Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
2005
2004
2003

05.11.2007
Ostatni przed uroczystością Wszystkich Świętych apel liturgiczny przygotowała Sekcja Muzyczna. Dzięki dziewczynom mogłyśmy nauczyć się kilku nowych, chrześcijańskich piosenek.

Jeszcze tylko do środy będziemy wybierać zdjęcia-kandydatki do plebiscytu o miano "Zdjęcia miesiąca". Wśród osób nadsyłających zgłoszenia "kandydatek" rozlosujemy skromną nagrodę jeszcze w tym tygodniu oraz większą na koniec roku szkolnego.
Szczegóły plebiscytu na wwwSU/FOTOROKU.


06.11.2007
Rozpoczął się listopad, a my mamy już gotowy kolejny numer BIG-u, czyli Biuletynu Informacyjnego Gimnazjum. Wydanie październikowe, które możemy obejrzeć i przeczytać w "BIG" zostało napisane przez uczennice naszej Szkoły. Mamy nadzieję, że bieżący BIG będzie pierwszym, który zawiśnie na tablicy informacyjnej o Gimnazjum przy furcie klasztornej.


06.11.2007
Rusza nowy konkurs z języka angielskiego! Rywalizacja będzie składała się z siedmiu etapów - zwycięzca (oprócz sławy) otrzyma tytuł MASTA i szóstkę z angielskiego na koniec roku! Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie. Zapisy u p. Piotra Sołodyny.


07.11.2007
Bardzo cieszymy się z sukcesu 7 uczennic naszego Gimnazjum (w tym dla 2 podwójnego!), które zakwalifikowały się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista, a są to:

w części humanistycznej
- Magdalena Hermaszewska kl.3
- Aleksandra Wróblewska kl.2
- Karolina Dzimira kl.3
- Katarzyna Chrobot kl.3
- Kamila Wieszczek kl.3
- Dominika Repucho kl.2

w części przyrodniczej
- Magdalena Hermaszewska kl.3
- Joanna Grzeszczuk kl.2
- Karolina Dzimira kl.3
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


07.11.2007
zajrzyj do galerii/apele Dzisiejszy apel geograficzny przygotowały dziewczyny z klasy trzeciej pod kierownictwem p. Sławomira Florczyka. Dominika, Karolina i Monika zaprezentowały nam najpiękniejsze wyspy świata. Zapraszamy do GALERIA/apele.

Znamy już zwycięzcę konkursu na jesienną makietę. Została nią Ola Cymborska z klasy pierwszej. Gratulujemy!

Sekcja Modlitewna przygotowała nowy projekt - w skrócie MER. Zadaniem każdej uczennicy należącej do Modlitewnej Eskadry Ratunkowej będzie codzienna modlitwa (odmówienie "Pod Twoją Obronę" o symbolicznej godzinie - 21:37) w intencjach, które będzie można składać do skrzynki w każdy poniedziałek. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek na przerwie śniadaniowej.


08.11.2007
Przeglądając "osiągniecia szkoły" natkniemy się na nowe wpisy: przede wszystkim wspomniany wczoraj sukces kilku naszych uczennic, które przeszły do kolejnej rundy zDolnego Ślązaka, ale także uzupełnione "trofea", które zgarnęła Kamila Pawłowska z klasy drugiej w konkursach zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody. Naszym "sukcesowiczom" jeszcze raz gratulujemy i cieszymy się, że uczą się w naszej szkole :)


10.11.2007
zajrzyj do galerii/inne Dzisiejszy Dzień Patriotyczny rozpoczął się około godziny 8:30 filmem pt. "Głosy niewinności".Następnie uczennice wzięły udział w zabawie pt. "Krzyżówka" - każda grupa układała pytania do krzyżówki "historycznej", rozwiązywała prace przygotowane przez inne grupy, oraz wybierała dwa najtrudniejsze pytania. Później reprezentantki każdej z klas odpowiadały na nie. Wygrała Ania Dąbrowska z klasy trzeciej. Gratulujemy! Odbył się również konkurs pieśni patriotycznej. Rywalizowały ze sobą trzy zespoły, z których najlepsza okazała się grupa w składzie: Kamila Pawłowska, Danusia Żak i Kinga Przymuszała. Następnie powitałyśmy przybyłych do nas gości ze Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek U. Rz. nr 159 z Krakowa. Po obejrzeniu prezentacji każdej z klas, która prezentowała przydzielone wcześniej wydarzenia historyczne (klasa 1 - Zjazd Gnieźnieński, klasa 2 - Uchwalenie Konstytucji 3 Maja, klasa 3 - Obrady Okrągłego Stołu) i wysłuchaniu wierszy patriotycznych ogłoszono wyniki. Zwyciężyła klasa pierwsza, drugie były drugoklasistki a trzecie miejsce zajęła klasa trzecia.
Zapraszamy do GALERII/uroczystości.

