Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
2004
2003

03.12.2006
W dniach 1-2 grudnia 2006 miało miejsce XVII Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich na Jasnej Górze. Nasze Gimnazjum reprezentowało pięciu nauczycieli: s.Estera Grzegorek, s.Rut Kowalczyk, p.Elżbieta Skotnicka, p.Dorota Witrykus i p.Piotr Sołodyna. Tematem tegorocznego spotkania był aspekt wychowawczy umiłowania Ojczyzny i Narodu w myśli Papieża Jana Pawła II. Podczas pierwszego dnia Forum nadano dr Wandzie Półtawskiej i o.Dietmarowi Demuth (dyrektorowi niemieckiej organizacji "Renovabis", wspomagającej polskie szkoły) tytuły "Przyjaciół Szkół Katolickich". Nauczyciele, którzy przyjechali do Częstochowy ze wszystkich zakątków Polski mieli okazję wysłuchać wykładów znanych autorytetów z różnych dziedzin życia i nauki, min. prof.Mirosławy Ołdakowskiej, prof. Katarzyny Olbrycht, ks. dr Grzegorza Rysia, ks. dr Andrzeja Sułka, czy dr Wandy Półtawskiej. W tak szczególnym miejscu nie mogło zabraknąć miejsca na modlitwę - zebrani mogli uczestniczyć we Mszach św. pod przewodnictwem bpa Stanisława Napierały (pierwszy dzień) i o. dr Józefa Płatka OSPPE (drugi dzień) oraz wziąć udział w wieczornym apelu jasnogórskim. Pod koniec pierwszego dnia, nauczyciele wzięli udział w krótkim programie artystycznym, w którego skład weszła projekcja filmu "Ojczyzna - moja Matka" (mieliśmy okazję widzieć ten film podczas naszego Dnia Patriotycznego) oraz montaż słowno-muzyczny "Myśląc Ojczyzna" w wykonaniu młodzieży szkół Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkania na Jasnej Górze organizowane są przez Radę Szkół Katolickich.
Fotorelacja w GALERIA/konferencje. Zapraszamy.


03.12.2006
W ślad za Drugoklasistkami poszły Pierwszaki, które w czwartkowe popołudnie zorganizowały zabawę andrzejkową w swoim gronie. Relacje fotograficzne z obu imprez w KLASY oraz GALERIA/inne.


06.12.2006
23.11.06 r. o godz. 16.00 w auli naszego gimnazjum odbyła się debata pt. " Bez barier - wielokulturowość we Wrocławiu". Było to spotkanie młodzieży gimnazjalnej organizowane przez Szkolny Klub Europejski, którym opiekuje się p.Bogusława Przewłoka. Prowadzącymi były: Karolina Machnicka i Dagmara Zarzycka. Podczas debaty odbyły się prezentacje o Wrocławiu, dyskusja, a także projekt plastyczny.
Kilka fotografii w GALERIA/konferencje. Serdecznie zapraszamy.


06.12.2006
Ważna informacja dla kandydatek do naszej Szkoły: w "rekrutacja" zamieszczamy ważne daty dotyczące rekrutacji do Gimnazjum Sióstr Urszulanek we Wrocławiu na rok szkolny 2007/2008. W razie pytań i wątpliwości prosimy kontaktować się telefonicznie, pocztą elektroniczną lub osobiście w sekretariacie.


06.12.2006
Szóstego grudnia tradycyjnie świętowaliśmy "Mikołajki". Szkoła wypełniła się aniołkami, za które przebrały się Uczennice chcące zapewnić sobie dziś "nietykalność". Punktem kulminacyjnym dnia były trzy konkursy związane ze św. Mikołajem. Pierwszy z nich polegał na najlepszym wygłoszeniu słynnego mikołajowego "Ho, ho, ho". Najbardziej pomysłowa okazała się Justyna Brząkała z klasy drugiej. Jako jeden z przywilejów wypływających z tego zwycięstwa, użyczała swoich kolan uczestniczkom kolejnego konkursu, w którym należało napisać list do św. Mikołaja i przeczytać lub wyrecytować go osobiście przed adresatem. Wyniki tej zabawy zostaną podane już jutro. Trzeci konkurs polegał na malowaniu z zawiązanymi oczami Mikołaja. Dziewczęta używały przy tym farb plakatowych oraz korzystały z pomocy "naprowadzającej" koleżanki.


