Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.03.2009
W KLASY dodajemy fotorelacje i notki autorstwa pierwszoklasistek i trzecioklasistek. Dużo ciekawego materiału, do którego zapoznania sie zapraszamy juz teraz.


01.03.2009
Mimo, że walentynki już za nami, mówić o miłości można zawsze. Zwłaszcza, jeżeli pomaga nam w tym Sztuka. Romeo i Julia to chyba najbardziej znana para zakochanych, ale tym razem mogliśmy poznać ich historię z nieco innej strony, a to dzięki Teatrowi Współczesnemu, który punkt 19:00 zaserwował nam ucztę dla oka, ucha, i ducha. Wyjście to było inicjatywą p. Elżbiety Skotnickiej.


02.03.2009
Jak widzimy na bannerze, w szkole rozpoczęła się nowa akcja charytatywna - zbieranie ubrań dla potrzebujących. Otwórzmy więc serca i szafy!

O 14:40 w klasie drugiej rozpoczęła się kolejna runda konkursu języka angielskiego 2MASTA. Atmosfera wokół zmagania naszych uczennic z konkursowymi testami staje się coraz gorętsza, bowiem od finału dziewczęta dzieli jeszcze tylko jedna runda, która zadecyduje o tym, które z nich znajdą się w szczęśliwej trójce.

Wśród naszych gimnazjalistek nie brakuje również sympatyczek konkursów pozaszkolnych. Jedną z takich dziewczyn jest Ola Wróblewska, która reprezentowała szkołę w wąskim, bo jedynie dwunastoosobowym gronie finalistów konkursu "Chemik Gimnazjalista". Uczniowie pośród 39 gimnazjów zostali przerzedzeni przez wąskie sito, gdyż w drugim etapie zostało tylko 45 osób. Konkurs odbył się w Liceum nr 15.

Kolejną urszulanką, co konkursów się nie boi, jest Ania Olejnik z klasy drugiej, której praca w konkursie plastycznym pt. "Zwierzęta Świata" została zakwalifikowana do wystawy.

Przygotowania do końcowego egzaminu trwają u nas przez cały okres nauki, ale obecny czas jest dla trzecioklasistek niezwykle ważny. Piszą wiele egzaminów próbnych. Tak było i dziś, kiedy to na pierwszej godzinie lekcyjnej zasiadły do matematyczno-przyrodniczych kart zadań.


03.03.2009
Kamila Pawłowska i Kinga Przymuszała (obie z kl.3) otrzymały wyróżnienie w XVI wojewódzkim konkursie o tematyce ekologicznej z cyklu "Ziemia jest jedna" - WSZYSTKIE ZWIERZĘTA ŚWIATA. Gratulujemy dziewczętom i opiekującej się nimi p. Joannie Otlewskiej!


03.03.2009
Dziewczyny z klasy trzeciej pisały kolejny próbny egzamin gimnazjalny. Dziś szlifowały swoje umiejętności z dziedzin humanistycznych.


04.03.2009
Zbliża się dzień imienin Siostry Dyrektor, w którym to w Siostry intencji zostanie odprawiona Eucharystia. Dlatego też dzisiejszy apel przeznaczyliśmy na ćwiczenie pieśni, by imieninowa liturgia była jak najpiękniejsza.


05.03.2009
Rozpoczęła się już rekrutacja do gimnazjów, dlatego poniżej przedstawiamy:

HARMONOGRAM REKRUTACJI ELEKTRONICZNEJ, w której od tego roku bierze udział także nasza Szkoła.

od 02.03.2009 - Odbieranie w szkole podstawowej kodu dostępu do systemu (wrocławscy uczniowie) lub generowanie na stronie (uczniowie spoza Wrocławia)

02-30.03.2009 - Elektroniczny wybór szkół

15-18.06.2009 - Możliwość elektronicznej zmiany listy preferencji szkół

15-19.06.2009 do godz. 12.00 (uczniowie z Wrocławia),15-22.06.2009 do godz. 12.00 (uczniowie spoza Wrocławia) - Możliwość wpisywania ocen