Kiedy część z uczennic odeszła już do domów Samorząd Uczniowski "integrował się" z gośćmi z Krakowa. Po wspólnym obiedzie i zabawach na auli goście zwiedzili naszą szkołę i odbyli krótki spacer po Wrocławiu nocą.


11.11.2007
w Niedzielę Samorząd Uczniowski wraz z Krakowiakami, Siostrami i p. Piotrem Sołodyną wziął udział we mszy Św. w kaplicy zakonnej klasztoru Sióstr Urszulanek. Po wspólnym śniadaniu, około godziny 11:00 gospodarze oprowadzili gości śladem wrocławskich krasnali, a po obiedzie miało miejsce zwiedzanie miasta z przewodnikiem - p. Witoldem Hermaszewskim. Zwieńczeniem dnia była chwila relaksu w kinie Helios na seansie pt. "Film o pszczołach".


12.11.2007
W trzecim, ostatnim już dniu swojej wizyty dziewczyny (i chłopak:) z krakowskiej SP 159 uczestniczyli w lekcji geografii w klasie drugiej, wzięli również udział w "spotkaniu handlowym" (handel odbywał się na zasadzie bezpłatnego sprzedawania pomysłów, którymi dzieliły się dziewczyny z SU naszego Gimnazjum) oraz rozwijali swoje mięśnie na lekcji wf - u. Po podziękowaniach i obiedzie nadszedł czas na pożegnanie, a wiosną my udamy się do Krakowa!


14.11.2007
Poranny apel w tym tygodniu przygotowała p. Bogusława Przewłoka wraz z klasą drugą. W swojej prezentacji dziewczyny ukazały nam skutki, jakie pociąga za sobą piractwo komputerowe oraz wyjaśniły, dlaczego nie wolno ściągać nielegalnych plików z internetu.
Zapraszamu do GALERII/apele.

Również w tym dniu o godzinie 17:30 rozpoczęło się spotkanie wychowawczyń klas z rodzicami, a po skończonych konsultacjach z nauczycielami rodzice mieli możliwość kupienia ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie przez uczennice. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele charytatywne.


15.11.2007
zajrzyj do galerii/konferencje Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj gościliśmy w naszej szkole p. Krzysztofa Rosłana z Ligi Ochrony Przyrody, który wygłosił prelekcje na temat szacunku i ochrony przyrody. Dla przypomnienia - w naszym Gimnazjum działa szkolne koło LOP, które jest prowadzone przez s. Rafaelę Husson, miłośniczkę przyrody i wieloletniego nauczyciela biologii w Liceum "po sąsiedzku".
Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


15.11.2007
Rusza nowa zbiórka charytatywna - przynosimy akcesoria dla Domu Samotnej Matki, czyli rzeczy, które zazwyczaj używa się, kiedy ma się małe dzieciątko. MOŻESZ - POMÓŻ! Akcja trwa do 30.11.

Z okazji Dnia Serviam, który odbędzie się w następny wtorek klasy zostały poproszone o wykonanie zadania: każda z grup wykona prezentację w aluramach (2) przedstawiającą sylwetki dwóch ulubionych świętych. Szczegółów można dowiedzieć się z plakatu znajdującego się na tablicy SU.


