Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.12.2010
O poranku zebraliśmy się na apelu liturgicznym, prowadzonym tradycyjnie przez sekcję muzyczną. Ćwiczyliśmy pieśni przed Eucharystią, która z racji święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się w przyszłą środę.


03.12.2010
Dziś rano dowiedzieliśmy się, kto zwyciężył w konkursie organizowanym przez Samorząd Uczniowski na najpiękniejszą (własnoręcznie wykonany) skarbonkę. Osobą tą okazała się Jagoda Matejczuk (kl.1) , która w nagrodę otrzymała talon na pizzę. Gratulujemy!

Również dzisiaj Ania Kielbassa (kl.3), pod kuratelą p. Elżbiety Skotnickiej, udała się do gimnazjum nr 34, aby reprezentować naszą szkołę na XII Międzygimnazjalnym Konkursie Ortograficznym. Wyniki poznamy już wkrótce, a na razie trzymamy kciuki!


04.12.2010
Ewa Zięba przygotowała listopadowy Biuletyn Informacyjny Gimnazjum. BIG stanowi podsumowanie najważniejszych wydarzeń ubiegłego miesiąca w formie słowno-obrazkowej. Warto przypomnieć sobie, co ciekawego wydarzyło się w naszym Gimnazjum w listopadzie - zapraszamy do "BIG" po lewej stronie witryny.


05.12.2010
Dwie fotorelacje z wydarzeń, które stały się udziałem pierwszoklasistek są najciekawszymi materiałami, jakie publikujemy w KLASY, nadesłanymi nam przez dziewczyny. Zapraszamy do zaglądnięcia na ich podstrony.


06.12.2010
Dzisiejszy dzień - Dzień św. Mikołaja, również w naszej szkole był okazją do zabawy. Gdy o 10.30 wszyscy zebrali się w auli, przebrani za choinki, prezenty lub ozdoby choinkowe i otrzymali informację, że święty został porwany! Aby go uratować, klasy musiały pokonać szereg przeszkód i wziąć udział w rozmaitych konkurencjach, przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Ostatecznie Mikołaja uwolniła klasa 2, zdobywając największą ilość punktów. Drugie miejsce zajęła klasa 3, a ostatnie były pierwszoklasistki. Zapraszamy do GALERIA/inne.


07.12.2010
Jak co roku, i w tym, włączamy się w akcję zimowej pomocy zwierzętom. Aga Torzewska (kl.2) wraz z s.Katarzyną Słowik udały się do siedziby LOP, aby odebrać puszki, do których będziemy zbierać w styczniu pieniądze oraz podpisać stosowne dokumenty. Zapraszamy do GALERIA/inne.
**

Fotorelacja z wyjścia została wykonana przez Agę Torzewską z klasy drugiej. Aga została mianowana pomocnikiem fotografa szkolnego, którym jest Magda Putyra (kl.3). Nasze strony internetowe swoimi aparatami wspomagają oprócz nich Ola Gwiazda (kl.2), s.Estera Grzegorek, p.Adam Wasilewski i p.Piotr Sołodyna. To dzięki nim i ich staraniom mamy możliwość oglądania takiego mnóstwa fotografii :)


08.12.2010
Jak w każdy środowy poranek, tak i dziś zebraliśmy się w auli na apelu tematycznym. Dziewczyny z Sekcji Misyjnej Samorządu Uczniowskiego zaprezentowały szkołę Sióstr Urszulanek w Forest Gate w Londynie, a także opowiedziały o podobieństwach pomiędzy nią a naszym Gimnazjum. Dziewczęta przygotowały apel pod okiem p.Piotra Sołodyny.

O godzinie 12 uczennice naszej szkoły wzięły udział w pierwszym etapie konkursu Liga Naukowa (blok humanistyczny). Najlepsze uczennice utworzą zespół, który będzie reprezentował nas w powiecie. Przypomnijmy, że Liga Naukowa jest obok zDolnego Ślązaka drugim prestiżowym konkursem, którego laureaci otrzymują wolny wstęp do wybranego przez siebie liceum.

