Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.11.2011
Miesiąc listopad otwiera się przed nami swoim bogactwem rocznic, wydarzeń i imprze szkolnych. W TERMINARZ zapoznamy się z "rozkładem jazdy" na najbliższe 30 dni naszego szkolnego życia. Na szczególną uwagę zasługują Forum Szkół Katolickich w Częstochowie, spotkanie rodziców z nauczycielami, czuwanie za zmarłych (Życie-Śmierć-Życie), ale nie tylko te. Zapraszamy do TERMINARZ!


02.11.2011
Jesteśmy mniej więcej w połowie otrzymywania wyników szkolnego etapu zDolnego Ślązaka i wiemy już, że dwie nasze uczennice będą dalej walczyły o tytuł laureata. Marta Hałas (kl.3) dostała się do drugiej rundy części matematyczno-fizycznej, a Ola Gwiazda (kl.3) części humanistycznej. Dziewczętom i naszym nauczycielom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzmożonej pracy przed etapem rejonowym!


03.11.2011
Po ubiegłotygodniowych zmaganiach z językiem angielskim w zDolnym Ślązaku, dzisiaj nasze uczennice rozpoczęły rozwiązywanie testów z języka niemieckiego. Jutro dzień drugi i ostatni. Życzymy powodzenia!


04.11.2011
Zapraszamy doi BIG, gdzie opublikowaliśmy najnowszą edycję Biuletynu Informacyjnego Gimnazjum. Najważniejsze wydarzenia ubiegłego miesiąca zebrane w postaci słowno-obrazkowej zostały tym razem przygotowane przez Julię Frontczak, samorządowiczkę z klasy pierwszej.


04.11.2011

Z powodu wysokiej absencji grona pedagogicznego (wyjazd na Forum Szkół Katolickich) miały miejsce, oczywiście ku nie małemu zmartwieniu głodnych wiedzy urszulanek, jedynie pierwsze cztery lekcje. Natomiast po nich wzięliśmy udział we Mszy Świętej sprawowanej w intencji zmarłych przez księdza Piotra Wawrzynka. Zapraszamy do GALERIA/inne.


05.11.2011

Tematem XXII Forum Szkół Katolickich, które odbyło się w dniach 3-5 listopada, przebiegało pod hasłem " Nie lękajcie się przyjąć Chrystusa(...) Pozwólcie Mu się poprowadzić. Zaufajcie Jego Miłości !" . Pięcioro naszych nauczycieli, p.Dorota Witrykus, p. Monika Książczak, p.Monika Tropper, p.Anna Tracz-Molasy i p.Piotr Sołodyna, pod przewodnictwem siostry dyrektor, Agnieszki Młynarczykowskiej uczestniczyli w wykładach i innych zajęciach będących w planie forum. Wsród prelegentów byli min. ks. prof. Grzegorz Ryś, prof. Katarzyna Olbrycht, ks. Sławomir Oder.
Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


06.11.2011

Więcej zdjęć i notek opublikowaliśmy na podstronach współadministrowanych przez dziewczyny z poszczególnych klas. Dzisiaj przedstawiamy fotorelacje u trzecioklasistek i notki u drugoklasistek. Zapraszamy do KLASY.


07.11.2011
O Marcie Hałas i Oli Gwieździe, naszych reprezentantkach na powiatowym etapie zDolnego Ślązaka, już pisaliśmy. Dzisiaj cieszymy się informacją, że także Monika Mazur (kl.3) będzie reprezentowała nasze Gimnazjum w tym konkursie na drugim etapie, ale w dziedzinie przedmiotów przyrodniczych.
Gratulujemy i Monice i nauczycielom tych przedmiotów i życzymy sukcesów w dalszej części konkursu.


08.11.2011
Cieszymy się z kolejnego sukcesu naszej uczennicy. Kasia Nowakowska (kl.3) zajęła III miejsce w konkursie plastycznym pt. " Leśnie uroczysko" organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody. Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do "osiągnięcia", gdzie możemy obejrzeć dyplom Kasi.


09.11.2011

Dzisiejszy poranek zaczęliśmy od wyboru kobiety wszech czasów. Kandydatkami były takie postacie jak np. Marlin Monroe, Maria Antonina czy Kleopatra. Każda z nich miała swoje pięć minut, aby zaprezentować się publiczności i przekonać że tytuł "kobiety wszech czasów" należy się właśnie jej. Apel przygotowały przy pomocy p. Alicji Dubaj dziewczęta z koła historycznego. Zapraszamy do GALERIA/apele.


10.11.2011
Z okazji jutrzejszego Święta Niepodległości poranna modlitwa odbyła się wyjątkowo w kościele, gdzie po odczytaniu patriotycznego przemówienia ks. Piotra Skargi odmówiliśmy modlitwę za ojczyznę. Dodatkowo, zgodnie z prośbą Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, cały dzień uczennice naszej szkoły nosiły przypięte do mundurków kotyliony.


