Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  




Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum












Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
2007
2006
2005
2004
2003





01.02.2009
Jutro odbędzie się kolejny etap szkolnego konkursu z języka angielskiego 2MASTA. Tym razem dziewczęta będą pisały test znajomości idiomów i przysłów angielskich.

Zapraszamy do KLASY, gdzie opublikowaliśmy materiały nadasłane nam przez klasy - notki (kl. 1 i 3) oraz zdjęcia (kl.2).


01.02.2009
Jutro obchodzimy uroczystość św.Anieli i Dzień Życia Konsekrowanego. W związku z tym zapraszamy naszych internautów do nowego miejsca na naszych stronach internetowych. Strona internetowa, której zalążek zobaczymy, powstaje aby zaprezentować szerzej wysiłki, jakie podejmujemy w celu przybliżenia życia św. Anieli i dzieła. Więcej dowiemy klikając na nowy baner pod linkami po lewej stronie witryny. Zapraszamy.


02.02.2009
Dziś Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to dla urszulańskiej szkoły wielkie święto, ze względu na bliską obecność klasztoru, oraz codzienne spotkania z Siostrami, nie tylko tymi, które pracują w naszym Gimnazjum. Dzień rozpoczęliśmy Eucharystią, którą poprzedzała uroczysta procesja ze świecami do kościoła św. Jadwigi. Sprawował ją ksiądz Piotr Wawrzynek. Później udaliśmy się do auli, gdzie, po obejrzeniu prezentacji z modlitwą świętej Anieli, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek, przedstawiciele nauczycieli oraz uczennic złożyli Siostrom najserdeczniejsze życzenia. Ostatnim punktem dnia związanym ze świętem była „Karuzela”- gra polegająca na rywalizacji między grupami uczennic, które przemieszczały się po naszej szkole od stanowiska do stanowiska, gdzie czekały na nie specjalnie na tę okazję przygotowane przedmiotowe zadania.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


02.02.2009
Zanim na dobre rozpocznie się kolejny semestr nauki i całkowicie zatracimy się w treści naszych podręczników, postanowiliśmy skorzystać jeszcze z uroków tegorocznej zimy. Wybraliśmy się więc na lodowisko przed Halą Stulecia, aby, wykonując obroty, a niekiedy różnego rodzaju piruety(wzwyż bądź w dół), skutecznie dotlenić mózgi. Zapraszamy do GALERIA/inne.

Po powrocie z lodowiska odbył się kolejny etap szkolnego konkursu języka angielskiego 2MASTA. Obejmował on przysłowia oraz idiomy brytyjskie. W czwartek odbędzie się "dogrywka" dla osób, które z ważnych przyczyn nie mogły dzisiaj dotrzeć do szkoły.


03.02.2009
Znane są już wyniki "Karuzeli wiedzy na temat czasów i życia św.Anieli", na które wszyscy niecierpliwie czekali aż do dzisiejszej porannej modlitwy. Spośród dziewięciu zespołów zwycięską okazała się grupa numer osiem, w skład której wchodziły: Wioletta Młynarczyk (kl.1), Agata Piekarska (kl.1), Ania Olejnik (kl.2), Aga Owczarek (kl.2), Ola Zamorska (kl.2) i Ala Adamska (kl.2). Gratulujemy!


04.02.2009
Dzisiejszy środowy apel tematyczny został przygotowany przez p.Małgorzatę Wróblewską wraz kółkiem chemicznym; tematem prezentacji były dokonania i życie Marii Skłodowskiej-Curie. Kilka zdjęć znajdziemy w GALERIA/apele.

W piątek odbędzie się referendum, podczas którego będziemy wybierać spośród trzech propozycji (siatkówka, koszykówka, dwa ognie) dyscyplinę sportową tegorocznych rozgrywek międzyklasowych. Do tego czasu klasy mogą wspólnie naradzić się, który wybór jest dla nich najbardziej korzystny.

Puszka do której wrzucamy pieniądze na akcję charytatywną LOP-u stanęła w klasie drugiej.

Trwają przygotowania do balu karnawałowego, który w tym roku połączymy z Walentynkami. Dziewczęta, które chcą zgłosić swoje kandydatury w konkursie na odegranie sceny śmierci kochanków z dramatu "Romeo i Julia" mają ostatnie chwile zastanowienie się. Prosimy, aby wszystkie osoby, które zechcą się na zabawie pojawić, były przebrane w strój w paski z racji tego, że bal ma być "wypasiony" - dosłownie, i w przenośni. Klasy natomiast są zobligowane do przyniesienia wyznaczonych im produktów żywnościowych przeznaczonych na zabawę, zgodnie z decyzją RSU.


