Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
2006
2005
2004
2003

01.03.2008
zajrzyj do galerii/inne W tym roku w czasie ferii zimowych grupa naszych uczennic udała się na tydzień na narty do Czarnej Góry i na Kamienicę. Organizatorem zimowiska był p. Tomasz Herman, a drugim opiekunem z naszego Gimnazjum była s. Estera Grzegorek. Mieliśmy szczęście, bo śnieg jakby specjalnie dla nas "trzymał się" przez cały czas naszego pobytu w górach.
Zapraszamy do GALERIA/inne, gdzie właśnie zamieściliśmy kilka fotografii.


03.03.2008
Nasze uczennice odniosły kolejny sukces - jeden z największych, bo potrójny - w dotychczasowej historii szkoły!

KAROLINA DZIMIRA (kl.3),
KATARZYNA CHROBOT (kl.3) i
ALEKSANDRA WRÓBLEWSKA (kl.2), zostały

LAUREATKAMI VII DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO "zDolny Ślązak Gimnazjalista"!

Zaznaczmy, że Karolina za prezentację o Helenie Modrzejewskiej dostała maksymalną ilość punktów, jako jedna z 5 osób, najwyżej sklasyfikowanych w finale konkursu. Dziewczęta są zwolnione z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego, za którą otrzymują 50 punktów. Gratulujemy osiągnięcia również p. Elżbiecie Skotnickiej, która niestrudzenie przygotowywała je do konkursu!


04.03.2008
Tradycyjnie, z początkiem miesiąca podsumowujemy ubiegły w formie naszego Biuletynu Informacyjnego Gimnazjum. Nowy BIG odnajdziemy jak zwykle w linkach po lewej stronie w "BIG". Zapraszamy!


05.03.2008
Zaczęły się trzydniowe rekolekcje. O 9:00 rozpoczęła je wspólna modlitwa w kościele. Następnie udaliśmy się do auli, gdzie ks. Piotr Wawrzynek przedstawił cel i przebieg spotkań. Tematem konferencji pierwszego dnia był JEZUS - SŁOWO OJCA. Po przerwie uczennice podzieliły się na sześć grup. Każda grupa dostała inny fragment z Pisma Świętego dotyczący życia i działalności Jezusa Chrystusa. Zadaniem dziewcząt było odkrycie cech Jezusa ujawniających się podczas danego wydarzenia i przedstawienie ich w sposób graficzny na plakacie. Dzień zakończyła modlitwa Słowem Bożym polegająca na wspólnym przeczytaniu jednego rozdziału z Ewangelii wg św. Marka, pierwszego psalmu, śpiewie nawiązującym do treści czytań oraz modlitwie litanijnej.

Również dzisiaj uczennice w drużynach matematycznej: Karolina Dzimira, Hanna Huryk, Monika Turkowska (kl.3), Aleksandra Wróblewska (kl. 2) oraz humanistycznej: Katarzyna Chrobot, Karolina Dzimira, Magda Kasprzyk, Berenika Marczyńska (kl. 3)- brały udział w finale konkursu Liga Naukowa 2008.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 8300 uczniów z gimnazjów całego Dolnego Śląska. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowanych zostało 61 najlepszych drużyn Ligi Humanistycznej i 57 Ligi Matematycznej. Na etapie finałowym począwszy od edycji 2008 praca uczestników była częściowo indywidualna i częściowo zespołowa. Polegała na rozwiązaniu w Lidze Humanistycznej problemu postawionego w języku obcym (4 języki do wyboru - j. angielski, j. niemiecki, j. hiszpański, j. francuski). Podczas tej części, która trwała 120 minut można było korzystać według ustalonych zasad z dostępu do źródeł (biblioteka i internet). Finał Ligi Matematycznej trwał 60 minut a drużyna rozwiązywała wspólnie 6 zadań otwartych (po jednym zadaniu rozwiązywał każdy z uczestników a dwa zadania rozwiązywano wspólnie). Drużyna wspólnie redagowała rozwiązania.


