Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.02.2011
Zapraszamy do TERMINARZ, gdzie zapoznamy się z planem działania naszego Gimnazjum na kolejny miesiąc nauki. Otwieramy nowy semestr krótkim, dwutygodniowym preludium - potem ferie :)


02.02.2011
O poranku dziewczyny uczestniczyły w apelu liturgicznym, podczas którego ćwiczyły pieśni na zbliżającą się pierwszopiątkową Eucharystię. Apel prowadziła Sekcja Muzyczna SU.

W naszym wirtualnym kiosku ("nasze czasopisma") znajdziemy najnowszą gazetkę on-line. Jest to listopadowy numer angielskojęzycznej gazetki AimHigh. Gazetki z angielskiego są publikowane w internecie z opóźnieniem jednego numeru, wtedy gdy wychodzi nowa gazetka "w realu" (wyszła właśnie w tym tygodniu). Zapraszamy do zapoznania się z gazetką na stronie AD ASTRA/magazine. Tam też, w zakładce "THE PEOPLE" znajdziemy zdjęcia autorów artykułów. Zapraszamy.


03.02.2011
Dzisiaj reprezentacja tenisistek stołowych w składzie Ania Marcjan (kl.1), Gosia Kawalec (kl.2) i Ula Suszyńska (kl.3) udała się pod opieką p.Tomasza Hermana do gimnazjum nr 15 na turniej drużynowy. Nasze dziewczyny zajęły drugie miejsce zespołów rejonu Wrocław-Wschód i awansowały do II rundy, która odbędzie się w marcu w Brzegu Dolnym. Gratulacje!


04.02.2011
Idiomy to jedne z najtrudniejszych do tłumaczenia na język obcy zwrotów. Nie przeszkodziło to jednak Basi Szczotce (kl.3) w ich perfekcyjnym opanowaniu i wygraniu konkursu z języka angielskiego, w pierwszym etapie konkursu przygotowywanego przez p.Piotra Sołodynę.

Na tym nie koniec naszych sukcesów. Jagoda Matejczuk (kl.1) odebrała bilet do kina za najładniejszą, własnoręcznie wykonaną maskę karnawałową. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski. Obu dziewczętom serdecznie gratulujemy!


05.02.2011
Pierwsze w tym roku szkolnym Drzwi Otwarte do Gimnazjum odbyły sie dzisiaj o 10:00, zaraz po radzie pedagogicznej klasyfikacyjnej. W programie spotkania z kandydatkami do naszej szkoły znalazły się krótkie warsztaty z biologii i plastyki, miniwykład z geografii, prezentacja życia szkolnego oraz oprowadzenie po szkole. Drzwi Otwartre zostały przygotowane przez p.Annę Szymusiak-Senko, p.Joannę Otlewską, p.Słamomira Florczyka oraz p.Piotra Sołodynę wraz z Samorządem Uczniowskim. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


06.02.2011
Dom Sióstr Urszulanek we Wrocławiu jest w trakcie wizyty kanonicznej Siostry Prowincjalnej. Taka wizyta odbywa się co kilka lat trwa ponad tydzień. Siotra Prowincjalna, Maria Jaworska, jest nam dobrze znana, gdyż całkiem jeszcze niedawno była przełożoną domu wrocławskiego. Siostra Maria odwiedziła nas już dwukrotnie podczas swojego obecnego pobytu we Wrocławiu. Najpierw w czwartek przywitała się i pozdrowiła uczennice na czwartkowej modlitwie porannej, a także odwiedziła nauczycieli obradujących podczas rady pedagogicznej, którym podziękowała za zaangażowanie włożone w pracę z naszymi uczennicami. Zapraszamy do GALERIA/inne.


07.02.2011
Na podstronie KLASY opublikowaliśmy zdjęcia oraz notki nadesłane nam przez osoby odpowiedzialne za gromadzenie informacji o życiu klas. Dziękujemy szczególnie za zdjęcia, a te nadeszły od klasy drugiej i trzeciej. Zapraszamy do KLASY!


08.02.2011
Kaja Maleszko (kl.3), Marta Sanchez- Wolak, Ania Pietrucha, Ania Naglik, Pola Slesarow i Aga Torzewska (kl.2) gościły w Szkole Podstawowej nr. 1, prezentując osiągnięcia i sukcesy naszego gimnazjum i zachęcając do podjęcia nauki w nim. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.

