Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.03.2010
Samorząd Uczniowski rozpoczął kolejną akcję charytatywną. Tym razem zbieramy ubrania dla potrzebujących. Każdy z nas ma trzy tygodnie na zrobienie porządków w swojej szafie. Przydadzą się wszystkie rozmiary ubrań damskich, męskich i dziecięcych. Tak więc do dzieła - na pewno znajdziemy u siebie sporo niepotrzebnych już wam i nieużywanych rzeczy!


02.03.2010
Właśnie rozpoczęła się elektroniczna rekrutacja do wrocławskich gimnazjów, w której uczestniczymy i my, w związku z czym zainteresowane szóstoklasistki i ich rodziców zapraszamy do linku REKRUTACJA, gdzie dowiemy się ważnych informacji na temat naboru oraz zapoznamy się z procedurami informatycznymi.

Dzisiaj z samego rana trzecia klasa pisała kolejny próbny egzamin gimnazjalny, tym razem sprawdzający wiedzę matematyczną i przyrodniczą. Mamy nadzieję, że dziewczyny wykorzystały całą swoją wiedzę i umiejętności z tych dziedzin, by móc efektywnie przygotować się do kwietniowego sprawdzianu.


03.03.2010
Dzisiejszy apel należał do Ligi Ochrony Przyrody. Dziewczyny z koła przygotowały scenki, opowiadające o szkodliwym działaniu niektórych produktów, niektórych chorobach i ich przyczynach. Nad przygotowaniami apelu czuwała s.Rafaela Husson. Zapraszamy do GALERIA/apele.

Ważna informacja dla wszystkich miłośników biologii - 29 marca odbędzie się pierwszy etap wewnątrzszkolnego konkursu wiedzy z biologii. Temat przewodni to "Dzieje ludzkości i życia na ziemi." Zachęcamy do wzięcia udziału!


04.03.2010
Rano, w godzinach od 8.00 do 11.00, dziewczęta z trzeciej klasy wzięły udział w Europejskim Badaniu Kompetencji Językowych z języka niemieckiego. Został on zrealizowany z inicjatywy Komisji Europejskiej. Badanie to dostarczy informacji na temat poziomu i doświadczeń związanych z nauką języków obcych wśród uczniów z całej Europy.
Test składał się z części pisemnej, słuchowej i kwestionariusza dotyczącego nauki.

Na przerwie "śniadaniowej" odbyło się przygotowane przez Samorząd Uczniowski losowanie przebrań związanych ze zbliżającym się Dniem Wiosny. Wiemy już, że wówczas "urszulanki" podzielą się na trzy gatunki zwierząt: pająki, motyle i mrówki. Od dziś warto myśleć o odpowiednim stroju.05.03.2010
Na przerwie "herbatkowej" kandydatki na przewodniczącą miały swoje spotkanie. Opiekun RSU, p.Piotr Sołodyna i obecna przewodnicząca, Ania Łukaszczuk, wyjaśniali im zasady obowiązujące podczas kampanii wyborczej. Rozpoczyna się ona w poniedziałek i trwać będzie przez dwa tygodnie.

O godz. 19.00 ponad stuosobowa grupa składająca się z uczennic, ich rodzin, absolwentek naszego gimnazjum oraz Sióstr Urszulanek stała się uczestnikiem niecodziennego wydarzenia, bowiem na scenie naszej Opery Wrocławskiej rozegrał się "dramat" nieszczęśliwej miłości (a raczej wielu) poety. Oczywiście mowa o „Opowieściach Hoffmanna”, ostatnim, niedokończonym dziele Offenbacha z pięknymi ariami i nieśmiertelną barkarolą.


06.03.2010
Do piątego etapu szkolnego konkursu MA3TA z języka angielskiego przeszło 14 uczennic, które korzystnie sprawdziły się podczas lutowego testu na przysłowia i idiomy angielskie. Najlepszy wynik uzyskała Ola Zamorska z klasy trzeciej, która w tym trudnym sprawdzianie nie popełniła ani jednego błędu. Gratulujemy! Piąty etap w marcu.