06.03.2008
Nadszedł drugi dzień rekolekcji. Tematem dzisiejszej konferencji był JEZUS W EUCHARYSTII. Po porannej modlitwie przeszliśmy do auli, gdzie rozważaliśmy nad znaczeniem Eucharystii, nad tym, jakiego pokarmu potrzebuje człowiek i jaki dostaje od Jezusa. Ks. Piotr Wawrzynek zaprowadził nas na dziedziniec obok sali gimnastycznej, by pokazać, jak łaski rozlewają się na nas podczas każdej Mszy Św. Tak jak wczoraj, dziewczęta pracowały w grupach. Tym razem ich zadaniem był wybór najważniejszego wydarzenia z Eucharystii i przedstawienie go w dwuminutowej scence. Na zakończenie udaliśmy się do kościoła, gdzie odbyła się modlitwa, wspólny śpiew oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Chętni mogli się również wyspowiadać się i przygotować na jutrzejszą Eucharystię.


07.03.2008
W trzecim i ostatnim dniu rekolekcji, którego tematem wiodącym był JEZUS OBECNY WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA, rozważaliśmy nad rolą wspólnoty w życiu człowieka, rodzajami wspólnoty i nad cechami, które powinny posiadać relacje zbudowane w zgodzie z Bogiem. Ks. Piotr Wawrzynek wraz z animatorami pokazał nam, jak istotne jest uczestniczenie w wspólnocie. Rekolekcje zakończyła Eucharystia, po której Karolina Dzimira w imieniu wszystkich uczennic Gimnazjum podziękowała ks. Piotrowi Wawrzynkowi oraz animatorom ze wspólnoty "Dom na Skale" za prowadzenie spotkań i wspólną modlitwę.


10.03.2008
Rozpoczęła się kampania wyborcza. Pięć uczennic- Ania Kowalska, Magda Gorczyca, Roksana Kałużna (kl. 1) oraz Gabrysia Pietraszkiewicz i Kinga Przymuszała (kl. 2) kandydują na stanowisko przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Kampania będzie trwała dwa tygodnie i zakończą ją wybory w Dzień Wiosny, który obejdziemy w tym roku 31 marca.

Rozpoczyna się również kolejna akcja charytatywna. Tym razem zbierane są środki czystości, czyli m. in. płyny, proszki, mydła, środki higieniczne.


11.03.2008
Justyna Brząkała, Karolina Dzimira (kl. 3), Balbina Skolasińska i Paulina Straszak (kl. 2) zostały docenione w konkursie plastycznym „Las” organizowanym przez Dom Kultury MDK Śródmieście. Prace trzecioklasistek otrzymały wyróżnienia, a wszystkie razem zakwalifikowano do wystawy.
Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


12.03.2008

Jesteśmy na powrót w przestrzeni cebernetycznej. Sporo do obejrzenia czeka nas w różnych miejscach sieci, a najlepiej zacząć od GALERIA/konferencje, gdzie znajdziemy zdjęcia z ubiegłotygodniowych rekolekcji wielkopostnych. Następnie warto zajrzeć do KLASY i sprawdzić fotogalerie i notki oraz jakie aktualnienia tam zanotowano. Nie zawiedziemy się także na "osiągnięciach szkoły" - obejrzymy tam dyplomy naszych uczennic, które zdobyły za udzał w finale Ligi Naukowej oraz wojewódzkiej wystawy z cyklu "Ziemia jest jedna". Jest również możliwość obejrzenia zdjęć dokumentujących te dwa wydarzenia, znowu w GALERIA/konferencje.
Natomiast zachodząc do GALERIA/inne zobaczymy fotografie z dzisiejszego porannego testu, jaki pisały nasze uczennice. Na pierwszych dwóch lekcjach drugoklasistki i trzecioklasistki wzięły udział w pilotażowym egzaminie gimnazjalnym z języka angielskiego organizowanym przez WCDN. Był to pierwszy oficjalny próbny test z języka nowożytnego, autoryzowany przez instytucje oświatowe. Warto przypomnieć, że od następnego roku szkolnego uczniowie gimnazjów będą pisać trzeci, obok humanistycznego i matematyczno-przyrodniczego, test gimnazjalny, z języka obcego nowożytnego właśnie.

Na końcu zapraszamy do wzięcia udziału w naszym plebiscycie "Zdjęcie lutego". Swój głos (tylko jeden) możemy tradycyjnie oddać w specjalnym panelu do głosowania, który widnieje pod linkami po lewej stronie naszej witryny.


13.03.2008
Magda Gorczyca (kl. 1), Gabriela Gajda, Aleksandra Wróblewska (kl. 2), Anna Dąbrowska, Karolina Dzimira i Dominika Plichta (kl. 3) brały dziś udział w warsztatach dziennikarskich przeprowadzonych z okazji Dolnośląskich Prezentacji Edukacyjnych „TARED”. Dziewczęta m. in. przeprowadzały wywiady i uczyły się sztuki pisania reportażu.
Zapraszamy do GALERIA/konferencje.

