Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
2004
2003

01.02.2006
W grudniu uczennice liceum poprosiły nas o wsparcie akcji
"Wigilia dla zwierząt", w ramach której zostały zorganizowana
zbiórka koców, karmy itp. Więcej możemy przeczytać w raporcie, który wraz ze zdjęciami pojawił się na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego, a wkrótce zostanie opublikowany na stronie Samorządu Uczniowskiego.


01.02.2006
Dzisiaj tradycyjnie odbył się środowy apel, tym razem muzyczny. Dziewczyny z sekcji muzycznej uczyły nas nowych pieśni na mszę świętą przy akompaniamencie gitar i fletu poprzecznego.

Rozwiązano też dwa konkursy. Pierwszy dotyczył wykonania przestrzennego zwierzaka domowego, a jego zwycięzczynią została Ania Witczak z klasy drugiej. W nagrodę otrzymała dowolny dzień bez pytania oraz bilet do kina. Konkurs fotograficzny pt."Ludzie przy pracy" wygrała Marta Miszczyszyn z klasy trzeciej, którą nagrodzono możliwością stworzenia własnej galerii w naszej szkole oraz kuponem w wysokości 40 zł. przeznaczonym na zakup książki mieszczącej się w tej kwocie. Gratulujemy!


03.02.2006
O godz. 10:00 odbył się ostatni już etap "zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty" z historii, w którym udział wzięła nasza laureatka z języka polskiego - Natalia Pyka. Konkurs odbył się przy ulicy Komuny Paryskiej 19a we Wrocławiu. Życzymy Natalce kolejnego sukcesu!:)


04.02.2006
Dzisiaj otrzymaliśmy sporą ilość zdjęć od klasy drugiej z ich uroczystości klasowych. Można je obejrzeć w Galerii Klasowej drugiej klasy w linku KLASY.


05.02.2006
Zapraszamy do KLASY do obejrzenia zdjęć z okazji wyjścia do kina na film o Narnia, które nadesłała klasa druga.


07.02.2006
Od dziś, przez najbliższe tygodnie, w naszej Szkole będzie gościła s. Edyta Kapica. Siostra studiuje polonistykę i filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i będzie przyglądała się naszym lekcjom języka polskiego.


08.02.2006
Dziś, jak co tydzień, odbył się środowy apel (tym razem muzyczny) przygotowany przez dziewczyny z klasy drugiej i panią Wandę Strońską. Na wstępie Iza i Dagmara przybliżyły nam życiorys Wolfanga Amadeusza Mozarta poprzez prezentację multimedialną.
Potem Agnieszka, Iwona, Ada i Ala przy pomocy fletów wykonały dwa fragmety utworów: "Taniec" oraz "Wesele Figara", po czym zostały odśpiewane pieśni "Alleluja" i "Czarodziejski flet".

O godzinie 15:30 odbyła się Rada Pedagogiczna, której głównym tematem była "Komunikacja z rodzicami".

Zdjęcia w GALERII/Apele i /Konferencje


09.02.2006
Z samego rana miałyśmy okazję obejrzeć w Imparcie spektakl pt. "Balladyna" w wykonaniu koszlińskiego teatru.
Zapraszamy do GALERII/Inne wydarzenia.10.02.2006
Dzisiaj pomiędzy lekcjami rozrywki dostarczyło nam wyjście na lodowisko w rynku. Jazdę rozpoczęłyśmy o godz. 10:00 i świetnie się przy tym bawiłyśmy! Zmęczone godzinnym szaleństwem wróciłyśmy do szkoły, aby tam zakończyć ostatni dzień nauki w tym tygodniu:)
Zdjęcia w GALERII/Inne


12.02.2006
Dziewczęta z drugiej klasy nadesłały fotografie z naszego piątkowego wyjścia na lodowisko. Można je obejrzeć w KLASY/klasa druga. Serdecznie zapraszamy.


14.02.2006
Z okazji Walentynek działo się więcej niż zwykle. Na modlitwie (podczas której prezentowałyśmy się w biało - różowych strojach, co zapewniało niepytanie przez cały dzień) został ogłoszony wynik konkursu na najlepsze opowiadanie miłosne, w którym zwyciężyła Magda Kasprzyk z klasy 1. Po trzeciej lekcji odbył się konkurs piosenki także o temetyce miłosnej. Jury w składzie (Ola Pedryc, Ola Cupiał i Agnieszka Petelenz-Łukasiewicz) przy ocenie wykonawców i ich utworów brało pod uwagę m.in. śpiew, chareografię i wrażenie ogólne. Dziewczyny prezentowały się bardzo ciekawie, czasem zabawnie:)

Fotografie w GALERII/Inne


15.02.2006
14 lutego Iza Chojnacka i Dagmara Zarzycka (klasa 2) z p. Elżbietą Skotnicką odpowiedziały na zaproszenie, udając się do Gimnazjum nr 14. Tam o godz. 17:00 obejrzały przedstawienie, którego głównym tematem była miłość...
(zdjęcia w GALERII/Inne)

Dzisiaj klasa trzecia pisała egzamin próbny - część matematyczno-przyrodnicza.


