Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.02.2012

O godzinie 16 uczennice przebrane za lalki Barbie oraz nauczyciele wkroczyli na salę gimnastyczną. Bal karnawałowy trwał do 18:30, a zabawę uświetniły konkursy tj. "Malowanie modelki" czy skecz do piosenki "Barbie World". Zapraszamy do GALERIA/inne.


Kolejny z serii apeli liturgicznych przygotowany przez dziewczyny z Sekcji Muzycznej SU. Tym razem przed pierwszopiątkową Mszą św. połączoną ze wspomnieniem niedawnej uroczystości św.Anieli Merici, założycielki Zakonu Sióstr Urszulanek. Zapraszamy do GALERIA/apele.


02.02.2012
Już drugi etap Ligi Naukowej prawie za nami. Wczoraj Pola Slesarow, Ania Gasztych, Ania Pietrucha i Gosia Stefaniak (kl.III) zmagały się wczoraj z częścią humanistyczną. Dziś natomiast odbyła się część matematyczna, którą pisały Marta Hałas, Ania Naglik, Basia Wędrychowicz oraz Aga Torzewska i mimo drobnych kłopotów technicznych uporały się z konkursem. Życzymy powodzenia i z niecieprliwością czekamy na wyniki!


03.02.2012

Poznawanie życia św. Anieli Merici, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek, oraz (właściwe) zrozumienie idei służby Bogu i człowiekowi zawarte w idei Serviam są dla naszej szkoły ważnymi zadaniami w procesie wychowawczym. Nie udało się w tym roku przeprowadzić tradycyjnego Festiwalu Serviam, ale mieliśmy dzisiaj okazję uczestniczyć we Mszy św. w intencji Sióstr Urszulanek, odprawioną w tydzień po uroczystości św.Anieli. Po Eucharystii uczennice, nauczyciele oraz siostry skierowali swoje kroki do Gimnazjum, gdzie uczennice poszczególnych klas przedstawiły przygotowane na prośbę Samorządu Uczniowskiego plakaty dotyczące życia św.Anieli (Festiwal Serviam przygotowywany był w ubiegłych latach przy współpracy nauczycieli i SU), po czym uczennice i nauczyciele złożyli Siostrom Urszulankom życzenia z okazji wczorajszego dnia życia konsekrowanego oraz uroczystości św. Anieli Merici.

Podczas Mszy świętej ks.Piotr Wawrzynek przyjął do służby liturgicznej naszej szkoły dwie nowe ministrantki, pierwszoklasistki Klarę Daszkiewicz oraz Gabrysię Wojewodę. Dziewczyny zostały przygotowane do służby przez p.Piotra Sołodynę.
Pod tym względem nasza szkołą jest wyjątkowa - nie dość, że do "naszej dyspozycji" dzięki siostrom mamy zabytkowe kościół sw.Klary i Mauzoleum oraz kaplicę zakonną, to podczas szkolnych uroczystości w liturgii kapłanowi posługują ministrantki, których zawsze jest sześć. W tym roku są to wyżej wymienione pierwszoklasistki, z klasy drugiej Zosia Szyńkarczuk i Ania Marcjan, a z trzeciej są to Ania Gasztych i Basia Wędrychowicz. Forlanie dziewczyny stanowią Sekcję Liturgiczną Samorządu Uczniowskiego, której liderem jest Basia z klasy trzeciej.


04.02.2012

Pierwsze Drzwi Otwarte do Gimnazjum za nami. Dzisiejszego poranka do naszej szkoły zawitały zainteresowane nauką w naszej placówce dziewczyny oraz ich rodzice. Za przygotowanie programu odpowiedzialni byli p.Alicja Dubaj, p.Anna Szymusiak-Senko oraz p.Sławomir Florczyk wraz z uczennicami, które prowadziły zajęcia przygotowane przez nauczycieli oraz prezentowały naszą szkołę młodszym koleżankom.
Następne Drzwi Otwarte odbędą się 3 marca. Przygotowane przez innych nauczycieli, będą całkowicie inne od lutowych. Zapraszamy już teraz wszystkie zainteresowane osoby, także te, które gościły w naszych progach dzisiejszego poranka. Będzie ciekawie :)
Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