06.12.2006
Jak co roku w czasie Adwentu Rodzice, Siostry Urszulanki, Nauczyciele oraz Uczennice zgromadzili się w Szkole, aby wziąć udział w Roratach. Ksiądz Piotr Wawrzynek powitał wszystkich, a następnie odczytane zostały trzy teksty na temat zwyczajów adwentowych. Po tym krótkim wstępie korytarzem św. Klary ruszyła procesja z lampionami i świecami, a następnie wzięliśmy udział we Mszy świętej roratniej. Podczas tej uroczystości nastąpił ważny moment dla kilku naszych ministrantek, które zostały oficjalnie przyjęte do pełnienia służby liturgicznej. Kasia Chrobot, Ala Barabach i Danusia Żak otrzymały błogosławieństwo, a tym samym rozpoczęły swoją służbę w szatach liturgicznych.


07.12.2006
Znamy już zwyciężczynię wczorajszego mikołajkowego konkursu na najciekawszy i najlepiej wyrecytowany list do św. Mikołaja, a jest nią Helena Janeczek z klasy trzeciej! Hela w nagrodę otrzymała bilet do kina na wybrany seans filmowy oraz możliwość wyboru dnia, w którym będzie niepytana. Gratulujemy!


07.12.2006
Progi naszej Szkoły przekroczyła dzisiaj specjalna trzyosobowa komisja odwiedzająca gimnazja i rozmawiająca z uczniami i nauczycielami o bezpieczeństwie. Takie wizyty są częścią planu Ministerstwa Edukacji Narodowej, którego celem jest zdiagnozowanie stanu bezpieczeństwa w polskich szkołach oraz zaradzenie narastającej przemocy. W skład owego trzyosobowego zespołu weszły trzy panie: przedstawicielka kuratorium oświaty, psycholog oraz policjant. Komisja zapoznała się ze szkolną dokumentacją, odbyła rozmowę z Siostrą Dyrektor i uczennicami oraz uczestniczyła w radzie pedagogicznej, której głównym tematem było oczywiście bezpieczeństwo w naszym Gimnazjum. Podsumowując dzisiejszą wizytę, panie wyraziły swój podziw nad pracą wychowawczą, jaką wykonuje nasza szkoła, stwierdzając jednocześnie, że odwiedzając gimnazja wrocławskie, takiej jak nasza szkoła jeszcze nie widziały. Oczywiście bardzo się z tego cieszymy, lecz również czujemy się przez to zobowiązani do jeszcze większego wysiłku w wychowywaniu naszych uczennic.
GALERIA/konferencje


10.12.2006
W sobotę odbył VIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Z ortografią za pan brat". Wzięła w nim udział Kasia Chrobot z klasy II-reprezentantka naszej Szkoły wyłoniona poprzez szkolne eliminacje. Kasia została Mistrzem Ortografii! Cieszymy się z jej sukcesu i gratulujemy:)

Zapraszamy do "osiągnięcia szkoły".

W ubiegły czwartek Ala Laszczyńska z klasy trzeciej pisała drugi etap konkursu "zDolny Ślązak", blok matematyczno-przyrodniczy. Trzymamy za nią kciuki i czekamy na wyniki. Ali towarzyszyła p.Witrykus, nauczycielka matematyki w naszej Szkole.


