Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
2005
2004
2003

01.12.2007
Wczoraj na szóstej lekcji odbył się konkurs "Chemik - Gimnazjalista" mający na celu wyłonienie 5-osobowej reprezentacji naszej Szkoły na etap międzyszkolny. Do konkursu przystąpiło siedem uczennic z klasy trzeciej.

Natomiast wcześniej, na "długiej" przerwie klasa trzecia zaprezentowała nam swój skecz "śniadaniowy" pod tytułem "Misz-masz".


01.12.2007
Już po raz trzeci Katarzyna Chrobot z kl. 3 otrzymała tytuł "Mistrza Ortografii" w IX Międzygimnazjalnym Konkursie Ortograficznym "Z ortografią za pan brat". Bardzo się cieszymy i gratulujemy Kasi oraz p. Elżbiecie Skotnickiej, która przygotowuje uczennice naszego Gimnazjum do wielu konkursów polonistycznych.


01.12.2007
zajrzyj do galerii/konferencje Dzisiaj zakończyło się trwające dwa dni XVIII Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich, które tradycyjnie odbywa się na Jasnej Górze w Częstochowie. Jego tematem była "Rodzina u podstaw edukacji patriotycznej i obywatelskiej". Podczas sesji otwierającej Forum ksiądz kardynał Zenon Grocholewski - Prefekt Kongregacji do spraw Edukacji Katolickiej otrzymał tytuł "Przyjaciela Szkół Katolickich w Polsce". Nasze Gimnazjum reprezentowali: s. Estera Grzegorek, p. Dorota Witrykus,
p. Magdalena Olbrich i p. Piotr Sołodyna.
Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


02.12.2007
Uwaga! Uwaga!
Publikujemy zasady rekrutacji do pierwszej klasy w roku szkolnym 2008/2009. Są pewne zmiany w sposobie wybierania naszych nowych uczennic, więc warto się z nimi zapoznać, szczególnie tym, którzy planują edukację w naszym Gimnazjum.
Zapraszamy do "rekrutacja".


04.12.2007
Przypominamy, ze można już przysyłać swoje propozycje na Zdjęcie Miesiąca. Warto, bo wśród "wysyłaczy" rozlosujemy nagrody!

A tymczasem zapraszamy do KLASY, gdzie opublikowano ciekawe notatki z życia naszych klas oraz aż siedem relacji fotograficznych, a wszystko to w klasie drugiej i trzeciej! Zapraszamy!


06.12.2007
Mamy przyjemność poinformować, że Karolina Dzimira z kl.3 (przygotowywana przez p. Elżbietę Skotnicką) "wywalczyła" wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie literackim - "Określona epoka - rok 1977 w pamięci Dolnoślązaków". Jest to duży sukces, bo w rywalizacji brali udział uczniowie zarówno Gimnazjów jak i Liceów. Gratulujemy!


06.12.2007
zajrzyj do galerii/inne 6 grudnia w naszej szkole był wyjątkowym dniem. Po trzeciej lekcji odbyły się bowiem MIKOŁAJKI. Najpierw uczennice obejrzały krótką scenkę i podzieliły się na grupy. Każda z grup narysowała (trzymając jednocześnie jedną rękę na kredce) rysunek na określony temat - po połączeniu obrazków otrzymałyśmy pełną historię kłopotów "Mikołaja". Następnie, po przyjściu "szkolnego Mikołaja",w którego postać wcieliła się Magda Hermaszewska, rozegrany został konkurs wiedzy o tym świętym. Wygrały Agnieszka Putyra i Ula Flilpek z kl. II (w nagrodę otrzymały "cukierkowe korale"). Później uczennice (i nauczyciel - p. Tomasz Herman) próbowali zgadnąć ceny prezentów pokazywanych przez "Mikołaja" - wygranymi byli wszyscy, bo każdy coś dostał:). Na zakończenie uczennice i nauczyciele wzięli udział w tzw. "Crazy Zabawie". Gra polegała na odnalezieniu w tłumie wylosowanej przez siebie osoby, złożeniu jej życzeń i podarowaniu batonika.
Zapraszamy do GALERIA/inne.


