Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.10.2011
W TERMINARZ załączyliśmy plan pracy naszego Gimnazjum w październiku. To ważny miesiąc, obfitujący w wiele wydarzeń. Zapraszamy do zapoznania się z grafikiem.


02.10.2011
Jak powszechnie wiadomo "Urszulanki" dbają nie tylko o rozwój umysłowy, ale także fizyczny. Dlatego też w ramach lekcji wf-u wybraliśmy się na Wyspę Słodową, gdzie czekały na nas liczne atrakcje z okazji wrocławskiego Tygodnia Ruchu. Była okazja spróbować swych sił na ściance wspinaczkowej, zagrać w badmintona czy w siatkówkę. Mniej aktywni mogli zrobić ogromne bańki mydlane czy dowiedzieć się nieco o Nordwalkingu. Podczas wyjścia towarzyszył dziewczynom p. Tomasz Herman. Zapraszamy do GALERIA/inne.


03.10.2011

Już po raz trzeci odbyły się weekendowe warsztaty fotograficzne. Pod opieką p. Adama Wasilewskiego i p. Piotra Sołodyny do Barda Śląskiego pojechało 14 uczennic. Tym razem na celownik wzięte zostały zdjęcia portretowe. Modelek jak wiadomo nie brak, na scenerię też nie można narzekać (oprócz samego Barda mieliśmy do dyspozycji również plenery Twierdzy Srebrna Góra). Po dwóch dniach fotografowania przyszedł czas na wybranie najlepszego zdjęcia. Do konkursu zgłoszono ich aż 28 a każde miało w sobie "to coś", dlatego wybór okazał się bardzo trudny. Zwycięzca może być jednak tylko jeden a została nim Weronika Burszta (kl.2), której serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do GALERIA/warsztaty-konferencje.


04.10.2011
Pierwszy w tym roku szkolnym Biuletyn Informacyjny Gimnazjum został właśnie opublikowany w BIG po lewej stronie witryny. Pierwszą rzeczą, jaką rzuci się w oczy jest nowa szata graficzna biuletynu, wykonana przez naszą absolwentkę, Tosię Mikorską. Dziękujemy Tosi i ją serdecznie pozdrawiamy!
BIG jest to nasz słowno-obrazkowy sposób na podsumowanie najważniejszych wydarzeń minionego miesiąca, przygotowywany przez Samorząd Uczniowski. W tym roku szkolnym rozpoczynamy piąty już rok wydawania BIGa.


05.10.2011

Na porannym apelu każda z klas zaprezentowała swój samorząd. I tak według klasy pierwszej życie w klasie jest jak wojsko, gdzie władzę sprawuje generał-przewodnicząca Klara Daszkiewicz. Drugoklasistki już nieco łagodniej swoja działalność porównują do firmy- dobrze się rozwijającej i przyjaznej każdemu pracownikowi, choć trzymanej mocną ręką szefowej - Oli Szczegielniak. Natomiast wśród trzecioklasistek, jak to zawsze u najstarszych bywa luz, blues i sielanka. Wspólnie tworzą zgraną i całkiem sporą rodzinkę, której "głową" jest, już po raz trzeci, zasłużenie Pola Slesarow.


06.10.2011
Cieszymy się z sukcesu naszej nowej uczennicy, pierwszoklasistki, Marty Nowak, która zajęła III miejsce w konkursie wiedzy biologicznej "Planeta Małp" organizowanym przez wrocławski ogród zoologiczny. Dyplom Marty możemy obejrzeć w "osiągnięcia" po lewej stronie naszej witryny.
Inną bardzo dobrą informacją jest wynik pierwszego próbnego egzaminu z języka angielskiego naszych trzecioklasistek. Na osiem miesięcy przed "godziną zero" uzyskały średni wynik prawie 42 punkty (84%).


07.10.2011
Liturgię pierwszopiątkowej Mszy św., w której uczestniczyliśmy dzisiaj przed południem, przygotowała klasa trzecia: Ania Naglik pierwsze czytanie , psalm Kamila Filończyk, a modlitwę powszechną Monika Mazur. W pierwszej ławce w kościele zasiadły Gabrysia Wojewoda i Klara Daszkiewicz, które od następnego tygodnia pod okiem p.Piotra Sołodyny będą się przygotowywały do służby liturgicznej.