05.02.2009
Dwa zespoły naszych uczennic - Kamila Pawłowska i Karolina Waszkowska oraz Kinga Przymuszała z Danusią Żak (wszystkie z kl.3) zostały laureatkami finału konkursu "Wrocław-tu się urodziłem, ale czy chcę tu zostać?". Nagrody dziewczętom wręczyła p. Barbara Zdrojewska, natomiast w uroczystości, która miała miejsce w Sukiennicach w sali secesyjnej udział wzięli przedstawiciele parlamentu i Fundacji Tomasza Morusa.

Pani Dorota Witrykus, wychowawczyni klasy drugiej, obchodzi jutro swoje święto patronalne, w związku z czym drugoklasistki wzięły dziś udział w Mszy Świętej w jej intencji. Po Eucharystii wychowawczyni i dziewczęta udały się do klasy, gdzie po złożeniu życzeń i ofiarowaniu przygotowanego wspólnymi siłami prezentu, przedstawiły skecz dedykowany swojej wychowawczyni i zaprosiły na przygotowany poczęstunek.

Zapraszamy do "nasze osiągnięcia" (po lewej stronie witryny), gdzie przedstawiamy najnowsze sukcesy naszych uczennic.


06.02.2009
Już jutro otworzą się drzwi naszego Gimnazjum dla kandydatek do naszej szkoły (Drzwi Otwarte 2009). Podczas spotkania najpierw zaprezentujemy budynek, w którym pracujemy, zaprosimy na skrócone wersje trzech lekcji (matematyka, chemia i fizyka), Samorząd Uczniowski zaprezentuje imprezy i uroczystości, które mają miejsce w roku szkolnym, by następnie nauczyciele i uczennice mogli odpowiedzieć na pytania przybyłych gości. Na koniec, chętne osoby będą mogły wziąć udział w lekcji muzelanej, przygotowanej przez nasze uczennice w Mauzoleum Piastów Śląskich.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas jutro w Gimnazjum. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z jego działaniem, co pomoże kandydatkom i rodzicom podjąć właściwe decyzje.


06.02.2009
Znamy już wyniki referendum. Wybrana przez większość dyscyplina sportowa to dwa ognie. Klasom pozostaje ustalenie składu drużyn.

Po siódmej lekcji w sali do informatyki odbyło się kółko filmowe. Obejrzany przez jego uczestników film nosił tytuł "Wszystko gra".


07.02.2009
Gościliśmy dziś u nas w ramach Drzwi Otwartych 2009 przesympatyczne grono młodszych koleżanek-kandydatek i ich rodziców. Zaczęliśmy od wspólnego zwiedzania oraz lekcji pokazowych. Szczególnie przy ostatniej z nich, lekcji tańca, zapoznaliśmy się lepiej ze sobą, by później, podczas kolejnych punktów programu, nie tylko informować przybyłych gości o naszej szkole, lecz także dzielić się wrażeniami i opiniami, które z pewnością były i dla nas, i kandydatek niezwykle cenne. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas rozwiał wszystkie wątpliwości niezdecydowanych jeszcze rodziców i dziewcząt. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


08.02.2009
Zapraszamy do KLASY, gdzie opublikowaliśmy kilka zaległych notek nadesłanych nam przez klasę drugą.


09.02.2009
Na długich przerwach dziewczyny mogły głosować w drugim już w tym miesiącu referendum. Tym razem pytanie brzmiało: "Kto jest najbardziej kochliwy w naszej szkole?" Jego wyniki poznamy już wkrótce.

Zachęcamy do oddania głosu w plebiscycie na zdjęcie miesiąca.


10.02.2009
Udało nam się zdobyć kilka zdjęć z wcześniej opisywanej Wigilii dla bezdomnych, podczas której pracowaliśmy pomagając w organizacji przedsięwzięcia. Fotografie znajdziemy w GALERIA/inne, ale nie zapomnijmy cofnąć się do miesiąca grudnia. Zapraszamy!