07.03.2010
Mnóstwo zdjęć otrzymaliśmy i opublikowaliśmy od pierwszoklasistek, również z pierwszego semestru nauki, a także notek od trzecioklasistek.
To wszystko znajdziemy w KLASY, gdzie serdecznie zapraszamy.


08.03.2010
Kampanie wyborcze ruszyły. Wcześnie rano korytarz zapełnił się różnymi plakatami. Kandydatki na przewodniczącą są cztery: Ania Naglik (kl.1), Monika Mazur (kl.1), Zuzia Kowalczyk (kl.2) i Kaja Maleszko (kl.2). Miejmy nadzieję, że kampania pomoże w wyborze odpowiedniej osoby na stanowisko przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.


09.03.2010
Powoli zbliżamy się do wewnątrzszkolnych rozgrywek sportowych pod patronatem Samorządu Uczniowskiego, który je organizuje. W tym roku będą to zmagania w siatkówkę. 19 marca rozegrane zostaną trzy mecze, pomiędzy Wampirami (kl.1), Pierwiastkami (kl.2) i Żabciami (kl.3). Drugi raz spotkamy się 7 maja podczas meczy rewanżowych.
Przypominamy, że za kibiców, plakaty, piosenki i jednolite stroje zawodników można "zgarnąć" sporą liczbę punktów do Ligi Klas.


10.03.2010
Tematem porannego apelu była fotografia. Dziewczyny z kl. 2 przedstawiły nam historię aparatu fotograficznego oraz podpowiedziały, jak zrobić porządne zdjęcie. Apel przygotowany został "pod okiem" p. Adama Wasilewskiego. Zapraszamy do GALERIA/apele.


11.03.2010
O godz. 15.30 w "uczelni" szkolnej odbyło się spotkanie trzecioklasistek z absolwentkami naszego Gimnazjum, współorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Celem tego tradycyjnego spotkania było poinformowanie naszych dziewcząt o liceach, do których uczęszczają. Oprócz pytań, rozmów i spotkań był też czas na poczęstunek, przygotowany przez trzecioklasistki. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie pomocą dla jeszcze niezdecydowanych lub niepewnych co do wyboru szkoły osób. Naszym absolwentkom natomiast dziękujemy za przybycie i nieocenioną pomoc. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.

Znamy już kolejność meczy na rozgrywkach. Najpierw zmierzy się kl.1 z kl.2, potem kl.2 z kl.3, a na zakończenie kl.1 z kl.3.


12.03.2010
Dzisiejszy dzień był jednym z ważniejszych dla naszej szkoły. Swoje imieniny obchodziła s.Estera Grzegorek, dyrektor gimnazjum. Zebraliśmy się o 9.00 w kościele, aby uczestniczyć w Eucharystii pod przewodnictwem ks.Mirosława Malińskiego. Następnie udaliśmy się do auli, gdzie odbyła się dalsza część naszego spotkania - życzenia i program artystyczny, przygotowany przez dziewczyny z kl.3 pod opieką p.Magdaleny Olbrich. Siostra Estera miała niepowtarzalną okazję, aby wziąć udział w specjalnej edycji popularnego programu "Milionerzy", z pytaniami dotyczącymi szkoły i jej historii. Na zakończenie, tradycyjnie, w klasach dziewczęta raczyły się plackiem urszulańskim. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


13.03.2010
Czternaście osób wzięło udział w piątym etapie szkolnego konkursu z języka angielskiego MA3TA. Dziewczęta wzięły udział w teście z pisania, a tematem przewodnim były relacje chłopiec-dziewczyna. Konkurs przygotowywany jest przez p. Piotra Sołodynę.