05.02.2012

W sobotę w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się kolejna edycja konkursu lingwistycznego "Wieża Babel", którego organizatorami co roku są: wspomniany Instytut i III Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu. Turniej przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych. Mimo to nasza reprezentacja również tam była. Dlaczego? P. Anna Molasy gościnnie wygłosiła wykład pt. "Obcokrajowcy a język polski", podczas którego zaznajomiła zebrane dzieci, ich rodziców i nauczycieli z tajnikami uczenia się języka polskiego przez cudzoziemców. Na zakończenie prezentacji wszystkie dzieci bardzo chętnie włączyły się w rozwiązywanie zagadek językowych, które przygotowała p. Molasy. Najtrafniejsze rozwiązana nagrodziliśmy kalendarzami i długopisami urszulańskimi. Ponadto nasze uczennice: Weronika Burszta, Kamila Leniart, Kasia Pieniążczak i Basia Wędrychowicz opowiedziały młodszym koleżankom o Gimnazjum Sióstr Urszulanek i zachęciły do rozważenia wstąpienia szeregi urszulanek naszej szkoły. Nasze uczennice świetnie reprezentowały Gimnazjum, za co im dziękujemy! Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


06.02.2012
Trzymamy wysoki poziom nauczania! Właśnie opublikowano rezultaty i analizy próbnego egzaminu gimnazjalnego z wydawnictwem OPERON, który nasze dziewczyny pisały w grudniu. Wyniki przedstawiają się następująco:

szkoła wojew. kraj
język polski 75% 51% 53%
historia 73% 53% 55%
matematyka 80% 47% 49%
p.przyrodnicze 61% 46% 46%
j.ang. podstaw. 89% 64% 64%
j.ang. zaawans. 77% 40% 39%

Od grudnia do kwietnia pozostaje 4 miesiące nauki - intensywnej pracy. Jesteśmy przekonani, że przez ten czas nasze uczennice zmobilizują się do jeszcze bardziej wytężonej nauki, przez co poprawią jeszcze bardziej swoje wyniki i dostaną się do swoich wymarzonych liceów.


07.02.2012
W naszym wirtualnym kiosku z prasą (czasopismami) znajdziemy świeżo opublikowaną wersję internetową angielskojęzycznego AimHigh. Osoby władające językiem angielskim na poziomie gimnazjalnym zapraszamy do zaglądnięcia do periodyku - możemy wejść tędy.


08.02.2012

Jak działa radio? Czym jest tranzystor? Wątpliwości na ten temat rozwiały nam drugoklasistki, które pod okiem p. Adama Wasilewskiego przygotowały poranny apel. Dziękujemy!
po lekcjach, o godz. 15:30 nauczyciele zebrali się podczas Rada Plenarna, której celem było podsumowanie pierwszego semestru roku szkolnego. Zapraszamy do GALERIA/apele.


09.02.2012

Wczoraj odbył się II etap szkolnego konkursu mitologicznego, do którego przeszło sześć naszych uczennic. Dziewczyny musiały przygotować i zaprezentować wypowiedź na wylosowany wcześniej temat. Każda z nich miała trzy zadania: zmierzyć się z frazeologią mitologiczną, zinterpretować obraz i odczytać ukryty w nim motyw mitologiczny i odpowiedzieć na pytanie odnoszące się do Mitologii Jana Parandowskiego. Wszystkie Gimnazjalistki były świetnie przygotowane. Organizatorki (p. Ala Dubaj, p. Ania Molasy) wyniki ogłoszą na porannym apelu, w środę 15 lutego br. Wtedy też zostaną wręczone nagród. Kilka zdjęć w GALERIA/konkursy, gdzie zapraszamy.


10.02.2012
Choć krótki z racji ferii zimowych, styczeń obfitował w wiele ciekawych wydarzeń, o czym będziemy mogli się przekonać zaglądając do najnowszego BIGa, czyli Biuletynu Informacyjnego Gimnazjum. BIGa znajdziemy po lewej stronie witryny - zapraszamy!


