Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
2006
2005
2004
2003

03.11.2008
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o wyjeździe naszych "lopek" na coroczny Sejmik LOP, który odbył się w Obornikach Ślaskich. Zapraszamy do GALERIA/konferencje do obejrzenia kilku fotografii z wyjazdu, które właśnie nadesłały nam dziewczęta.

Ważna informacja dla kandydatek do naszej Szkoły! Najświeższe zasady rekrutacji do naszego Gimnazjum już są dostępne w "rekrutacja"! Zapraszamy do zaglądnięcia i sprawdzenia, co się zmieniło, a zmieniło się bardzo dużo.
Przy okazji zapraszamy do "f.a.q.", czyli sekcji naszej strony internetowej, gdzie Siostra Dyrektor odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące naszej Szkoły. Warto zapoznać się z tym materiałem, zanim zdecydujemy się zadzwonić do nas z pytaniami. Zapraszamy!


04.11.2008
O 9:40 w auli rozpoczęło się spotkanie z s. Małgorzatą Tomasiak. Przez godzinę siostra opowiadała nam o swojej misji w Togo, warunkach życia mieszkańców Afryki oraz o dziewczętach, którymi się opiekuje. Jak się okazało, jest to temat interesujący "urszulanki", o czym świadczy ogromna ilość pytań zadawana siostrze pod koniec prezentacji :)
Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


05.11.2008
W "BIG" dodajemy kolejną krótką relację słowno-ilustracyjną, tym razem z wydarzeń ubiegłego miesiąca. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszym październikowym Biuletynem Informacyjnym Gimnazjum.

Kolejna edycja zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty, jak wiemy, rozpoczęła się w ubiegłych tygodniach. Mamy pierwsze wyniki etapu szkolnego, a te są dla nas bardzo dobre. Otóż Karolina Gaworska z klasy drugiej będzie reprezentowała naszą Szkołę w etapie powiatowym z części przyrodniczej. Karolinie gratulacje, a my czekamy na kolejne wiadomości z DODN-u.


06.11.2008
Marysia Łuc (kl. 3) dzięki swojej pracy przedstawiającej Ostrów Tumski została nagrodzona w konkursie Mój Dom, Moja Ojczyzna. Szczegółowe informacje na temat tego osiągnięcia pojawią się niebawem.

Do jutra można oddawać rzeczy przeznaczone na kiermasz świąteczny. Po lekcjach zapraszamy osoby chętne do pomocy w przyznawaniu punktów i wycenianiu przyniesionych ozdób świątecznych.


07.11.2008
W poniedziałek w ramach lekcji sztuki trzecioklasistki pod opieką p.Joanny Otlewskiej wybrały się na zwiedzanie Auli Leopoldyńkiej i Wieży Matematycznej do Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Zapraszamy do GALERIA/wystawy.


07.11.2008
Comiesięczna Msza Święta pierwszopiątkowa odbyła się w nietypowym miejscu, czyli Mauzoleum Piastów Śląskich. Jest to związane z tym, że podczas właśnie kończącej się oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych można było uzyskać odpust zupełny po nawiedzeniu cmentarza i moadlitwie za zmarłych będąc w stanie łaski uświęcającej. Zapraszamy do GALERIA/inne.

Marysia Łuc (kl. 3) przeszła do kolejnego etapu konkursu zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty. W eliminacjach w bloku humanistycznym Marysia uzyskała 32 punkty. Gratulujemy!


08.11.2008
Dzisiaj o siedemnastej w auli zebrało się kilkanaście wielbicielek poezji, aby podczas wieczorku poetyckiego pożegnać powoli odchodzącą jesień. Dziewczyny przy akompaniamencie instrumentów deklamował jesienne wiersze. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była Dominika Dutkowiak z klasy drugiej. Zapraszamy do GALERIA/inne obejrzeć kilka fotografii z tego ciekawego spotkania.


09.11.2008
W KLASY właśnie dodaliśmy ciekawe materiały otrzymane od trzecioklasistek. Trzy fotorelacje i jedenaście notek z życia ich klasy powiększą i tak dużą już bazę informacji, którą dziewczęta same tworzą o swojej grupce. Zapraszamy!


