Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
2006
2005
2004
2003

01.02.2008
zajrzyj do galerii/inne Imieniny s. Dyrektor Prywatnego Żeńskiego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek U.Rz. - s. Arlety Duszyńskiej były dziś okazją do wspólnego świętowania. Nasze Gimnazjum reprezentowała s. Dyrektor - s. Estery Grzegorek, nauczyciele uczący w obydwu szkołach oraz uczennice w osobach Przewodniczących SU Karoliny Dzimiry i Dominiki Plichty.
Zapraszamy do GALERIA/inne.


04.02.2008
Pierwszoklasistki świętowały imieniny swojej wychowawczyni, p. Doroty Witrykus. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 8:00 Mszą Św. w klasztornej kaplicy. Dalsze obchody miały miejsce już w klasie, gdzie dziewczęta przygotowały słodki poczęstunek i wiele wspólnych zabaw. My również dołączamy się do życzeń :)


05.02.2008

DRZWI OTWARTE W GIMNAZJUM - SOBOTA 26.04.2008:

- PREZENTACJA ZASAD FUNKCJONOWANIA SZKOŁY ORAZ DZIAŁALNOŚCI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO (godz. 10.00)
- LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO (godz. 10.30)
- LEKCJA BIOLOGII (godz. 11.15)
- PRZEDSTAWIENIE SZKOLNEGO TEATRZYKU „GRAN – ULKA” (godz. 12.00)
- SPOTKANIE Z UCZENNICAMI (godz. 12.40)
- SPOTKANIE Z NAUCZYCIELAMI (godz. 13.10)

ZAPRASZAMY!05.02.2008
Katarzyna Chrobot, Magda Kasprzyk (kl.3) oraz Dominika Chmielewska (kl.2) zakwalifikowały się do drugiego etapu międzyszkolnego konkursu języka francuskiego organizowanego przez wrocławski DODN. Gratulujemy dziewczętom oraz p. Małgorzacie Wółkiewicz przygotowującej je do konkursu i życzymy kolejnych sukcesów!

Dziś 18 uczennic naszego Gimnazjum wzięło udział w konkursie polonistycznym pt. „I ty możesz zostać mistrzem literatury”. Eliminacje odbyły się na 6 i 7 godzinie lekcyjnej i polegały na napisaniu wypracowania na wybrany (z 5 proponowanych) temat.


06.02.2008
zajrzyj do galerii/uroczystosci Dzisiejsza środa jest wyjątkowa. Nie było porannego apelu, zamiast tego po czwartej lekcji w kościele szkolnym odbyła się Msza Św. z okazji Środy Popielcowej, która jest w roku liturgicznym punktem przełomowym, oddzielającym dwa zasadniczo różniące się od siebie okresy: radości będącej następstwem Bożego Narodzenia (wyrażanej również zabawami karnawałowymi) oraz zadumy i pokuty Wielkiego Postu.
Kapłan posypywał wiernym głowy popiołem wzywając do nawrócenia, a w darach została złożona skrzyneczka z postanowieniami wielkopostnymi naszych uczennic.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


08.02.2008
Przez ostatnie dwa dni trzecioklasistki pisały próbne egzaminy gimnazjalne- wczoraj z części matematyczno-przyrodniczej, a dziś z części humanistyczna.

O 15:10 odbył się pierwszy mecz w ramach międzyklasowych rozgrywek siatkówki. Rywalizowały ze sobą drużyny z klasy pierwszej (Żabcie) i drugiej (Toffiki). W trzysetowym pojedynku zwyciężyły pierwszoklasistki. (krótka fotorelacja na wwwSU)

Dziś zaczynają się dwutygodniowe ferie! Gronu pedagogicznemu i uczennicom życzymy miłego odpoczynku :)


09.02.2008
Zaglądając do "BIG" po lewej stronie naszej witryny natrafimy na najświeższe (styczniowe) wydanie biuletynu. Biuletyn Informacyjny Gimnazjum jest telegraficznym skrótem 7-8 najważniejszych wydarzeń mijającego miesiąca i publikowany jest zarówno "online" jak i na papierze (w tej drugiej wersji zostaje zaprezentowany na tablicy ogłoszeń obok sekretariatu Gimnazjum).
Zapraszamy do BIG-a w wersji internetowej!