11.02.2012
Codziennie o 21:37 grupka około dwudziestu osób "zrzeszonych" w Modlitewnej Eskadrze Ratunkowej (MER) odrywa się od swoich zwyczajowych zajęć, by na chwilę oddać się modlitwie ("Pod Twoją obronę..") w intencjach, które składamy we wtorki w niebieskiej skrzyneczce na korytarzu szkolnym. MER istnieje już piąty rok, a przystąpić doń może każdy, kto zechce. "Eskadra" zarządzana jest przez Sekcję Modlitewną SU, która jest odpowiedzialna za wystawienie skrzyneczki na intencje na korytarzu (skrzyneczka jest również zabierana przed ołtarz podczas środowych dziesiątek różańca) oraz co miesięczna rekrutację.
Po lewej stronie naszej witryny banerek, przez który wejdziemy na podstronę MERu.


12.02.2012

Mamy jedną fotorelację przysłaną od pierwszoklasistek, którą publikujemy w ich domenie w KLASY.
**
W piątek odbyła się w naszym Gimnazjum pierwsza odsłona szkolnego turnieju tenisa stołowego. Czternaście zawodniczek podzielono na trzy grupy, których zwycięzcy rozegrają ostateczną między sobą rozgrywkę. Dwie najlepsze z nich będą stanowić reprezentację naszej szkoły na turnieju wrocławskim. Postaramy się o kilka ciekawych zdjęć z drugiej odsłony turnieju, która będzie miała miejsce niebawem.


13.02.2012

Dziś Gimnzjum zostało zaproszone na wspólny apel wraz z Liceum. Uczennice i nauczyciele mieli okazję obejrzeć oglądali krótki film przedstawiający misję sióstr Urszulanek w Senegalu oraz problemy z niedostatkiem wody, jakich mieszkańcy tego kraju doświadczają na co dzień. Apel został przygotowany przez Siostrę Przełożoną, s. Jadwigę Łaciak. Poranne spotkanie było wprowadzeniem do akcji charytatywnej, w którą zaangażują się wszystkie domy urszulańskie w Polsce oraz wszystkie dzieła (przede wszystkim szkoły) w naszym kraju. Aby pomóc tamtejszej ludności zbieramy pieniądze na wybudowanie studni. Całkowity koszt takiej inwestycji wynosi ponad 8 tysięcy euro.
Zapraszamy na stronę internetową naszych sióstr urszulanek, gdzie zapoznamy się z materiałami dotyczącymi akcji. (wejdziemy na nią przez banerek po prawej stronie naszej witryny)

W najbliższym czasie planujemy różne akcje, dzięki którym uda nam się zebrać trochę funduszy na ten szczytny cel. Jutro nasze internistki są zaproszone na walentynkowy pokaz filmu romantycznego do auli szkolnej, gdzie będą mogły wejść za symboliczną kwotę. W czwartek siostry urszulanki uraczą społeczność szkolną pączkami własnej produkcji (tłusty czwartek!). O wszystkich akcjach będziemy informować na naszej stronie internetowej. Codziennie coś nowego!

Zapraszamy do GALERIA/apele.


14.02.2012

Tegoroczne walentynki w naszej szkole zorganizowały uczennice p. Małgorzty Wółkiewicz z drugiej i trzeciej klasy. O 11:00 "urszulanki" ubrane na czerwono weszły do auli, gdzie obejrzały wraz z nauczycielami prezentację o zamkach nad Loarą przygotowaną przez klasę 2. Następnie pałeczkę przejęła 3 klasa. Dziewczyny zostały podzielone według numerków z dziennika i wykonały przygotowane zadania (wypisywanie tytułów piosenek ze słowem "czerwony", napisanie ody do wyznaczonego kwiatu, przepis na czerwnone ciasto i pomalowanie wybranej przez grupę modelki). Zabawa była świetna. Zapraszamy do GALERIA/inne.