10.11.2008
Zapraszamy do naszego internetowego "kiosku". W ubiegłym tygodniu światło dzienne ujrzały nasze dwa czasopisma szkolne: Wiedźmy i AimHigh. Dzisiaj chcielibyśmy zaprosić do "nasze czasopisma", gdzie znajdziemy internetową wersję tego pierwszego, przygotowanego przez kółko redakcyjne pod opieką p.Elżbiety Skotnickiej. Wkrótce będziemy mieli okazję poczytać w języku angielskim, ale o tym poinformujemy. Zapraszamy!


11.11.2008
Przypominamy, że jutro o 17:30 odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami i nauczycielami. Najpierw o 17:30 zapraszamy do klas, gdzie wychowawcy omówią sprawy klasowe, a następnie o 18:00 będzie możliwość spotkania się z nauczycielami przedmiotowymi i porozmawiania z nimi o postępach w nauce naszych uczennic.

Zapraszamy do PAAAS, a tam do "k-chasers", aby dowiedzieć się ile punktów dziewczęta uzyskały w kolejnym projekcie z cyklu "Chase the K". Warto przypomnieć, że jest to nowa propozycja "polepszenia" oceny z języka angielskiego na koniec roku szkolnego.


12.11.2008
11. listopada uczennice z naszej szkoły pod opieką p. Magdaleny Olbrich i p. Joanny Otlewskiej wzięły udział w Paradzie Radości zorganizowanej z okazji Święta Niepodległości. Obchody rozpoczęto Mszą Św. w Kościele Garnizonowym p.w. św. Elżbiety, w której uczestniczył nasz poczet sztandarowy razem z s.Rut Kowalczyk. Eucharystii przewodniczył ks. abp. Marian Gołębiewski. Na zakończenie Liturgii nasze Gimnazjum (wśród wielu innych szkół) przyjęło pod swoją opiekę jedno z miejsc pamięci narodowej - Cmentarz Żydowski. Następnie radosny pochód ruszył ulicami Wrocławia aż do Teatru Lalek. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości, aby obejrzeć fotografie.
Deklaracja opieki nad miejscem pamięci narodowej do obejrzenia tutaj oraz od dzisiaj w "dokumenty".


12.11.2008
W tym tygodniu środowy apel wyjątkowo odbył się w Mauzoleum Piastów Śląskich. Był ku temu powód-dziewczęta z klasy trzeciej pod opieką s. Rut Kowalczyk przygotowały apel w formie modlitwy za zmarłych.
Zapraszamy do GALERIA/apele.

Późnym popołudniem odbył się kiermasz charytatywny, który miał miejsce przed i podczas spotkania rodziców z nauczycielami. Aby obejrzeć zdjęcia z kiermaszu, musimy udać się na wwwSU - zapraszamy!


13.11.2008
Po porannej modlitwie wyjątkowo nie rozeszliśmy się do klas by rozpocząć szkolny dzień, ale zebraliśmy się przed wejściem do szkoły i wyruszyliśmy do Centrum Sztuki Impart na przedstawienie pt. "Mały Książę". Sztuka została przygotowana przez aktorów z Teatru Narodowego w Warszawie. Jako opiekunowie towarzyszyli nam p. Elżbieta Skotnicka, p. Magdalena Olbrich, p. Dorota Witrykus i p. Tomasz Herman.

Niedługo ruszy akcja Góra Grosza. Prosimy o zaopatrzenie klas w puszki przeznaczone na zbieranie pieniędzy.


13.11.2008
Zapraszamy do "osiągnięcia szkoły", gdzie publikujemy informacje dotyczące najnowszych sukcesów naszych uczennic. Do obejrzenia również dyplomy. "Osiągnięcia" znajdziemy w linkach po lewej stronie naszej witryny.


14.11.2008
Za rok będziemy obchodzić jubileusz 10-lecia naszego Gimnazjum. Powoli ruszają prace przygotowawcze. W tej chwili mamy już zrąb komitetu organizacyjnego, który podzielono na dwie części: "dorosłych" (nauczyciele i rodzice) i "młodych" (uczennice i absolwentki). Jutro w południe odbędzie się spotkanie "młodych", a przedstawicielkami obecnych uczennic są dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego.