08.10.2011

Zapraszamy do GALERIA/inne, gdzie dołączyliśmy fotografie trzecioklasistek odbywających swoją jesienną jednodniową wycieczkę do ogrodu zoologicznego.


09.10.2011

Opublikowaliśmy w KLASY materiały nadesłane nam przez uczennice odpowiedzialne za informowanie internautów o wydarzeniach codziennych naszych klas. Dzisiaj mamy sporo zdjęć u trzecioklasistek oraz jedną notkę u pierwszoklasistek. Zapraszamy!


11.10.2011
Dzięki serwisowi statystyk internetowych wiemy, że naszą stronę internetową odwiedziło już ponad 600 tysięcy internatów! Ostatnimi czasy, dzienna średnia wejść na nasze strony wynosi ponad 1000! To niesamowity wynik i cieszymy się z takiej popularności naszej witryny. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaglądają w to miejsce, aby sprawdzić, co się dzieje w naszym Gimnazjum :)


12.10.2011

Ruch Solidarności Z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI został stworzony w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Zajmuje się on pomocą dzieciom z najbiedniejszych rejonów Afryki, takich jak Ruanda czy Sudan. Jego przedstawiciele zaprezentowali nam na dzisiejszym apelu w jaki sposob i my możemy pomóc. Jedną z możliwości jest Adopcja Serca. Polega ona na zobowiązaniu się do materialnej pomocy konkretnemu dziecku, pokryciu kosztów jego edukacji oraz zakupu najpotrzebniejszych rzeczy. Innym sposobem jest wpłacenie dowolnej kwoty "na dożywianie". Pieniądze te zostaną wykorzystane na zakup żywności oraz leków. Zapraszamy do GALERIA/apele.


13.10.2011

Jak wiadomo ważna jest nie tylko teoria ale również praktyka. Dlatego klasa trzecia pod opieką p. Tracz Molasy udała się wczoraj do Muzeum Narodowego, aby bliżej poznać sztukę średniowiecza. Po krótkim oprowadzaniu przez p.Jadwigę Jasińską nadszedł czas na samodzielną pracę. A ponieważ wyjście odbyło w ramach lekcji nie mogło obyć się bez zadania domowego, którym była interpretacja dowolnego obrazu. Zapraszamy do GALERIA/wystawy.


14.10.2011

Zwykły dzień urszulańskiego nauczyciela. Bo czymże jest pojawienie się własnego sobowtóra w pokoju nauczycielskim i konieczność udowodnienia uczennicom kto jest "tym prawdziwym", czy przeszukiwanie śmietnika w poszukiwaniu klucza do toalety wobec misji nauczania w naszym gimnazjum? Takim oraz kilku innym wyzwaniom podczas dzisiejszego Dnia Nauczyciela musiało sprostać grono pedagogiczne. Wszystkie te zadania przygotowała z pomocą p.Piotra Sołodyny Rada Samorządu Uczniowskiego. Następna część była już tradycyjna- życzenia składane przez przewodniczą szkoły, Anię Pietruchę oraz kwiaty od każdej z klas. Po krótkiej przerwie udaliśmy się całą szkołą, oczywiście w mundurkach galowych, do kina Helios na film pt: "1920 bitwa warszawska". Zapraszamy na stronę SU, dokąd możemy przejść przez naszą galerię (uroczystości).


15.10.2011

The Best Grammarian 2011 jest pierwszym konkursem szkolnym (z trzech) z języka angielskiego, w którym mogą wziąć udział nasze uczennice. Skladający się z trzech etapów, konkurs sprawdza wiedzę i umiejętności z czytania ze zrozumieniem, słuchania ze zrozumieniem oraz z gramatyki i leksyki. Pierwszy etap dotyczył czytania ze zrozumieniem i przystąpiło do niego niemal połowa uczennic Gimnazjum. Konkurs przygotowuje i przeprowadza p.Piotr Sołodyna. Zapraszamy do GALERIA/inne.


