Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

13.02.2010
Ferie zimowe to dobra okazja, by wypoczywać w gronie koleżanek ze szkoły podczas zorganizowanych wyjazdów. Jednym z nich był w naszej szkole w tym roku integracyjny wyjazd członkiń SU do Barda Śląskiego. Dziewczęta pod opieką p.Piotra Sołodyny wypoczywały i nabierały energii potrzebnej do pracy w drugim semestrze nauki.
Bardo nie było jedynym miejscem, gdzie zorganizowaliśmy wypoczynek. Grupa pod opieką p.Tomasza Hermana i s.Estery Grzegorek udała się na obóz narciarski do Bolesławowi i „zjeździła” stoki na Czarnej Górze i Kamienicy. Zdjęcia stamtąd i krótka relacja wkrótce. Tymczasem zapraszamy do GALERIA/inne, by zobaczyć fotografie z początku ferii.


14.02.2010
Całkiem sporo ciekawych materiałów nadesłano nam jeszcze przed feriami na nasze podstrony klasowe. Ciekawe fotorelacje u pierwszoklasistek i trzecioklasistek oraz notki na ich stronach znajdziemy w KLASY, gdzie teraz zapraszamy!


15.02.2010
Ferie dobiegły końca. Niektórzy niechętnie, a niektórzy radośnie, wrócili do szkoły. A dziś szczególnie warto było przyjść - gimnazjum urszulańskie, powszechnie znane jako żeńskie, na jeden dzień zapełniło się dziewczętami przebranymi za chłopców (męskie ideały). Na siódmej lekcji w auli Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Najpierw chętni mogli wyznać miłość swojej wybrance. Ich popisy oceniała komisja złożona z nauczycieli: p. Joanny Otlewskiej, p. Anny Szymusiak-Senko i p. Magdaleny Olbrich. Zwyciężyła Ada Sokół (kl. 3). Potem, podzielone na grupy, dziewczyny tworzyły suknie ślubne z odpadków. Na zakończenie spotkania każda drużyna zaprezentowała swoje projekty.

Zapraszamy do GALERIA/inne, gdzie, jak zapowiadaliśmy kilka dni temu, trafiają zdjęcia z obozu narciarskiego w Bolesławowie.


16.02.2010
Delegacja z naszego gimnazjum wzięła dziś udział w obchodach imienin Siostry Dyrektor Liceum - s. Arlety Duszyńskiej. Głównym punktem uroczystości była Eucharystia, po której wszyscy zgromadzeni udali się do auli szkolnej, gdzie złożono Siostrze Solenizantce życzenia. Licealistki przygotowały również część artystyczną.

Nasza drużyna humanistek w składzie Magda Gorczyca, Alicja Adamska, Anna Łukaszczuk i Dominika Dutkowiak (wszystkie z kl. 3) zakwalifikowała się do finału Ligi Naukowej! Dziewczyny już się przygotowują do ostatecznej potyczki zarówno z języka polskiego, jak i angielskiego (finał Ligi Naukowej odbywa się częściowo w języku obcym). W sobotę natomiast Dominika Dutkowiak i Paulina Wierzbińska (kl. 3) wezmą udział w finale zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty, części ustnej humanistycznej. Dziewczęta są już bardzo blisko zdobycia tytułu laureatki konkursu - życzymy im powodzenia!

W czasie ferii dowiedzieliśmy się, ze Aleksandra Zamorska (kl. 3) dostała się do drugiej rundy konkursu z języka francuskiego. Etap powiatowy już wkrótce.

To była notka numer 1100.


17.02.2010
Środa Popielcowa w kalendarzu liturgicznym jest bardzo ważnym momentem - początkiem Wielkiego Postu. Z tej racji w naszej szkole odbyła się Msza Święta. Z samego rana ćwiczyliśmy więc pieśni, a po czwartej lekcji udaliśmy się do kościoła. Kapłan tradycyjnie posypał zebranym głowy popiołem, wypowiadając słowa: "Nawróć się i uwierz w Ewangelię".
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


18.02.2010
Zapraszamy do BIG po lewej stronie naszej witryny, gdzie zamieściliśmy podsumowanie słowno-obrazkowe najważniejszych wydarzeń stycznia. Biuletyn Informacyjny Gimnazjum został opracowany tym razem przez Olę Gwiazdę (kl. 1).

Przypominamy o odbywających się w naszej szkole lekcjach muzealnych w Mauzoleum Piastów Śląskich. Zapraszamy szczególnie serdecznie uczniów starszych klas szkół podstawowych. Do tej pory przeprowadziliśmy kilkadziesiąt lekcji - naprawdę warto do nas zajrzeć!
Specjalny serwis lekcji muzealnych po prawej stronie naszej witryny.


19.02.2010
Na porannym apelu gospodarze wylosowali po pięć przedmiotów, które ich klasy będą musiały zamieścić w scenariuszu swojego wiosennego skeczu. Wśród nich pojawiły się m. in. żelazko, boxerki i pampersy.

Jutro finał zDolnego Ślązaka, części humanistycznej. Dominika Dutkowiak i Paulina Wierzbińska (kl. 3) czyniły dziś ostatnie przygotowania. Życzymy im powodzenia!


