Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
2004
2003

01.11.2006
Uwaga - zmieniły się nieznacznie dyżury Siostry Dyrektor w sekretariacie. I tak s. Estera Grzegorek przyjmuje interesantów w następujących dniach i o następujących godzinach:

wtorek: 10.00- 13.00
środa: 9.30 - 10.45 i 14.00 - 16.30
czwartek: 10.00 - 13.00 i 14.00 - 15.00


03.11.2006
Uczestniczyliśmy dzisiaj we Mszy św. pierwszopiątkowej, która odbyła się nie jak zwykle, w kościele pod wezwaniem św. Jadwigi, lecz w Mauzoleum Piastów Śląskich ze względu na pamięć o zmarłych. Eucharystię tradycyjnie celebrował ks. Piotr Wawrzynek, a oprawą muzyczną zajęła się sekcja muzyczna.
Zapraszamy do GALERIA /inne wydarzenia.


06.11.2006
Alicja Laszczyńska z klasy 3 przeszła do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z części matematyczno - przyrodniczej, cieszymy się i gratulujemy!


06.11.2006
Z powodu chwilowych problemów ze skrzynką internetową SU nie będziemy wysyłać wiadomości w systemie "newsletter". Mamy nadzieję, że awaria nie potrwa długo.


07.11.2006
Po siedmiu latach nasza Szkoła otrzyma (a raczej sprawi sobie) sztandar. Na zakończenie modlitwie porannej Siostra Dyrektor przedstawiła dwa projekty, z których uczennice Gimnazjum w ciągu całego dnia wybrały jeden oddając głos na ten, który bardziej im się podoba (oczywiście głosowali także nasi nauczycieli).


08.11.2006
Tym razem środowy apel poprowadziła sekcja Ligi Ochrony Przyrody. Za pomocą scenki dziewczęta przestawiły rolę, jaką w naszym środowisku pełni segregowanie odpadów oraz powtórne ich wykorzystanie w procesie recyklingu.
Fotografie w GALERIA/apele - zapraszamy!


11.11.2006
8 listopada uczennice klasy trzeciej wzięły udział w ogólnopolskim konkursie wielokrotnego wyboru pod nazwą "Olipmus", dziewczyny pisały część matematyczną.


13.11.2006
Mieliśmy dzisiaj okazję wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu. Otóż o godz. 12:30 uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji zmarłego w ubiegłym tygodniu Taty jednej z naszych uczennic z klasy pierwszej. Cała Szkoła oraz przybyłe Siostry Urszulanki, modliliśmy się o wieczne zbawienie dla zmarłego, dając świadectwo jedności z jego rodziną także obecną na Eucharystii.


15.11.2006
Od wczoraj trwa akcja charytatywna, podczas której będziemy zbierać zabawki. Powinniśmy pamiętać o tym, że nie każdy pod choinką znajduje mnóstwo prezentów. Niektórzy nie dostają nic. Tak więc postarajmy się, aby te Święta przyniosły uboższym dzieciom więcej radości.


15.11.2006
Na porannym apelu p. Elżbieta Skotnicka ogłosiła wyniki konkursu ortograficznego. Spośród siedmiu uczennic, które przeszły do drugiego etapu, najlepsze okazały się:
1. Kasia Chrobot z klasy 2 (już drugi raz z rzędu)!
2. Ola Wróblewska z klasy 1.
3. Ala Laszczyńska z klasy 3.
Kasia Chrobot, jako najlepsza znawczyni ortografii, będzie reprezentowała naszą Szkołę w międzyszkolnym konkursie ortograficznym. Po sukcesie z zeszłego roku życzymy Kasi, aby ponownie popisała się swoimi ponadprzeciętnymi zdolnościami. Powodzenia!:)


15.11.2006
Dzisiejszy apel przygotowało koło historyczne wraz z p.Alicją Dubaj. Dziewczęta przedstawiły historię Polski od pierwszego rozbioru, kiedy to nasze państwo utraciło niepodległość, aż do 1918 roku - końca drugiej wojny światowej, kiedy to powtórnie Polacy odzyskali swój kraj. Zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem pieśni "Boże, coś Polskę".
Fotografie w GALERII/apele - zapraszmy.


17.11.2006
Na przerwie śniadaniowej odbyło się referendum. Każda z uczennic mogła oddać głos na dyscyplinę sportową, w której w tym roku będą rywalizowały klasy podczas rozgrywek. Referendum zorganizował Samorząd Uczniowski.


18.11.2006
Dziś odbył się Dzień Patriotyczny, który przygotował Samorząd Uczniowski wraz z p. Piotrem Sołodyną przy sporym zaangażowaniu klas. Każda klasa miała przydzielone wydarzenie, o którym wykonała prezentację. Najlepiej z tym zadaniem poradziły sobie Trzeciaki, uzyskując dość znaczną przewagę, następne w kolejności były Pierwszaki, a ostatnie miejsce na podium zajęła klasa druga. Klasy odśpiewały również pieśni patriotyczne, takie jak "Legiony", "Piechota" oraz "Mury". Odbyły się także dwa konkursy z nagrodami. Pierwszy z nich to konkurs recytatorski. Najlepszą odtwórczynią poezji patriotycznej okazała się Zuzia Chodorwska z klasy 3, która swoim wierszem "Legenda o garści z ziemi polskiej" zachwyciła wszystkich słuchaczy. Dziewczęta rywalizowała także w grupach składających się z trzech osób z różnych klas, których zadaniem było wykazanie się wiedzą historyczną. Zwyciężczyniami quizu zostały Asia Grzeszczuk, Kasia Chrobot oraz Alicja Laszczyńska. Następnym zadaniem było przedstawienie sceny z danego obrazu za pomocą własnych ciał, tworząc tzw. "żywe obrazy". Odbyła się także projekcja filmu pt. "Ojczyzna, Moja Matka:Impresja" oraz debata prowadzona przez s. Barbarę Markiewicz na temat patriotyzmu.


