Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
2006
2005
2004
2003

01.12.2008
Po czwartej lekcji trzecioklasistki napisały pierwszy w tym roku próbny egzamin gimnazjalny z bloku przyrodniczego. Egzamin przygotowała p. Alicja Bobrańska-Kuś.


02.12.2008
Na rozpoczęcie dnia wzięliśmy udział w spotkaniu z p. Damianem Żurawskim, który razem ze swoim towarzyszem odbył na rowerze podróż z Rzymu do Pekinu. Swoją wędrówkę określił jako pielgrzymkę w hołdzie Janowi Pawłowi II. Dziś rano odwiedził nas, by opowiedzieć o swojej wyprawie, podzielić się przeżyciami, slajdami i pamiątkami, które przywiózł z podróży trwającej pół roku.


03.12.2008
Jak w zeszłym roku, w grudniu odbędzie się akcja przynoszenia kanapek dla osób, które zgłaszają się na furtę prosząc o posiłek. Prosimy wszystkie uczennice, by w piątek oprócz swojego drugiego śniadania przyniosły ze sobą dodatkową kromkę, którą potem zostawią na furcie.


04.12.2008
W przyszłą sobotę (13.11.08) odbędą się w naszej szkole RORATY. Serdecznie zapraszamy wszystkie uczennice oraz ich rodziny do czynnego przeżywania Adwentu - czasu oczekiwania na Narodziny Jezusa. Po Mszy Świętej(9:00) zjemy wspólne śniadanie, po czym udamy się do auli na przedstawienie "Mały Książę" w wykonaniu naszego koła teatralnego Gran-Ulka. Szczegóły na wwwSU - zapraszamy!


04.12.2008
Wydarzenia listopadowe w telegraficznym skrócie publikujemy w BIG-u. Biuletyn Informacyjny Gimnazjum w tym miesiącu został przygotowany przez Sekcję Literacką SU, a możemy go znaleźć w "BIG", po lewej stronie naszej witryny. Zapraszamy!


05.12.2008
Dzisiaj Ania Kowalska i Roksana Kałużna (kl. 2) prowadziły w Mauzoleum Piastów Śląskich lekcję muzealną dla uczniów szkoły podstawowej. Przez 45 minut dziewczęta przedstawiły m. in. historię Mauzoleum i opowiedziały o pochowanych tam Piastach. Projektem opiekują się p. Alicja Dubaj i p. Magdalena Olbrich.

Rozpoczęła się zapowiadana akcja wspierania osób zgłaszających się na furtę po jedzenie. Rano, przed lekcjami, uczennice zostawiły przyniesione z tej okazji kanapki. Przez następny tydzień akcja będzie powtarzana - klasy będą przynosić kanapki w wyznaczonych dniach.

Szkolny chór Serioso-Giocoso pod przewodnictwem p. Moniki Tropper wziął dziś udział w konkursie 'Śpiewający Wrocław'. Konkurs chórów z wrocławskich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów organizowała Akademia Muzyczna.


06.12.2008
Wiemy już, że nasz szkolny chór  "Serioso-Giocoso" pod dyrekcją
p. Moniki Tropper zajął 2. miejsce w konkursie chórów wrocławskich gimnazjów i liceów 'Śpiewający Wrocław', którego organizatorem jest Akademia Muzyczna. Dziewczęta otrzymały też nagrodę za debiuty.
Cieszymy się i gratulujemy dziewczętom i Dyrygentce!


07.12.2008
Czworo przedstawicieli naszego Grona Pedagogicznego spędziło dwa dni na Jasnej Górze, uczetnicząc w XIX Ogólnopolskim Forum Szkół Katolickich. S.Estera Grzegorek, s.Rut Kowalczyk, p.Magdalena Olbrich i p.Piotr Sołodyna pogłębiali swoją wiedzę w zakresie wychowania, słuchając wykładów znakomitych specjalistów z tej dziedziny. Fotograficzne resume konferencji znajdziemy w GALERIA/konferencje, gdzie serdecznie zapraszamy.


08.12.2008
O 11:45 Mszą Świętą w Kościele Św. Klary rozpoczęły się uroczyste obchody Imienin Siostry Przełożonej Marii Anny Gargasz. Eucharystii, której przewodniczył ks. Piotr Wawrzynek towarzyszył występ szkolnego chóru "Serioso-Giocoso" pod przewodnictwem p. Moniki Tropper. Dziewczęta z chóru otworzyły również artystyczną część uroczystości, która miała miejsce w auli. Siostra Przełożona odebrała serdeczne życzenia od Samorządów Uczniowskich zarówno Liceum i Gimnazjum, Nauczycieli oraz Absolwentek. Spotkanie zakończył występ szkolnego koła teatralnego "Gran-Ulka", które pod opieką p. Elżbiety Skotnickiej przygotowało przedstawienie pt. "Mały Książę". Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.

Gdy wszyscy ochłonęli po radosnym świętowaniu, odbył się kolejny etap konkursu języka angielskiego "MASTA". Tym razem dziewczęta sprawdzały swoje umiejętności w dziedzinie rozumienia ze słuchu. Konkurs organizuje p. Piotr Sołodyna.