14.03.2010
Od piątku do niedzieli nasi nauczyciele przeżywali wyjazdowe rekolekcje wielkopostne w Bardzie Śląskim. W tym roku w szczególności skupiano się na fragmencie Ewangelii św. Marka o ziarnie i glebie. Konferencje i rozważania nad Słowem Bożym prowadzone były przez salwatorianina, ojca Daniela. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


15.03.2010
Rekolekcje w naszym gimnazjum rozpoczęte. O 9.00 zgromadziliśmy się w auli szkolnej razem ze wspólnotą ICHTIS, która w tym roku (tak, jak w poprzednim) je poprowadzi. Słuchaliśmy konferencji i świadectw. Mieliśmy też okazję do obejrzenia scenek obrazujących różne sposoby postrzegania Boga. Podczas spotkania w mniejszych grupach dzieliliśmy się naszymi spostrzeżeniami i doświadczeniami dotyczącymi naszych ojców. Był też oczywiście czas na modlitwę, rozważanie fragmentów Pisma Świętego i śpiew. Na zakończenie każdy uczestnik rekolekcji mógł publicznie opowiedzieć się za Jezusem, wpisując swoje imię na Jego wizerunku. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


16.03.2010
Podczas drugiego dnia rekolekcji szkolnych uczennice pod kierunkiem animatorów grupy ewangelizacyjnej ICHTIS poznawały czteroetapową drogę do Boga: życie sakramentami, trwanie we wspólnocie z innymi wierzącymi, Słowo Boże i modlitwę osobistą. Podobnie jak dnia poprzedniego, po zakończonych naukach i świadectwach, uczestnicy mieli szansę podzielić się przemyśleniami na temat przeżywanych treści pracując w małych, kilkuosobowych grupkach. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


17.03.2010
Trzeci i ostatni dzień rekolekcji już za nami. Rano zgromadziliśmy się w kościele, aby adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dla wielu ten czas stał się okazją do spowiedzi. Później wzięliśmy udział w Eucharystii, podczas której (przed homilią) każdy uczestnik mógł podzielić się swoimi przemyśleniami na temat rekolekcji.
Dziękujemy wspólnocie ICHTIS za czas, który nam poświęciła. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


18.03.2010
Najnowszy Biuletyn Informacyjny Gimnazjum zamieszczamy w BIG po lewej stronie naszej witryny. Wydarzenia poprzedniego miesiąca (lutego), w skrócie słowno-obrazkowym, zostały tym razem zestawione przez Zuzię Kowalczyk. Oczywiście zapraszamy do zapoznania się z materiałem.


19.03.2010
Mecze pierwszej części międzyklasowych rozgrywek w siatkówce odbyły się dziś po południu. Walka była bardzo zażarta i towarzyszyło jej wiele emocji. Wampiry (kl. 1), Pierwiastki (kl. 2) i Żabcie (kl. 3) wygrały i przegrały po jednym meczu. Sędziowała Kinga Przymuszała, absolwentka naszego gimnazjum. Zapraszamy do GALERIA/inne.

Na porannym apelu wylosowana została kolejność wiecy wyborczych, które odbędą się na Dzień Wiosny. Najpierw zaprezentuje się Ania Naglik (kl.1), później Kaja Maleszko (kl.2). Jako trzecia wystąpi Zuzia Kowalczyk (kl.2), a na zakończenie Monika Mazur (kl.1).


21.03.2010
Zapraszamy do KLASY, na podstronę drugoklasistek, gdzie publikujemy nadesłane nam przez dziewczęta notki.


22.03.2010
Od dziś wiosna panuje również w naszym gimnazjum. Z samego rana przebrane za motyle, mrówki i pająki zgromadziłyśmy się w sali gimnastycznej, aby świętować Dzień Wiosny. Najpierw podzieliłyśmy się na gatunki, aby wybrać spośród siebie najładniejsze osobniki. Później rozpoczęła się "olimpiada". Pierwsza konkurencja polegała na przenoszeniu osób z jednego końca sali na drugi. W drugiej należało wypić prawie litr soku. Ostatnimi zmaganiami było owijanie papierem toaletowym. W końcu jednak okazało się, że każda drużyna zdobyła tyle samo punktów. Wszyscy zatem otrzymali cukierki.
Po sportowych zmaganiach udaliśmy się do auli, gdzie klasy przedstawiły swoje skecze i odbył się konkurs piosenki. Zwyciężył zespół Ali Adamskiej, Magdy Gorczycy i Zuzi Osieleniec (pod nazwą "spoko loko jako tako").
Ostatnim punktem programu były wiece wyborcze kandydatek na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego i wybory. W czasie oglądania filmu pt."Opactwo Northanger" głosy zostały policzone. Nową przewodniczą została Kaja Maleszko (kl.2). Zapraszamy do GALERIA/inne.