19-22.06.2009 do godz. 14.00 - Składanie w szkole I wyboru podania i kopii wymaganych dokumentów

29.06.2009 o godz. 9.00 - Ogłoszenie list uczniów przyjętych

29.06-01.07.2009 w godz. 9.00-14.00 - Potwierdzanie woli podjęcia nauki – dostarczanie oryginałów dokumentów i 2 fotografii do szkoły, do której uczeń został zakwalifikowany

02.07.2009 o godz. 10.00 - Ogłoszenie ostatecznej listy uczniów przyjętych, listy wolnych miejsc.

Aby zalogować się do systemu należy wejść na stronę internetową: www.absolwenci.wroclaw.pl/gimnazja.aspx

Wszelkie informacje dotyczące w rekrutacji, łącznie z nowymi kryteriami i punktami rekrutacyjnymi znajdziemy w "REKRUTACJA" - zapraszamy!


05.03.2009
Zespół humanistyczny, reprezentujący naszą szkołę w Lidze Naukowej, dostał się do finału! Przypomnijmy - w skład drużyny wchodzą Paulina Wierzbińska (kl.2), Marysia Łuc, Kasia Kucharczyk i Danusia Żak (wszystkie kl.3). Trzymajmy za nie kciuki!


06.03.2009
Niedawno pisaliśmy, że Kamila Pawłowska i Kinga Przymuszała (kl.3) zostały wyróżnione w XVI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o tematyce ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna” WSZYSTKIE ZWIERZĘTA ŚWIATA organizowanym przez MDK Śródmieście. Dzisiaj w południe wyruszyły do "emdeku", aby uczestniczyć w otwarciu wystawy oraz odebrać dyplomy. Zapraszamy do GALERIA/wystawy, gdzie dysponujemy czterema zdjęciami oraz do "osiągnięcia szkoły", gdzie można obejrzeć dyplomy dziewcząt.

Zapraszamy również do GALERIA/inne, gdzie dodaliśmy cztery fotografie z niedzielnego wyjścia do Teatru Współczesnego na przedstawienie "Romeo i Julia".


07.03.2009
Najnowszy Biuletyn Informacyjny Gimnazjum został opublikowany w "BIG". Wydarzenia z życia naszej szkoły z lutego, w telegraficznym skrócie, zostały przygotowane w tym miesiącu przez Anię Łukaszczuk, lidera Sekcji Informacyjnej SU. Zapraszamy!


08.03.2009
Już w ponad trzydziestu lekcjach muzealnych zorganizowanych przez nasze Gimnazjum w Mauzoleum Piastów Śląskich wzięli udział uczniowie wrocławskich (i nie tylko) „podstawówek”. Lekcje prowadzone przez nasze uczennice cieszą się dość dużym zainteresowaniem. Zajęcia będą prowadzone do końca marca, więc można jeszcze zarezerwować termin dzwoniąc do sekretariatu. O lekcjach muzealnych oraz o szkołach, które dotychczas wzięły w nich udział dowiemy się klikając na grafikę po prawej stronie witryny.

Zapraszamy do KLASY, gdzie przeczytamy informacje z życia naszych klas oraz obejrzymy zdjęcia w galeriach klasy pierwszej i drugiej.


09.03.2009
Ola Wróblewska, która reprezentowała szkołę w finale konkursu Chemik-Gimnazjalista w piątek uczestniczyła w gali wręczenia nagród osobom, które dotarły do ostatniego etapu. Gratulujemy!

Rozpoczął się gorący okres, bo niedługo już Dzień Wiosny, a wraz z nim wybory!
Pierwszy dzień kampanii za nami, można dziś było zauważyć akcje organizowane przez sztaby, mające na celu pozyskanie jak największej liczby wyborców.


