Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2004
2003

02.11.2005
Kolejny środowy apel tym razem został zorganizowany przez klasę drugą pod opieka Pani Witrykus. Na wstępie Karolina Machnicka odczytała jeden z wierszy ks. Twardowskiego. Następnie w modlitwie prosiliśmy o pokój dla duszy zmarłych.
>>niedługo kilka zdjęć w galerii

Przypominamy, że już jutro pierwszy etap Zdolnego Ślązaka część humanistyczna.
Wszystkim dziewczynom, które się zgłosiły, życzymy powodzenia.


03.11.2005
Pierwszy etap Zdolnego Ślązaka Gimnazjalisty (część humanistyczna) zakończony. Całość rozpoczęła się o godzinie 12:00 na szkolnej uczelni, a zakończyła o godzinie 13:00. Po raz pierwszy w naszej szkole tak duża ilość ochotniczek zgłosiła się do konkursu ok. 70-75. Większość uczennic zdecydowała się pisać część językową po angielsku. Osoby, które pisały test z języka francuskiego i niemieckiego, przeszły do innego pomieszczenia. Kolejna cześć odbędzie się 9.11. tym razem będzie to blok matematyczno-przyrodniczy.


08.11.2005
8 listopada- Wyjście do teatru na spektakl pt. „ Dziady”. O godzinie 8:10 wszystkie uczennice opuściły szkołę i udał się do Impartu. Na spektaklu pojawiły się również inne szkoły. Niestety zachowanie niektórych osób uniemożliwiało nam skupienie się na sztuce teatralnej. (kilka zdjęć w Galerii: inne)
Już jutro Zdolny Ślązak Gimnazjalista ( część matematyczno-przyrodnicza)!


09.11.2005
Wielkimi krokami zbliża się do nas 11 listopada i właśnie z tej okazji tematem przewodnim środowego apelu było odzyskanie niepodległości przez Polskę. Cała inscenizacja został przygotowana przez dziewczyny z klasy trzeciej oraz jedną osobę z klasy pierwszej pod kierownictwem Pan Różalskiego. Przed inscenizacją otrzymałyśmy biało-czerwone wstążki, który jutro będziemy nosić na naszych mundurkach. (Zdjęcie w Galerii: apele)
Dzisiaj odbył się pierwszy etap Zdolnego Ślązaka Gimnazjalisty (część matematyczno- przyrodnicza). W konkursie wzięło udział ok. 67 uczennic. Na teście pojawiły się pytania z zakresu matematyki, biologii, chemii oraz geografii.


>> Godzina 17:30 zebranie rodziców i konsultacje z nauczycielami13.11.2005
10 listopada została odsłonięta pamiątkowa tablica z regulaminem naszej szkoły na wesoło. "Tak tworzy się historia" powiedział wice przewodnicząca Marta Miszczyszyn. Wszytkie reguły widniejące na tablicy zostały opracowane w Bardzie Śląskim na majowej sesji Samorządu. Oprawą graficzną zajęła się
Paulina Lesiak(kl 3)


16.11.2005
Dzisiaj klasa trzecia pisała pierwszy próbny egzamin gimnazjalny(matematyczno-przyrodniczy).

Co tygodniowe apele tematyczne na auli stały się już pewnego rodzaju tradycją. Dzisiaj kolej przyszła na biologię. Dziewczyny z kółka biologicznego wraz z Panią Anną Szymusiak-Senko przygotowały kilka eksperymentów, które można wykonać w domowych warunkach np. stwierdzenia zjawisk dyfuzji za pomocą przebitych nabojów, czerwona kapusta jako wskaźnik, czy też tworzenie piwa chemicznego.

>> Kilka zdjęć w galerii pod zakładką APELE TEMATYCZNE


18.11.2005
Dzisiaj klasa trzecia pisała próbny egzamin gimnazjalny, tym razem z przedmiotów humanistycznych.

Dzisiaj również Samorząd Uczniowski zorganizował rozważanie nad życiem i śmiercią - podobnie jak rok temu rozważanie odbyło się w Mauzoleum Piastów Śląskich. Więcej na www.samorzad-osu.prv.pl

Natalia Pyka z klasy III dostała się do drugiego etapu zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty (blok humanistyczny). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


24.11.2005
Wczoraj (23.11.)w naszej szkole odbył się Tydzień Europejski. Przedtem jednak uczestniczyliśmy w uroczystości z okazji imienin Siostry Przełożonej, która rozpoczęła się Msza św o 8:30, po czym wszyscy udaliśmy się na aulę. Tam były życzenia (w imieniu nauczycieli składane przez pana Marka Różalskiego, a uczennic przez KArolinę Machnicką) i przedstawienie w wykonaniu pierwszej klasy Liceum. Należy nadmienić, że w przedstawieniu przygotowanym przez dziewczęta pod okiem pana Henryka Janiaka wystąpiła cała grupa naszych absolwentek: Ola Tracichleb, Klaudia Szybiak, Marysia Kardach, Kasia Kurilec oraz Ewelina Masiuk.
Wracając do Projektu Tydzień Europejski: każda klasa miała za zadanie zaprezentować jeden kraj Unii Europejskiej, kraj, którego języka uczymy się w naszym Gimnazjum: pierwsza klasa - Wielka Brytania, druga - Niemcy, a trzecia-Francja. Z tej okazji naszą Szkołę odwiedzili goście pochodzący z różnych krajów europejskich, zaproszonych przez s.Dyrektor, Stowarzyszenie Progressio oraz Szkolny Klub Europejski "Angels".
Po przywitaniu na szkolnym korytarzu, delegacja rozpoczęła oglądanie przygotowanych prezentacji. Następnie wszyscy udali się na aulę, gdzie głosowano na najciekawszą inscenizację klasową. Zwyciężyła klasa 3, drugie miejsce zajęła klasa 2, a trzecie pierwsza. Po wypełnieniu formalności odbyło się przedstawienie szkolnego koła tetralnego, a potem koncert, podczas którego poszczególne klasy śpiewały piosenki w językach wybranych krajów.
Zdjęcia w Galerii/Wystawy-Konkursy-Projekty.

24.11
Apel językowy (niemiecki, francuski)
Cześć francuskojęzyczna była urozmaicona krótkim turniejem wiedzy, który wygrała Pani Dorota Witrykus.
Jak zwykle zdjęcia w Galerii/Apele Tematyczne.


28.11.2005
W dniach 25-26 listopada (piątek-sobota) część naszych nauczycieli udała sie na Jasną Górę na XVI Konferencję Nauczycieli Szkół Katolickich pod hasłem "Osobowy wymiar kultury. Personalistyczna koncepcja szkoły w świetle nauczania Jana Pawła II". Siostra Estera, siostra Rut, pani Elżbieta Skotnicka, Pani Dorota Wirtykus i pan Piotr Sołodyna mieli okazję uczestniczyć w wykładach i obradach tak znakomitych osobistości jak Minister Edukacji i Nauki prof. Michał Seweryński, Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Andrzej Zoll, prof. Maria Ryś - prodziekan wydziały psychologii UKSW, ks. prof. Krzysztof Pawlina, prof Katarzyna Olbrycht, prof. Andrzej Jurga, o.Jan Góra - dominikanin (organizator spotkań młodzieży w Lednicy).
Zdjęcia w Galerii/konferencje.


30.11.2005
Do drugiej rundy konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista blok matematyczno-przyrodniczy dostały sie trzy osoby z naszej Szkoły: Natalia Pyka - kl. 3 (jest też w II rundzie z bloku humanistycznego), Małgorzata Bukowska - kl.3 i Alicja Laszczyńska - kl.2.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!