Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.12.2011

Odrabiamy spore zaległości jeśli chodzi o zamieszczanie materiałów na KLASY. Choć minęło trochę czasu od ostatniej publikacji, otrzymaliśmy jedynie materiały od trzecioklasistek za które bardzo dziękujemy. Trzy fotorelacje w domenie klasy trzeciej, w ich galerii, w KLASY - zapraszamy!


01.12.2011

Po raz kolejny nasze Gimnazjum odwiedzili goście z Krakowa. Ola i Kasia, zeszłoroczne zwyciężczynie plebiscytu na Urszulkę (odpowiednik naszj Urszulanki Roku), przyjechały do nas pod opieką s. Magdaleny. Na nudę z pewnością nie mogły narzekać, bowiem dzisiejszego popołudnia samorządowiczki Ania Pietrucha, Ania Naglik i Marta Hałas (kl.3) pokazały im Wrocław. Tradycyjnie odwiedziły wrocławską katedrę, ogród botaniczny i Ossolineum. Nie zabrakło również rozrywki, po wizycie na Jatkach dziewczęta "zwiedziły" Jarmark Bożonarodzeniowy. Jutro drugi dzień odwiedzin. Zapraszamy do galerii na stronie SU.


02.12.2011
Uczestniczyliśmy dziś we Mszy Świętej z okazji pierwszego piątku miesiąca. Eucharystię sprawował ks. Piotr Wawrzynek.
Zaraz po niej dziewczęta wraz z absolwentkami naszego Gimnazjum i pod opieką p.Moniki Tropper udały się do Akademii Muzycznej. Nasz chór "Serioso-Giocoso" wziął tam udział w IX Przeglądzie Chórów Szkolnych.


03.12.2011
W związku z Ogólnopolskim Tygodniem Wolontariatu (5-9.12.2011) ogłaszamy szkolny konkurs na plakat lub zdjęcie, którego tematem ma być pomaganie, z jakim spotykamy się, albo jakiego dokonujemy w sytuacjach dnia codziennego.
Plakat: technika wykonania plakatu dowolna. Format A4.
Zdjęcie: co najmniej 10x15, wykonane na papierze fotograficznym.
Prace należy składać do poniedziałku, 2 stycznia 2011 do p.Anny Tracz Molasy lub p.Małgorzaty Wróblewskiej.
Dla zwycięzców cenne nagrody!


04.12.2011
Grudzień będzie bardzo intensywnym miesiącem pracy w naszej szkole; egzaminy próbne trzecioklasistek, przygotowanie do Świąt, Msze święte, akcje charytatywne. Będą też ferie świąteczne! Zapraszamy do TERMINARZ, gdzie dodaliśmy plan pracy na ostatni miesiąc roku 2011.


05.12.2011
Listopad obfitował w wiele ciekawych wydarzeń, o czym będziemy mogli się przekonać zaglądając do najnowszego BIGa, czyli Biuletynu Informacyjnego Gimnazjum, który w tym miesiącu został zredagowany przez lidera Sekcji Informacyjnej, Olę Szczegielniak. Zapraszamy do BIGa po lewej stronie witryny.


06.12.2011

Biały - właśnie ten kolor królował dziś na naszym gimnazjalnym korytarzu, za sprawą uczennic ubranych niemalże od stóp do głów właśnie na biało. Mikołajki świętowałyśmy śpiewając, rzucając się śnieżkami (i cóż z tego, że były zrobione z papieru?) no i oczywiście "lepiąc" bałwana. Zapraszamy do GALERIA/inne.

Tymczasem siatkarska reprezentacja naszego Gimnazjum rozegrała zwycięski, 2:1, mecz z drużyną z gimnazjum nr 39. Zdjęcia z meczu oraz krótka relację trenera, p.Tomasza Hermana będzie opublikowana wkrótce.


07.12.2011
Dzisiaj trzecioklasistki pisały próbny egzamin gimnazjalny. O 8.15 zmierzyły się z WOS-em i historią, nieco później z językiem polskim.