23.03.2010
"Ruszyła" nowa edycja (dziesiąta) konkursu fotograficznego pod patronatem Samorządu Uczniowskiego. Tym razem tematem jest "Czas". Prace można składać do 15 maja. Informacje są oczywiście na plakacie na tablicy samorządowej oraz na wwwSU. Tak więc aparaty w dłoń i do dzieła!

Już dziś serdecznie zapraszamy naszych drogich rodziców oraz przyjaciół na Drogę Krzyżową, którą przygotowuje Samorząd Uczniowski, a która odbędzie się w ten piątek (26 marca). Spotykamy się o 14.30 przy furcie klasztornej.


24.03.2010
Dominika Dutkowiak (kl. 3), tegoroczna laureatka konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista, udała się dzisiaj na galę laureatów, podczas której najlepsi Dolnoślązacy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Uroczystość rozpoczęła się o 14.00 w Filharmonii Wrocławskiej.
Jesteśmy dumni z Dominiki i serdecznie gratulujemy jej sukcesu!


25.03.2010
Na tablicy samorządowej "zawisły" dokładne wyniki wyborów na przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego, które odbyły się podczas Dnia Wiosny. Można się z nich dowiedzieć, ile głosów zostało oddanych na każdą kandydatkę przez poszczególne klasy i nauczycieli, oraz łączne wyniki wyborów.


26.03.2010
Po modlitwie porannej dowiedzieliśmy się o kolejnym sukcesie naszej uczennicy. Ala Adamska (kl. 3) zakwalifikowała się do finału konkursu Chemik Gimnazjalista. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!


27.03.2010
Po lekcjach w piątkowe popołudnie zgromadziło społeczność szkolną naszego gimnazjum nabożeństwo Drogi Krzyżowej, przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Rozpoczęliśmy o 14.30 przy furcie, by potem, rozważając kolejne stacje, ruszyć w drogę trasą przez gimnazjum, liceum, kościół i mauzoleum. W kryptach zakonnych nabożeństwo zakończono stacją złożenia do grobu. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić z nami ten owocny czas skupienia i zadumy. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


29.03.2010
Rano nastąpiło oficjalne "przekazanie władzy" nowej przewodniczącej. Opiekun Samorządu Uczniowskiego, p.Piotr Sołodyna, podziękował Ani Łukaszczuk za owocny rok pracy. "Urząd" przejęła Kaja Maleszko (kl.2). Jako symbol władzy otrzymała przekazywany z pokolenia na pokolenie kluczyk do czytelni - miejsca cotygodniowych spotkań Rady Samorządu.
Z żalem żegnamy naszą dotychczasową przewodniczącą, ale równocześnie życzymy Kai wytrwałości i powodzenia w nowej roli!


30.03.2010
Na drugiej godzinie lekcyjnej delegacje z naszego Gimnazjum (Ania Łukaszczuk, Magda Putyra i Kaja Maleszko) i Liceum, wraz ze siostrami dyrektorkami: s. Esterą Grzegorek i s. Arletą Duszyńską, udała się do księdza arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego z życzeniami wielkanocnymi. Zapraszamy do GALERIA/inne, by obejrzeć kilka zdjęć.

Na przerwie "śniadaniowej" natomiast odbył się skecz śniadaniowy klasy pierwszej. Koleżanki ze starszych klas oceniły go na 3.


31.03.2010
Dzisiaj przyszliśmy do szkoły ostatni raz przed przerwą świąteczną. Ale bynajmniej nie w celach naukowych. Spotkaliśmy się, aby złożyć sobie życzenia Wielkanocne. Mieliśmy również okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał", przygotowane przez dziewczęta z wszystkich klas pod opieką p.Alicji Dubaj. Po spotkaniu Przewodniczące SU odwiedziły naszych przyjaciół w klasztorze, składając im życzenia wielkanocne od naszej społeczności. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!