Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.12.2009
Z radością informujemy, że na wczorajszym VII przeglądzie wrocławskich chórów szkolnych projektu "Śpiewający Wrocław" nasz, urszulański, otrzymał pierwszą nagrodę, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Gratulujemy sukcesu dziewczętom oraz ich dyrygentce, p. Monice Tropper. Pozostaje jedynie pytanie, które miejsce zajmą w przyszłym roku, z ich tendencją do osiągania coraz to wyższego pułapu?:)
Zapraszamy do GALERIA/projekty.


02.12.2009
Grudzień jest miesiącem, w którym odbędą się msze: podczas Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny i roratnia, toteż tej środy o 7:45 sekcja muzyczna wkroczyła do akcji, aby przećwiczyć przygotowane pieśni.

Konkurs z języka angielskiego "English high flier" odbył się dzisiaj, o godzinie dziewiątej w "uczelni". Został on zorganizowany przez "Jersz-a". Każda klasa pisała test dostosowany do swojego poziomu, więc naszym dziewczynom pytania nie sprawiły kłopotu. Czy jednak któraś z nich zostanie laureatką, dowiemy się już wkrótce.

A kto ciekaw tego, co wydarzy się w grudniu w naszej szkole, czym prędzej kliknie prawym przyciskiem na myszce w TERMIANARZ!


04.12.2009
Co trzeba zrobić, by przywołać świętego Mikołaja? Oczywiście, zaśpiewać piosenkę! Aby w poniedziałek móc godnie powitać niecodziennego gościa, dzisiaj, nieco wcześniej niż zwykle, bo o 7:50, zebraliśmy się na porannej modlitwie, by po niej przećwiczyć polską wersję znanego bożonarodzeniowego przeboju "Jingle Bells". Okazało się, że nawet nauczyciele z utęsknieniem wyczekują przyjścia Świętego Mikołaja, gdyż ochoczo włączyli się w śpiew.


05.12.2009
W piątek i sobotę na Jasnej Górze odbywa się XX OGÓLNOPOLSKIE FORUM SZKÓŁ KATOLICKICH. W tym roku nasza szkołę reprezentują panie Magdalena Olbrich i Monika Książczak. Myślą przewodnią wykładów i dyskusji podczas forum jest "Edukacja to nie jest tylko oświata lub przygotowanie do pracy, to jest pełna formacja osoby". Niedługo zdjęcia z tego wydarzenia.


06.12.2009
Zapraszamy do KLASY, gdzie publikujemy najnowsze materiały, nadesłane nam przez dziewczyny. W tym tygodniu obejrzymy fotografie z "andrzejek" w klasie drugiej oraz przeczytamy notki w domenie u pierwszoklasistek. Zachęcamy do zajrzenia!


07.12.2009
Mikołajki w naszej szkole to wydarzenie wyjątkowe. Już od rana czuć było świąteczną atmosferę. O 10:20 rozpoczęła się główna część, czyli spotkanie z nie byle kim, bo samym Świętym Mikołajem! Wnet nastąpił czas na pracę w grupach. Dziewczęta, przebrane za elfy, przez 15 minut tworzyły zabawki, co wynika z faktu bycia pracownikami mikołajowej fabryki. Okazało się jednak, że powstał ZEZ (Związek Elfów Zniewolonych), który domagał się zwolnienia tempa produkcji. Jak się zakończyła ta demonstracja? Mikołaj, jak na niego przystało, tajemniczo uśmiechnął się i zniknął. Zapraszamy do GALERIA/inne.


08.12.2009
Co wydarzyło się w ubiegłym miesiącu? 8 najważniejszych wydarzeń listopada, zaprezentowane w słowno-obrazkowym skrócie znajdziemy w BIG po lewej stronie witryny. Najnowszy Biuletyn Informacyjny Gimnazjum został przygotowany przez Kaję Maleszko, liderkę Sekcji Informacyjnej SU. Zapraszamy!


08.12.2009
"Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny ukazuje nam wewnętrzne piękno Matki Jezusa jako kobiety" - mówił podczas homilii ks. Piotr Wawrzynek, który w dzisiejsze święto odprawił Eucharystię. Zgromadziła się na niej wokół tajemnicy Niepokalanego Poczęcia cała społeczność naszego gimnazjum.