07.12.2011
Jak na pierwszy start w rozgrywkach dzielnicowych w siatkówce wynik osiągnęliśmy świetny. Tremę miał cały zespół. Początek meczu nie zapowiadał szczęśliwego zakończenia. Rywalki z 39 gimnazjum osiągnęły sporą przewagę. Wtedy na zagrywkę w naszym zespole weszła Kasia Pieniążczak, dzięki której nasz zespół wyrównał, a następnie wygrał seta 25 : 23. Drugi set to bezapelacyjna dominacja dziewcząt z gimnazjum 39 , które wygrały seta 25 : 8. W trzecim (tie break) secie rywalki odskoczyły na kilka punktów, ale po zmianie stron w naszej drużynie stanęła w polu zagrywki ponownie Kasia Pieniążczak, doprowadzając do remisu, a nawet jednopunktowej przewagi. Po niezmiernie emocjonującej końcówce nasze dziewczęta wygrały 3 seta 19 : 17 i cały mecz 2 : 1. Na szczególne uznanie zasługują zagrywki Kasi Pieniążczak, Oli Cipory, Karoliny Wieszczak, Gosi Kawalec i Eweliny Wojnowskiej oraz dobra gra w obronie Julki Daszkiewicz. Cały zespół zagrał porządną siatkówkę! Drużyna grała w składzie: Kasia Pieniążczak (k), Ola Cipora, Karolina Wieszczak, Gosia Kawalec, Ewelina Wojnowska, Ola Masiuk, Basia Wędrychowicz, Julia Daszkiewicz, Agnieszka Tokarek, Monika Mazur i Basia Mika.
(komentarz i zdjęcia w GALERIA/inne autorstwa p.Tomasza Hermana)


08.12.2011

Dzisiejsza Msza św., w której uczestniczyliśmy z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, miała szczególny charakter. Po pierwsze, dlatego, że czytania liturgii słowa były przygotowane przez nauczycieli, a po drugie, dlatego, że prawie dwadzieścia osób złożyło przyrzeczenia i podjęło trud Duchowej Adopcji. O tych osobach wspomnimy raz jeszcze wkrótce na AKTUALNOŚCIACH, tymczasem zapraszamy do GALERIA/inne.
+
Trzecioklasistki miały okazję dzisiaj sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności zdobyte dotychczas w Gimnazjum w dziedzinie przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, a to w ramach egzaminów próbnych organizowanych przez OKE we Wrocławiu.


09.12.2011

Dzisiejszym późnym popołudniem w kaplicy sióstr urszulanek "na opactwie" spotkali się nauczyciele i rodzice naszych uczennic, aby spędzić wspólnie czas na modlitwie, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz rozmowach (w grupach i przy kawie i ciastku). Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


10.12.2011
Mieszane odczucia wobec pierwszego próbnego egzaminu gimnazjalnego miały nasze uczennice po zakończonej sesji. Testy przygotowane zostały przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną i sprawdzane będą przez naszych nauczycieli. Wyniki podamy wkrótce. Zapraszamy do GALERIA/inne.


11.12.2011

Wczorajsze popołudnie, sobotnie, dla prawie 1/3 uczennic naszego Gimnazjum i trojga nauczycieli, nie wpisało się w schemat weekendowego leniuchowania. Od 12 w południe do piętnastej, reprezentacja naszej szkoły pracowała w budynku wrocławskiej telewizji segregując dary dla potrzebujących na Wileńszczyźnie. Nasza szkoła wzięła udział w tej akcji charytatywnej w dwójnasób: zbierając dary przez ostatnie trzy tygodnie oraz przygotowując transport do wysyłki. Byliśmy jedyną szkołą, która została zaangażowana w segregowanie darów oraz komponowanie paczek dla dzieci. A w związku z tym, że akcję organizowała Telewizja Wrocław, należy się spodziewać naszych uczennic w programie, który będzie miał swoją emisję w następny wtorek. Zapraszamy do GALERIA/inne.


11.12.2011
Sobotnie popołudnie uczennice na naszego Gimnazjum spędziły w Operze Wrocławskiej. Udały się tam pod opieką p. Anny Tracz-Molasy na " Napój miłosny" z librettem Felice Romani i muzyką Gaetano Donizettiego.


12.12.2011
W sobotę za tydzień, 24 grudnia (w Wigilię) wspomożemy Caritas wrocławski w przeprowadzeniu spotkania wigilijnego dla osób samotnych i/lub bezdomnych. Jest to piękna akcja, w której uczestniczymy od kilku lat. Wiedząc, że godzina 14:00 jest czasem, kiedy rodziny przygotowują się do swojej wieczerzy wigilijnej, tym bardziej apelujemy do naszych drogich uczennic i ich rodziców - poświęćmy godzinkę tym, dla których będzie to bardzo wyjątkowe spotkanie i tym ubogaceni udajmy się do naszych domów wyczekiwać pierwszej gwiazdki.

Prosimy osoby chętne o wpisywanie się na listę na tablicy przy wejściu do Gimnazjum. Wigilia dla bezdomnych odbywa się na Ostrowie Tumskim 24.12. o godzinie 14:00 (do ok. 15:30).