Dzisiaj również z okazji święta Niepokalanego Poczęcia NMP uczestniczyliśmy we Mszy Św., w czasie której kilkanaście dziewcząt z naszego gimnazjum podjęło się Duchowej Adopcji. Eucharystię tradycyjnie sprawował ks. Piotr Wawrzynek.


09.12.2010
Wczoraj z okazji święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny uczestniczyliśmy we Mszy św., podczas której miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Otóż kilkanaście dziewcząt z naszego Gimnazjum podjęło się Duchowej Adopcji, czyli codziennej modlitwy za nienarodzone dziecko. Eucharystię sprawował ks. Piotr Wawrzynek. Zapraszamy do GALERIA/inne.
+
Dzisiaj, jak i wczoraj, odbył się o godzinie 12.00 szkolny etap Ligi Naukowej. 34 uczennice wzięły udział w teście kompetencji matematycznych.


10.12.2010
Na porannym apelu dowiedzieliśmy się, kto wygrał trzyetapowy szkolny konkurs z języka angielskiego. Po testach z czytania ze zrozumieniem, słuchania ze zrozumieniem i gramatycznym, okazało się że łącznie najlepszy wynik uzyskała Zuzia Kowalczyk (kl.3). Drugie miejsce zajęła Martyna Kumaszka (kl.3), a trzecie Marta Sanchez-Wolak (kl.2). Zuzia wygrała we wszystkich trzech etapach, chociaż w ostatnim, gramatycznym, jednakową ilość punktów zdobyła Marta. Konkurs przygotował i przeprowadził p.Piotr Sołodyna, a sponsorem ciekawych nagród książkowych było wydawnictwo Longman, któremu dziękujemy za pomoc. Dyplom Zuzi w "osiągnięcia szkoły" - zapraszamy!


12.12.2010
Bitwa na śnieżki, imieniny Siostry Katarzyny, Liga Naukowa oraz inne ciekawe materiały zostały własnie opublikowane w KLASY w domenach wszystkich klas. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacjami i notkami klas.


13.12.2010
W czwartek będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej roratniej. Zapraszamy z lampionami o godzinie 6:50 do Mauzoleum Piastów Śląskich, skąd wyruszymy do naszego kościoła. Podczas Mszy zostaną przyjęte do służby ołtarza dwie nowe ministrantki.


14.12.2010
Poranek obfitował w wieści o sukcesach naszych uczennic! Przede wszystkim wiemy już, kto będzie reprezentował nasza szkołę w kolejnym etapie Ligi Naukowej części humanistycznej. Jest to Ola Gwiazda, Aga Torzewska, Ania Pietrucha (kl.2) oraz Martyna Kumaszka (kl.3). "Rezerwowymi" będą Tosia Mikorska i Kasia Koźma (obie z kl.3).
Ponadto do półfinału konkursu "Z Ortografią za pan brat" przeszły: Eliza Bandzwołek, Ania Pietrucha, Kasia Lech (kl.2), Magda Putyra, Basia Szczotka (kl.3) oraz Weronika Mikorska (kl.1).
Nasza reprezentację w półfinale kolejnego konkursu polonistycznego organizowanego przez PAN stanowi grupa złożona z 10 osób. Są to: Weronika Mikorska (kl.1), Kasia Lech (kl.2), Gosia Pawlińska (kl.2), Pola Slesarow (kl.2), Basia Wędrychowicz (kl.2), Ania Pietrucha (kl.2) Ela Górka (kl.3) oraz Kasia Koźma (kl.3).

