Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.10.2010
Dziś, jak w niemal każdy pierwszy piątek miesiąca, uczestniczyliśmy w szkole we Mszy Świętej. Przewodniczył jej tradycyjnie nasz kapelan, ks. Piotr Wawrzynek.


02.10.2010
Sobotni wieczór był absolutnie wyjątkowy. Uczestniczyłyśmy (znowu coś po raz pierwszy) w premierze "Legendy o Maryi" w Operze Wrocławskiej w ramach II Festiwalu Opery Współczesnej. Sam spektakl wydawał się być z pogranicza legendy i snu. Bardzo nam się podobał. Spontanicznie reagowałyśmy na dla nas najważniejszych artystów: p. Monikę Tropper w roli siostry zakonnej i Kamilę Filończyk (z kl. 2) naszego anioła w prawie solowym występie. Byłyście najlepsze! Po spektaklu miałyśmy krótką audiencję u Archanioła Gabriela - mezzosopranistki i solistki naszej Opery - p. Barbary Bagińskiej. Dziękujemy!

Pierwszy miesiąc roku szkolnego jest już przeszłością. Był to czas wielu ciekawych wydarzeń w naszej szkole. Nie mniej ciekawie rysuje się październik, z kolejnym wyjazdem, pięknym jesiennym różańcem w Bardzie Śląskim, uroczystością Świętej Patronki oraz innymi absorbującymi uwagę punktami naszego kalendarium pracy, z którym możemy zapoznać się w TERMINARZ. Zapraszamy!


03.10.2010
Mamy mnóstwo ciekawych materiałów na KLASY - fotorelacje i notki świeże prezentujemy w domenach pierwszoklasistek i drugoklasistek - zdjęcia z wycieczek, otrzęsin, wizyty w operze. Zapraszamy!


04.10.2010
Wakacyjne reminiscencje - pierwszy tydzień lipca część naszych uczennic oraz kilka absolwentek spędziło w Londynie zwiedzając to piękne miasto, pełne niesamowitej architektury i przebogatych muzeów. Dziewczynom towarzyszyli s. Małgorzata Kloza, s.Estera Grzegorek i p. Waldemar Piertaszkiewicz. Wkrótce zaprezentujemy także zdjęcia z lipcowego spływu kajakowego, a teraz zapraszamy do GALERIA/inne.


05.10.2010
Wczoraj nasze pierwszoklasistki wspięły się na górę Ślężę, w asyście swojej wychowawczyni, p.Moniki Książczak, oraz p.Magdaleny Olbrich. Była to pierwsza wycieczka integracyjna naszych najmłodszych "urszulanek". Klika zdjęć, które dostaliśmy od dziewczyn zmieściliśmy w GALERIA/inne. Zapraszamy!

Wzorem ubiegłego roku zamierzamy rozpocząć odprawianie porannej jutrzni. Pierwsze spotkanie już w najbliższy piątek (8.10). Spotykamy się o 7.35 na "opactwie". Serdecznie wszystkich zapraszamy!


06.10.2010
Dzisiejszy apel był wyjątkowy. Każda klasa miała za zadanie przedstawić swój samorząd. Klasa trzecia i pierwsza zaprezentowały się za pomocą parodii popularnych programów telewizyjnych, a klasa druga skorzystała z koncepcji "mafii Kaktusów". Zapraszamy do GALERIA/apele.


07.10.2010
W tym roku w naszym Gimnazjum jest możliwość skorzystania z programu "Szklanka mleka" - akcja promocji mleka w szkołach (jako alternatywy dla napojów sztucznych). Program przewiduje darmowe mleko dla uczniów podstawówek oraz częściowo płatne dla gimnazjalistów. Do wyboru mamy mleko smakowe (waniliowe/czekoladowe) lub zwykłe. "Zamówienia" na cały rok już zostały zebrane. Pierwsza dostawa miała miejsce wczoraj.

Zaglądając do AD ASTRA/league dowiemy się, kto zwyciężył w pierwszej serii "teścikowej" w Lidze Teścikowej z języka angielskiego.


08.10.2010
Niedawno było o Londynie, dzisiaj będzie o Mazurach. P.Tomasz Herman przygotował i zaprosił nasze dziewczęta na spływ kajakowy malowniczymi jeziorami północnowschodniej Polski. Kilkanaście zdjęć z tego wydarzenia zamieściliśmy w GALERIA/inne. Zapraszamy.

Dzisiaj o poranku uczestniczyliśmy w pierwszej w tym roku szkolnym jutrzni, prowadzonej w kościele przez dziewczyny. Poranne spotkania z psalmami będą odbywały się dwa razy w tygodniu - więcej szczegółów podamy później.