16.10.2011
Zapraszamy do "nasze czasopisma", gdzie opublikowaliśmy czerwcowy numer angielskojęzycznej gazetki "Aim High", której publikacja online zbiega się z wydaniem najnowszego wydania papierowego (to na przełomie października i listopada).
Gazetka z języka angielskiego jest jedną z trzech wydawanych przez uczennice naszego Gimnazjum; inne to "Wiedź-my" (koła języka polskiego) i "Oko i ucho biologii" (koła biologicznego). Te również niedługo będziemy mogli poczytać na naszej stronie internetowej.


17.10.2011
Grupa Charytatywna Samaratynanin we współpracy z Siostrą Dyrektor ogłaszają ekspresową akcję - dołączamy się do inicjatywy „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia". Akcja organizowana jest przez Telewizję Wrocławską we współpracy z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, a celem jej jest zbiórka zniczy na polskie nekropolie na Ukrainie (najchętniej w kolorach: białym i czerwonym).
Zapraszamy serdecznie do włączenia się do inicjatywy. Znicze w wyżej wymienionych kolorach będziemy zbierać do końca tygodnia.


17.10.2011
Serdecznie zapraszamy na czuwanie przed uroczystością św. Urszuli. Odbędzie się ono w czwartek, 20 października, na terenie Liceum Sióstr Urszulanek we Wrocławiu przy pl. Nankiera 16 w godzinach od 19.30 do 23.00. Spotkanie poprowadzi grupa "Żywe Kamienie". Spotkanie wprowadzi uczestników w tajemnicę uroczystości naszej Patronki, która zgromadzi Gimnazjum i Liceum w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus, gdzie pierwszoklasistki złożą przyrzeczenia sztandarowe, a pozostałe uczennice je odnowią. Czuwanie, na które zapraszamy będzie świetną zapowiedzią tych wydarzeń.


18.10.2011
Ogłoszenie naszych Sióstr Urszulanek18.10.2011
Ciasta, sałatki owocowe, piękna pogoda oraz pokazy na wrocławskiej fontannie. Tak oto poniedziałek spędziły drugoklasistki w ramach jednodniowej wycieczki jesiennej. Udały się one bowiem pod opieką p.Moniki Książczak i p.Magdaleny Jezierskiej na pergolę przy Wrocławskiej Hali Stulecia.


19.10.2011
Dlaczego topnieją lodowce? Jaki wpływ ma na to człowiek? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedziały nam Basia Wędrychowicz, Kamila Leniart oraz Julia Daszkiewicz (kl.3) podczas porannego apelu geograficznego. Kilka zdjęć z tego wydarzenia znajdziemy w GALERIA/apele.


20.10.2011

Jesteśmy w trakcie pisania szkolnego etapu najważniejszego konkursu w roku szkolnym, zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty. Wczoraj nasze uczennice miały okazję pisać część ścisłą, dzisiaj humanistyczną. Za tydzień ciąg dalszy.
Piękną tradycję mamy związany z tym właśnie konkursem - 12 laureatek i 4 finalistki cieszyły nas dotychczas swoimi sukcesami. Zapraszamy do GALERIA/inne.


21.10.2011

Uroczystość świętej Urszuli, patronki naszej szkoły, rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Kościele Uniwersyteckim, podczas której pierwszoklasistki z gimnazjum i liceum złożyły przyrzeczenie urszulańskie. Natomiast klasy drugie i trzecie odnowiły tę przysięgę. Następnie, już w auli, po życzeniach z okazji święta naszej szkoły oraz imienin siostry przełożonej Jadwigi Łaciak składanych przez nauczycieli, Radę Rodziców, oraz absolwentki wysłuchaliśmy gimnazjalnego chóru "Serioso-Giocoso" pod batutą p. Moniki Tropper. Zaraz po tym, swoje "pięć minut" miało koło teatralne "Gran-Ulka". Dziewczęta przy pomocy p. Anny Tracz-Molasy zaprezentowało nam św. Urszulę XXI wieku. Po części oficjalnej uczennice udały się do klas na sok i słynny placek urszulański, natomiast siostry, nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców udali się na poczęstunek.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


22.10.2011

Drugoklasistki jako drugie w tym roku szkolnym udały się na Cmentarz Żydowski, aby pomóc utrzymać to historyczne miejsce w porządku. Wizyty na cmentarzu są realizacją naszego zobowiązania do opieki nad miejscem pamięci, które podjęliśmy kilka lat temu. Następne wyjścia na Cmentarz odbędą się wiosną. Zapraszamy do GALERIA/inne.