Dziewczyny piszące Humanistyczną Ligę Naukową, a są to: Ania Pietrucha, Ola Gwiazda, Aga Torzewska (kl.2) oraz Martyna Kumaszka zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


09.02.2011
Jak zmontować prostą sieć komputerową? Jak działa internet? Po dzisiejszym apelu potrafimy już odpowiedzieć na takie pytania. Apel został przygotowany przez p. Adama Wasilewskiego i uczennice z klasy pierwszej. Zapraszamy do GALERIA/apele.


10.02.2011
Kolejna edycja Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji, Białe Noce, to szansa dla naszych uczennic na wykazanie się swoją wiedzą na arenie wrocławskiej, tym bardziej, że także i w tym roku mamy nasze reprezentantki w etapie rejonowym. Ania Naglik (kl.2) oraz Zuzia Kowalczyk (kl.3) powoli przygotowują się do konkursu, który odbędzie się w marcu.


11.02.2011
Diddl'e, księżniczki, smerfy... bajka? Nie, gimnazjum urszulańskie. A wszystko to z powodu walentynek. Pani Małgorzata Włókiewicz oraz dziewczęta uczące się języka francuskiego przygotowały krótki program artystyczny oraz kilka konkursów. Karaoke, filmowe love story to tylko niektóre z nich. Zapraszamy do GALERIA/inne.


12.02.2011
W czwartek odbył się drugi etap szkolnego konkursu z języka angielskiego. Pierwszy etap - 100 idiomów i przysłów angielskich - zwyciężyła Basia Szczotka (kl.3). Drugi, test na pisanie kreatywne, rozstrzygnie, kto zwycięży w całości. Sponsorami konkursu są Helios, nasze Gimnazjum oraz p.Piotr Sołodyna, organizator konkursu. Wyniki po feriach.


13.02.2011
Dzisiaj o godz. 9:00 grupa naszych uczennic wyruszyła pod opieką p.Tomasza Hermana i s.Estery Grzegorek na siedmiodniowy obóz narciarki do Bolesławowa. Życzymy im bezpiecznej podróży i pobytu na stoku narciarskim! Obóz narciarski, obok letniego spływu kajakowego, jest w naszym Gimnazjum wyjazdową formą realizacji czwartej godziny wychowania fizycznego.


15.02.2011
Najnowsza edycja Biuletynu Informacyjnego Gimnazjum została przygotowana przez Anię NAglik (Sekcja Informacyjna SU). Najważniejsze wydarzenia ubiegłego miesiąca w telegraficznym słowno-obrazkowym skrócie dostępne są w BIG po lewej stronie witryny - zapraszamy!


17.02.2011
Nasza witryna internetowa wzbogaca się o kolejne materiały nadesłane nam przez osoby odpowiedzialne za współpracę i dostarczanie informacji o wydarzeniach klasowych. Dzisiaj prezentujemy trzy fotorelacje oraz dwie notki klasy trzeciej. Zapraszamy do KLASY.


20.02.2011
Pomimo iż ferie w pełni, nasza ekipa humanistyczna przygotowuje się do wielkiego finału Ligi Naukowej 2011, który odbędzie się 3 marca 2011 (czwartek) w siedzibie Liceum Ogólnokształcącego Nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Martyna Kumaszka, Ola Gwiazda, Ania Pietrucha i Aga Torzewska przygotowują się z j.polskiego, historii i języka angielskiego.


24.02.2011
Mamy kilka fotografii nadesłanych nam przez p.Tomasza Hermana (któremu serdecznie za nie dziękujemy!) z obozu narciarskiego w Bolesławowie. Jeśli ktoś z uczestników wyjazdu chciałby się podzielić zdjęciami, prosimy o ich nadesłanie - zamieścimy je niezwłocznie w GALERIA/inne, gdzie teraz zapraszamy!


28.02.2011
Wiosna to czas zmian, a w naszej szkole jedną z najważniejszych z nich jest wybór nowej przewodniczącej. Dlatego od dzisiaj do czwartku chętne dziewczęta mogą zgłaszać swoją kandydaturę na to stanowisko.
Przed wyborami, tradycyjnie, odbędzie się dwutygodniowa kampania wyborcza. Od jej powodzenia w dużej mierze zależy ilość głosów...
Przypominamy również, że z klasy drugiej i pierwszej wymagane są minimum dwie kandydatki.
Więcej informacji na ten temat na stronie samorządowej.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!