09.10.2010
Czterdziesty już w naszym elektronicznym archiwum, a pierwszy w tym roku szkolnym, Biuletyn Informacyjny Gimnazjum podsumowuje najważniejsze wydarzenia ubiegłego miesiąca w formie słownograficznej. Wrzesień obfitował w ciekawe spotkania, musieliśmy dokonać więc ich selekcji. Jej wynik można zobaczyć w BIG - zapraszamy.


10.10.2010
Ponad dwadzieścia zdjęć opublikowaliśmy w domenach klasy pierwszej i trzeciej w KLASY. Ponadto, znajdziemy tam również notki z życia klas. Zapraszamy!


11.10.2010
Ruszył pierwszy w tym roku konkurs samorządowy. Zadanie polega na napisaniu zakończenia jakże popularnego serialu pt."Moda na sukces." W końcowej scenie mają występować Stephanie, Brooke, Thorne, Eric i Taylor.
Czas na oddanie pracy upływa 26 października.

Od dziś również zbieramy zabawki dla potrzebujących dzieci. Przyniesione rzeczy można składać w skrzynce, stojącej pod pokoikiem samorządowy. Akcja potrwa do 28 października.


12.10.2010
Zbliżają się dwie uroczystości w naszym Gimnazjum: Dzień Edukacji Narodowej (w czwartek) i patronalna św. Urszuli za tydzień (też w czwartek). W związku z tym drugim wydarzeniem odbyło się dzisiaj rano spotkanie w auli szkolnej, gdzie uczennice przygotowywały się do Mszy św. ćwicząc pieśni oraz hymn szkolny.


13.10.2010
Dziś odbyła się pierwsza w tym roku lekcja muzealna. Pola Slesarow i Ania Pietrucha (kl.2) oprowadziły po Mauzoleum Piastów Śląskich klasę piątą wrocławskiej szkoły podstawowej. W tym roku w roli przewodniczek wystąpią również Zuzia Kowalczyk i Tosia Mikorska (kl.3), Agnieszka Torzewska i Ola Gwiazda (kl.2) oraz Magda Putyra i Kaja Maleszko (kl.3). Niebawem więcej informacji na temat lekcji muzealnych, a tymczasem zapraszamy do GALERIA/konferencje.

Poranny apel był apelem geograficznym, który został przygotowany pod czujnym okiem p. Sławomira Florczyka. Apel poprowadziły: Marta Hałas i Ola Gwiazda (kl.2).


14.10.2010
Dziś świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. O godz. 8.00 rano nasi nauczyciele zostali "zaproszeni" do restauracji "Pod zmęczonym magistrem". Wszyscy otrzymali atrybuty typowo męskie lub damskie. Niewielu jednak pozostało sobą - zdecydowana większość była "zmuszona" chwilowo "zmienić" płeć.
Pierwsze zadanie polegała na nakryciu stołów. Aby nie było zbyt łatwo, dwie osoby (z czterech), siedzących przy jednym stoliku, miały zasłonięte oczy. Kolejną konkurencją był quiz, dotyczący preferencji żywieniowych naszych uczennic. Następnie odbyły się kalambury, w których rywalizowały ze sobą grupa "mężczyzn" i "kobiet". Ostatnim punktem imprezy był konkurs tańca. Program był przeplatany poczęstunkiem i występami artystycznymi naszych uczennic. Pokaz swoich talentów dały: Kamila Filończyk (śpiew), Ania Naglik (fortepian), Natalia Kuznik (taniec współczesny), Ania Gasztych (flamenco) i Kaja Maleszko (skrzypce). Na zakończenie śpiewające kelnerki z naszej restauracji złożyły nauczycielom życzenia. Ostatnim punktem dnia było wyjście do kina na film pt:"Śluby panieńskie."
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


15.10.2010
Samorząd Uczniowski ogłasza kolejną edycję konkursu fotograficznego. Temat zdjęć to "Mosty", a że mostów jest we Wrocławiu bardzo dużo - aparaty w dłoń! Szczegóły konkursu dostępne są na stronie SU w KONKURSY/konkurs fotograficzny.


16.10.2010
Miesiąc pracy za nami, najwyższa pora rozpocząć działalność wydawniczą. Zapraszamy do "nasze czasopisma", gdzie opublikowaliśmy dwie pozycje w naszym "kiosku". Pierwsze to najnowszy numer kółka redakcyjnego "Wiedź-my" dostępny w formacie pdf. Drugi to czerwcowy numer angielskiej gazetki AimHigh. W sekcji AimHigh zwróćmy uwagę na ulepszoną wersję "redakcji gazetki", ze zdjęciami 26 żurnalistek, które pisały do periodyku w ubiegłym roku szkolnym. Zapraszamy do lektury :)


17.10.2010
Publikujemy w KLASY zdjęcia i notki, jakie zostały nam przysłane przez osoby za to odpowiedzialne w poszczególnych klasach. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami.