11.02.2009
Dziewięć uczennic, które najlepiej zdały test na idiomy i przysłowia angielskie przechodzi do kolejnej rundy (piątej) szkolnego konkursu z języka angielskiego 2MASTA. Kto zwyciężył w rundzie czwartej i kogo zobaczymy podczas testu z pisania w miesiącu marcu dowiemy się wchodząc na PAAAS u góry strony, a tam w MASTA.


11.02.2009
Apel środowy, w którym dziś uczestniczyliśmy, dostarczył nam wiadomości o polskich władcach oraz ich przydomkach. Za przygotowanie dziękujemy pani Alicji Dubaj i dziewczynom z kółka historycznego. Zapraszamy do GALERIA/apele.

O 15:45 rozpoczął się "wypasiony" (ponieważ wszyscy przebrani byli w stroje zawierające paski) bal karnawałowy. Oprócz tańca, odbyła się również, ze względu na nadchodzące walentynki, "Randka w ciemno". Kolejną atrakcją był konkurs na interpretację teatralną sceny śmierci z dramatu "Romeo i Julia". Wygrał zespół w składzie: Magda Gorczyca, Iga Piekarczyk i Anna Łukaszczuk. Ostatnia konkurencja wyłoniła najlepszą "urszulankę" w siłowaniu się na rękę - okazała się nią Zuzia Osieleniec. Zapraszamy do GALERIA/inne.


12.02.2009
Zarówno dzisiaj, jak i wczoraj odbyły się kolejne etapy Ligi Naukowej. Nasze dwa zespoły - humanistki: Paulina Wierzbińska (kl.2), Danusia Żak, Kasia Kucharczyk i Marysia Łuc (wszystkie kl.3) oraz umysły ścisłe: Ala Adamska, Dominika Dutkowiak (obie kl.2), Kasia Kucharczyk i Ola Zwęglińska (obie kl.3) zmierzyły się ze swoimi zestawami zadań. Był to już etap powiatowy, trzymajmy jednak za dziewczyny kciuki, aby przeszły dalej.


13.02.2009
Liceum świętowało dzisiaj imieniny swojej Siostry Dyrektor - s. Arlety Duszyńskiej. Również delegacja Z Gimnazjum (s.Estera Grzegorek, Gabrysia Pietraszkiewicz i Kinga Przymuszała) wzięła udział w uroczystościach, składając Siostrze Solenizantce w naszym imieniu najlepsze życzenia.

Urszulańska "scena kabaretowa" (skecze śniadaniowe) w tym miesiącu należy do drugoklasistek - ich skecz pt. "Niebo", przedstawiony podczas przerwy śniadaniowej, nasi "krytycy" (widzowie) ocenili na 4.


14.02.2009
Sobotni poranek 14 lutego został zarezerwowany przez nauczycieli na spotkanie w ramach Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli (WDN). Tym razem tematem szkolenia była obsługa arkusza kalkulacyjnego, a prowadzącym te zajęcia informatyczne był p.Adam Wasilewski, nauczyciel informatyki i techniki w naszym Gimnazjum. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


15.02.2009
Jak co tydzień, zapraszamy tradycyjnie do KLASY - tym razem otrzymliśmy od dziewcząt ze wszystkich klas po dwie fotoralacje i kilkanaście notek, które właśnie tam opublikowaliśmy.


16.02.2009
Marysia Łuc (kl.3) została wyróżniona za wysoki poziom artystyczny w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Oczy - nos - usta" organizowanym przez MDK Śródmieście. Dyplom Marysi możemy obejrzeć w "osiągnięcia szkoły". Ponadto jej praca jest wystawiona na wernisażu w Galerii MDK Śródmieście przy ulicy Dubois 5, gdzie można ją podziwiać do 26 lutego. Nauczycielem sztuki w naszej szkole jest p.Joanna Otlewska.


16.02.2009
Dzisiejszy wieczór zgromadził uczennice, rodziców i nauczycieli o 19:00 w gmachu Teatru Lalek na inscenizacji znanej i lubianej sztuki Aleksandra Fredry pt.: "Zemsta". Inscenizacja bardzo przypadła widzom do gustu. Wyjście zorganizowała p.Elżbieta Skotnicka.


17.02.2009
Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym nasze drugoklasistki zmierzą się z diagnozą z języków obcych. Jutro weźmiemy udział w wojewódzkim teście z języka angielskiego i języka niemieckiego organizowanym przez Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Będzie to pierwszy kontakt dziewcząt z formą testu, która będzie ich obowiązywała za rok, podczas egzaminu gimnazjalnego.


