Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2004
2003

02.12.2005
W czwartek 1.12. Natalia Pyka wzięła udział w II etapie konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista (blok humanistyczny). Natalii podczas konkursu towarzyszyła p.Elżbieta Skotnicka.


07.12.2005
Uzupełnienie
6.12 w naszej szkole odbyły się mikołajki. Każda uczennica miała na sobie brodę (oczywiście nie naturalną- najczęściej wykonana z waty). Podczas wczorajszego dnia dziewczyny miły 3 zadania : zrobienie najdłuższego świątecznego łańcucha, bombki oraz największej ilości gwiazdek.
7.12 Natalia Pyka (kl3), Gosia Bukowaska(kl3), Alicja Laszczyńska(kl2) wzięły udział w drugim etapie konkursu zDolny ślązak gimnazjalista .

Apel tematyczny ("Adwent")został przygotowany przez klasę drugą i trzecią z pomocą Siostry Rut. Dziewczęta odczytały kilka wierszy, których tematem przewodnim było oczekiwanie na przyjście Pana.


17.12.2005
Do naszej szkoły zawitali goście z Krakowa: dwie uczennice krakowskiej szkoły urszulańskiej i siostra. Dziewczyny przyjechały do Wrocławia, ponieważ zwyciężyły całoroczny konkurs, którego główną nagrodą jest odwiedzenie na kilka dni wybranego miasta, w którym znajduje się szkoła urszulańska. 16 grudnia goście mogli spędzić kilka chwil podczas zajęć lekcyjnych w naszym gimnazjum. Następnie wraz z absolwentkami (Gosią Poznańską i Agnieszką Leją) zwiedziły zakamarki budynku klasztornego. O godzinie 17 część Samorządu Uczniowskiego zabrała gości na małą przechadzkę po najciekawszych obiektach Wrocławia (min. Kościół Uniwersytecki, Uniwersytet, Jaś i Małgosia, Ratusz, Plac Solny). Dalsza część zwiedzania odbędzie się 17 grudnia, również poprowadzona przez Samorząd.

16 grudnia- Klasa 3 dekoruje korytarz gimnazjum. Pod sufitem został zawieszony łańcuch i gwiazdki, przygotowane przez wszystkie klasy podczas mikołajek szkolnych. Miejmy nadzieję że łańcuch wytrzyma to przedświąteczne napięcie :-)

>>Miedługo kilka zdjęć w galerii
Więcej na www.samorzad-osu.prv.pl


21.12.2005
Zbliżają się Święta, dlatego każda z klas została już przygotowana na ten niezwykły czas. Łańcuchy i inne ozdoby zawisły we wszystkich pomieszczeniach. Również środowy apel wprowadził nas jeszcze bardziej w świąteczny klimat. Jego tematem były tradycje świąteczne i różne przesądy jakie towarzyszyły ludziom od pokoleń.
(kilka zdjęć w galerii pod zakładką APELE TEMATYCZNE)

Ostatnio dowiedzieliśmy się, ze Natalia Pyka dostała się do 3 etapy zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty.

W poniedziałek uczennice z gimnazjum i liceum wyjechały do Poznania na premierę sztuki pt. „ Wigilie Polskie”

Ponieważ zbliża się koniec semestru część uczennice w pocie czoła stara się otrzymać leprze stopnie na półrocze. Czy im się to uda? Już wkrótce poznamy odpowiedź …

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!