17.11.2008
Po 7. lekcji odbył się drugi etap konkursu języka angielskiego Masta. Uczennice, które zakwalifikowały się do tego etapu, dzisiaj sprawdzały swoją znajomość gramatyki angielskiej. Konkurs organizuje p. Piotr Sołodyna.


18.11.2008
W klasach stoją już puszki przeznaczone do akcji Góra Grosza, więc nie pozostaje nic innego, jak wrzucanie do nich monet! Zbiórka pieniędzy będzie trwała do 30. listopada.


19.11.2008
Na porannym apelu uczennice z klas trzeciej i drugiej przedstawiły informacje dotyczące zjawiska biopola oraz inne ciekawostki z dziedziny fizyki. Dziewczętami opiekowała się p. Alicja Bobrańska-Kuś. Zapraszamy do GALERIA/apele.

Na przerwie śniadaniowej trzecioklasistki zaprezentowały swój pierwszy tegoroczny skecz śniadaniowy - "Czerwony Kapturek". Został on oceniony przez oglądających bardzo wysoko, bo aż na piątkę! Aby zobaczyć kilka fotografii, zapraszamy na wwwSU/GALERIA.


20.11.2008
Jak co miesiąc obchodziliśmy Dzień Serviam: Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię. Z tej okazji na przerwie śniadaniowej dziewczyny z Sekcji Serviam przedstawiły scenkę obrazującą to błogosławieństwo.

W najbliższą środę odbędzie się V Czuwanie "Życie-Śmierć-Życie". Wszystkich chętnych, czyli rodziców, nauczycieli, siostry i uczennice zapraszamy 26. listopada na godz. 14:35 do Mauzoleum Piastów Śląskich.

Już jutro odwiedzą nas goście z Rady Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum Sióstr Urszulanek z Poznania. Dlatego w sobotę o 17:00 w auli urządzamy projekcję filmu 'Bucket list' ['Choć goni nas czas']. Zachęcamy uczennice do przyjścia!


21.11.2008
Od roku szkolnego 2009/2010 nasze Gimnazjum zostanie włączone do elektronicznej rekrutacji, której podlegają wszystkie szkoły publiczne prowadzone przez Gminę Wrocław. W związku z tym Kandydatka ubiegająca się o przyjęcie do Gimnazjum będzie logowała się na stronie http://edu.um.wroc.pl, według ogólnych zasad i w terminach, które zostaną określone przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty.


24.11.2008
W środę po lekcjach odbędzie się czuwanie Życie-Śmierć-Życie, podczas którego będziemy modlić się w intencji naszych zmarłych. Dlatego prosimy osoby, które wezmą udział w nabożeństwie, aby zastanowiły się za kogo będą się modlić i przypomniały sobie daty śmierci bliskich.

Zapraszamy do TERMINARZ, gdzie prezentujemy plan pracy naszego Gimnazjum w nadchodzącym miesiącu. Grudzień będzie obfitował w ciekawe wydarzenia, już teraz można sprawdzić jakie.


25.11.2008
Na trzech pierwszych lekcjach trzecioklasistki pisały pierwszy w tym roku próbny egzamin z części humanistycznej. Za przeprowadzenie testu odpowiedzialna była p. Alicja Dubaj.

Marysia Łuc (kl.3) wzięła dziś udział w drugim etapie konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z bloku humanistycznego. Trzymamy kciuki!


25.11.2008
Publiczne Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej organizuje bezpłatne lekcje muzealne w Mauzoleum Piastów Śląskich dla uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych.

Celem lekcji jest:
1. Odkrywanie przeszłości naszych przodków.
2. Przysposobienie do uczestnictwa w kulturze.
3. Budowanie dojrzałej postawy patriotycznej przez wzmacnianie więzi z narodową tradycją.
4. Dostrzeganie ciągłości historycznej i kulturowej oraz zakorzenienie w tradycji polskiej.
5. Czerpanie wiedzy ze wszystkich dostępnych źródeł kultury.
6. Uwrażliwianie ucznia na piękno i wartość historyczną zabytków.
7. Dostrzeganie związków między przeszłością a teraźniejszością.
8. Wzbogacanie wiedzy o swoim mieście.