Drugi etap konkursu języka angielskiego "3MASTA" już za nami (a raczej pierwszy termin, w którym można było pisać test). Zakres badanych umiejętności obejmował słownictwo. Pozostaje nam tylko czekać, aż odbędzie się czwartkowa tura i zostanie wywieszona lista osób, które przejdą do kolejnej rundy.


09.12.2009
Jak się zdrowo odżywiać? Odpowiedź na to pytanie mogli odnaleźć obecni na porannym apelu uczennice i nauczyciele. Dziewczęta z koła biologicznego w ciekawej formie przedstawiły kilka faktów dotyczących tego zagadnienia. Mamy nadzieje, że udało im się przekonać audytorium do przyjęcia zdrowych nawyków żywieniowych. Zapraszamy do GALERIA/apele.

Mamy bardzo dobrą wiadomość: trzy spośród naszych uczennic przeszły do finału konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista (blok przedmiotów humanistycznych). Są to: Paulina Wierzbińska, Roksana Kałużna i Dominika Dutkowiak (wszystkie z klasy trzeciej). Gratulujemy im i życzymy każdej z nich, by zdobyła tytuł laureata.


10.12.2009
Drugi etap konkursu "2MASTA" definitywnie można uznać za zamknięty. Po zakończeniu zajęć lekcyjnych dziewczyny zapisane na czwartkowy termin zmierzyły się z przygotowanym przez p.Piotra Sołodynę zestawem zadań.

Podobnie wyglądała sytuacja osób, które zgłosiły się do udziału w konkursie języka francuskiego. Na czwartej godzinie lekcyjnej nasze romanistki rozwiązywały swój test. Jak im poszło, za niedługi czas przestanie być tajemnicą.


11.12.2009
"W kucki tedy przysiadają tuż-tuż przy huśtającym się, niezsynchronizowanym wahadle, bacząc na nadlatujące ze wszech stron gomóły nierzadkiej odżywki" - oto fragment dyktanda, z jakim zmierzyła się dzisiejszego poranka Dominika Dutkowiak z kl. 3, reprezentantka naszej szkoły w XI edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Ortograficznego. Zajęła drugie miejsce, otrzymując tym samym tytuł gimnazjalnej Wicemistrzyni Ortografii. Gratulujemy!


12.12.2009
Prezentacją przedstawienia dziesięciu lat działalności Gimnazjum przez Samorząd Uczniowski oraz absolwentki w formie teatrzyku kukiełkowego podczas uroczystości jubileuszowej finalizujemy stałą część serwisu dotyczącą Jubileuszu. Skrypt przedstawienia, prezentację osób odpowiedzialnych za jego realizację oraz relację fotograficzną znajdziemy wchodząc w w link "X LAT GIMNAZJUM" po lewej, następnie w "uroczystość", a następnie poprzez grafikę przedstawiającą scenkę z przedstawienia. Link do prezentacji (X LAT) zagościł na stałe na wwwSU.

Zachęcamy do zaglądania do serwisu jubileuszowego, ponieważ na białym tle wciąż będą aktualizowane fotografie z imprez, w których będziemy uczestniczyli w ramach obchodów dziesięciu lat gimnazjów we Wrocławiu. O aktualizacjach poinformujemy w naszych "aktualnościach" na bieżąco.


13.12.2009
"Opera za trzy grosze" to nowa produkcja teatru muzycznego "Capitol", na którą to dzisiejszego dnia o godzinie 19:00 wybrała się spora grupa uczennic z naszego Gimnazjum. Wiele efektów dźwiękowych, świetlnych i wspaniała gra aktorska olśniły gawiedź urszulańską, zarówno dziewczęta, jak i ich rodziców. Wyjście zorganizowała p.Elżbieta Skotnicka.


13.12.2009
Wciąż trwa akcja charytatywna wspomagania ubogich zgłaszających się codziennie na furtę naszego klasztoru. W poniedziałek ostatni dzień "dyżuru" klasy drugiej. Od wtorku trzy dni pierwszoklasistek. Oprócz wyznaczonych klas, kanapki, zupki "chińskie" czy gorące kubki mogą oczywiście przynosić wszyscy (nauczyciele i uczennice), do czego serdecznie zachęcamy!

Zapraszamy do KLASY - tam przeczytamy notki z życia naszych klas nadesłane przez dziewczęta. Tym razem mamy informacje od pierwszoklasistek i trzecioklasistek.


