Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

02.11.2010
Dwoma wolnymi dniami od nauki wchodzimy w pełen pracy i ciekawych wydarzeń miesiąc listopadowy. Zapraszamy do TERMINARZ, aby zapoznać się ze szczegółowym planem aktywności naszej szkoły.


03.11.2010
O poranku w ramach środowego apelu ćwiczyliśmy pieśni na najbliższą pierwszopiątkową Eucharystię. Tradycyjnie śpiew prowadziła Sekcja Muzyczna Samorządu Uczniowskiego.


04.11.2010
Zapraszamy do BIG, gdzie opublikowaliśmy październikowe wydanie Biuletynu Informacyjnego Gimnazjum. To był bogaty w wydarzenia miesiąc, więc podsumowanie słowno-obrazkowe zawiera 8 najważniejszych wydarzeń. BIG został zestawiony przez Anię Naglik, lidera Sekcji Informacyjnej SU.


05.11.2010
Dziś z okazji pierwszego piątku miesiąca listopada odbyła się Msza Święta. Tym razem, z racji dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznych, które niedawno miały miejsce, została odprawiona w Mauzoleum Piastów Śląskich. Modliliśmy się za zmarłych, z naszych rodzin i nie tylko. Podczas kazania ks. Piotr Wawrzynek przypominał o możliwości uzyskania odpustu zupełnego dla osób zmarłych. Zapraszamy do GALERIA/inne.


06.11.2010


07.11.2010
O sukcesach naszych uczennic! Ela Górka i Kasia Koźma (obydwie klasa 3) zakwalifikowały się do drugiego etapu prestiżowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista. Gratulujemy! A tymczasem zapraszamy do "osiągnięcia szkoły", gdzie obejrzymy świeżo opublikowane dyplomy naszych uczennic.


08.11.2010
Przypominamy, że do 15 listopada przynosimy ozdoby świąteczne na kiermasz. Informacje na temat rzeczy, które przyjmujemy oraz punktacji za nie znajdują się na tablicy samorządowej. Został jeszcze tydzień, więc zachęcamy do pracy!


09.11.2010
Późnym popołudniem klasa druga zorganizowała swoje andrzejki. Należało przebrać się za postać z bajki lub filmu Disneya. Było sporo konkurencji i wróżb. Zabawa trwała do 18.30.


10.11.2010
Na dzień przed świętem Odzyskania Niepodległości, dziewczyny pod okiem p.Alicji Dubaj, nauczyciela historii i WOS-u, przedstawiły historyczny apel tematyczny, dzisiaj w formie miniprzedstawienia. Mnóstwo aktorów na scenie, wartka akcja - apel w takiej formie mógł się podobać widzom zgromadzonym w auli. Zapraszamy do GALERIA/apele.


12.11.2010
W środę przyjmowaliśmy w naszej szkole gościa z Indii. Poświęcił on każdej klasie swój cenny czas i opowiedział trochę o sztuce robienia ozdób z papieru. Można było również nabyć książkę, w której tajniki tej sztuki są dokładniej zgłębione.


13.11.2010
Od czwartku do soboty przedstawiciele Grona Pedagogicznego naszej szkoły uczestniczyli w konferencji "Urszulańskie ideały wychowawcze wczoraj i dzisiaj", która miała miejsce w Bardzie Śląskim. S.Estera Grzegorek, s.Katarzyna Słowik, p.Monika Książczak, p.Magdalena Olbrich oraz p.Piotr Sołodyna uczestniczyli w wykładach dr Aleksandry Gały z KUL-u i s.Iwony Naglik OSU. oraz w spotkaniach, których celem było dzielenie się działaniami wychowawczymi podejmowanymi przez szkoły urszulańskie w Polsce. Podczas konferencji s.Margarita Żurawska OSU i s.Zuzanna Filipczak OSU dzieliły się relacjami z Międzynarodowej Urszulańskiej Konferencji Edukacyjnej, Aylesford 2010. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


15.11.2010
W środę dwa ważne wydarzenia w naszej Szkole:

Zapraszamy rodziców naszych drogich uczennic na spotkanie z wychowawczyniami w klasach (o 17:30) i indywidualne konsultacje z nauczycielami (od 18:00).
Tego samego dnia, od godziny 17:00, będzie można udać się w okolice sekretariatu naszego Gimnazjum, gdzie Samorząd Uczniowski przygotowuje charytatywny kiermasz świąteczny. Na stoisku będzie można zakupić ozdoby choinkowe, witraże, stroiki, pierniczki, itp. Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany w formie "spełnionego marzenia" potrzebującemu dziecku, wspieranemu przez fundację "Mam marzenie". Liczymy na szczodrość naszych rodziców!