15.11.2007
Nasze dziewczęta wzięły udział w konkursie "Rok 1977 w pamięci Dolnoślązaków" zorganizowanym przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we współpracy Nasze Miasto - Wrocław, Oddziałem Strzelińsko - Wrocławskim SNaP i Dolnośląską Gazetą Szkolną w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego Wojództwa Dolnośląskiego. Prace uczennic zostały opublikowane w Gazecie Szkolnej, w numerze 350. Dziewczęta pracują pod opieką p. Elżbiety Skotnickiej.
Zapraszamy do przeczytania wyżej wymienionych artykułów w "osiągnięcia szkoły"/2007-2008!


16.11.2007
Rusza nowy konkurs zapropnowany przez Samorząd Uczniowski - tym razem na opowiadanie "Zza cmentarnej bramy". Regulamin konkursu znajduje się na tablicy "samorządowej" na korytarzu szkolnym oraz na wwwSU. Zapraszamy do wzięcia udziału.


18.11.2007
zajrzyj do galerii/konferencje Zapraszamy do GALERIA/konferencje, gdzie możemy obejrzeć fotografie z ubiegłotygodniowego spotkania Samorządów Uczniowskich naszego Gimnazjum oraz urszulańskiej podstawówki z Krakowa. Więcej zdjęć z tej okazji w GALERIA na wwwSU.

Po tygodniowej przerwie publikujemy materiały z życia klas w KLASY. Tym razem informacje o swojej klasie nadsłały drugoklasistki (są fotki w ich galerii!) oraz trzecioklasistki. Zapraszamy!


20.11.2007
Dzisiaj miał miejsce kolejny, trzeci już, Dzień Serviam: "Modlić się za Żywych i Umarłych". Oprócz tradycyjnych plakietek i plakatu informującego o wydarzeniu, Sekcja Serviam przygotowała gazetkę (którą można podziwiać na korytarzu szkolnym). Z tej okazji również każda z klas została poproszona o przygotowanie aluram przybliżających sylwetki dwóch wybranych świętych.


21.11.2007
zajrzyj do galerii/apele "Środowy" apel był wyjątkowy - miał bowiem miejsce w mauzoleum, a nie jak zwykle w auli. Przy wejściu każda z uczennic dostała świeczkę, którą później zapaliła w intencji swojej bliskiej zmarłej osoby. Po odmówieniu dziesiątki różańca każdy wylosował zmarłą osobę, którą będzie polecał Panu Bogu przez następne dwa tygodnie. Całość przygotowały uczennice z klasy 2 wraz z p. Alicją Bobrańską - Kuś.
GALERIA/apele


21.11.2007
zajrzyj do galerii/uroczystości 21 listopada obchodziliśmy imieniny Siostry Przełożonej Marii Jaworskiej. W tym szczególnym dniu około godziny 11:00 obydwie szkoły zebrały się w przyklasztornym kościele, aby modlić się za Solenizantkę. Po skończonej Eucharystii rodzice, nauczyciele, siostry, uczennice Gimnazjum i Liceum oraz przybyłe absolwentki udali się do auli. Najpierw delegacje podziękowały Siostrze za Jej pracę, trud i wysiłek włożony w opiekę nad szkołami oraz złożyły życzenia. Później wszyscy obejrzeli przedstawienie pt. "Tam, gdzie spadają anioły" przygotowane przez szkolny teatrzyk Gran-Ulka pod kierownictwem p. Elżbiety Skotnickiej. Na zakończenie goście zostali poczęstowani pysznym ciastem "urszulańskim" przygotowanym przez siostry.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


22.11.2007
Wczoraj miała miejsce inauguracja nowego konkursu z języka angielskiego. MASTA, bo tak się ten konkurs nazywa (Master of English in the Ursuline Gimnazjum in Wrocław) jest konkursem szkolnym, wieloetapowym. Do konkursu zapisało się 56 uczennic, które wczoraj w "uczelni" przystąpiły do testu umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Na kolejne etapy będą składać się testy z: gramatyki i słownictwa, słuchania ze zrozumieniem, idiomów i przysłów angielskich, pisania, zadanej lektury. Całość zakończy finał w czerwcu z udziałem trzech najlepszych osób, które będą rywalizować ze sobą w quizie.
W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody; powstrzymamy się jednak z oficjalnym ujawnieniem szczegółów, ponieważ rozmowy z niektórymi sponsorami konkursu są jeszcze w toku.