Zajęcia rozpoczną się 1. grudnia 2008 roku i będą trwały do 31. marca 2009 roku. Lekcja muzealna trwa 45 minut (obecność grupy na 10 min. przed rozpoczęciem zajęć).
W celu ustalenia terminu lekcji prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły pod numerem tel. (071) 372 – 41 – 60 od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.30 do 12.00 i w piątek od 9.30 do 11.00 lub na adres e-mail: gimnazjum.osu@interia.pl
Miejsce lekcji: Mauzoleum Piastów Śląskich pl. Nankiera 16 Wrocław.
Serdecznie zapraszamy!


25.11.2008
Gościliśmy u siebie w ostatni weekend Samorząd Uczniowski Gimnazjum Sióstr Urszulanek z Poznania. Dlatego na przerwie śniadaniowej wszyscy zebraliśmy się na korytarzu by powitać przybyłą delegację. Nasza Rada Samorządu razem z s. Esterą Grzegorek i p. Piotrem Sołodyną jako opiekunami spędzi cały weekend z Gośćmi, dzieląc się z nimi swoimi doświadczeniami, uczestnicząc w lekcji muzealnej w Panoramie Racławickiej, rozgrywając mecz siatkówki, uczestnicząc w „pogoni” za krasnalami, oprowadzając ich po szkole, klasztorze, Mauzoleum Piastów Śląskich i Wrocławiu oraz uczestnicząc we wspólnej Eucharystii.
Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


26.11.2008
Na porannym apelu uczennice ze szkolnego koła LOP podsumowały mijający rok swojej działalności. Zostały rozdane nagrody za konkursy przyrodnicze oraz odznaczenia dla aktywnych działaczek LOP-u. Nagrody rozdawała s.Rafaela Husson, która jest opiekunką LOP w naszym Gimnazjum. Zapraszamy do GALERIA/apele, bo tam zamieściliśmy kilka fotografii.

Dzisiaj także Karolina Gaworska (kl.2) wzięła udział w drugim etapie konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z bloku przyrodniczego. Trzymamy kciuki!


26.11.2008
O 14:35 w Mauzoleum Piastów Śląskich obyło się czuwanie Życie-Śmierć-Życie. Dziewczęta z Rady Samorządu Uczniowskiego przygotowały historię dwojga młodych ludzi przedstawioną w kontekście życia ziemskiego i późniejszej "zapłaty" za swoje czyny. Przybyli na nabożeństwo mogli wypisać wypominki za swoich zmarłych, wpisując ich imię i datę śmierci na kartkach w kształcie lampionów. Na zakończenie odmówione zostały modlitwy za zmarłych. Dziękujemy za przybycie Nauczycielom, Siostrom i Rodzicom.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


27.11.2008
9. grudnia będziemy obchodzić szkolne Mikołajki. Z tej okazji klasy powinny przygotować swoje własne przestrzenne choinki, które mają być ułożone z uczennic przebranych za elementy świątecznego drzewka czy bombki, świeczki, gwiazdki itp.


29.11.2008
Z okazji Jubileuszu 60-lecia Akademii Muzycznej im. Karola Lipskiego we Wrocławiu, nasz szkolny chór Serioso - Giocoso pod kierownictwem p.Moniki Tropper wziął udział w koncercie chóralnych zespołów dziecięcych. Zapraszamy do GALERIA/inne, gdzie zamieściliśmy nadesłane nam fotografie.


30.11.2008
W "osiągnięcia szkoły" zamieszczamy nowe dyplomy naszych uczennic Kamili Pawłowskiej i Marysi Łuc. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.
W drugiej rundzie szkolnego konkursu z j.angielskiego 2MASTA zwyciężyły ex aequo Ola Zamorska (kl.2) i Marysia Łuc (kl.3). Następny etap, w którym wezmą udział 22 osoby, odbędzie sie 8. grudnia i będzie to test na słuchanie ze zrozumieniem.

Zapraszamy do KLASY, gdzie dodaliśmy sporo świeżych informacji, w większości w klasie trzeciej, ale i trochę w pierwszej.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!