18.11.2006
Znamy już wyniki wczorajszego referendum dotyczącego wyboru dyscypliny sportowej do tegorocznych rozgrywek sportowych. Zdecydowaną większość głosów zdobyła koszykówka, a więc w tej właśnie dyscyplinie zmierzą się ze sobą klasy w tym roku.


21.11.2006
W TERMINARZ publikujemy plan pracy naszej Szkoły na grudzień. Zapraszamy do zapoznania się z zaplanowanymi wydarzeniami na ten miesiąc.


21.11.2006
Po czwartej lekcji udaliśmy się wszyscy do kościoła, by wziąć udział w Eucharystii w intencji s.Marii Jaworskiej, Przełożonej Zgromadzenia Sióstr Urszulanek UR we Wrocławiu, której imieniny właśnie dzisiaj obchodziliśmy. Po Mszy św., w auli szkolnej był czas na życzenia i krótki program artystyczny.
Relacja z uroczystości w GALERIA/uroczystości.


22.11.2006
W godzinach popołudniowych odbyło się zebranie rodziców z wychowawczyniami klas, a następnie konsultacje z nauczycielami. Po wywiadówce wszyscy mieli okazję wziąć udział w kolejnej akcji charytatywnej organizowanej w naszej Szkole-kiermaszu świątecznym. Sprzedawano ciasteczka, kartki świąteczne, zakładki, witraże i mnóstwo innych drobiazgów wykonanych przez uczennice Gimnazjum. Za pieniądze z kiermaszu zostanie kupiona żywność dla ubogich. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w akcji za pomoc!
Zapraszamy do GALERIA/inne.


23.11.2006
Trzeci Dzień Serviam upłynął po hasłem "Dzielmy się", które zostało zrealizowane za pomocą "Cichego Przyjaciela". Polega to na zwracaniu szczególnej uwagi na wybraną osobą podczas dnia, obdarowywaniu jej słodyczami itp.


23.11.2006
Przypominamy, że wciąż trwa akcja charytatywna, podczas której zbierane są zabawki dla potrzebujących dzieci. Zbiórka potrwa do środy. Liczymy na Waszą pomoc i serca czułe na potrzeby innych!


25.11.2006
U góry strony widać baner-link do podstrony, gdzie prezentujemy projekt sztandaru naszej Szkoły, który został wybrany spośród innych przez uczennice naszego Gimnazjum. Sztandar jest właśnie w trakcie wykonywania, a oficjalna prezentacja i uroczyste "wprowadzenie" planowane jest na wiosnę 2007.


26.11.2006
Dzisiaj publikujemy dwie fotorelacje związane niejako z osobą naszej polonistki, p.Elżbiety Skotnickiej (pozdrawiamy!):
1) wyjście do Capitolu na musical "My fair lady" (dziękujemy za zdjęcia Iwonie z klasy 3);
2) lekcja polskiego, na której odbył się sąd nad Chilonem Chilonidesem (na podstawie "Quo vadis").
Zapraszamy do GALERIA/inne.


28.11.2006
Wczorajsze popołudnie klasa druga spędziła na dyskotece andrzejkowej. Były wróżby, tańce i świetna zabawa:)


29.11.2006
Rodzice, siostry Urszulanki, nauczyciele i uczennice zgromadzili się dzisiaj w Mauzoleum Piastów Śląskich, aby wziąć udział w przygotowanym przez Samorząd Uczniowski nabożeństwie za zmarłych - Życie-Śmierć-Życie. Po obejrzeniu programu artystycznego, modliliśmy się Nieszporami w intencji naszych bliskich zmarłych.
Fotografie w GALERIA/uroczystości.


30.11.2006
W samo południe w Galerii pod Plafonem w gmach Biblioteki Wojewódzkiej Rynek 58 klasa pierwsza wzięła udział w wernisażu w ramach II edycji projektu pt. "Dom Ojczysty" popularyzującego polskie tradycje i obyczaje, w którym uczestniczyły uczennice naszego Gimnazjum. Podczas wernisażu została otwarta wystawa prac dziecięcych i młodzieżowych oraz wręczono podziękowania szkołom, prowadzącym i wolontariuszom zaangażowanym w realizację projektu. Podziękowania otrzymało także nasze Gimnazjum, w którym odbywała się część zajęć.


30.11.2006
Wczorajszy apel poprowadziły dziewczęta z klasy drugiej wraz z s.Barbarą Markiewicz uczącą WOS-u. Dotyczył on wyborów samorządowych w całej Polsce-usłyszałyśmy m.in. o ogólnej strukturze przeprowadzania wyborów, aktualnym poparciu partii w danym regionie, czy frekwencji wyborczej.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!