Zwyciężamy nie tylko w konkursach polonistycznych. Ania Pietrucha zdobyła wyróżnienie w XVI Międzygimnazjalnym Konkursie Plastycznym na najpiękniejszą szopkę betlejemsą, a Ania Naglik (kl.2) oraz Klaudia Grzeszczuk (kl.3) zajęły dziś pierwsze miejsce w konkurs Kolędy Niemieckiej.
Wszystkich dziewczętom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!


15.12.2010
O poranku apel tematyczny poprowadziły dziewczęta, uczące się w naszej szkole języka francuskiego. Dotyczył obchodów Świąt Bożego Narodzenia we Francji. Dowiedziałyśmy się sporo na temat m.in. zwyczajów, tradycji i potraw świątecznych tam przygotowywanych. Apel został przygotowany pod opieką p. Małgorzaty Wółkiewicz. Zapraszamy do GALERIA/apele.

Na porannym apelu dowiedzieliśmy się też, kto zwyciężył w konkursie na najpiękniejszy lampion adwentowy. Najlepszą pracę, według komisji złożonej z Rady Samorządu Uczniowskiego i świeżo wybranej Listwy (Ludzi Indywidualnie Szanujących Twórczość Wielkich Artystów), wykonała Aga Tokarek (kl.1). Gratulujemy!


16.12.2010
Dzisiejszy dzień rozpoczeliśmy Mszą Roratnią, którą odprawił ks. Piotr Wawrzynek. W trakcie Eucharystii Ania Marcjan oraz Zosia Szyńkarczuk (obie z kl.1) złożyły przyrzeczenie i zostały oficjalnie przyjęte do grona ministrantek.

Drugi dzień z próbnym egzaminem gimnazjalnym z Operonem i Gazetą Wyborczą. Wczoraj dziewczyny pisały w uczelni test humanistyczny, dzisiaj natomiast zmagały się z matematyczno-przyrodniczym. Jak wieść gminna niesie, testy nie należą do najłatwiejszych. Jutro języki obce, też o 9:00.


17.12.2010
Wiemy już kto przeszedł do kolejnego etapu Ligi Naukowej z części matematycznej. Są to: Marta Hałas, Basia Wędrychowicz, Ola Gwiazda oraz Ania Naglik (wszystkie z kl.2). Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dzisiaj klasa trzecia pisała już ostatni próbny egzamin gimnazjalny z Operonem i Gazeta Wyborczą. Tym razem test z języków obcych który, jak twierdzą same trzecioklasistki, był nieco łatwiejszy niż dwa poprzednie.


18.12.2010
Grudniowa rada pedagogiczna w ramach WDN dotyczyła dwóch tematów - omówienia próbnych egzaminów gimnazjalnych, które miały miejsce w listopadzie oraz warsztatów emisji głosu, które przyprowadziła p.Monika Tropper. Zapraszamy do GALERIE/konferencje.


20.12.2010
Tradycja szkolna przewiduje, że wystój świąteczny naszego Gimnazjum zawsze spoczywa na barkach trzecioklasistek. Obecne najstarsze uczennice spełniały dzisiaj swoją powinność w asyście swojej wychowawczyni, p.Magdaleny Olbrich. Dzięki nim, na naszym szkolnym korytarzu zawitała prześlicznej urody choinka, która cieszyć nas będzie do Świąt oraz po nich, czas jakiś jeszcze w styczniu. Zapraszamy do GALERIA/inne na skromną fotorelcję.

Na porannym apelu opiekun Samorządu Uczniowskiego, p.Piotr Sołodyna, podziękował Kai Maleszko w imieniu szkoły za rok pisanie notek w naszym serwisie AKTUALNOŚCI. Kaja została przy tej okazji obdarowana małym upominkiem. Nową osobą sprawującą tę funkcję została Aga Torzewska z klasy drugiej. Jej "podobizna" widnieje już na spodzie naszej strony internetowej.


21.12.2010
Prace naszych uczennic zostały (jak co roku) docenione przez jury konkursu "Najpiękniejsza szopka betlejemska". Dziewczęta pod opieką s.Katarzyny Słowik udały się do MDK Śródmieście na wernisaż prac konkursowych. Zapraszamy do GALERIA/wystawy.