O godz. 9:30 Katarzyna Chrobot, Magda Kasprzyk (kl. 3) i Dominika Chmielewska (kl. 2) reprezentowały nasze Gimnazjum na międzyszkolnym etapie konkursu języka francuskiego. Konkurs organizowany jest przez Gimnazjum nr 34. Finał odbędzie się 10 kwietnia w formie ustnej.


13.03.2008
O godz. 20-tej w auli naszych szkół odbył się niecodzienny koncert chóru "Z doskoku", będący uwieńczeniem trzydniowych warsztatów gospel zorganizowanych przez Liceum Sióstr Urszulanek. W warsztatach wraz z sześcioma koleżankami z LO brały udział: Justyna Brząkała, Hanna Huryk i Dominika Plichta z kl. 3 oraz Kinga Przymuszała z kl. 2. Jak widać (i słychać) w naszej szkole dojrzewają także talenty muzyczne.
Zapraszamy do GALERIA/inne.


14.03.2008
Świętowaliśmy dzisiaj imieniny Siostry Dyrektor Estery Grzegorek. Rozpoczęła je Msza św. w kościele, na której zgromadziła się cała szkoła. Zaraz po nabożeństwie przeszliśmy do auli, gdzie Małgorzata Mitek (kl. 3) odśpiewała dwie pieśni przy akompaniamencie fortepianu. Następnie przewodniczące Samorządu Uczniowskiego, przedstawiciele grona pedagogicznego, reprezentacja Rady Rodziców, uczennice z klasy s. Estery oraz delegacja z Liceum Sióstr Urszulanek składali życzenia Siostrze Dyrektor. Jednym z głównych punktów obchodów było przedstawienie przygotowane przez koło teatralne Gran-Ulka pod kierownictwem p. Elżbiety Skotnickie, w zabawny sposób mówiące o miłości, która w różnych epokach przybierała inną postać zewnętrzną, ale zawsze była czymś najważniejszym i najbardziej upragnionym w życiu człowieka. Po entuzjastycznie przyjętej sztuce uczennice oraz nauczyciele udali się na poczęstunek.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.

Również dzisiaj popołudniu odbył się mecz w ramach międzyklasowych rozgrywek piłki siatkowej. Potyczka okazała się szczęśliwa dla Jęczących Bzyków (klasy trzeciej), które zmiażdżyły Żabcie (klasę pierwszą) wygrywając z nimi 2:0.


17.03.2008
W sobotę uczennice z klasy trzeciej - Karolina Dzimira, Dominika Plichta, Hanna Huryk, Monika Turkowska i Magdalena Hermaszewska brały udział w I Wrocławskim Konkursie Chemicznym „Chemik Gimnazjalista” organizowanym przez Wydział Chemii na Politechnice Wrocławskiej. W ramach konkursu oprócz rozwiązywania zadań dziewczęta m. in. zwiedzały gmach Politechniki. Jako opiekun towarzyszyła im przygotowująca uczennice do konkursu p. Małgorzata Wróblewska.


17.03.2008
Na tydzień przed Świętami Wielkanocnymi nauczyciele Gimnazjum i Liceum wyjechali w piątek do Barda Śląskiego, aby uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych, gdzie poddali się pod kierownictwo duchowe Ojca Dominikanina Tomasza Franca, który poprowadził dla nich rekolekcje.
Zapraszamy do GALERIA/konferencje, gdzie właśnie zamieszczono fotografie z tego wyjazdu.


18.03.2008
Magda Gorczyca, Dominika Dutkowiak (kl. 1), Gabriela Pietraszkiewicz (kl. 2), Karolina Dzimira, Dominika Plichta i Magda Kasprzyk (kl.3) udały się dziś do księdza arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego, by złożyć życzenia Wielkanocne i zanieść ciasta przygotowane przez uczennice. Towarzyszyła im Siostra Dyrektor Estera Grzegorek oraz delegacja z Liceum.
Zapraszamy do GALERIA/inne do obejrzenia kilku zdjęć z tego wyjścia.