11.11.2011

Poczet sztandarowy naszej szkoły z chorążanką Olą Masiuk (kl.2) oraz przybocznymi : Magdą Kwiecińską, Olą Seredyńską, Ewą Rejman (kl.2) oraz Olą Gwiazdą(kl.3) wziął udział obchodach 93. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele garnizonowym p.w. św. Elżbiety. Następnie miał miejsce uroczysty apel zakończony defiladą wojskową. Na zakończenie uczestnicy przemaszerowali Radosną Paradą Niepodległości. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


12.11.2011
Jak można zaobserwować na banerze powyżej, we środę zapraszamy rodziców naszych uczennic na konsultacje z wychowawcami klas i nauczycielami przedmiotowymi. Spotykamy się w klasach o 17:30.
W tym czasie będzie się odbywał kiermasz ozdób świątecznych przygotowywany przez Samorząd Uczniowski. Całość środków przeznaczymy na spełnienie życzenia jednego dziecka objętego programem Fundacji "Mam Marzenie". Na kiermaszu będzie można zakupić pierniczki, bombki, stroiki, kartki świąteczne, itp. Dziewczyny przy stolikach będą czekały przy sekretariacie już od godziny 17:00 - serdecznie zapraszamy.


13.11.2011
Jutro o 7:35 na chórze kościelnym odbędzie się pierwsza w tym roku jutrznia (modlitwa psalmami). Serdecznie zapraszamy do udziału - nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie dnia. Jutrznię poprowadzą Aga Torzewska, Ania Pietrucha i Ania Naglik.


15.11.2011
Serdecznie zapraszamy na obóz narciarski w Bolesławowie, który w tym roku szkolnym odbędzie się w dniach 21-27.01.2012. Cena wyjazdu to 1290 zł, a niej zwierają się: opłata za przejazd, opłata za wyżywienie (śniadania, obiadokolacje), opłata za noclegi, ubezpieczenie NNW, opieka pedagogiczna, opłata za karnety. W programie obozu nauka i doskonalenie jazdy na nartach oraz gry i zabawy na śniegu.
Uwaga - nie zapewniamy sprzętu narciarskiego (koszt wypożyczenia nart, butów i kasku na miejscu, wynosi od 30 do 35 zł za dzień).
Dodatkowe informacje u naszego nauczyciela wf, p.Tomasza Hermana.


16.11.2011

W ramach gimnazjalnego projektu fizyczno-chemicznego grupa uczennic podczas porannego apelu zaprezentowała nam wady i zalety słodyczy. A jak wiadomo jedzenie łakoci jest przyjemne aczkolwiek nie do końca zdrowe. Tak więc były żelki, czekolada, lizaki i.... degustacja marchewki. Zapraszamy do GALERIA/apele.

Od pewnego czasu wśród urszulanek panował jakiś dziwny niepokój, kilka z nich bardziej niż zwykle rzuciło się w wir nauki. Przyczyną tak dziwnego zachowania może być tylko jedno: wywiadówka. To właśnie dzisiejszego wieczoru okazało się czy trud włożony w naukę zaskutkował ocenami zadowalającymi rodziców. Natomiast ci, którzy przyszli pół godziny wcześniej mogli zakupić świąteczne drobiazgi na kiermaszu przygotowanym przez urszulanki.


17.11.2011
Ola Gwiazda (kl.3), która przeszła do drugiego etapu zDolnego Ślązaka, dziś dalej walczyła o tytuł laureata. Punktualnie o godzinie dwunastej przystąpiła do testu w Liceum nr 7 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.


18.11.2011

W ramach XXVII Ogólnopolskiego Forum Młodych, którego temat przewodni brzmi : "Znajdź swoje miejsce (w) Kościele", całe nasze gimnazjum udało się dziś na wykład. W Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu o hierarchii wartości w biznesie opowiedział nam p. Maciej Gnyszka. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


19.11.2011
23 listopada odbędzie się drugie spotkanie Rady Rodziców. Serdecznie zapraszamy rodziców zrzeszonych w tym organie o przyjście we środę na godzinę 18:00.


20.11.2011
Towarzystwo "Nasz Dom" zwraca się do nas z prośbą o rozpoczęcie akcji Góra Grosza 2011. XII Edycja zbiórki rozpoczyna się jutro i potrwa do grudnia. Zarządzaniem zbierania pieniędzy w naszej szkole będzie zajmowała się Grupa Charytatywna "Samarytanin", która już podjęła pierwsze kroki.


21.11.2011
Nasze Gimnazjum przystępuje w tym roku szkolnym do wolontariatu - nasze dziewczyny będą pomagały młodszym kolegom i koleżankom w świetlicy środowiskowej przy ulicy Nowej we Wrocławiu, ośrodka prowadzonego przez oo. Dominikanów. Jutro pierwsza wizyta w świetlicy. Akcję koordynuje Grupa Charytatywna Samarytanin.


22.11.2011
Równo w południe kolejna urszulanka walczyła o tytuł zDolnego Ślązaka. Tym razem była to Marta Hałas (kl.3), która w gimnazjum nr 21 zmierzyła się z testem matematyczno-fizycznym.