14.12.2009
Szósta godzina lekcyjna była czasem sprawdzenia swojej wiedzy chemicznej dla kilku uczennic z III klasy. Dominika Dutkowiak, Ala Adamska, Karolina Gaworska i Agnieszka Owczarek pisały konkurs "Chemik Gimnazjalista". Mamy nadzieję, że poszło im dobrze.

Wszystkich, którzy przyszli dziś do szkoły, powitały powieszone na szafce kartki. Kto bliżej się im przyjrzał, zauważył, że jest to początek znanej pieśni adwentowej "Niebiosa spuście z rosą Sprawiedliwego" ("Rorate caeli desuper"). Przez następne dni będą pojawiać się kolejne wersy, aż wreszcie utworzą one cały tekst i zakończy się czas oczekiwania na Zbawiciela.


15.12.2009
Samorząd Uczniowski ruszył z nową, tym razem adwentową akcją. Na poniedziałkowym apelu podano pierwszą z cyklu sześciu intencję (za dzieci, które nie będą miały okazji spędzić tych Świąt w rodzinnej atmosferze), a każdy, kto wczoraj o 21.37 pomodlił się słowami modlitwy "Pod Twoją Obronę", mógł dzisiaj narysować źdźbło sianka w żłóbku dla Jezusa. Chcemy, aby żłóbek był ciepło wyścielony, dlatego zachęcamy do łączności z Modlitewną Eskadrą Ratunkową w ciągu najbliższych sześciu dni. O kolejnych intencjach będziemy dowiadywać się na porannych ogłoszeniach, a "spóżnialskie" - z plakatu, który zawisł już na tablicy "samorządowej". Intencje na kolejne dni można odnaleźć na wwwSU - zapraszamy.


16.12.2009
Kolejna środa, a co za tym idzie - kolejny apel. Karolina Gaworska - lider Sekcji Misyjnej SU (kl. 3) - wraz ze swoja sekcją opowiedziała nam o misjach w Europie. Rozwiązywaliśmy także quiz, sprawdzający nasza wiedzę na ten temat. Miejmy nadzieję, że choć część informacji pozostanie na dłużej w naszych głowach. Apel zakończył się modlitwą w intencji misji. Zapraszamy do GALERIA/apele.

Równo w południe urszulanki zmierzyły się z Ligą Naukową (część humanistyczna). W sumie ze wszystkich klas pisało 30 osób. Natomiast na trzeciej lekcji wszystkie obecne trzecioklasistki pisały próbny egzamin, tym razem z języka angielskiego.

Trwa akcja charytatywna Ligi Ochrony Przyrody. Koło sekretariatu stoją pudełka, do których codziennie można wkładać karmę, gazety, koce i ręczniki. Zebrane rzeczy zostaną przekazane schronisku dla zwierząt.


17.12.2009
Jak pamiętamy, blok humanistyczny tegorocznej Ligi Naukowej zgromadził wczoraj sporo uczennic. Nie mniej osób zdecydowało się na część matematyczną. O 11.57 testy zostały rozdane i dziewczyny rozpoczęły pracę. Zadaniem uczennic było odpowiedzenie na 10 problemowych pytań w ciągu 45 minut. Był to na razie etap szkolny - o tym, kto zakwalifikował się do drugiej rundy, dowiemy się niebawem.

Przerwa śniadaniowa skupiła pod czytelnią dziewczęta pragnące obejrzeć skecz śniadaniowy klasy pierwszej. Jest to ich debiut, więc ocena przyznana przez publiczność okazała się sukcesem Kaktusów.

32 osoby przeszły do trzeciego etapu szkolnego konkursu z języka angielskiego MA3TA. Ostatni test (gramatyczno-leksykalny) został najlepiej rozwiązany przez Olę Zamorską z klasy trzeciej. Gratulacje! Kolejny test, tym razem na słuchanie ze zrozumieniem, odbędzie się w połowie stycznia. Lista osób, które będą w nim uczestniczyły znajduje się w AD ASTRA/masta. Zapraszamy!


18.12.2009
Nadszedł czas na roraty. Wraz ze wszystkimi, którzy znaleźli w sobie siłę do wcześniejszego wstania, spotkaliśmy się przy furcie klasztornej o godz. 6.50. Po krótkim wstępie poszliśmy do Maciejówki, aby uczestniczyć we Mszy Świętej ku czci Matki Bożej zwanej Roratami. Mimo mrozu i śniegu obecnych było sporo osób. Po Eucharystii wróciliśmy do szkoły na lekcje. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.