10.12.2006
Dzisiejszego wieczoru grupa dziewcząt naszego Gimnazjum wraz z trzema Opiekunami: p. Skotnicką, s.Esterą oraz s.Rut udała się do Teatru Muzycznego "Capitol", aby obejrzeć słynny musical - "Skrzypek na dachu".
GALERIA/inne


12.12.2006
Serdeczne podziękowania składamy Państwu Janeczek, rodzicom Heleny, za pomoc, jaką nam okazują w promowaniu Gimnazjum. Za przyczyną Państwa otrzymaliśmy możliwość bezpłatnego wydrukowania ogromnej ilości folderów reklamujących naszą Szkołę oraz (NOWOŚĆ!) plakatów, które zawisną na tablicach ogłoszeń w szkołach oraz parafiach. Foldery oraz plakaty zostały wydrukowane w drukarni JAKS. Jeszcze raz dziękujemy!
Trzeba nam również przypomnieć, że zarówno plakat jak i folder zostały zaprojektowane przez pana Igora Czerwińskiego, któremu dziękujemy za znalezienie czasu, aby wspomóc naszą sprawę.
Materiały, o których mowa możemy obejrzeć w "sami o sobie" - zapraszamy.


12.12.2006
Na porannym apelu ogłoszono zwyciężczynię konkursu na najładniejszy lampion roratni, a została nią Dominika Chmielewska z klasy 1. W nagrodę otrzymała bilet do kina oraz możliwość wyboru dnia, w którym będzie niepytana.


12.12.2006
Dagmara Zarzycka z klasy III otrzymała wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie recytatorskim poezji ks. Jana Twardowskiego. Udział w nim wzięły również dwie Pierwszoklasistki: Ola Wróblewska oraz Martyna OLszewska.
GALERIA/wystawy


14.12.2006
Wczoraj mieliśmy przyjemność gościć w naszej Szkole p.Małgorzatę Pykę, mamę jednej z naszych ubiegłorocznych absolwentek, która pracuje z młodzieżą w charakterze psychiatry. Spotkanie odbyło się w ramach WDN-u (Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli) - nauczyciele mieli okazję wysłuchać cennych uwag specjalisty na temat różnych objawów i przyczyn depresji młodego wieku.
GALERIA/konferencje


14.12.2006
Kółko historyczne prowadzone przez p.Alicję Dubaj podejmuje wiele ciekawych działań. Czasami dziewczęta przy tej okazji pstrykają zdjęcia, a kilka z nich (zdjęć, nie dziewcząt) zamieszczamy w GALERIA/inne. Zapraszamy.


14.12.2006
Wczorajszy apel przygotowany przez siostrę Rut wraz z dziewczętami z klasy pierwszej przybliżył nam zwyczaje adwentowe.
GALERIA/apele


14.12.2006
Dziś cała Szkoła wraz z Opiekunami-p.Bogusławą Przewłoką, p. Piotrem Sołodyną i p. Tomaszem Hermanem udała się pierwszy raz w tym roku szkolnym na lodowisko w rynku, gdzie dziewczęta wypróbowały swoje umiejętności łyżwiarskie. Zapraszamy do Galerii, gdzie opublikowaliśmy 18 fotografii z wyjścia.


14.12.2006
W środę odbyła się debata przeprowadzona w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli na temat dolnośląskich obyczajów. Naszą Szkołę reprezentowały cztery uczennice klasy trzeciej: Zuzia Chodorowska, Karolina Machnicka, Matylda Repa i Dagmara Zarzycka. Oprócz naszego Gimnazjum udział w niej wzięły również dwa licea: 4 LO i 10 LO.


14.12.2006
W tym tygodniu chętne uczennice naszej Szkoły wzięły udział w Lidze Naukowej. Konkurs ten składa się z dwóch części: humanistycznej i matematycznej. Cztery dziewczęta z najlepszymi wynikami przejdą do drugiego etapu i stworzą drużynę, która będzie reprezentowała nasze Gimnazjum. W części humanistycznej i matematycznej wzięło udział po 31 osób.
GALERIA/inne

Na pierwszej lekcji około 10 uczennic wzięło udział w szkolnym etapie "Olimpiady zdrowego odżywiania". Spośród nich zostanie wyłoniona jedna osoba, która przejdzie do drugiego etapu.


15.12.2006
Dotarła do nas informacja, że szopka Kingi Przymuszały (kl.1) została nagrodzona i zakwalifikowana przez organizatorów do wystawy XIV Wojewódzkego Konkursu Plastycznego "Najpiękniejsza Szopka Betlejemska". Organizatorem konkursu jest MDK Wrocław Śródmieście.


