Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
2005
2004
2003

02.02.2007
W dniach od 27 do 29 stycznia 15-osobowa grupa uczennic naszego Gimnazjum wraz z rodzeństwem i opiekunami (s.Esterą Grzegorek i p.Witoldem Hermaszewskim) przebywała w Rzeczce szusując po zaśnieżonych zboczach Gór Sowich.
GALERIA/inne


05.02.2007
Czwartego lutego trzy uczennice naszego Gimnazjum (Karolina Dzimira, Dominika Plichta i Agnieszka Petelenz – Łukasiewicz) wraz z s. Dyrektor Esterą Grzegorek reprezentowały Szkołę na Mszy Świętej rozpoczynającej rok jubileuszowy: 200-lecie kanonizacji św. Anieli Merici oraz 150-lecie przybycia Urszulanek na ziemie polskie. Uroczystość odbyła się w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie. Była to również pierwsza odsłona naszego sztandaru, którego projekt został wybrany w listopadzie przez uczennice i nauczycieli Gimnazjum.
Zapraszamy na relację z tej uroczystosci w GALRIA/uroczystości.


12.02.2007
Każdy, kto przekroczył dzisiaj progi naszego Gimnazjum, zauważył nowe szafki, w których nasze uczennice trzymają swoje ubrania oraz inne im wiadome i niezbędne rzeczy. Nowe szafki, które zostały zainstalowane podczas ferii zimowych, wspaniale prezentują się na naszym korytarzu, wprowadzając weń świeżość. Jeszcze w tym tygodniu zostaną dokonane pewne zmiany kosmetyczne niektórych fragmentów ścian, tych które najbardziej "ucierpiały" podczas remontu.
Nowe szafki w naszej GALERII/inne.


13.02.2007
Dziś, obok sekretariatu, powstała nowa galeria, w której znalazły się portrety dotychczasowych Urszulanek Roku. Swoje zdjęcie zawiesiły tam Gosia Poznańska (Urszulanka Roku 2004/2005) oraz Ewa Sławin (Urszulanka Roku 2005/2006).


14.02.2007
Po trzeciej lekcji wzięliśmy udział w zabawie walentynkowej organizowanej przez Samorząd Uczniowski. W pierwszej jej części odbył się konkurs na najbardziej romantyczną scenkę miłosną z życia pary, za ktorą dowolne dwie osoby w tym dniu się przebrały. Zwyciężyły w nim Agnieszka Petelenz-Łukasiewicz i Ola Cupiał z klasy trzeciej, które w nagrodę otrzymały talon na dużą pizzę. Następnie każda klasa po kolei zaprezentowała swoje stroje, przemierzając parami aulę i przedstawiając się przed jury: Karoliną Dzimirą, Magdą Hermaszewską oraz Danusią Żak. Największe wrażenie na komisji wywarła para: Monika Turkowska i Justyna Brząkała przebrane za Erosa i Psyche. Dziewczyny otrzymały tytuł Walentego i Walentyny.


15.02.2007
Znamy już zwyciężczynię konkursu na najsmaczniejszą i najbardziej estetyczną potrawę w kształcie serca. Osobą, która w nagrodę otrzymała talon upoważniający ją do odbioru biletu na dowolnie wybrany seans filmowy jest Helena Janeczek z klasy 3. Gratulujemy!:)


17.02.2007
UWAGA-UWAGA!
Informacja dla kandydatek do naszego Gimnazjum i ich rodziców - nasza szkoła nie jest objęta systemem komputerowej rekrutacji. W związku z tym wymagane dokumenty należy składać osobiście w sekretariacie.


17.02.2007
Wczoraj Alicja Laszczyńska z klasy trzeciej wzięła udział w ostatnim już (trzecim) etapie konkursu zDolny Ślązak(część humanistyczna), w którym zostanie laureatem gwarantuje maksymalną ilość punktów z danej części egzaminu gimnazjalnego. Tak więc trzymamy kciuki i oczekujemy na wyniki:)