Do drugiego etapu konkursu "Chemik Gimnazjalista" przeszły dwie trzecioklasistki: Alicja Adamska i Dominika Dutkowiak. Gratulujemy, życząc im powodzenia na szczeblu międzyszkolnym.

W ramach ogłoszonego wcześniej konkursu, na przerwie dziewczyny mogły oddać własnoręcznie zrobione lampiony. Zostały one ocenione prze LISTWĘ i Radę Samorządu Uczniowskiego. Która praca zwyciężyła? Wyniki już wkrótce.

Świąteczna atmosfera zapanowała na dobre. Trzecioklasistki przystroiły dzisiaj swoja klasę i ubrały szkolną choinkę. Stoi ona, tradycyjnie, przed pokoju nauczycielskim przy wejściu do Gimnazjum.


19.12.2009
Życie kulturalne uczennic Gimnazjum kwitnie, a to dzięki p. Elżbiecie Skotnickiej, która zorganizowała kolejne grudniowe wyjście do Teatru Muzycznego "Capitol". Tym razem wybraliśmy się na koncert kolęd w wykonaniu rodziny Steczkowskich i zespołu Teatru Muzycznego CAPITOL.


20.12.2009
Od początku wakacji do połowy grudnia trwał remont przedniej ściany budynku klasztornego, a co za tym idzie - naszej szkoły. Nowa wersja naszego średniowiecznego klasztoru tchnie świeżością, a na szczególną uwagę zasługuje odrestaurowana figura św. Klary. Klika zdjęć prezentujemy w GALERIA/inne - zapraszamy.


21.12.2009
Jak pamiętamy mikołajkowe scenki pt."Nieznane oblicze św. Mikołaja" zostały przełożone. Odbyły się więc dzisiaj na przerwie "śniadaniowej". Swoje umiejętności aktorskie prezentowały dwie grupy - jedna złożona z pierwszoklasistek, a druga - trzecioklasistek. w jury zasiadała p. Magdalena Olbrich, Ania Łukaszczuk (kl. 3) i Kaja Maleszko (kl. 2). O wynikach dowiemy się dopiero po przerwie świątecznej. Wszystkim uczestniczką dziękujemy za umilenie nam długiej przerwy międzylekcyjnej. Zapraszamy do GALERIA/inne.

Na porannym apelu zostały ujawnione wyniki konkursu na lampion roratni. Zwyciężyła Ania Pietrucha z klasy pierwszej. Nagrodą były ciasteczka Jeżyki.

Liga Naukowa - część humanistyczna, a przynajmniej jej pierwszy etap, powinien wyłonić czteroosobowy zespół reprezentujący nasza szkołę na wyższym szczeblu. Jak się okazało, potrzebna będzie jednak dogrywka, ponieważ pewne miejsca w drużynie zapewnione mają na razie Magda Gorczyca i Ala Adamska (obie z kl. 3), a pozostałe dwa uczennice na razie pozostają niewiadomą.


22.12.2009
Ostatni dzień przed przerwą świąteczną przesycony był bożonarodzeniową aurą... Wszystko rozpoczęło się o godzinie 8:00 w klasach, gdzie uczennice i ich wychowawczynie złożyły sobie nawzajem życzenia i gdzie także obdarowano się wzajemnie świątecznymi drobiazgami. W auli, w obecności Siostry Przełożonej, Marii Anny Gargasz, wystąpił szkolny chór Serioso-Giocoso, a po nim grupa teatralna złożona z dziewcząt z różnych klas, która pod kierownictwem p. Magdaleny Olbrich przygotowała jasełka. Były też życzenia: Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Ania Łukaszczuk oraz Siostra Przełożona i Siostra Dyrektor złożyły wszystkim życzenia prawdziwych, przepełnionych głęboką treścią świątecznych dni i z tą myślą rozeszliśmy się do domów. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości!


23.12.2009
Niech ponownie narodzony Jezus da nam tak ogromną wiarę, by ta góry przeniosła. Tak ogromny pokój, by nie zmąciły go życiowe zawirowania. I nadzieję, której nie zachwieją żadne niepowodzenia. Niech blask wigilijnej Gwiazdy rozjaśni nasze myśli, a serca napełni prawdziwą Miłością, która przychodzi na świat w ubóstwie betlejemskiej stajenki.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!