16.11.2010
Nadszedł czas na andrzejki klasy trzeciej. Dziewczyny rozpoczęły zabawę o 16.30. Przebrania były niezwykle różnorodne - od wampirów po Justina Biebera, czyli ogólnie rzecz biorąc - postacie i osoby będące teraz powszechnie popularne. Po wróżbach i różnych konkurencjach dziewczyny posprzątały pomieszczenie i zakończyły imprezę o godzinie 19:00. Zapraszamy do GALERIA/inne - tam zobaczymy zdjęcia z dzisiejszej imprezy oraz zdjęcia z andrzejek w klasie drugiej, które odbyły się tydzień temu.


17.11.2010
O poranku odbył się apel fizyczny. Dziewczęta z klasy trzeciej opowiedziały zebranym o falach dźwiękowych - ich cechach i sposobach rozchodzenia się w przestrzeni. Zaprezentowały również przykłady. Apel został przygotowany pod opieką p.Moniki Książczak. Zapraszamy do GALERIA/apele.

Po południu odbyło się spotkanie nauczycieli z rodzicami naszych uczennic. Przy tej okazji, tradycyjnie, zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny. Sprzedawaliśmy rzeczy przyniesione nam przez klasy, głównie (bo ok.2,5tys.) pierniczki, ale także kartki świąteczne, bombki, bileciki, stroiki, witraże i figurki. Dochód ze sprzedaży przekażemy na cele fundacji "Mam marzenie".


18.11.2010
Wczoraj na pierwszej godzinie lekcyjnej miał miejsce wykład dotyczący ekologii i zdrowego żywienia. Poprowadziły go panie należące do stowarzyszenia "Eco-edukacja". Można było brać czynny udział, odpowiadając na pytania i wygrywając drobne nagrody. Mamy nadzieję, że wszystkim obecnym prelekcja "wyszła na zdrowie"! Zapraszamy do GALERIA/konferencje, gdzie zamieściliśmy kilka fotografii z tego wydarzenia.

Ela Górka i Kasia Koźma to nasze reprezentantki w II rundzie zDolnego Ślązaka. Dzisiaj odbył się test sprawdzający ich wiedzę humanistyczną na szczeblu powiatowym - dziewczyny udały się go pisać do Gimnazjum nr 7. Niecierpliwie czekamy na wyniki.


19.11.2010
W ciągu całego roku społeczność szkolna Gimnazjum i Liceum kilkakrotnie zbiera się, aby uczcić wyjątkowe okazje. Dziś przeżywaliśmy jedną z nich - imieniny Siostry Przełożonej, Marii Anny Gargasz. O 10:00 zgromadziliśmy się wraz z Liceum w kościele, aby uczestniczyć w Eucharystii pod przewodnictwem księdza Piotra Wawrzynka i modlić się w intencji Siostry. Za oprawę muzyczną odpowiedzialność wzięła p. Monika Tropper, która przygotowała liturgię wraz z naszym szkolnym chórem i zespołem kameralnym.
Po Mszy św. udaliśmy się do auli, gdzie życzenia Solenizantce złożyli: przedstawicielki samorządów uczniowskich, delegaci Grona Pedagogicznego obu szkół, Rady Rodziców Liceum oraz byłe wychowanki. Po części oficjalnej obejrzeliśmy spektakl pt:"Opowieść wigilijna", przygotowany przez koło teatralne Gimnazjum pod opieką p. Elżbiety Skotnickiej. Spotkanie uświetniła także swoim śpiewem p. Monika Tropper przy akompaniamencie p. Pauliny Majcher. Wysłuchaliśmy utworu W.A.Mozarta "Alleluja" z motetu Exultate Jubilate Giulio Caccini "Ave Maria". Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


20.11.2010
630 złotych zebraliśmy podczas środowego kiermaszu charytatywnego, w jego pierwszej odsłonie. "Dogrywka" kiermaszu nastąpi w tym tygodniu, podczas przerw między lekcjami. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na jedno marzenie realizowane przy pomocy fundacji "Mam marzenie". Kilkanaście zdjęć w GALERIA/inne - zapraszamy!

W "osiągnięcia"/konkursy dodaliśmy dyplom Kasi Nowakowskiej z klasy pierwszej, za zdobycie drugiego miejsca w konkursie plastycznym LOP ("Ptaki drapieżne Polski").


21.11.2010
Przedstawiamy najnowszy numer periodyka wydawanego przez nasze szkolne koło biologiczne. Miejsce dotychczasowej "Bakterii" od teraz zajmuje "Oko i Ucho Biologii". Czy gazetka w najnowszym wydaniu traktuje tylko o oczach i uszach? Tego dowiemy się zaglądając do "nasze czasopisma" - zapraszamy!