10.03.2009
Trwają zapisy na Drogę Krzyżową - osoby, które chcą jechać do Barda Śląskiego (uczennice, rodzice, rodzeństwo oraz przyjaciele), zgłaszają się do Opiekuna SU, p. Piotra Sołodyny i "tam" uiszczają opłatę. Cena 19 zł. od osoby obejmuje koszty przejazdu autokarem, słodkiej bułeczki oraz herbaty u Sióstr Urszulanek w Bardzie.
Droga Krzyżowa w Bardzie Śląskim odbędzie się w sobotę, 28 marca. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Dzisiaj na pierwszej godzinie lekcyjnej odbył się konkurs historyczny, w którym wzięły udział dziewczęta ze wszystkich trzech klas.

Czasem trudno jest powiedzieć pewne rzeczy prosto w oczy. A że tłumienie w sobie tego jest niezdrowe, powstała skrzyneczka z tzw. "trudnym słowem". Jest to znana, co jakiś czas organizowana, a wówczas powszechnie stosowana akcja Samorządu Uczniowskiego, i właśnie dziś był pierwszy dzień kolejnej takiej inicjatywy.


11.03.2009
Otrzymaliśmy dzisiaj podziękowanie do Schroniska dla zwierząt za zorganizowanie zbiórki karmy i materiałów do ocieplania legowisk oraz wzięcie udziału w zbiórce pieniędzy przeprowadzonej przez szkolne koło LOP, którym opiekuje się s. Rafaela Husson.


11.03.2009
Dzisiejszy apel, podobnie jak poprzedni, przeznaczony był na ćwiczenie pieśni na Mszę Świętą piątkową. Jak zwykle, akompaniowała nam Sekcja Muzyczna SU.


12.03.2009
Grupa humanistyczna, która przeszła do kolejnego etapu Ligi Naukowej, czyli Paulina Wierzbińska, Kasia Kucharczyk, Danusia Żak oraz Marysia Łuc, pojechała rano z s. Rut Kowalczyk do Zespołu Szkół nr 14, gdzie pisały konkurs.


12.03.2009
Znamy już szczęśliwców, którzy przeszli do kolejnego etapu konkursu 2MASTA. Osoby te "zaliczyły" test na pisanie, którego tematem przewodnim był śmiech. Najlepsza okazała się Marysia Łuc. Więcej na podstronie PAAAS.

Trzecia klasa na drugiej godzinie lekcyjnej znów pisała próbny egzamin gimnazjalny. Dziś przyszła kolej na język angielski.


13.03.2009
Miniony dzień był świętem całej szkoły, bo dzisiaj Siostra Dyrektor - s. Estera Grzegorek obchodziła urodziny. Z tejże okazji odbyła się uroczysta Eucharystia, podczas której modliliśmy się oraz przyjęliśmy Ciało Chrystusa w Jej intencji. Uświetnił ją występ szkolnego chóru, który prowadzi p. Monika Tropper. Następnie złożyliśmy Siostrze, w szkolnej auli, najserdeczniejsze życzenia, po czym obejrzeliśmy przygotowane przez kółko teatralne pod kierownictwem p. Elżbiety Skotnickiej i p. Magdaleny Olbrich przedstawienie - prezent. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.

Po uroczystości oficjalnie zakończyłyśmy ostatnią akcję charytatywną poprzez posegregowanie i oddanie ubrań zebranych dla domu dziecka.

Nasi nauczyciele dzisiejszego dnia wyjechali na trzydniowe rekolekcje wielkopostne - będzie to wyjątkowy czas refleksji i zadumy, podczas którego będą mogli nabrać siły do jeszcze lepszej pracy ze swoimi uczennicami.


15.03.2009
Tym razem w Kluczborku, a nie jak dotąd w Bardzie Śląskim, uczestniczyli nasi nauczyciele w rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez ojca Kazimierza ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego (sercanie). W rekolekcjach wzięli udział również nauczyciele z Liceum. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


17.03.2009
Zaczynamy rekolekcje wielkopostne - jutro stawiamy się w szkole o 8:30, gdzie zostaniemy oddani w ręce ojca rekolekcjonisty i grupy animatorów aż do obiadu, do 13:20.