15.02.2012

Podczas niedawnej wizyty w Instytucie Filologi Polskiej u Jana Miodka nasze uczennice zaprosiły Profesora, aby odwiedził nasze Gimnazjum. Zaproszenie zostało przyjęte, a realizacja obietnicy przybycia w najbliższym czasie nastąpiła dzisiaj.
Spotkanie z człowiekiem pokroju prof. Jana Miodka jest zawsze wielkim świętem i ucztą intelektualną. Mieliśmy okazję posłuchać komentarzy szanownego gościa na temat zmieniającej się natury naszego ojczystego języka, jego elastyczności oraz udziału młodych w jego ciągłej ewolucji. Powszechnie kojarzy się prof. Miodka z programami telewizyjnymi propagującymi poprawną polszczyznę, które polegają na pytaniach od telewidzów, na które językoznawca odpowiada "z biegu". Jego niebywałą wiedzę na tematy językowe można było sprawdzić po wykładzie - uczennice zarówno gimnazjum jak i liceum (wystosowaliśmy zaproszenie na wykład dla licealistek) zasypały prelegenta problemami lingwistycznymi, które ten rozwikłał ze znanym sobie urokiem. Po wykładzie można było uzyskać autograf prof. Miodka i zrobić sobie z nim zdjęcie.

Spotkanie z tak wybitną postacią było dobrą okazją do ogłoszenia wyników szkolnego konkursu mitologicznego. Zwyciężczynią konkursu organizowanego przez p.Molasy i p.Dubaj została Małgorzata Szewczyńska (kl.2). Drugą lokatę zajęła Agnieszka Żurek (kl.1), a trzecią Apolonia Slesarow (kl.3). Gratulujemy!

Oraz zapraszamy do GALERIA/konferencje.


16.02.2012
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele naszych wrocławskich szkół urszulańskich! Drogie Absolwentki!
Polskie prawo podatkowe umożliwia nam wspieranie częścią należnych podatków wybranych organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie 1% podatku na nasze szkoły. Zebrane środki tradycyjnie przeznaczymy na wyposażenie klas lekcyjnych w nowoczesny sprzęt multimedialny oraz na niezbędne remonty. W ubiegłym roku szkolnym udało nam się dokonać kosztownych remontów gabinetów chemicznego i fizycznego oraz zmodernizować nasze zaplecze multimedialne. W tym roku chcielibyśmy kontynuować prace. Z góry dziękujemy za Waszą pomoc!
Uczennice i Nauczyciele Gimnazjum i Liceum Sióstr Urszulanek UR we Wrocławiu.

Więcej informacji znajdziemy pod banerem po lewej stronie naszej witryny - zapraszamy!


16.02.2012

Wspomagamy urszulańskie dzieło zaopatrzenia senegalskiej wioski Lehar w studnię. Dzisiaj z okazji tłustego czwartku społeczność szkolna została uraczona pysznymi pączkami przygotowanym przez Siostry i Pana Pawła, pracującego na co dzień w kuchni. Słodkości cieszyły się takim popytem, że w pewnym momencie skończyła się podaż. Kiedy wszystko wróciło do równowagi ekonomicznej, każdy mógł zaspokoić swoje pragnienie pączkowe. Dochód ze sprzedaży pogłębi studnię w Afryce. Kilka zdjęć w GALERIA/inne.


17.02.2012

W piątkowy poranek zebraliśmy się w szkole, by świętować imieniny s. Agnieszki Młynarczykowskiej, dyrektorki naszego Gimnazjum. O godz. 9:00 rozpoczęła się Msza św., podczas której śpiewał nasz chór szkolny pod opieką p. Moniki Tropper. Następnie przeszliśmy do auli, gdzie koło teatralne (po przewodnictwem p. Anny Tracz-Molasy) zagrało w przedstawieniu "Sherlock Holmes". Po występie koła zobaczyliśmy Teatrzyk Zielona Gęś w wykonaniu drugiej i trzeciej klasy uczęszczającej na zajęcia artystyczne, prowadzone przez p.Monikę Tropper. Dziewczęta zagrały "Potwornego Wujaszka", "Biurokratę na wakacjach", "Laurę i Filona", "8 dni stworzenia", "Żarłoczną Ewę" i "Biurokratę i koniec świata". W tak zwanym międzyczasie podziwialiśmy występ muzyczny naszych dwóch pierwszoklasistek: Zosi Pigoń (fortepian) i Weroniki Dereckiej (skrzypce). Na sam koniec s. Agnieszka zachęciła wszystkich do zatańczenia tańca belgijskiego. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