09.12.2008
Dzisiaj odbyły się szkolne Mikołajki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował w auli krótkie obchody tego dnia. Dziewczęta przebrane za ozdoby świąteczne utworzyły rzeźby przestrzenne, które miały przedstawiać choinki. Poza tym w krótkich zawodach sprawdzono, kto jest mistrzem w slalomie unihoka z bombką oraz jadaniu mandarynek na czas. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.


10.12.2008
Po porannej modlitwie uczestniczyliśmy w kolejnym apelu przedmiotowym, tym razem biologicznym, który poświęcony był uzależnieniom. Dziękujemy s. Monice Tomaszewskiej i dziewczętom, które go przygotowały. Zapraszamy do GALERIA/apele.

Wciąż trwa akcja charytatywna, podczas której klasy przynoszą na furtę kanapki. Od dziś, przez kolejne trzy dni, będzie to zadaniem klasy drugiej.


11.12.2008
W naszej szkole trwa Tydzień Czystości Języka. Jest to akcja organizowana przez Samorząd Uczniowski mająca na celu propagowanie korzystania z pięknej, polskiej mowy bez używania wulgaryzmów. W związku z tym na tablicy Samorządu możemy odnaleźć niewulgarne wyrażenia rodem z literatury. Oprócz tego na pozostałych tablicach wiszą plakaty przypominające o Tygodniu Czystości Języka. Dziewczęta mogą również zadeklarować usilne starania w kierunku poprawienia swojego sposobu mówienia poprzez przywieszenie kartki ze swoim imieniem na specjalnie przygotowanej planszy.

W ostatnią sobotę (6.12) odbył się Gimnazjalny Konkurs Ortograficzny organizowany przez Gimnazjum nr 34 we Wrocławiu. Wzięły w nim udział Dominika Dutkowiak (kl. 2) i Aleksandra Wróblewska (kl.3).
Dominika zdobyła tytuł Mistrza Ortografii, Ola zaś została Wicemistrzem. W ten sposób podtrzymana została urszulańska tradycja- co roku uczennice zdobywały te tytuły.

Ania Kowalska, Ania Wyrzykowska, Aleksandra Zamorska (kl.2) oraz Magdalena Kazienko, Balbina Skolasińska i Dominika Chmielewska (kl. 3) wzięły udział w szkolnym etapie Gimnazjalnego Konkursu Języka Francuskiego. Uczennice przygotowuje p. Małgorzata Wółkiewicz.


12.12.2008
Od tygodnia dzielimy się z koleżankami i kolegami ze szkół podstawowych historią naszego klasztoru, a konkretniej mówiąc Mauzoleum Piastów Śląskich, które się w nim znajduje. Dotychczas odbyły się cztery lekcje muzealne prowadzone przez nasze uczennice, a zarezerwowany już przez szkoły jest jeszcze kilkanaście. Śmiało można stwierdzić, że nasza propozycja edukacyjna spotkała się z szerokim odzewem. Lekcje muzealne będą przeprowadzane do końca marca, a do naszego stałego grona (czterech) kustoszek w następnym tygodniu dołączą dwie nowe, ale o tym jeszcze poinformujemy. Tymczasem na podstronie lekcji muzealnej od dzisiaj będziemy dołączać informację o kolejnych szkołach i klasach, które nas już odwiedziły. Przypominamy, że na witrynkę lekcji muzealnej trafimy klikają na baner po prawej tej strony internetowej. Zapraszamy!


13.12.2008
Tegoroczne Roraty odbyły się dzisiaj o godzinie 9:00. Najpierw zgromadziliśmy się na końcu korytarza św. Klary, skąd przeszliśmy w procesji ze światełkami do Kościoła na Mszę Świętą odprawianą przez ks. Piotra Wawrzynka. Podczas Eucharystii trzy uczennice - Ewa Gocałek, Wioletta Młynarczyk (kl. 1) i Agnieszka Putyra (kl.3) zostały przyjęte na ministrantki. Kolejnym punktem dnia było wspólne śniadanie i zaraz po nim przedstawienie pt. "Mały Książę" przygotowane przez szkolne koło teatralne. Dziękujemy za przybycie Siostrom, Nauczycielom oraz Rodzicom.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


14.12.2008
W KLASY zamieszczamy informacje przesłane nam przez klasy. W domenie pierwszoklasistek znajdziemy dwie notki z życia klasy, natomiast u trzecioklasistek aż pięć oraz dodatkowo dwie fotorelacje. Zapraszamy!


15.12.2008
Aleksandra Wróblewska otrzymała wyróżnienie, a razem z pracą Kingi Przymuszały (obie z kl.3) zostały zakwalifikowane do wystawy, w konkursie o zasięgu wojewódzkim XVI "Najpiękniejsza szopka betlejemska" zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury "Śródmieście". Szopki wykonane przez nasze uczennice można obejrzeć w Muzemu Etnografii w dniach od 17.12.2008r. do 31.01.2009 r. Gratulujemy dziewczętom i opiekującej się nimi p. Joannie Otlewskiej.