Upływa połowa czasu dla szóstoklasistów na zapisywanie się do wybranych gimnazjów. Przypominany, że również nasze Gimnazjum od tego roku bierze udział w elektronicznej rekrutacji, tak więc, aby zapisać się do naszej szkoły, trzeba odwiedzić odpowiednią ku temu stronę internetową - szczegóły w REKRUTACJA - zapraszamy.


18.03.2009
Serdecznie witamy wśród nas grupę "ICHTIS", która pod opieką brata Bartłomieja Uliasza przeżywa z nami tegoroczne rekolekcje. Jak powiedziała p.Magda: "Bóg przygotował dla nas wspaniałe dary, tylko musimy się na nie otworzyć i umieć je przyjąć". Dziękujemy "ICHTISOWI" za cały wspólnie przemodlony dzień, za ich otwartość i spontaniczność, oczekując na jutrzejsze rekolekcyjne niespodzianki. Dzień pierwszy w obrazkach znajdziemy w GALERIA/konferencje - zapraszamy!


19.03.2009
To już drugi dzień rekolekcji, podczas którego rozważaliśmy, czym jest grzech, i jak bardzo może on zniewolić człowieka. Mieliśmy także wyjątkową okazję przyjęcia Chrystusa jako naszego, osobistego Pana i Zbawiciela. Oczywiście całość ukraszona była różnymi piosenkami religijnymi,do których wykonywane gesty czasem rozśmieszały nas do łez. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.

Po zakończeniu rekolekcji obejrzeliśmy film pt.: "Popiełuszko. Wolność jest w nas", który pewnie jeszcze długo po seansie będzie dla każdego widza powodem do refleksji.

Niestety, nie wszystkie nasze dziewczęta miały okazję uczestniczyć w rekolekcjach i wyjściu do kina, ponieważ pisały konkurs z języka francuskiego. Odbył się on w Gimnazjum nr 34, a naszą szkołę reprezentowały: Dominika Chmielewska, Balbina Skolasińska i Magda Kazienko (wszystkie z kl. 3). Do konkursu przygotowywała je p. Małgorzata Wółkiewicz.


20.03.2009
Wszystko, co dobre, szybko się kończy*. Wyjątkiem nie są nasze rekolekcje, bowiem dziś pożegnaliśmy wspólnotę "ICHTIS", która je dla nas prowadziła. Tematem ostatnich konferencji było podejmowanie dalszych kroków na drodze wiary. Uczestniczyliśmy dzisiaj w Eucharystii, toteż wcześniej przygotowaliśmy się do niej poprzez sakrament pokuty. Szczególnym punktem dnia była również modlitwa wstawiennicza i adoracja. Rekolekcje przyniosły owoce, co potwierdziły liczne świadectwa dziewcząt, którymi podzieliły się z nami po homilii. Serdecznie dziękujemy "ICHTISOWI" za wspólne przeżywanie tych rekolekcji i pomoc w otwieraniu naszych serc na działanie Ducha Świętego.
Zapraszamy do GALERIA/konferencje.

*Należy jednak wspomnieć słowa animatorów ICHTISu - rekolekcje tak naprawdę nigdy się nie kończą - uczestnicy kontynuują je w życiu codziennym!


22.03.2009
Uzupełniamy "osiągnięcia szkoły" o dyplomy dla Oli Wróblewskiej i Kamili Pawłowskiej. W GALERIA/konferencje obejrzymy kilka fotografii z konkursu chemicznego i gali, w których wzięła udział Ola.
Zapraszamy również do KLASY, gdzie zamieszczamy fotografie otrzymane od pierwszoklasistek i trzecioklasistek. Trzecioklasitki ponadto publikują kolejne osiem notek z życia swojej klasy.