17.02.2007
300 lat temu zmarła ostatnia z rodu Piastów księżna Karolina legnicko-brzeska. Dla uczczenia tego wydarzenia oraz z okazji Światowego Dnia Przewodnictwa w progi naszej Szkoły zawitali przewodnicy wrocławscy. Koło teatralne pod kierunkiem p. Elżbiety Skotnickiej przybliżyło nam postacie władców z rodu Piastów przy pięknym wykonaniu takich pieśni jak np. "Bogurodzica" przez Kameralny Chór Męski "CANTILENA" pod batutą p. Barbary Szarejko. Miało to miejsce w Mauzoleum Piastów Śląskich, gdzie znajduje się serce błogosławionej Karoliny.
GALERIA/uroczystości


17.02.2007
Dnia 4.02.2007r. kilkanaście dziewczyn z naszego Gimnazjum i Liceum wraz z opiekunami (p. Tomaszem i Ewą Herman) wyjechało do Kamienicy na narty. Aktywny wypoczynek wszystkim dobrze zrobił i dnia 11.02 szczęśliwie wróciliśmy z nowym zapasem sił i energii do nauki.
(MK)
Fotografie w GALERIA/inne.


18.02.2007
Zapraszamy do KLASY - tam nowe materiały z życia klas pierwszej i drugiej.


19.02.2007
Nasza uczennica Matylda Repa (kl.3) zajęła II miejsce w 15. Otwartych Mistrzostwach Wrocławia w łyżwiarstwie w kategorii seniora.
osiągnięcia szkoły)21.02.2007
Dziś rozpoczął się czterdziestodniowy okres nawrócenia - Wielki Post. Z tej okazji odbyła się Msza święta, podczas której ks. Piotr Wawrzynek posypał nasze głowy popiołem na znak pokuty.
GALERIA/uroczystości


21.02.2007
"Dzień kultury osobistej" to kolejny z Dni Serviam odbywających się dwudziestego pierwszego dnia każdego miesiąca. Pierwszym akcentem był poranny apel przygotowany przez klasę pierwszą i p. Dorotę Witrykus. Inscenizacja przedstawiała epizody z naszego urszulańskiego życia oraz wskazówki mówiące o kulturalnym zachowaniu, wyglądzie. Sekcja Serviam przytwierdziła do podłogi szkolnego korytarza znaki zakazu - drogowskazy dobrego zachowania.
GALERIA/apele


21.02.2007
W terminarzu opublikowaliśmy rozkład wydarzeń na miesiąc marzec, a w marcu będzie się działo bardzo wiele. Kto nie wierzy, może się przekonać sam zachodząc już teraz do TERMINARZa.


22.02.2007
Jutro jest ostatni dzień trwania akcji charytatywnej, podczas której zbieramy słodycze dla dzieci z Domu Dziecka. Jeśli nic od Ciebie nie znalazło się jeszcze w kartonie, a chciałabyś pomóc tym, którzy naprawdę tej pomocy potrzebują, jutrzejszy dzień jest ostatnią ku temu okazją!


23.02.2007
Rozpoczęły się Międzyklasowe Rozgrywki Koszykówki! Dziś pierwszy mecz rozegrały Toffiki(klasa 1) z Jęczącymi Bzykami(klasa 2). Pojedynek zakończył się wynikiem 18:6 i wygraną drugoklasistek. Gratulujemy zwycięstwa!


26.02.2007
Dzisiaj publikujemy sporo ciekawych materiałów z życia naszych klas - fotografie oraz krótkie informacje. Nowości należy szukać jak zwykle w KLASY. Serdecznie zapraszamy.


28.02.2007
Popołudniu rodzice, siostry, nauczyciele oraz uczennice zebrali się w auli szkolnej, aby uczestniczyć w czuwaniu poświęconym naszym Aniołom Stróżom, które przygotował Samorząd Uczniowski z p. Piotrem Sołodyną. Po inscenizacjach ukazujących życie zabieganego człowieka, który dopiero po śmierci dostrzegł obecność swojego Anioła, odbyło się czuwanie w kaplicy. Na zakończenie każdy mógł zastanowić się nad tym, jak wygląda jego relacja z Aniołem Stróżem i adekwatnie do niej, wziąć jeden z szablonów, które przedstawiały różne oblicza naszych Towarzyszy.
GALERIA/uroczystości


28.02.2007
Rozpoczęła się kolejna akcja charytatywna! Prosimy o przynoszenie okularów (również samych oprawek lub szkieł), które przez Księży Werbistów trafią w ręce potrzebujących w Afryce.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!