07.12.2007
Berenika Marczyńska z kl. 3 otrzymała w Ratuszu z rąk Wiceprezydenta Wrocławia Stypendium Samorządu Wrocławia na rozwój talentu i doskonalenie sportowych umiejętności. Barenika trenuje szermierkę będąc zawodniczką WKSZ "KOLEJARZ". Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów i zwycięstw!


07.12.2007
W minioną środę grupa uczennic naszego Gimnazjum (Martyna Olszewska, Karolina Waszkowska, Kasia Kucharczyk, Oliwia Strugała, Ula Filipek i Gosia Mitek) pod opieką p. Bogusławy Przewłoki brała udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Europejskiej. Dziewczyny z Klubu Europejskiego wystartowały w dwóch kategoriach: taniec i śpiew.


07.12.2007
Dzisiaj, około godziny 16:30 grupa dziewcząt pod opieką p. Piotra Sołodyny odniosła ciasta, przygotowywane przez każdą z klas na Jarmark Dominikański, który odbędzie się w niedzielę. Tradycją już jest wspomaganie przez nasze Gimnazjum dzieła świetlicy środowiskowej przy ulicy Nowej.

Ogłaszamy nowy konkurs na najlepszy komiks świąteczny - temat pracy: "Niesamowite kłopoty Świętego Mikołaja z reniferem". Szczegóły na plakacie na gazetce SU.


07.12.2007
Rozpoczynamy nową akcję charytatywną – zbieramy żywność. Pomóżmy najuboższym radośnie spędzić święta!

13 grudnia o godzinie 7:00 będziemy uczestniczyli w RORATACH, na które zapraszamy również Rodziców uczennic. Msza św. zostanie odprawiona w sąsiedniej „Maciejówce”. Przypominamy, że jak co roku trwa konkurs na najładniejszy, samodzielnie wykonany lampion.


08.12.2007
Znamy już zwycięzcę konkursu na najstraszniejszą opowieść - została nią PAULINA WIERZBIŃSKA z klasy pierwszej. Gratulujemy!


11.12.2007
Dzisiaj, około godziny 12:00 uczennice naszej szkoły pisały Ligę Naukową. Dziewczęta w ciągu 45 min. rozwiązały w Lidze Humanistycznej (język polski + historia) test złożony z 20 pytań. Do etapu regionalnego zakwalifikowana zostanie jedna 4-osobowa drużyna. Trzymamy kciuki!


12.12.2007
Sypnęło nam osiągnięciami w ostatnim czasie; skrzętnie kolekcjonujemy dyplomy naszych uzdolnionych uczennic oraz je publikujemy na naszej stronie internetowej. Zajrzyjmy więc do "osiągnięcia szkoły", bo tam aż pięć nowych pozycji! Zapraszamy!


12.12.2007
Dzisiaj 29 dziewczyn pisało część matematyczną konkursu Liga Naukowa. Z niej również (podobnie jak z humanistycznej) wyłoniona zostanie reprezentacja szkoły. Życzymy powodzenia!

Przypominamy o nowej akcji (przygotowującej do Dnia Serviam). Zadaniem każdej z uczennic jest przyniesienie kanapki dla bezdomnego w określonym dniu (klasa 3 - pon., wt. śr. ; kl.2 - czw., pt., pon.; kl. 1 - wt., śr., czw., i w piątek każdy kto chce) i złożenie jej na furcie szkolnej.


12.12.2007
zajrzyj do galerii/apele Apel z języka niemieckiego przygotowany przez panią Magdalenę Orbrich i grupę dziewcząt uczących się języka niemieckiego był niezwykły. W czasie prezentacji o kuchni niemieckiej można było degustować tradycyjne potrawy z tego kraju.
Zapraszamy do GALERIA/apele.


13.12.2007
zajrzyj do galerii/uroczystości Dzisiejszego ranka grupa osób " o silnej woli" uczestniczyła w roratach, które rozpoczęły się procesją z lampionami do kościoła Św. Macieja, gdzie został odprawiona Mszą Św. Po zakończeniu uroczystości wszystkie ręcznie wykonane lampiony zostały zebrane w czytelni, aby wziąć udział w konkursie.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.