22.03.2009
Dzisiaj w auli PWT we Wrocławiu, odbyło się sympozjum naukowe Świętość Ludzkiego Życia Wokół Instrukcji „Dignitas personae". Przedstawicielkami naszego Gimnazjum, jako placówki propagującej wartości chrześcijańskie, w tym, oczywiście, ochronę życia poczętego były: Gabrysia Pietraszkiewicz, Kamila Pawłowska, Magda i Agnieszka Putyra oraz s. Rut Kowalczyk. Oprócz wykładów na sympozjum miała miejsce projekcja film o Wandzie Półtawskiej pt. "Duśka", którego reżyserka, p. Wanda Różycka - Zborowska była również obecna wśród uczestników uroczystości. Impreza stała się okazją do promowania szkoły. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


23.03.2009
Chociaż za oknami jest szaro i ponuro, urszulanki potrafią nawet temu zaradzić, bo mają swoje sposoby na przywołanie wiosennego słońca. Dziś publicznie podczas obchodów Dnia Wiosny "utopiliśmy" Marzannę. Ale zacznijmy od początku - o 8:20 zebraliśmy się w sali gimnastycznej. Nasza praca w grupach już po czterdziestu pięciu minutach zaowocowała postacią Marzanny wykonaną przez nas z materiałów do recyclingu i jej testamentem oraz tańcem pożegnalnym. Następnie przeszliśmy do auli, gdzie odbył się konkurs piosenki o wiośnie (w dowolnym stylu). Wygrała grupa heavymetalowa (Paulina Wierzbińska, Asia Kisiel, Ada Sokół, Dominika Nowak). Później przyszła pora na skecze poszczególnych klas, których punktację możemy przeczytać na wwwSU. Ważnym punktem dnia był również wiec wyborczy, podczas którego, oprócz prezentacji poszczególnych kandydatek, otrzymały wraz ze swoimi sztabami zadania i pytania. Bezpośrednio po wiecu odbyły się wybory. Podczas podliczania ich wyników oglądaliśmy film pt. "Pan od muzyki". Wreszcie dowiedzieliśmy się, które dziewczyny przejdą do drugiej tury. Okazało się, że to Ania Łukaszczuk i Dominika Dutkowiak (obie z kl. 2). Ostateczne głosowanie odbędzie się 27 marca.

Mamy również inną dobrą wiadomość - praca Dominiki Dutkowiak w konkursie plastycznym pt. "Satytriada" została zakwalifikowana do wystawy, która rozpocznie się 1 kwietnia w MDK na ulicy Dubois.


24.03.2009
Kwiecień jest w życiu każdego gimnazjum miesiącem kluczowym, ze względu na egzaminy oczywiście. Jednak ta trzydniowa potyczka naszych trzecioklasistek z zadaniami przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną nie jest jedynym ważnym wydarzeniem kolejnego miesiąca pracy naszej szkoły. Kwietniowy plan pracy możemy obejrzeć od teraz w TERMINARZ-u, zapraszamy!


25.03.2009
Zapraszamy do GALERIA/inne, gdzie przedstawiamy fotografie z Dnia Wiosny.

Zbliża się tegoroczna Droga Krzyżowa w Bardzie Śląskim, która odbędzie się 28. marca. Z tej okazji dzisiejszy poranny apel należał do Sekcji Muzycznej, która zaprosiła koleżanki na próbę pieśni, które będą śpiewane podczas sobotniego nabożeństwa.


26.03.2009
Na trzeciej godzinie lekcyjnej kilka "urszulanek" wzięło udział w teście konkursowym "Olimpus", a treść zadań była w całości poświęcona zagadnieniom z fizyki.

W ramach kampanii wyborczej na Przewodniczącą SU kandydatki promowały dzisiaj wśród swoich koleżanek czytelnictwo oraz czystość i higienę osobistą. Jutro II tura wyborów, a kandydują Ania Łukaszczuk i Dominika Dutkowiak, obie z klasy drugiej.


27.03.2009
Dziś był już ostatni dzień, kiedy można było zadać pytanie: "Na kogo zagłosujesz?", bo podczas przerw śniadaniowej oraz obiadowej cała szkolna społeczność (nauczyciele i uczennice) udała się do urny wyborczej. Głosowaliśmy na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego (wybieraliśmy pomiędzy Anią Łukaszczuk i Dominiką Dutkowiak), a wyniki głosowania poznamy w poniedziałek.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!