13.12.2011
Uwaga, uwaga! Od najbliższego czwartku rusza akcja pt. "Kanapki dla bezdomnych". Każda klasa będzie przygotować kanapki, które wchodząc do szkoły złożymy w specjalnym koszu przy furcie. Działamy według następujacego porządku:
14 (czwartek) i 15 (piątek) grudnia - klasa trzecia;
19 (poniedziałek) i 20 (wtorek) grudnia - klasa druga;
21 (środa) i 22 (czwartek) grudnia - klasa pierwsza.
Oprócz kanapek można przynosić zupki chińskie, itp. Życzymy wielkiego serca i powodzenia w akcji!


14.12.2011

Dolina Loary, nazywana także kolebką języka francuskiego lub Ogrodem Francji, słynie przede wszystkim ze wspaniałych zamków. Takie jak ten w Cheverny, Sully-Sur-Loire czy Villandry przedstawiły nam drugoklasistki uczące się języka francuskiego. Nad przygotowaniem porannego apelu czuwała p. Małgorzata Wółkiewicz. Zapraszamy do GALERIA/apele.


Po południu nauczyciele spotkali się w sali komputerowej, by wziąć udział w szkoleniowej radzie pedagogicznej, którą poprowadziła p.Monika Tropper. Nauczyciele wysłuchali cennych uwag na temat eksploatacji głosu oraz wykonali kilka ciekawych ćwiczeń w celu jego konserwacji. Kilak zdjęć w GALERIA/konferencje - zapraszamy!


15.12.2011
W tym tygodniu trzecioklasistki piszą próbne egzaminy gimnazjalne. W środę z historii, WOS-u i języka polskiego, dziś z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, a jutro czeka je język angielski (podstawowy i rozszerzony). Egzaminy przygotowało wydawnictwo Operon. Kilka fotografii odnajdziemy w GALERIA/inne - zapraszamy.

W środę i czwartek nasze uczennice zmagały się z Ligą Naukową. Jest to konkurs organizowany przez Liceum Ogólnokształcące nr XIV a jego laureaci zwalniani są z odpowiedniej część egzaminu gimnazjalnego. Dlatego też obie jego części pisało aż 27 dziewcząt.


16.12.2011

Już wczoraj doszła do nas smutna wiadomość o niespodziewanej śmierci ks. Piotra Niteckiego, proboszcza parafii pw. Najświętszego Imienia Jezus, do której należy i nasz klasztor i nasza szkoła. Ś.p. ks. Piotr Nitecki naszej społeczności szkolnej znany jest przede wszystkim jako kapłan, który zawsze celebrował Eucharystię w najważniejsze dla nas święto, uroczystość św.Urszuli, ale też i inne msze. Łączymy się w smutku ze wszystkimi, których, jak nas, śmierć Księdza głęboko poruszyła i pamiętamy o Nim w naszej modlitwie.
We czwartek odbędzie się uroczystość pogrzebowa, na której nas zabraknąć nie może.


17.12.2011
Dzisiejszego popołudnia nasze uczennice dołożyły swoją cegiełkę do pomocy potrzebującym. W Tesco, gdzie prowadzona była przez Caritas zbiórka pieniędzy, dziewczęta pomagały w pakowaniu zakupów. To ostatnia tura naszej posługi w tesco, gdzie byliśmy w tym miesiącu już cztery razy. Dwa zdjęcia w GALERIA/inne.


18.12.2011

W drugim meczu grupowym rozgrywek siatkarskich gimnzjalistek w strefie Wrocław Wschód nasze reprezentantki ponownie pokonały swoje przeciwniczki, tym razem w stosunku 2:0. Po dwóch zwycięstwach grupowych dziewczyny awansowały do wielkiego finału, który odbędzie się w styczniu. Gratulujemy im serdecznie oraz ich trenerowi, p.Tomaszowi Hermanowi. Zapraszamy do GALERIA/inne.


18.12.2011
Jeszcze raz zapraszamy na jutrzejsze poranne roraty. Spotykamy się o 6:45 przy furcie, zaczynamy o 6:50 i idziemy do "Maciejówki". Nie zapomnijmy o lampionach lub świecach.
Ze względu na roraty drugoklasistki nie mają jutro Akademii Uczniowskiej, tym bardziej ich obecność jest pożądana :)


19.12.2011
Poranne roraty to niecała godzina modlitwy eucharystycznej w niesamowitej scenerii "Maciejówki". Dziekujemy wszystkim za poranne wstanie i przybycie na Mszę św. Zapraszamy do galerii na stronie SU.
+
Po dzisiejszych lekcjach kilka z naszych uczennic liczyło pieniądze zebrane podczas akcji Góra Grosza, którą w naszej szkole prowadziła grupa charytatywna Samarytanin. W sumie do rozstawionych w klasach skarbonek urszulanki wrzuciły 103 złote.