18.02.2009
Zgodnie z tradycją uczestniczyliśmy dziś w apelu. Był on poświęcony przygotowaniu liturgii na kolejną szkolną Eucharystię - ćwiczyliśmy bowiem pieśni wielkopostne. Jak każdy apel liturgiczny, zamiast w auli, odbył się na korytarzu szkolnym.


18.02.2009
Swój pierwszy próbny egzamin gimnazjalny z języków obcych klasa druga ma już za sobą. Na drugiej godzinie lekcyjnej dziewczyny zasiadły - zdenerwowane - do zadań w ich klasie, ale po przepisowych 90 minutach odetchnęły z ulgą, gdyż test nie okazał się trudny. Mimo, że zdecydowana większość pisała test w wersji angielskiej, to trzy osoby wybrały język niemiecki jako ten, który będą zdawały za rok na egzaminie gimnazjalnym. Niecierpliwie czekajmy na wyniki.


19.02.2009
Powoli przygotowujemy się do dwóch następnych ważnych zimowych wydarzeń jakimi będą rozgrywki sportowe w dwa ognie (27.02) oraz spotkanie z absolwentkami. W ramach rozgrzewki przed meczami prosimy wszystkie drużyny o zapoznanie się z regulaminem gry oraz zasadami punktowania-są one dostępne na tablicy samorządowej oraz na stronie internetowej SU.
Natomiast z absolwentkami spotkamy się już niebawem, bo w najbliższy poniedziałek. Nasze starsze koleżanki podzielą się wrażeniami z liceów, czym - mamy nadzieję - pomogą uczennicom w wyborze właściwej szkoły.


20.02.2009
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą - tak brzmi hasło przewodnie szóstego dnia Serviam. Podczas przerw osoby pragnące, by ich serce było zawsze czyste napisały swoje imiona na wewnętrznej stronie białych, papierowych serduszek i przyczepiły je do większego, czarnego serca znajdującego się na tablicy samorządowej.


21.02.2009
Zapraszamy do GALERIA/inne, gdzie zamieszczamy zaległe fotografie, nadesłane nam z poniedziałkowego wyjścia do Teatru Lalek.
Zapraszamy również do "sami o sobie" z lewej strony naszej witryny, gdzie dodaliśmy nowe materiały promocyjne naszego Gimnazjum. Jak wyglądają nasze kalendarzyki i baner, który zawisł przed szkołą dowiemy się właśnie tam.
Tymczasem nasze Gimnazjum zostało w końcu wciągnięte na listę szkół publicznych w "informatorze edukacyjnym wrocławskich szkół i przedszkoli", dzięki czemu, po naszych długich staraniach, rekrutacja do naszej szkoły odbędzie się drogą elektroniczną. Zasady rekrutacji w "rekrutacja", a do informatora trafimy TĘDY.


22.02.2009
Jeszcze więcej zdjęć i notek na naszej www, oczywiście w KLASY. Dzisiaj publikujemy materiały nadesłane przez dziewczęta z wszystkich klas. Zapraszamy do KLASY.


23.02.2009
Absolwentki zawitały w nasze progi z racji corocznej akcji "Spotkanie z absolwentkami". Wszystko rozpoczęło się w auli o godzinie 15:40, kiedy to - zawsze mile widzialne nasze starsze koleżanki i obecne uczennice mogły wspólnie rozpocząć rozmowę o wrocławskich liceach. Dziękujemy za przybycie wszystkim dziewczętom, które już opuściły mury naszego Gimnazjum. Wasze doświadczenia pomogą trzecioklasistkom w wyborze właściwej szkoły. Zapraszamy do galerii na wwwSU, a trafimy tam także przez nasze GALERIA/konferencje - zapraszamy!


24.02.2009
Poznaliśmy wyniki I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Z pędzlem przez świat" GORĄCA HISZPANIA, do którego przystąpiło 40 szkół i placówek oświatowych zgłaszając 356 prac. W kategorii wiekowej 13 - 16 lat przyznano dwie nagrody i sześć wyróżnień, z których dwa przypadły naszej Szkole.
Marysia Łuc i Kamila Pawłowska (obie z kl. 3) odbiorą dziś w Muzeum Architektury swoje wyróżnienia. Gratulujemy dziewczętom i p. Joannie Otlewskiej czuwającej nad rozwojem plastycznym naszych gimnazjalistek!

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!