Około godziny 8:00 dziewczyny rozpoczęły pisanie testu - konkursu "Olimpiada Zdrowia". Wygrała Berenika Marczyńska z kl. 2. Gratulujemy!


13.12.2007
Już jutro o godz. 14:30 odbędzie się drugi etap szkolnego konkursu z języka angielskiego MASTA - Master of English. Do drugiej rundy zakwalifikowały się 32 uczennice, które w uczelni LO napiszą pięćdziesięciominutowy test leksykalno-gramatyczny.
Konkurs MASTA zakończy się w czerwcu, a zwycięzca zostanie wyłoniony w quizie-finale.


14.12.2007
Na ósmej lekcji uczennice pisały kolejny już, drugi etap, szkolnego konkursu MASTA - organizowanego przez p. Piotra Sołodynę. Życzymy powodzenia wszystkim "genialnym anglistkom":)


15.12.2007
zajrzyj do galerii/konkursy Zapraszamy do GALERIA/konferencje, gdzie właśnie umieściliśmy fotografie z ubiegłotygodniowego Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Europejskiej, podczas którego dziewczyny z Klubu Europejskiego wystartowały w dwóch kategoriach: taniec i śpiew.

Ponad siedemdziesiąt osób związanych z naszą Szkołą (uczennic, nauczycieli, rodziców i przyjaciół) udało się we wtorek na widowisko baletowe "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego w naszej wrocławskiej operze. Wizyty w Operze Dolnośląskiej cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród naszych dziewcząt. Jak nam wiadomo, już teraz zbierane są zapisy na styczniowy spektakl "Carmen". Serdecznie zachęcamy do zapisania na listę chętnych. Organizatorem wyjścia jest nasza polonistka, p. Elżbieta Skotnicka.
Zapraszamy do GALERIA/inne.


17.12.2007
Dzielimy się ze wszystkimi, którzy odwiedzają naszą szkolną stronę internetową radosną nowiną: trzy uczennice naszego Gimnazjum (Katarzyna Chrobot, Karolina Dzimira i Aleksandra Wróblewska) zakwalifikowały się do finału konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista! Gratulujemy dziewczętom oraz p. Elżbiecie Skotnickiej, która niestrudzenie poświęca swój wolny czas i energię na pracę z uczennicami.


17.12.2007
Nowy Biuletyn Informacyjny Gimnazjum (BIG) został zainstalowany w BIG. Treściwy przegląd najważniejszych wydarzeń ubiegłego miesiąca opatrzony fotografiami - zapraszamy!


18.12.2007
Najładnieszy lampion roratni wykonała Asia Wasilewska z klasy trzeciej. Wygrana w konkursie upoważnia ją do pójścia na dowolnie wybrany seans filmowy lub wybrania sobie płyty CD z muzyką. Gratulujemy!


19.12.2007
W styczniu będzie działo się w naszej Szkole bardzo dużo ciekawych rzeczy! Nie to, że teraz narzekamy na brak atrakcji... Zapraszamy do TERMINARZ, gdzie właśnie opublikowaliśmy plan pracy Gimnmazjum na pierwszy miesiąc 2008 roku!


19.12.2007
zajrzyj do galerii/apele Dzisiejszy apel przygotowała p. Małgorzata Wółkiewicz z klasą druga przy pomocy trzeciaków i pierwszaków. Dziewczęta zaprezentowały słynne postacie pochodzące z Francji, wcielając się w nie. O swoich dokonaniach, sukcesach i porażkach opowiedzieli m.in. Napoleon Bonaparte i Ludwik XIV.
Zapraszamy go GALERIA/apele.

Zapraszamy też do KLASY, gdzie dodajemy kilka ciekawych notek z życia naszej klasy pierwszej i trzeciej. Nie wszystkiego możemy się dowiedzieć z AKTUALNOŚCI, czasem trzeba się wspomóc informacjami bezpośrednio od naszych uczennic :)


21.12.2007
W tym miesiącu wydaliśmy w naszej Szkole dwie gazetki. Kółko redakcyjne zaoferowało swoim wielbicielom nowy numer Wiedź-my, a ekipa złożona z ochotniczek przygotowała nowy numer Per Aspera Ad Astra Magazine w języku angielskim.
Na stronie języka angielskiego (PAAAS) tymczasem właśnie opublikowaliśmy poprzedni numer PAAAS Magazine. Wydanie online jest dostępne tam w MAGAZINE. Zapraszamy.