16.12.2006
W tym tygodniu każda z dziewcząt odebrała od Siostry Dyrektor plakaty oraz foldery promujące nasze Gimnazjum, aby poroznosić je po swoich parafiach. Tak więc w znacznej części parafii we Wrocławiu i okolicach przyszłe kandydatki oraz ich Rodzice mają możliwość uzyskania informacji o naszej Szkole.


16.12.2006
W czwartek dziewczęta z klasy trzeciej przeprowadziły apel w urszulańskim LO. Przedstawiły tam wydarzenie z roku 1956- strajk w Poznaniu, którego prezentację mieliśmy już okazję obejrzeć podczas Dnia Patriotycznego w Gimnazjum.


17.12.2006
Znamy już skład reprezentacji naszej Szkoły w Lidze Naukowej części matematycznej. W jego skład wchodzą: Agnieszka Petelenz-Łukasiewicz (kl.3), Asia Kaczor (kl.2), Hania Huryk (kl.2), Karolina Dzimira kl.2), Justyna Brząkała (kl.2) i Monika Turkowska (kl.2).


17.12.2006
Przypominamy o akcji charytatywnej przeprowadzanej w tym miesiącu. Zbieramy żywność dla ubogich rodzin z parafii, na której terenie znajduje się nasza Szkoła. Postarajmy się, aby jak najwięcej ludzi mogło zasiąść w tym roku do wieczerzy wigilijnej przy obficie zastawionym stole.


18.12.2006
Kolejne sukcesy wędrują na konto naszych uczennic. Tym razem są nimi Alicja Laszczyńska i Matylda Repa z klasy 3. Ala zakwalifikowała się do trzeciego etapu zDolnego Ślązaka (ostatniego!) i jest bardzo blisko uzyskania maksymalnej liczby punktów z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego. Tak więc trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
Następnym sukcesem jest zajęcie trzeciego miejsca we wrocławskich zawodach łyżwiarskich, w dyscyplinie Short Track. Tego wyczynu dokonała Matylda, której serdecznie gratulujemy!


20.12.2006
Dziś na korytarzu Samorząd Uczniowski umieścił skrzyneczkę, do której każdy mógł wrzucić życzenia bożonarodzeniowe. Jutro karteczki zostaną rozdane adresatom.


21.12.2006
Dziewczęta przesyłają nam fotografie i informacje z życia swoich klas, a my je skrzętnie umieszczamy na ich domenach w KLASY. Tam zapraszamy dzisiaj szczególnie serdecznie, gdyż w tym tygodniu obrodziło nam w sesje fotograficzne notki, ukazujące interesujące życie urszulanki-gimnazjalistki :)


21.12.2006
Publikujemy terminarz pracy naszej Szkoły na styczeń 2007 - prosimy zapoznać się ze zbliżającymi się wydarzeniami w naszym Gimnazjum (TERMINARZ).


22.12.2006
Środowy apel przygotowała klasa trzecia wraz z p. Małgorzatą Wróblewską. Dziewczęta przybliżyły nam tradycje Świąt Bożego Narodzenia.


22.12.2006
Ostatni dzień przed przerwą świąteczną spędziłyśmy na klasowych wigiliach, łamaniu się między sobą opłatkiem, składaniu życzeń, śpiewaniu kolęd... Rozpoczęłyśmy w klasach, skąd po wspólnym posiłku i obdarowaniu się prezentami przeszłyśmy do auli szkolnej. Tam obejrzałyśmy montaż słowno - literacki przygotowany przez koło teatralne "Gran-Ulka" pod opieką p. Elżbiety Skotnickiej. Potem nastąpiło oficjalne składanie życzeń. Zapoczątkowała je Siostra Dyrektor Estera Grzegorek, po tym wystąpieniu kilka słów skierowanych do zebranych wygłosiła Siostra Przełożona Maria Jaworska, a następnie do głosu doszły przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum i dziewczęta z Liceum. Zakończyłyśmy na podzieleniu się opłatkiem z całą Szkołą, po czym wszystkie rozeszłyśmy się do domów, aby tam z niecierpliwością wyczekiwań narodzenia Chrystusa.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!