19.12.2011

Dzisiaj w samo południe grupa realizująca projekt edukacyjny Perły Wrocławia udała się na konsultacje do prof. Jana Miodka. Nasze uczennice chciały porozmawiać z wybitnym autorytetem polskiego językoznawstwa na tematy związane z Wrocławiem, kulturą Dolnego Śląska i jej przedstawicielami. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Profesor Miodek jak zwykle zachwycił swoich słuchaczy. Zapraszamy do GALERIA/inne.


20.12.2011

Jak nasz świecka tradycja nakazuje, trzecioklasistki są odpowiedzialne za świąteczny wystrój naszej szkoły. Zaopatrzone w rożnego asortymentu ozdoby, najstarsze uczennice wraz z s.Katarzyną Słowik wprowadziły nas w nastrój świąteczny choinkami, bombkami, łańcuchami i innymi ozdobami. Zapraszamy do naszej GALERII/inne.


21.12.2011

Zespół złożony z drugoklasistek: Weroniki Gwiazdy (skrzypce), Oli Seredyńskiej (gitara), Weroniki Burszty (wokal), Oli Nicpoń oraz Zosi Szyńkarczuk (fortepian), pod opieką p. Justyny Gwiazdy pojechały do przedszkola nr 105, gdzie dały koncert kolęd. Dziewczęta zyskały tam wielu wielbicieli, a kolędowanie wraz z przedszkolakami być może stanie się nową tradycją naszego Gimnazjum i początkiem muzycznej kariery jego uczennic. Dziękujemy za zdjęcia Weronice Gwieździe i zapraszamy do GALERIA/inne.


22.12.2011

Wigilie klasowe oraz bożonarodzeniowe świętowanie w auli w tym roku miały nieco okrojone ramy czasowe w związku z naszą obecnością na Mszy pogrzebowej ks. Piotra Niteckiego. Choć nieco krótsze, „wigilie” w klasach przebiegły w ciepłej atmosferze świątecznej. Zebrane w auli uczennice, a z nimi siostry, nauczyciele, rodzice i goście wysłuchali życzeń i obejrzeli bożonarodzeniową etiudę przygotowaną przez drugą klasę liceum (wiedzieliśmy w niej nasze absolwentki: Anastazję Małochę i Izę Pieniążczak). Krótkie spotkanie opłatkowe dla nauczycieli zaproszonych przez Siostrę Przełożoną miało miejsce w sali matematycznej liceum. Dla udokumentowania spotkania świątecznego opublikowaliśmy zdjęcia w GALERIA/uroczystości.

Poczet sztandarowy naszego Gimnazjum oraz reprezentanci uczennic i nauczycieli udali się po spotkaniu opłatkowym do kościoła pw. Najświętszego Imienia Jezus, aby wziąć udział we Mszy św. pogrzebowej zmarłego proboszcza naszej parafii, ks. Piotra Niteckiego.


23.12.2011
Kilka słów o sukcesach naszych uczennic:
Wiktoria Tyczyńska (kl.3) zdobyła tytuł The Best Grammarian 2011, zwyciężając w szkolnym trzyetapowym konkursie języka angielskiego przygotowanym przez p.Piotra Sołodynę.
Anna Pietrucha (kl.3) zajęła I miejsce w konkursie fotograficznym "Skarby Dobre Widawy" organizowanym przez Lokalną Grupę Działania Dobra Widawa.
Dyplomy dziewczyn znajdziemy w "osiągniecia" po lewej stronie witryny.

Znamy skład naszej reprezentacji humanistycznej w Lidze Naukowej. Najlepsze wyniki osiągnęły i przechodzą do następnej rundy:
Apolonia Slesarow
Anna Pietrucha
Anna Gasztych
Małgorzata Stefaniak.

Co do drużyny ścisłej w tym samym konkursie - po Świętach odbędzie się dogrywka, która wyłoni ostateczny skład naszego zespołu, o czym poinformujemy.


24.12.2011
Trochę więcej czasu wolnego przed nami, odpoczynku, dobra okazja, by zajrzeć do "nasze czasopisma", gdzie odkryjemy przedostatni numer "Wiedź-my", periodyku wydawanego przez szkolne koło redakcyjne. Przypominamy, że wydajemy cztery gazetki szkolne, z których angielska i wyżej wymieniona charakteryzują się wysoką systematycznością. A wszystkie je możemy czytać na naszej stronie internetowej, właśnie w "nasze czasopisma", gdzie serdecznie zapraszamy.


24.12.2011

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!