16.02.2006
Oddajemy do użytku 1/3 podstrony o wdzięcznym tytule "Nasze zakątki". Zachodząc tam będziemy mogli obejrzeć te miejsca na parterze Klasztoru Sióstr Urszulanek, gdzie na co dzień przebywają nasze Uczennice. "Składanie" Naszych Zakątków jest dość czasochłonne, prosimy więc o cierpliwość, a wkrótce będziemy mogli zobaczyć jeszcze więcej zdjęć ukazujących piękne oblicza naszej Szkoły.
Zapraszamy do Nasze Zakątki na "poziom pierwszy" :)


17.02.2006

Na modlitwie porannej ogłoszone zostały wyniki konkursu piosenki miłosnej:

I miejsce - Monika i Justyna (kl. 1)

II miejsce - Wiktoria (kl. 3) i Karolina (kl.2)

III miejsce - Hela, Magda B., Magda C. i Paulina J. (kl.3)

Wyróżnienie - Ada O., Matylda, Wiktoria i Ola (kl.2)

W nagrodę dziewczyny otrzymały kwiatuszki służące do podtrzymania zdjęcia oraz słodycze, a zwyciężczynie dodatkowo dostały dwa bilety do kina. Gratulujemy:)18.02.2006
Dnia 15.02.06 (środa) po siódmej lekcji kółko biologiczne z Panią Szymusiak – Senko wybrało się na pobliski wydział antropologii Akademii Medycznej. Miałyśmy okazję uczestniczyć w zajęciach z zakresu rozpoznawania poszczególnych kości człowieka, określania na ich podstawie wieku i płci ludzi.  Była to zarazem doskonała powtórka z anatomii człowieka wzbogacona o wiele nowych informacji. Po zajęciach w sali przeszłyśmy jeszcze do muzeum antropologii, by tam podziwiać wystawę poświęconą ewolucji człowieka. Udało nam się obejrzeć różne sposoby konserwowania zwłok od najstarszych aż do bliższych współczesnym oraz porównać szkielety naszych przodków do obecnych. To była niezwykle ciekawa lekcja biologii.       

                                                                                                                         Ewa S.19.02.2006
Udało nam się w końcu "zdobyć" fotografię klasy trzeciej, którą czym prędzej zamieszczamy na podstronie dziewczyn w KLASY. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciem.


22.02.2006
Jak co środę odbył się apel - tym razem kolej przyszła na fizykę. Pani Alicja Bobrańska-Kuś razem z klasą pierwszą przygotowały scenkę o Isaacu Newtonie oraz dwie prezentacje multimedialne dotyczące ciekawostek z dziedziny fizyki oraz najsłynniejszych fizyków polskich. Na koniec dziewczęta z klasy trzeciej przybliżyły nam historię badań pyłu gwiezdnego.

Zdjęcia w GALERII/apele - zapraszamy!24.02.2006
Dzisiaj w naszej Szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Anioła Stróża przygotowana przez Samorząd Uczniowski i p. Piotra Sołodynę. Zostały na nią zaproszone uczennice Gimnazjum wraz z rodzicami oraz siostry Urszulank i nauczyciele. Na początku wszyscy zgromadzili się w kaplicy, aby wspólnie pomodlić się do Aniołów. Po modlitwie goście z kilkoma przystankami, podczas których dziewczyny odczytały cytaty z Pisma Świętego mówiące o Aniołach, dotarli do auli, gdzie miał odbyć się program artystyczny. Na wstępie pojawiły się cztery Anioły: Anioł Pojednania, Męstwa, Wdzięczności i Anioł Stróż, którego zadaniem było chronić swoją podopieczną przed pokusami szatana. Cała uroczystość zakończyła się entuzjastycznymi oklaskami widowni:)
Kilka fotografii w Galerii/UROCZYSTOŚCI - zapraszamy!


27.02.2006
Oddajemy do użytku kolejną 1/3 podstrony o wdzięcznym tytule "Nasze zakątki". Zachodząc tam będziemy mogli obejrzeć te miejsca na trzecim piętrze, gdzie na co dzień przebywają nasze Uczennice, czyli miejsca, które dzielimy z Liceum OSU "na ich piętrze".
Zapraszamy do NASZYCH ZAKĄTKÓW do zwiedzania naszej Szkoły!

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!