23.10.2011
W klasy opublikowaliśmy materiały nadesłane nam przez osoby odpowiedzialne za współpracę ze stroną. Fotografie i notki zobaczymy w KLASY - zapraszamy!


24.10.2011

Po ósmej lekcji mogliśmy wziąć udział w różańcu przygotowanym przez klasę trzecią i jej wychowawczynię s.Katarzynę Słowik. Do każdej z odmawianej dziś tajemnicy światła przygotowana była scenka i krótkie rozważanie. Zapraszamy do GALERIA/inne.


25.10.2011
Grupa Samarytanin rozpoczyna kolejną akcję, jakiej nadaliśmy tytuł "Idą święta, Urszulanka pamięta". Celem przedsięwzięcia ma być zbiórka żywności, środków czystości i zabawek, które trafią do Polaków mieszkających na Wschodzie (Litwa, Ukraina). Akcja zakończy się w drugiej połowie grudnia br. Zachęcamy do zaangażowania się. Pamiętajmy, że pomaganie innym uszczęśliwia.
+
Dzisiaj w samo południe uczennice naszego gimnazjum zmierzyły się ze zDolnym Ślązakiem. Tym razem był to blok przyrodniczy, a więc biologia, chemia oraz geografia.


26.10.2011

Przedstawicielki Szkolnej Grupy Samarytanin - Weronika Mikorska i Ewa Rejman - udały się do budynku telewizji, aby pozostawić tam znicze zebrane w ramach akcji naszego wolontariatu. Z dziewczynami na Karkonoską udał się p.Tomasz Herman. Wszystkim, którzy przynieśli znicze serdecznie dziękujemy! Zapraszamy do GALERIA/inne.


27.10.2011

Apel tematyczny przygotowany przez Sekcję Ligi Ochrony Przyrody naszego Gimnazjum wprowadził zebranych w świat zwierząt, jakiego dotychczas nie znaliśmy. Na podstawie "Brewiarza ekologa" dziewczyny zaprezentowały modlitwy zwierząt. Czy zwierzęta się modlą? Chyba tak, skoro mieliśmy okazję to usłyszeć :)
Apel przygotowany został pod kierunkiem s.Rafaeli Husson. Zapraszamy do GALERIA/apele.


28.10.2011

Klasa trzecia pod opieką wychowawczyni, s. Katarzyny Słowik, i siostry dyrektor, s.Agnieszki Młynarczykowskiej, udała do Sanktuarium Matki Bożej w Henrykowie na Pielgrzymkę klas III szkół gimnazjalnych. Wizyta miała swój początek w zwiedzaniu kompleksu pocysterskiego wraz ze znakomitą księgą Henrykowską. Oficjalne rozpoczęcie spotkanie młodzieży miało miejsce w kościele, gdzie uczestników przywitali ks. Piotr Wawrzynek i dyrekcja męskiego LO. Po konferencji ks. Tomasza Gospodaryka odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie pielgrzymki, trzecioklasistki uczestniczyły w Eucharystii sprawowanej przez naszego kapelana szkolnego, ks. Piotra Wawrzynka. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


29.10.2011

Konkurs zDolny Ślązak Gimnazjalista z języków obcych (j.angielski i j.niemiecki) ma po 6 latach nieobecności swoją kontynuację w V Edycji. Z języków obcych mamy swoją laureatkę (Dorota Pietraszkiewicz - j.niemiecki 2003) i finalistkę (Agnieszka Leja - j.angielski 2005), w ostatnich latach jednak władze odpowiedzialne za konkursy zaprzestały organizowania rywalizacji językowej. Konkurs obecnie ma formę elektroniczną i pierwsze etapy odbywają się w pracowni komputerowej. Od środy do piątku nasze uczennice mierzyły się z część dotyczącą języka angielskiego (kilka zdjęć a GALERIA/inne), za tydzień język niemiecki.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!