10.02.2008
W ostatnim czasie coraz więcej osób pyta nas o "Drzwi Otwarte", dlatego przypominamy:

DRZWI OTWARTE DO GIMNAZJUM ODBĘDĄ SIĘ W SOBOTĘ 26.04.2008:

- PREZENTACJA ZASAD FUNKCJONOWANIA SZKOŁY ORAZ DZIAŁALNOŚCI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO (godz. 10.00)
- LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO (godz. 10.30)
- LEKCJA BIOLOGII (godz. 11.15)
- PRZEDSTAWIENIE SZKOLNEGO TEATRZYKU „GRAN – ULKA” (godz. 12.00)
- SPOTKANIE Z UCZENNICAMI (godz. 12.40)
- SPOTKANIE Z NAUCZYCIELAMI (godz. 13.10)

ZAPRASZAMY!14.02.2008
Dzisiaj zainstalowaliśmy nową podstronę na naszej szkolnej stronie internetowej - "najczęściej zadawane pytania", w skrócie "F.a.q" (ang. "frequently asked questions"). Wchodząc tam zapoznamy się z pytaniami najczęściej zadawanymi przez rodziców kandydatek do naszej Szkoły oraz, co ważniejsze, z odpowiedziami na te pytania. Tak więc zanim zechcemy podnieść słuchawkę, by szukać odpowiedzi na trapiące nas pytania, zajrzyjmy wcześniej do "f.a.q.", a zaoszczędzimy sobie i czasu i pieniędzy :)
Na pytania odpowiedziała s. Estera Grzegorek, dyrekor naszego Gimnazjum.

Klikając na grafikę na górze strony wejdziemy na podstronę, gdzie od dzisiaj będziemy mogli zapoznać się z planem Drzwi Otwartych, które odbędą się w naszej Szkole 26 kwietnia.


25.02.2008
Zaraz po powrocie do szkoły z ferii zimowych obchodziliśmy Walentynki. Każda uczennica, która nie chciała być pytana, musiała dobrać się w parę ze swoją przyjaciółką i przebrać się z nią za złamane serce. Połówki serca musiały się trzymać blisko siebie przez cały dzień. Na długiej przerwie Samorząd Uczniowski przeprowadził konkursy, w których dziewczyny próbowały m.in. zauroczyć publiczność swoimi oczyma…
Zapraszamy do GALERIA/wwwSU.


26.02.2008
W TERMINARZ-u opublikowaliśmy właśnie plan pracy naszej Szkoły na następny miesiąc. Zapraszamy do zapoznania się zaplanowanymi wydarzeniami marcowymi.


27.02.2008
Gratulujemy obydwu drużynom reprezentującym nasze Gimnazjum, które zakwalifikowały się do finału konkursu
Liga Naukowa 2008, a są to następujące uczennice:

LIGA HUMANISTYCZNA
- Katarzyna Chrobot
- Karolina Dzimira
- Magda Kasprzyk
- Berenika Marczyńska

LIGA MATEMATYCZNA
- Karolina Dzimira
- Hanna Huryk
- Monika Turkowska
- Aleksandra Wróblewska

Finał konkursu odbędzie się 5 marca 2008 w siedzibie Liceum Ogólnokształcącego Nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, a jego gościem honorowym będzie Prezydenta Wrocławia, p. Rafał Dutkiewicz.


27.02.2008
zajrzyj do galerii/apele W ramach dzisiejszego porannego apelu dziewczęta z klasy drugiej przeprowadziły krótką lekcję angielskich łamaczy językowych oraz dźwięków wydawanych przez angielskie zwierzęta. Dziewczętom w przygotowaniach pomagał p. Piotr Sołodyna.
Zapraszamy do GALERIA/apele.

O 14:30 odbył się kolejny etap MASTY, 7 etapowego konkursu języka angielskiego organizowanego przez p. Piotra Sołodynę. Tym razem uczennice sprawdzały swoją znajomość angielskich przysłów i idiomów.


28.02.2008
Kamila Pawłowska z kl.2 zdobyła wyróżnienie w konkursie wokalnym w ramach Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki Poetyckiej i Poezji Śpiewanej "Cichosza", który odbył się w Centrum Kultury "Muza" w Lubinie.
Cieszymy się razem z Kamilą i zapraszamy do "Osiągnięcia szkoły".


29.02.2008
Wczoraj Berenika Marczyńska z kl.3 wzięła udział w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia. Mamy nadzieję, że jak w ubiegłym roku zakwalifikuje się do finału.


29.02.2008
zajrzyj do galerii/uroczystości O 15:20 w Mauzoleum odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Samorząd Uczniowski przygotował przedstawienie męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu oraz ukazał znaczenie każdej ze stacji dla naszego życia. W Mauzoleum oprócz uczennic zgromadzili się również rodzice, nauczyciele i siostry urszulanki.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości oraz na wwwSU.

A wcześniej, na długiej przerwie, trzecioklasistki zaprezentowały swój skecz śniadaniowy zatytułowany: "Kujon Anna Maria dezoksyrybonukleinowa".
Zapraszamy do GALERIA/inne oraz na wwwSU.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!