22.11.2010
Od godziny 10 gościliśmy w naszych murach uczestników projektu „Wratislavia Sacra”. Zwiedzają oni wrocławskie zakony i z tego powodu znaleźli się w klasztorze Sióstr Urszulanek. Najpierw spotkaliśmy się w auli, gdzie s. Józefa Jezierska opowiedziała o historii urszulanek i wrocławskiego domu zakonnego. Następnie nasze delegatki - Pola Slesarow (kl.2), Magda Putyra i Kaja Maleszko (obie z kl.3) - zaprezentowały gimnazjum, a później oddały głos przedstawicielkom liceum. Kolejnym punktem programu była krótka "podróż" po obu szkołach. Goście przeszli korytarzami gimnazjum, wysłuchując objaśnień Poli i Kai. Na zakończenie goście mieli okazję zwiedzić Mauzoleum Piastów Śląskich. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.

Nasze najstarsze uczennice po raz kolejny już odczuły ciężar trzeciej klasy. Od drugiej godziny lekcyjnej przez 120 minut pisały dziś próbny egzamin gimnazjalny- część matematyczno-przyrodniczą.


23.11.2010
Zapraszamy do KLASY, gdzie zapoznamy się z nowymi materiałami przesłanymi przez dziewczyny i opublikowanymi w ich domenach. Tym razem dużo zdjęć u klas 2 i 3 oraz notek we wszystkich klasach.
+
Dzisiaj trzecioklasistki ponownie mierzyły się z próbnym egzaminem gimnazjalnym, tym razem z języka angielskiego.


24.11.2010
Jak w każda środę, rano zgromadziliśmy się na apelu. Dziś był to apel chemiczny. Dziewczyny z kółka opowiedziały nam o szkodliwości bardzo popularnych leków i napojów energetyzujących. Przypomniały także, że należy czytać ulotki i nigdy nie kupować "w ciemno" produktów reklamowanych w telewizji. Apel przygotowany został pod opieką p. Małgorzaty Wróblewskiej. Zapraszamy do GALERIA/apele.


25.11.2010
Na przerwie śniadaniowej odbył się powtórny kiermasz świąteczny. Uczennice hurmem ruszyły do stoiska, bo za wydane 5 zł można było otrzymać kupon, upoważniający do przyjścia jutro bez mundurka - czyli "kolorowego" dnia.
Przypominamy, że zebrane fundusze - 883zł - przeznaczymy na cele fundacji "Mam marzenie".


26.11.2010
Nasz szkolny chór Serioso - Giocoso wraz z p.Moniką Tropper udał się dzisiaj do wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego na Przegląd Chórów Szkolnych. Dziewczęta wystartowały w konkursie „Śpiewamy Chopina”. Konkurencja była bardzo duża, bo zgłosiło się aż 30 zespołów. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Zapraszamy do GALERIA/konkursy.


27.11.2010
Ania Kielbassa (kl.3) wygrała szkolny etap konkursu ortograficznego „ Mistrz Ortografii”. Już niedługo Ania będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie powiatowym. Konkurs przygotowała p.Elżbieta Skotnicka.


28.11.2010
Zachęcamy do zajrzenia do KLASY, ponieważ tam zapoznamy się z najnowszymi materiałami, nadesłanymi przez nasze uczennice. Notki we wszystkich klasach oraz jedna fotorelacja u trzecioklasistek - zapraszamy!


29.11.2010
W związku z rozpoczynającym się adwentem samorząd uczniowski zorganizował akcję, zachęcającą do pracy nad sobą i swoim charakterem. Przed czytelnią umieszczony został plakat ze świecą, w którą można wklejać kartki ze swoimi postanowieniami lub wyrzeczeniami adwentowymi.

Przypominamy także, że jutro upływa ostateczny termin przynoszenia skarbonek na konkurs "samorządowy". Sposób wykonania prac jest dowolny.


30.11.2010
Doszły nas bardzo miłe wieści! Nasz chór szkolny Serioso - Giocoso zajął drugie miejsce w konkursie „Śpiewamy Chopina", który odbył się w ubiegły piątek w ramach Przeglądu Chórów Szkolnych we wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Dziewczęta, w zespole z absolwentkami, zostały przygotowane do konkursu przez p.Monikę Tropper. Na koniec warto przypomnieć, że w konkursie wystąpiło ponad 30 zespołów.

Niebawem wyczekiwane Święta. Miesiąc grudzień jest przeto nieco krótszy w naszym szkolnym kalendarzu, bo ferie już od 23 grudnia! Szczegóły dotyczące planu pracy na kolejny miesiąc naszej prężnej działalności w TERMINARZ - zapraszamy!

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!