21.12.2007
Zapach Świąt (i potraw świątecznych) unosił się dzisiaj w każdej z klas. Uczennice naszego Gimnazjum świętowały bowiem Wigilię szkolną. Najpierw dziewczęta wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w Wigilii klasowej. Później, kiedy atmosfera stała się świąteczna, wszyscy przeszli do auli, gdzie nadszedł czas na składanie życzeń i prezenty dla Siostry Przełożonej - s. Marii Jaworskiej, Siostry Dyrektor i Grona Pedagogicznego. Następnie nauczyciele, goście i uczennice obejrzeli jasełka przygotowane przez p. Alicję Dubaj z kółkiem historycznym, po których "zespoły językowe" odśpiewały specjalnie na ten dzień przygotowane kolędy. Z kolei Siostra Przełożona życzyła radosnych, spokojnych, rodzinnych i pełnych nadziei Świąt Bożego Narodzenia, a s. Estera Grzegorek przypomniała, że Wigilia i Boże Narodzenie to najpiękniejsze dni w roku, kiedy spotykamy się z bliskimi, składamy sobie życzenia, a wszystko dlatego, że w miłości rodzi się nowe życie, o czym pisał sto lat temu Jan Kasprowicz tymi słowami:
„Przy wigilijnym stole, łamiąc opłatek święty, pomnijcie, że dzień ten radosny, w miłości jest poczęty”.
Siostra na zakończenie powiedziała jedno, magiczne zdanie: "Wesołych Świąt" i uczennice z radością wróciły do domów (:
(Na fotorelację z uroczystości zaprosimy po przerwie świątecznej)


22.12.2007
Do wszystkich naszych przyjaciół i tych, którzy nam dobrze życzą!
Święta Bożego Narodzenia, kiedy miłość nabiera sensu i rozgrzewa ludzkie serca, niech będą dla Was wszystkich uroczystością radosną i pełną blasku, zapowiedzią szczególnie głębokiego doświadczenia, łaski i miłosierdzia Bożego. Niech w Waszych domach rozchodzi się zapach piernika i świerku, a pod choinką stoi góra pięknych prezentów.
Podaj dłoń drugiemu człowiekowi, także i temu, któremu dawno jej nie podałeś. Podaj innym dłoń i złóż im szczere, serdeczne życzenia, prosto z serca. Bo przecież słowo może być czymś cudownym, cudownym jak Ty. Może być czymś więcej niż to, co mówisz i piszesz. Jezus jest słowem Boga i zarazem odpowiedzią na wszystkie nasze pytania. Jezus jest tym wszystkim, co Bóg ma nam do powiedzenia. Bóg całkowicie wypowiedział się w Jezusie: Miłość, która przyjęła Ciało i Krew, i stała się człowiekiem z jego ciałem- rękoma i nogami, i z ciepłem ludzkiego serca. Jezus jest wyznaniem miłości Boga. To Bóg pierwszy wypowiedział słowa: „ Człowieku, jakże Cię miłuję!”. Więc my też idźmy śladami naszego Ojca i wypowiadajmy te, jakże piękne słowa jak najczęściej, a szczególnie w tym czasie, gdy na świat przychodzi Jezus, który nieustannie powtarza: „ Miłujcie się, jak ja was umiłowałem”. Niech Chrystus narodzi się między Nami i wypełni serca miłością, pokojem i swoim światłem, a Święta napełnią nasze domy ciepłem rodzinnym i prawdziwym szczęściem.
Wszystkiego dobrego!


31.12.2007
zajrzyj do galerii/inne W Wigilię Bożego Narodzenie dwanaście uczennic naszego Gimnazjum wraz z s. Oktawią Kozłowiecką (opiekunką PCK w LO) oraz pięcioma koleżankami z Liceum wzięło udział w zorganizowanej przez CARITAS archidiecezji wrocławskiej "Wieczerzy wigilijnej dla bezdomnych" usługując do stołów i kolędując wśród najuboższych.
Zapraszamy do GALERIA/inne!

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!