22.11.2007
Kamila Pawłowska z klasy drugiej zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie wokalnym, który odbył się w Oleśnicy. To nie pierwszy sukces Kamili na tym polu. Nas ten fakt niezmiernie cieszy, i z radości tej publikujemy jej dyplom w "osiągnięcia szkoły". Zapraszamy - można tam zaglądnąć!


26.11.2007
Przypominamy o trwającej AKCJI CHARYTATYWNEJ! Zbieramy akcesoria DLA DOMU SAMOTNEJ MATKI ( ubranka, pudry, oliwki itp.)! Nie bądźmy obojętni! Rzeczy możemy przynosić do 30 listopada i składać w skrzynce obok czytelni.


27.11.2007
Znamy już wyniki pierwszego etapu naszego wewnętrznego konkursu z języka angielskiego MASTA. Najlepszy wynik z testu z czytania ze zrozumieniem uzyskała Marysia Łuc z klasy drugiej (grupy zaawansowanej). Gratulujemy!
Szczegółowe zestawienie można znaleźć kilkając na mały banerek z linkami.
W "linkach" natomiast publikujemy odnośniki do głównych sponsorów konkursu, którymi oprócz naszego Gimnazjum są Uniwersytet Wrocławski, MULTIKINO (Pasaż Grunwaldzki), Księgarnia International House przy ul. Odrzańskiej we Wrocławiu oraz portal muzyczny Nowamuzyka.pl.

Wczoraj klasa druga świętowała ostatnie chwile zabawy przed Adwentem. Już około godziny 16:30 dziewczyny rozpoczęły Andrzejki. Uczennice tańczyły i wróżyły sobie świetlaną przyszłość do godziny 19:00 wtedy bowiem zakończyła się zabawa.


28.11.2007
Już dzisiaj możemy zapoznać się z planem pracy naszego Gimnazjum w grudniu. Serdecznie zapraszamy do TERMINARZ.


28.11.2007
Środowy apel przygotowany przez s. Rafaelę Husson rozpoczął się prezentacją podsumowującą działalność naszego szkolnego LOP- u. Siostra podziękowała również aktywnym wolontariuszkom wręczając im pamiątkowe dyplomy.
Zapraszamy do GALERIA/apele.

Dzisiaj uczennice Gimnazjum (Joanna Grzeszczuk, Magdalena Hermaszewska i Karolina Dzimira) pisały drugą część konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z części przyrodniczej. Trzymamy kciuki!


28.11.2007
zajrzyj do galerii/uroczystości Tegoroczne czuwanie: Życie - Śmierć - Życie, organizowane podobnie jak w latach ubiegłych przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum, rozpoczęło się po szóstej godzinie lekcyjnej w Mauzoleum Piastów Śląskich. Najpierw przenieśliśmy się na cmentarz w 2090 roku (prawdopodobnie wtedy już większość z nas zakończy życie na ziemi) przyczepiając swoje nekrologi do jednej z płyt nagrobnych. Następnie obejrzeliśmy scenkę przypominającą o konieczności modlitwy za zmarłych. Później wszyscy uczestnicy zawiesili w miejsce nekrologów przygotowane wcześniej "wypominki" z imionami swoich bliskich zmarłych, a na zakończenie odmówiliśmy nieszpory za poleconych w wypominkach zmarłych.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


29.11.2007
Grupa sześciu uczennic z naszego Gimnazjum ( Magdalena Hermaszewska, Aleksandra Wróblewska, Karolina Dzimira, Katarzyna Chrobot, Dominika Repucho i Kamila Wieszczek) pisała dzisiaj drugi (powiatowy) etap zDolnego Ślązaka z części humanistycznej. Życzymy powodzenia!

28 listopada klasa pierwsza i trzecia obchodziły dzień Św. Andrzeja. Pierwszaki rozpoczęły zabawę ok. 15:30. Najpierw dziewczyny obejrzały bajkę pod tytułem „ Śpiąca Królewna”, a później wywróżyły sobie przyszłość (np. poprzez układanie butów) Impreza skończyła się ok. godz. 18:00. Również Trzecioklasistki obchodziły w tym samym czasie Andrzejki. Po męczących tańcach i budzących emocje wróżbach dziewczyny posiliły się specjalnie na tę okazję przywieziona pizzą.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!