Nadrabiamy zaległości w publikowaniu dyplomów naszych uczennic - zapraszamy do "osiągnięcia szkoły" po lewej stronie naszej witryny.

Delegacja złożona z uczennic naszego Gimnazjum oraz Liceum, wraz z Siostrami Dyrektorkami, udała się na Ostrów Tumski do księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego, z serdeczne życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Dziewczęta zaniosły Księdzu Arcybiskupowi świąteczny stroik. Naszą szkołę reprezentowały drugoklasistki: Ania Pietrucha, Marta Sanchez-Wolak i Aga Torzewska.


22.12.2010
O godzinie ósmej klasy wraz z Wychowawcami spotkały się przy wigilijnych stołach. Po przełamaniu się opłatkiem, zaśpiewaniu kolęd i spróbowaniu świątecznego barszczu z uszkami udaliśmy się do auli, gdzie obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez uczennice klasy drugiej i trzeciej. Nad realizacją przedstawienia czuwała p. Magdalena Olbrich. Po części artystycznej nie zabrakło również świątecznych życzeń, które w imieniu uczennic złożyła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Kaja Maleszko (kl.3), oraz drobnych upominków dla Nauczycieli i Pracowników szkoły. Na zakończenie dzisiejszej uroczystości głos zabrały: Siostra Przełożona - s.Maria Anna Gargasz oraz Siostra Dyrektor - s.Estera Grzegorek życząc błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.
Gdy uczennice rozeszły się już do domów nadszedł czas na wigilijne spotkanie Nauczycieli. Nie zabrakło barszczu z uszkami, pierogów z kapustą i grzybami oraz wielu smacznych potraw przygotowanych przez samych Pedagogów.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


23.12.2010
Msza Święta, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd oraz rozdanie drobnych upominków to wydarzenia, które miały miejsce we wtorek wieczorem. Siostry oraz mieszkanki internatu, Gimnazjum i Liceum zebrały się w refektarzu o godzinie 18.00 na spotkaniu wigilijnym. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


24.12.2010
W noc Bożego Narodzenia niebo styka się z ziemią, Miłość przyobleka się w ludzkie ciało, aby nauczyć nas kochać.

Niech nadchodzące Święta będą dla nas wszystkich czasem odnowienia serc, umocnienia wiary i nadziei oraz odkrycia na nowo piękna Bożej Miłości, a nadchodzący Nowy Rok 2011 niech obficie napełni błogosławieństwem Bożym nasze rodziny, wspólnoty i nas samych.


27.12.2010
Czas wolny od zajęć lekcyjnych pozwala nam przedłużać miłą atmosferę świąteczną. Jak z naszych relacji wynika, świętować zaczęliśmy już wigilią w internacie, w którym mieszkają na co dzień uczennice naszej szkoły. Wigilie klasowe i szkolna nie były ostatnim świątecznym akcentem. Grupa uczennic naszej szkoły pod opieką s. Oktawii Kozłowieckiej i p. Piotra Sołodyny udała się do auli PWT na Ostrowie Tumskim, aby wspomagając Caritas wziąć udział w wigilii dla ubogich i bezdomnych. Spotkanie opłtkowe rozpoczął wspólną modlitwą z ksiądzem arcybiskupem Marianem Gołębiewskim. Nasze uczennice animowały śpiewy kolęd oraz pomagały w usługiwaniu zaproszonym gościom. Na krótką relację z tego wydarzenia zapraszamy do GALERIA/inne.


29.12.2010
Zapraszamy do KLASY, gdzie publikujemy materiały nadesłane nam przez uczennice odpowiedzialne za "administrowanie" domenami klas na naszej stronie internetowej. Ponad 40 zdjęć oraz mnóstwo notek z życia klas - to znajdziemy na KLASY!

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!