczelni", gdzie wczoraj o godz. 12:00 dziewczyny pisały przyrodniczą część szkolnego etapu konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista".


28.10.2009
Koło LOP działa bardzo prężnie w naszej szkole, toteż ma ono nawet swój własny apel. Odbył się on właśnie dziś, a podczas niego dowiedzieliśmy się wiele o tym, jak możemy dbać o nasze środowisko. Zostały również wręczone nagrody za konkurs plastyczny i fotograficzny - Kamili Filończyk (kl. 1) i absolwentce Kamili Pawłowskiej.
Zapraszamy do GALERIA/apele.

W "osiągnięcia szkoły" (po lewej stronie witryny) znajdziemy opublikowane dyplomy naszych artystek - zapraszamy!


29.10.2009
Sezon skeczy śniadaniowych właśnie się rozpoczął. Innym klasom szlaki przetarły trzeciaki, ustawiając poprzeczkę dość wysoko - w swoim debiutanckim skeczu w roku 2009/2010 pt. "WADA" zostały ocenione na 5!


30.10.2009
Z przyjemnością informujemy, że cztery nasze uczennice: Paulina Wierzbińska, Roksana Kałużna, Dominika Dutkowiak (wszystkie z kl. 3) oraz Ola Gwiazda z kl. 1(!) przeszły do kolejnego, powiatowego etapu konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista" z części humanistycznej. Gratulacje!

Dziś zostały podsumowane dwie akcje samorządu uczniowskiego - zebrano komiksy konkursowe (werdykt komisji zostanie ogłoszony w poniedziałek) i zakończono akcję "Skrzyneczka z miłym słowem".

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!