Cztery uczennice z klasy trzeciej wzięły udział w finale konkursu "Wrocław, tu się urodziłem, ale czy chcę tu zostać?". Zespół w składzie Danuta Żak i Kinga Przymuszała zdobył 6. miejsce, natomiast Kamila Pawłowska z Karoliną Waszkowską uplasowały się dwie lokaty niżej. Nad przygotowaniami do konkursu czuwała p. Alicja Dubaj.


16.12.2008
O 12:00 odbył się pierwszy w tym roku etap szkolny Ligi Naukowej 2009. Grupa dziewcząt z całej szkoły pisała dziś test z bloku humanistycznego. Cztery najlepsze uczennice stworzą drużynę, która będzie reprezentować nasze Gimnazjum w dalszej rywalizacji o Puchar Prezydenta Wrocławia.


17.12.2008
Dzisiejszy apel poświęcony był zagadkom matematycznym jako formie rozrywki. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób rozwiązywać obrazki logiczne, a następnie każdy mógł wypróbować swoje umiejętności. Prezentacja została przygotowana przez uczennice klasy drugiej, które pracowały pod czujnym okiem p. Doroty Witrykus.

O 12:00 odbył się pierwszy etap tegorocznej matematycznej Ligi Naukowej. Zasady tej części konkursu są takie same, jak w humanistycznej - cztery najlepsze osoby przechodzą do dalszej rundy by reprezentować naszą szkołę.

Na przerwie śniadaniowej ujrzał światło dzienne skecz klasy pierwszej - premiera tego rocznika. Jak na początek poszło im bardzo dobrze.


18.12.2008
W "osiągnięcia szkoły", po lewej stronie naszej witryny, właśnie zamieściliśmy informacje o najnowszych sukcesach naszych uczennic oraz dyplomy pozwalające się o nich przekonać. Zapraszamy!


19.12.2008
Dzisiejszy dzień przepełniały serdeczne spojrzenia i uśmiechy, bowiem uprzedzając, obchodziliśmy szkolną Wigilia Bożego Narodzenia. Obchody rozpoczęły się o 8:00. Po zjedzeniu wspólnego posiłku w klasach udaliśmy się do auli, gdzie Siostra Przełożona Maria Anna Gargasz i Siostra Dyrektor Estera Grzegorek złożyły wszystkim życzenia. Następnie obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez klasę pierwszą wraz z wychowawczynią, p. Magdaleną Olbrich i słuchaliśmy kolęd w wykonaniu szkolnego chóru Serioso-Giocoso, którym dyrygowała p. Monika Tropper. Kiedy uczennice rozeszły się do domów, na swojej wigilii spotkali się w pokoju nauczycielskim pedagodzy.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


20.12.2008
Zapraszamy do "nasze czasopisma", gdzie od dzisiaj będziemy mogli poczytać ostatni numer gazetki szkolnej wydawanej przez nasze uczennice w języku angielskim. Numer pochodzi z listopada. Na marginesie warto wspomnieć, że zespoły (j.polskiego i j.angielskiego) pracują nad nowymi wydaniami gazetek, które na pewno ujrzą światło dzienne już w styczniu.


21.12.2008
Choć grudzień teoretycznie jeszcze się nie zakończył, nie będzie się już wiele dziać w tym miesiącu w naszej szkole (w planie mamy jedynie pomoc w organizacji wigilii dla bezdomnych). Dlatego teraz już publikujemy plan działania naszego Gimnazjum na styczeń. Tych, którzy są ciekawi, co będzie się działo w 2009 od samego początku jego trwania zapraszamy do TERMINARZ.


23.12.2008
Czas Bożego Narodzenia jest niezwykły w swojej wymowie. Przyjemny zapach piernika i świerku, dźwięki kolęd, serdeczne uśmiechy pojednania, przejmujący pokój serca i drżenie rąk trzymających opłatek.
Tradycja przeplatająca się z chwilą obecną. Ta radosna uroczystość, pełna mrozu zarazem i ciepła niech będzie dla nas okazją do wypowiedzenia dawno ukrywanych słów, schowanych w najdalszych zakamarkach naszych serc, słów szczerych, słów szeptu pomieszanego ze słonym posmakiem łez radości.
Jezus jest Słowem Boga i zarazem odpowiedzią na wszystkie nasze pytania. Jezus jest tym wszystkim, co Bóg ma nam do powiedzenia. Bóg całkowicie wypowiedział się w Jezusie: Jestem Miłością, która przyjęła Ciało i Krew, i stała się człowiekiem z jego ciałem - rękoma i nogami, i z ciepłem ludzkiego serca.
Podaj więc innym dłoń i złóż im szczere, serdeczne życzenia, prosto z serca. Takie, które sprawią, że zniknie nagle pustka, rozgoryczenie, żal, wzajemne pretensje, a zagości wśród nas, prawdziwe pojednanie. Blask betlejemskiego cudu.
Niech Chrystus narodzi się między Nami i wypełni serca miłością, pokojem i swoim światłem, a nasze domy - ciepłem rodzinnym i prawdziwym szczęściem.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!