18.02.2012
W najbliższy czwartek będziemy gościć w naszym Gimnazjum p. Roberta Tekieli, znanego publicystę i człowieka mediów, specjalizującego się w tematyce new age. Uczennice będą mogły uczestniczyć w wykładzie pt. "Magia XX wieku".
W piątek natomiast publicysta zawita do naszej szkoły ponownie. Tym razem zaproszonymi będą rodzice Gimnazjum i Liceum, a temat prelekcji będzie brzmiał: "Łowcy wolności, czyli kto poluje na nasze dzieci. Nowe uzależnienia, sekty, psychomanipulacja, subkultury." Zapraszamy w piątek o godzinie 17:00 do auli szkolnej.


19.02.2012
Na dzień przed oficjalną uroczystością imienin Siostry Dyrektor, które obchodziliśmy w naszej szkole, s.Agnieszka również przyjmowała życzenia oraz prezenty. Dziękujemy Weronice Lisiak za nadesłane zdjęcia i zapraszamy do GALERIA/inne.


20.02.2012
Wczoraj rzesza miłośniczek teatru naszej szkoły udała się do Teatru Współczesnego, aby delektować się inscenizacją "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Wyjście uczennic, nauczycieli i rodziców zostało zaaranżowane przez p. Annę Tracz-Molasy.


Reprezentacja naszego Gimnazjum w tenisie stołowym pod wodzą p.Tomasza Hermana uczestniczyła dzisiaj w turnieju kwalifikacyjnym gminy wrocławskiej, który miał miejsce w Gimnazjum nr 13. Dziewczętom poszło świetnie i zakwalifikowały się do dalszej części rozgrywek - tym razem Gosia Kawalec (kl.3), Ania Marcjan i Klaudia Mroczkowska (obie kl.2) wraz z opiekunem pojadą na zawody do Brzegu. Życzymy powodzenia!
I zapraszamy do GALERIA/inne (za zdjęcia dziękujemy p.Hermanowi).


21.02.2012
Basia Wędrychowicz, Marta Hałas, Ania Nagik i Aga Torzewska (kl.3) czyli drużyna matematyczna zakwalifikowały się do finału Ligi Naukowej. Konkurs ten organizowany jest przez LO XIV. Dziewczyny miały małe problemy z zalogowaniem się, ale mimo to świetnie sobie poradziły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


22.02.2012

Posypanie głowy popiołem jest tradycją Środy Popielcowej. Dzisiaj rozpoczął się Wielki Post, który będzie trwał następne 40 dni. Z tej okazji dziś w szkole odbyła się msza św. celebrowana przez ks. Piotr Wawrzynka. W darach, oprócz chleba i wina, dziewczęta poniosły wyrzeczenia i przyrzeczenia, które uczennice powzięły u progu Wielkiego Postu. Zapraszamy do GALERIA/inne.


23.02.2012

Na 5. i 6. godzinie lekcyjnej uczestniczyliśmy w wykładzie p. Roberta Tekieli, publicysty i medioznawcy, który przyjechał do nas z Warszawy. Spotkanie dotyczyło magii i okultyzmu, a zebrani wysłuchali wiele historii zaczerpniętych z zycia, min. p. Beaty z Warszawy, byłej tarocistki. Mówca zapoznał audytorium z symboliką amuletów oraz z konsekwencjami rytuałów, takich jak wywoływanie duchów. Po zakończeniu wykładu można było podejść do p. Roberta i indywidualnie z nim porozmawiać. Nasz entuzjazm po wysłuchaniu wykładu był ogromny. Serdecznie dziękujemy.
Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


24.02.2012
Robert Tekieli, czwartkowy prelegent wykładu dla uczennic Gimnazjum i Liceum, tym razem spotkał się rodzicami. Spotkanie było otwarte także dla innych chętnych posłuchania o zagrożeniach duchowych XXI wieku, dlatego przybyli na nie nie tylko rodzice (na spotkanie przybyły także nasze uczennice, które już wcześniej słuchały wykładu).

Na przerwie śniadaniowej Samorząd Uczniowski zorganizował i przeprowadził referendum w sprawie wyboru dyscypliny sportowej na wiosenne rozgrywki. Czy będzie to siatkówka, koszykówka czy chińska piłka? Dowiemy się w poniedziałek.