23.11.2011

Każdy wie, jak ważna dla nas, ludzi, jest woda. Jednak na pytania typu, ile procent Ziemi zajmuje oraz czy każda woda nadaje się do picia, nie zawsze jesteśmy w stanie odpowiedzieć. Dlatego trzecioklasistki z fizyczno-chemicznej grupy projektowej (Gosia Kawalec, Ewelina Wojnowska, Ewa Bałwas i Basia Wędrychowicz) podczas porannego apelu przedstawiły nam najważniejsze informacje na ten temat.


Podczas, gdy my spokojnie braliśmy udział w lekcjach, Monika Mazur (kl.3) walczyła o tytuł laureatki zDolnego Ślązaka z przedmiotów przyrodniczych w drugiej rundzie konkursu. Do gimnazjum nr 16 udała się pod opieką p. Anny Szymusiak- Senko. Zapraszamy do GALERIA/inne.

A już od godziny 16.30 cala klasa trzecia bawiła się na andrzejkach. Były tradycyjne wróżby, pizza, przekąski i dużo dobrej zabawy.


24.11.2011

Która pierwsza wyjdzie za mąż? Kto zdobędzie fortunę? Te i wiele innych pytań padło dziś wieczorem kiedy klasa pierwsza i druga świętowały andrzejki. Jednak dziewczęta nie poprzestały tylko na zabobonnych wróżbach. Były tańce, dobra muzyka i mnóstwo dobrego jedzenia. Zapraszamy do GALERIA/inne, gdzie publikujemy nadesłane nam przez drugoklasistki fotografie.


25.11.2011
Klasa trzecia świętowała imieniny swojej wychowawczyni- s.Katarzyny Słowik. Po Mszy Świętej sprawowanej w jej intencji przyszedł czas na życzenia. Napisane przez Olę Gwiazdę składane przez całą klasę. Trzy godziny upłynęły szybko pośród rozmów, ciast, napojów i ... wspomnień.


26.11.2011

Zanim społeczność szkolna złożyła w piątek życzenia s.Katarzynie Słowik z okazji jej imienin i zanim jej wychowanki przygotowały klasową uroczystość (wraz z Eucharystią), internistki, których siostra jest wychowawcą na co dzień, we czwartek wieczorem przygotowały jej świętowanie w internacie. Dziękujemy Weronice Lisiak za fotorelację z tego wydarzenia. Zapraszamy do GALERIA/inne.


27.11.2011
O wtorku uczennice naszej szkoły oficjalnie rozpoczęły systematyczne pomaganie w ramach wolontariatu dzieciom w nauce ze świetlicy środowiskowej przy ul.Nowej. Dziewczyny będą chodziły do świetlicy we wtorki po lekcjach. Akcja jest patronowania przez Grupę Charytatywną Samarytanin.
Tylko do wtorku przygotowujemy ozdoby świąteczne, które trafią na Jarmark Dominikański. Pieniądze z Jarmarku wspomogą świetlicę środowiskową, której jesteśmy wolontariuszami.
+
W GALERIA/inne publikujemy nadesłane nam dzisiaj zdjęcia z klasowego świętowania imienin s.Katarzyny - zapraszamy!


29.11.2011
Działamy charytatywnie (znowu!). Caritas, we współpracy z GCh Samarytanin i przy wsparciu p.Tomasza Hermana organizują zbiórkę świąteczną dla potrzebujących w marketach Tesco. Cztery razy w grudniu będziemy mieć okazję pomagać pakować towary zakupione w Tesco w zamian za drobniaki na Caritas. Serdecznie zapraszamy ochotniczki do wpisywania się na listę chętnych do pomocy. Terminy są następujące:

9 i 10.12 (piątek-sobota) w dwóch turach: 13:00-16:00 oraz 16:00-19:00
16 i 17.12 (piątek-sobota) w dwóch turach: 13:00-16:00 oraz 16:00-19:00.


30.11.2011

Myśleć o śmierci jest trudno, a jeszcze trudniej o niej mówić. Czy jest końcem wszystkiego, czy może początkiem czegoś zupełnie nowego, przejściem na drugą stronę? Na te pytania nie jesteśmy w stanie udzielić odpowiedzi, jednak możemy sie nad nimi chwilę zatrzymać, pomyśleć. Właśnie temu ma służyć czuwanie Życie-Śmierć-Życie przygotowane przez Radę Samorządu Uczniowskiego i jej opiekuna p.Piotra Sołodynę. Po lekcjach zebraliśmy się w auli, gdzie za pomocą scenek przedstawione zostały trzy ludzkie postawy: hedonisty, materialisty i człowieka duchowego. Wszystkie postacie, po opowiedzeniu swoich historii, zostały postawione przed Sądem Ostatecznym. Czuwanie zakończyliśmy modlitwą psalmami w mauzoleum. Fotorelacja w galerii strony Samorządu Uczniowskiego" - zapraszamy!

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!