18.10.2010
W czwartek odbył się konkurs z języka angielskiego. Dziś dowiedzieliśmy się, że do drugiego etapu dostało się 20 osób, a zwycięstwo przypadło Zuzi Kowalczyk (kl.3). Gratulujemy!

Na siódmej godzinie lekcyjnej część naszych uczennic pisała konkurs poprawnej polszczyzny.

W związku ze zbliżającym się świętem św.Urszuli dziś miała miejsce próba dla pocztu sztandarowego oraz osób składających przyrzeczenie - całej klasy pierwszej i kilku uczennic z klas starszych. Na siódmej lekcji wszyscy udali się do kościoła Imienia Jezusa.


19.10.2010
Rano dowiedzieliśmy się o kolejnych sukcesach naszych uczennic - Kasia Nowakowska (kl.1) zajęła II miejsce w konkursie plastycznym "Polskie ptaki drapieżne". W tym samym konkursie plastycznym oraz w konkursie fotograficznym "Owady Polski" Kasia Koźma (kl.3) zdobyła wyróżnienia. Oczywiście organizatorem konkursów była Liga Ochrony Przyrody oraz opiekun naszej szkolnej sekcji LOP s. Rafaela Husson. Gratulujemy!


20.10.2010
Naszą szkolną społeczność tradycyjnie zgromadził dziś rano apel tematyczny. Tym razem dziewczęta z drugiej klasy opowiedziały nam o objawieniach Maryjnych, które miały miejsce w Gietrzwałdzie w 1877 roku.
Apel został przygotowany pod opieką p. Doroty Witrykus. Zapraszamy do GALERIA/apele.

Dziś również zostały rozdane słodkie upominki dla osób, które wzięły udział w loterii "Pedaglotka" i trafnie wytypowały nauczycieli na swoim kuponie. Szczegóły "pedaglotka", który jest autorskim pomysłem naszego Samorządu Uczniowskiego, odnajdziemy na stronie SU.


21.10.2010
Święto patronalne naszego Gimnazjum - sw. Urszuli, to najważniejsza uroczystość w roku naszej pracy. Rok temu o tej porze przeżywaliśmy jubileusz X-lecia istnienia szkoły, dlatego w tym roku siłą rzeczy musiało być skromniej, choć, tradycyjnie, uroczyście. Zwyczajem lat poprzednich, dzisiejsze świętowanie rozpoczęliśmy w kościele pw. Imienia Jezus Eucharystią, podczas której nasze pierwszoklasistki złożyły przyrzeczenie sztandarowe. Spotkanie w auli, w drugiej odsłonie naszej uroczystości, przepełnione było życzeniami i kwiatami, składanymi Siostrom Urszulankom przez uczennice, nauczycieli, rodziców oraz wychowanki. Był również czas na oddech kulturą, którą mogliśmy cieszyć się w dużej mierze za sprawą naszej Ani Grondalskiej i jej wspaniałych interpretacji utworów J.S. Bacha na wiolonczelę. Klasa LO wychowanek naszej p.Małgorzaty Wróblewskiej wystawiła sztukę "Perły św.Urszuli", która została bardzo ciepło odebrana przez publiczność. Po tym miłym zakończeniu uroczystości w auli, wszyscy obecni udali się do sal lekcyjnych, refektarzy i salek jadalnych, aby zakosztować kultowego ciasta - placka urszulańskiego. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości!


22.10.2010
Dziś rano klasa trzecia udała się do Henrykowa na Pielgrzymkę klas trzecich szkół gimnazjalnych do Sanktuarium Matki Bożej - Matki języka polskiego. Dziewczęta wyruszyły pod opieką s.Katarzyny Słowik. Tematem przewodnim spotkania były słowa Jana Pawła II "Młodość to wzrastanie, młodość to wyzwanie". Uczestnicy mieli okazje m.in. wysłuchać konferencji ks.Piotra Wawrzynka. O 12.30 odbyła się Eucharystia, której oprawą liturgiczną zajęły się nasze dziewczęta. Zuzia Kowalczyk przeczytała czytanie, Kasia Koźma zaśpiewała psalm, Tosia Mikorska przygotowała modlitwę wiernych. Patrycja Sadowska i Ela Górka zaniosły dary. Po Mszy Św. wszyscy udali się na ciepły posiłek. Dziewczyny wróciły do Wrocławia ok. 16.30.