25.02.2012
W styczniu nasze trzecioklasistki przystąpiły do egzaminu próbnego przygotowywanego przez Instytut Badań Kompetencji w Wałbrzychu. Podobnie jak w przypadku grudniowych prób Operonu i OKE, poszło im bardzo dobrze.

Oto szczegóły:
przedmioty humanistyczne: 72% (województwo 56%)
matematyka: 89% (województwo 55%)
przedmioty przyrodnicze: 74% (51%)


W styczniowej sesji uczennice nie przystąpiły do egzaminu z języka angielskiego - ten pisały zorganizowany przez szkołę. Wynik podamy już wkrótce.

Do egzaminu pozostały dwa miesiące. W tym czasie nasz terminarz nie przewiduje oficjalnych szkolnych testów próbnych. Te jednak na pewno będą podejmowane przez nauczycieli w ramach lekcji.


26.02.2012
W następną sobotę, 3 marca, otwieramy po raz drugi w tym roku szkolnym drzwi do naszego Gimnazjum dla szóstoklasistek i ich rodziców. Tym razem odpowiedzialnymi za prezentację naukowej i społecznej strony naszej szkoły będą uczennice pod kierunkiem p.Doroty Witrykus i p.Małgorzaty Wróblewskiej, p.Anny Tracz-Molasy i p.Moniki Tropper. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się ze specyfiką naszej szkoły, także tych, którzy byli obecni podczas lutowych Drzwi Otwartych. Zaczynamy o 10:00.


27.02.2012
Na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 118 przy Bulwarze Ikara wydelegowaliśmy dzisiejszego poranka "eskadrę" dziewcząt, która pod wodzą p.Tomasza Hermana udała się na miejsce, by opowiedzieć zebranym szóstoklasistkom o niezwykłym charakterze naszego Gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały trzecioklasistki: Ula Wiśniewska, Pola Slesarow, Ania Pietrucha, Ania Naglik i Marta Hałas. Dziękujemy im oraz p.Hermanowi za włożony trud. Mamy osiem zdjęć w GALERIA/konferencje, gdzie już teraz zapraszamy.


28.02.2012
Siedem naszych uczennic reprezentuje Gimnazjum w finałowej części ogólnopolskiego konkursu "Ojczyzna Polszczyzna", organizowanego przez Stowarzyszenie Ojczyzna Polszczyzna, pod honorowym patronatem prof. Jana Miodka. Dzisiaj Aleksandra Gwiazda, Anna Naglik, Małgorzata Pawlińska, Anna Pietrucha, Ewa Rejman, Agnieszka Torzewska i Agnieszka Żurek wzięły udział w części pisemnej konkursu. Jeśli przejdą pomyślnie ten etap, przed nimi jeszcze sprawdzian ustny. Dziękujemy p.Gwieździe i p.Żurek za opiekę nad naszymi uczennicami podczas wyjścia. Zapraszamy do GALERIA/konkursy.


29.02.2012

Od jutra rozpoczynamy bezpłatne lekcje muzealne dla uczniów szkół podstawowych. Lekcje muzealne dla szóstoklasistów trwają 45 minut i prezentowne są przez specjalnie do tego przygotowane uczennice Gimnazjum. W jej ramach dziewczęta opowiedzą nie tylko historię Mauzoleum, lecz także przybliżą młodszym kolegom i koleżankom życiorysy Piastów, którzy spoczęli po śmierci właśnie w tym miejscu. W tym roku przewodniczkami po tym szczególnymmiejscu będą Aga Żurek, Emilia Janas, Klara Daszkiewicz, Marta Nowak, Ola Szczegielniak, Weronika Mikorska, Ewa Rejman i Ola Masiuk. Koordynatorką projektu są p.Alicja Dubaj.

Seredecznie zapraszamy zainteresowanych udziałem w takich zajęciach szóstoklasistów oraz ich historyków o kontakt telefoniczny lub mailowy z naszym sekretariatem. Szczegółowe godziny wyznaczone na lekcje muzealnych oraz inne ważne informacje znajdziemy w "Lekcje muzealne" po lewej stronie naszej witryny.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!