19.03.2008
O 9:45 w auli odbyło się składanie życzeń Wielkanocnych. Uroczystość rozpoczęto etiudą przygotowaną przez koło teatralne Gran-Ulka, które prowadzi p. Elżbieta Skotnicka. Przedstawienie ukazywało znaczenie symboli świątecznych. Po części artystycznej nadszedł czas na oficjalne życzenia od Samorządu Uczniowskiego, Siostry Przełożonej Marii Jaworskiej i Siostry Dyrektor Estery Grzegorek. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.

Wcześniej, o 8:00, miała miejsce kolejna już diagnoza z języków obcych, tym razem z języka francuskiego i niemieckiego. Testy rozwiązywały uczennice klas drugiej i trzeciej.

Dzień zakończył konkurs języka angielskiego organizowany przez Szkołę Języków Obcych „Lektor”. Wyniki będą znane w kwietniu, wtedy wówczas odbędzie się też drugi etap konkursu.


21.03.2008
W KLASY właśnie opublikowano materiały z życia naszych klas - pierwszej i trzeciej: ciekawe fotografie w galeriach i komentarze w kalendarium klasowym. Serdecznie zapraszamy!


22.03.2008
Pragniemy w imieniu Gimnazjum życzyć z okazji Świąt Wielkiej Nocy wszystkim naszym przyjaciołom nieustannej świadomości miłości Boga i radości płynącej ze Zmartwychwstania Jezusa!
Chrystus zmartwychwstał, nasza nadzieja i nasza radość!


26.03.2008
Niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń w naszej Szkole w kwietniu będzie egzamin gimnazjalny, który będą pisały nasze trzecioklasistki. Kalendarz kwietniowy oprócz tego wydarzenia ma nam jednak znacznie więcej do zaproponowania, a chcąc dowiedzieć się szczegółów powinniśmy udać się do TERMINARZ.


27.03.2008
Magda Kasprzyk (kl. 3) przeszła do finału konkursu języka francuskiego organizowanego przez Gimnazjum nr 34. Ostatni etap zmagań będzie przebiegał jedynie ustnie i odbędzie się 10 kwietnia. Gratulujemy również p. Małgorzacie Wółkiewicz, która przygotowuje Magdę do konkursu.


28.03.2008
Międzyklasowa liga siatkówki idzie pełną parą. O 15:10 odbył się kolejny mecz pomiędzy drużyną klasy drugiej (Toffikami) i trzeciej (Jęczącymi Bzykami). Spotkanie zakończyło się wygraną trzecioklasistek 2:0.


31.03.2008
Dziś obchodziliśmy Dzień Wiosny. O 8:00 zebraliśmy się na modlitwie, by potem udać się do auli. Tam klasy w kolejności druga, pierwsza i trzecia przedstawiły swoje skecze pt. „Flower power”. Zaraz po nich odbył się konkurs piosenek o kwiatach lub z nazwą kwiatów w tekście. Najlepszym okazał się zespół Justyny Brząkały i Dominiki Plichty z klasy trzeciej. Nie zabrakło również pracy w grupach. Tym razem zadaniem dziewcząt było zaimprowizowanie rymowanej scenki z udziałem kukiełek. Tematem przedstawienia było jedno ze słów związanych z kwiatami, np. nasionko, ogrodnik, wazon i zraszacze. Po krótkiej przerwie odbyły się prezentacje sztabów wyborczych kandydatek na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Prezentacje musiały zawierać minutowe przemówienie kandydatki. Przypomnijmy, że w tym roku o stanowisko ubiegają się Magda Gorczyca, Ania Kowalska, Roksana Kałużna (kl. 1), Kinga Przymuszała i Gabrysia Pietraszkiewicz (kl. 2). Występy były ostatnią szansą na zaskarbienie sobie przychylności wyborców. Następnie odbyły się wybory. Tradycyjnie, wyświetlono również film- tym razem był to „Billy Elliott”. Po zakończeniu filmy zostały ogłoszone wyniki wyborów- jak się okazało, potrzebna będzie druga tura. Odbędzie się ona w poniedziałek za tydzień i rozegra się pomiędzy Magdą Gorczycą i Gabrysią Pietraszkiewicz.
Zapraszamy do GALERIA/inne!

Na tym jednak dzień się nie zakończył. O 13:45 jedenaście dziewcząt pisało kolejny etap konkursu języka angielskiego MASTA organizowanego przez p. Piotra Sołodynę. Etap ten polegał na m.in. napisaniu krótkiego opowiadania.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!