22.02.2010
Po rannej modlitwie na tablicy samorządowej pojawiła się "lista przebojów". Ma ona związek z konkursem, który odbędzie się na Dzień Wiosny. Od dziś można zapisywać składy swoich drużyn (maksymalnie 5 osób) obok tytułu wybranej piosenki. Zadanie polega na przetłumaczeniu polskiego tekstu na wybrany język obcy - angielski, niemiecki lub francuski i oczywiście zaśpiewaniu go.
Do wyboru jest 21 hitów.


22.02.2010
Na stronie miejskiego informatora edukacyjnego pojawiły się ważne informacje na temat rekrutacji do gimnazjów na rok szkolny 2010/2011. Od tej chwili możemy zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi przyjęcia uczennic do naszej szkoły oraz z terminami z tym związanymi. O tym wszystkim dowiemy się w REKRUTACJA po lewej stronie naszej witryny - zapraszamy!


23.02.2010
Po lekcjach odbył się kolejny etap MASTY. Tym razem sprawdzał on znajomość idiomów.
Z każdym krokiem przybliżamy się do finałowej części konkursu.

Na przerwie "śniadaniowej" zebrała się LISTWA i samorząd, aby ocenić walentynkowe wiersze. Wyniki już wkrótce. Na zwycięzcę czeka oczywiście nagroda.


24.02.2010
Rano szkolną społeczność zgromadził apel biblijny. Zgłębialiśmy tajniki powstania Pisma Świętego. Dowiedzieliśmy się także sporo nowych rzeczy o życiorysie czterech ewangelistów - Marka, Mateusza, Łukasza i Jana. Apel został przygotowany przez dziewczęta ze wszystkich klas, pod przewodnictwem s.Katarzyny Słowik. Zapraszamy do GALERIA/apele.

IX Edycja Konkursu Fotograficznego pod patronatem SU, pt."Destrukcja" został rozstrzygnięty. Zwyciężyło zdjęcie p.Piotra Sołodyny, Opiekuna SU. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Ania Łukaszczuk, wręczyła dziś rano nagrodę dla zwycięzcy.


25.02.2010
Znamy już wyniki finałowej części zDolnego Ślązaka humanistycznego! Z radością informujemy, że mamy kolejną laureatkę, a została nią Dominika Dutkowiak (kl. 3). Gratulujemy! Dominika ma już teraz zagwarantowane 50 pkt z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego oraz wstęp do dowolnie przez siebie wybranego LO we Wrocławiu.

Dominika wzięła także udział w Lidze Naukowej. Razem z Magdą Gorczycą, Alicją Adamską i Anią Łukaszczuk (wszystkie z kl. 3) udały się dziś na finał. Warto zauważyć, ze laureatki tego konkursu także otrzymują maksymalną liczbę punktów z części humanistycznej egzaminu. Trzymamy więc za dziewczyny kciuki!

Gosia Kawalec (kl. 1)i Ula Suszyńska (kl. 2) zajęły drugie miejsce w drużynowych zawodach w tenisa stołowego w rejonie Wrocław-Wschód, które odbyły się w Gimnazjum nr 23. Gratulujemy!


26.02.2010
Na stronie Operonu odnajdujemy podsumowanie ogólnopolskich wyników egzaminu próbnego gimnazjalnego, który nasze dziewczyny miały okazję pisać w styczniu. W tradycji naszej utarło się pisać wszelkiego rodzaju egzaminy na najwyższym poziomie - nie inaczej stało się i teraz. Oto pobieżne porównanie naszych rezultatów z ogólnymi dolnośląskimi:

część humanistyczna - 42,79 (Dolnośląskie: 32,0)
część matematyczno-przyrodnicza - 37,14 (Dolnośląskie: 23,8)
część językowa / j.angielski: 43,5 (Dolnośląskie: 28,9)
część językowa / j.niemiecki: 41 (Dolnośląskie: 24,0)

Jak widzimy, prognozy są wspaniałe. Życzymy dziewczętom wyśmienitych wyników w tym właściwym egzaminie, za dwa miesiące!


27.02.2010
W ramach Drzwi Otwartych nasza szkoła stanęła otworem dla potencjalnych kandydatek, ich rodziców i opiekunów. Najpierw w uczelni odbył się pokazowy apel biologiczny. Później wszyscy zebrani udali się w krótką podróż po zakątkach naszego gimnazjum. Następnie powróciliśmy do uczelni, aby wziąć udział w lekcji plastyki. W drugiej części, już w auli szkolnej, Samorząd Uczniowski wystawił przedstawienie kukiełkowo - multimedialne, opowiadające o działalności i historii szkoły, a nasz chór Serioso - Giocoso dał krótki koncert pieśni ze swojego repertuaru. Przybyli goście mogli także zadać nauczycielom i uczennicom nurtujące ich pytania. Mamy nadzieję, że to spotkanie pomoże dziewczętom i ich rodzicom w wyborze szkoły.
Zapraszamy do GALERIA/konferencje!


28.02.2010
Cieszymy się, ponieważ otrzymaliśmy kolejne pozwolenie Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego na przygotowanie uczennic naszego gimnazjum i udzielenie im sakrament bierzmowania w szkole. Będzie ono obowiązywało do 2015 roku.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!