23.10.2010
Około czterdziestoosobowa grupa uczennic, nauczycieli, rodziców udała się do Barda Śląskiego, aby uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym. Pogoda dopisała wyśmienicie, oprócz rozważania bolesnych tajemnic różańca, uczestnicy spędzili czas na rozmowach i zabawie liśćmi. Na końcu trochę zmęczeni, turyści spoczęli w klasztorze Sióstr Urszulanek przy herbatce i słodkich bułkach. Uczennicami opiekowali się s.Katarzyna Słowik, . p.Magdalena Olbrich i p.Piotr Sołodyna. Nabożeństwo zostało przygotowane przez dziewczęta z SU, a o część informacyjną o mieście zadbało szkolne koło LOP, którego opiekunem jest s.Rafaela Husson. Zapraszamy do GALERIA/inne.


24.10.2010
Tydzień temu, w sobotę, uczennice klasy drugiej wraz ze swoją wychowawczynią, s.Katarzyną, udały się na Cmentarz Żydowski przy ulicy Ślężnej aby pomóc w pielęgnacji tego pięknego muzeum. Było to drugie już nasze wyjście w tym roku szkolnym na Cmentarz. Warto przypomnieć, że tradycja sprzątania tego miejsca została rozpoczęta przez Samorząd Uczniowski w 2006 roku, a w 2008 przyjęliśmy je oficjalnie pod opiekę jak miejsce pamięci narodowej. Zapraszamy do GALERIA/inne.


25.10.2010
Pragniemy poinformować rodziców naszych uczennic, że w tych miesiącach, w których odbywają się spotkania z nauczycielami, nauczyciele nie będą dyżurować podczas godzin konsultacyjnych wyznaczonych przez szkołę. Przypomnijmy, że najbliższe takie spotkanie odbędzie się w środę, 17 listopada, tak więc w następnym miesiącu nauczyciele nie będą dostępni podczas swoich dyżurów.


26.10.2010

Zapraszamy do "lekcje muzealne" po lewej strony naszej witryny! Tam zapoznamy się z terminami, na które uczniowie szkół podstawowych mogą się umówić z naszymi uczennicami na oprowadzanie po Mauzoleum Piastów Śląskich. Za darmo ;) Tam także znajdziemy informację, w jaki sposób można się umawiać oraz kto pełni w tym roku funkcję przewodnika.
+
Dzisiaj o 12.00 odbyła się kolejna, trzecia (i ostatnia) już część konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista - test przyrodniczy. Do tej pory dziewczęta pisały już część matematyczno-fizyczną i humanistyczną. Życzymy im powodzenia i przejścia do drugiej rundy. Zdolny Ślązak jest jednym z dwóch prestiżowych konkursów, które uprawniają laureatów do wyboru dowolnego liceum na dalszą drogę nauki po naszym Gimnazjum.


27.10.2010
O 7.45 odbył się apel Ligi Ochrony Przyrody. Dotyczył jakże ważnego i coraz bardziej nas dotykającego problemu zanieczyszczenia środowiska. Dziewczęta ze szkolnego koła LOP opowiedziały nam o sposobach ochrony naszego otoczenia, znakach ekologicznych i innych tego typu zagadnieniach. Apel został przygotowany przy pomocy s. Rafaeli Husson. Zapraszamy do GALERIA/apele.


28.10.2010
Wkrótce zima :) a wraz z nią nasza propozycja spędzenia czasu aktywnie!

Zapraszamy serdecznie na OBÓZ NARCIARSKI w Bolesławowie, który odbędzie się w dniach 13-19.02.2011. Cena obozu w tym roku to 1150zł, a w niej: opłacenie przejazdu, noclegi, wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), ubezpieczenie, przejazdy na stoki oraz opłata za karnety na wyciągi (stacja narciarska Kamienica + Czarna Góra).

W programie obozu nauka i doskonalenie jazdy na nartach oraz gry i zabawy na śniegu. Szczegółowych informacji udziela p. Tomasz Herman, z którym można nawiazać kontakt w szkole lub przez e-mail: tomasher@wp.pl - ZAPRASZAMY!


29.10.2010
Rano rozstrzygnięty został konkurs na najlepsze zakończenie serialu "Mody na sukces". Zwycięstwo przypadło Poli Slesarow (kl.2), która otrzymała talon na bilet do kina. Wyróżniona i nagrodzona czekoladą została praca Kai Maleszko (kl.3).
Gratulujemy!


30.10.2010
Jak pamiętamy, nasze uczennice Kasia Nowakowska (kl.1) i Kasia Koźma (kl.3) zdobyły uznanie jury konkursowego Ligi Ochrony Przyrody, które przyznało im nagrody w konkursach fotograficznym i plastycznym. W piątek dziewczęta udały się na galę wręczania nagród, a towarzyszyła im s.Katarzyna Słowik. Już wkrótce ich dyplomy obejrzymy w "osiągnięcia szkoły". Opiekunem naszej szkolnej sekcji LOP s. Rafaela Husson.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!