Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.03.2011
Basia Szczotka (kl.3) została zwyciężczynią szkolnego konkursu z języka angielskiego The Best Writer. W konkursie, który miał dwa etapy, drugie miejsce zajęła Zuzia Kowalczyk, a trzecie Ela Górka (obie także klasa 3). Konkurs przygotował i przeprowadził p.Piotr Sołodyna. Gratulacje.
Dyplom Basi w "osiągnięcia" po lewej stronie witryny.


02.03.2011
Zapraszamy serdecznie dziewczęta, które kończą podstawówkę na drugie w tym roku szkolnym Drzwi otwarte, które organizujemy w nadchodzącą sobotę. Zajęcia i wydarzenia tego dnia będą organizowane przez dziewczyny pod kierownictwem p.Doroty Witrykus, p.Małgorzaty Wróblewskiej oraz p.Adama Wasilewskiego. Swój udział ma także Samorząd Uczniowski, który przygotowuje prezentacji wydarzeń szkolnych z włoskim akcentem.

Serdecznie zapraszamy także osoby, które odwiedziły nas w lutym. Obiecujemy, że zobaczycie i usłyszycie być może podobne informacje, ale na pewno w innej formie :)


02.03.2011
Z okazji zbliżającej się Środy Popielcowej na porannym apelu ćwiczyliśmy nowe pieśni, które będziemy śpiewać na Mszy Świętej. Apel poprowadziła Sekcja Muzyczna. Zapraszamy do GALERIA/apele.
Nie nowością jest, że dziewczyny z naszego gimnazjum mają wiele talentów, które stale rozwijają. I widać tego efekty. Ola Masiuk (kl.1) wygrała konkurs fotograficzny pt. " Mosty" organizowany przez Samorząd Uczniowski.


03.03.2011
Głowa pełna wiedzy, serce przepełnione nadzieją, galowy mundurek.... Cóż to oznacza? Wielką szansę. Taką właśnie dostały Martyna Kumaszka ( kl.3), Ola Gwiazda, Ania Piertucha i Aga Torzewska (kl.2). Dzisiaj bowiem w Liceum Ogólnokształcącym Nr 14 dziewczyny zmierzyły się z finałem wojewódzkim Humanistycznej Ligi Naukowej.

A co tymczasem działo się za szkolnymi murami? Minął termin zgłaszania swoich kandydatur na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Już od poniedziałku rozpocznie się dwutygodniowa kampania wyborcza. Natomiast w ramach rozluźnienia atmosfery przed wyborami odbędą się międzyklasowe rozgrywki sportowe. Na przerwie śniadaniowej odbyło się referendum, dzięki któremu już wkrótce dowiemy się, jaką dyscyplinę wybrały uczennice w tym roku.


04.03.2011
Luty był miesiącem krótkim, ale dość obfitującym w ciekawe wydarzenia w naszym energicznym Gimnazjum. Aby przypomnieć sobie najciekawsze z nich, zapraszamy do BIG - najnowszy Biuletyn Informacyjny Gimnazjum, przygotowany przez Ewę Ziębę, to słowno-obrazkowy wyciąg lutego :) Zapraszamy!


05.03.2011
Wiele godzin przygotowań, praca w pocie czoła... A to wszystko po co? Aby nasze gimnazjum mogły odwiedzić przyszłe "urszulanki". Prezentacja działalności samorządu uczniowskiego, doświadczeń chemicznych, osiągnięć koła matematycznego i informatycznego a także zwiedzanie wszystkich, nie tylko gimnazjalnych, zakamarków. Dziewczyny mogły nawet wejść do pokoju nauczycielskiego! Mamy nadzieję, że większość z nich powitamy w gronie uczennic już we wrześniu. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


06.03.2011
Od tygodnia trwa w naszym Gimnazjum tradycyjna wiosenna akcja charytatywna - otwieramy szafy, przebieramy ubrania i dzielimy się nimi z potrzebującymi! Akcję prowadzi Sekcja Charytatywna SU, a przyniesione ubrania możemy składać w kartonie obok czytelni.

Zapraszamy do KLASY, gdzie zamieściliśmy notki z życia klas nadesłane nam przez dziewczyny oraz jedną fotorelację u trzecioklasistek.


07.03.2011
Niby normalnie wchodzisz do szkoły, a tutaj co? Szafki, drzwi i okna a nawet sufit oraz podłoga obklejone plakatami! Czyja to sprawka? Oczywiście kilku pomysłowych "urszulanek". Ola Masiuk, Ola Majewska (kl.1), Ania Pietrucha, Marta Sanchez i Aga Torzewska (kl.2) jako kandydatki na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego właśnie rozpoczęły swoje kampanie.


07.03.2011
Z radością zawiadamiamy, że p. Magdalena Olbrich (nasza nauczycielka języka niemieckiego) w kościele p.w. św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida zawarła sakramentalny związek małżeński. Podczas Mszy św. oprawę liturgiczną prowadził nasz szkolny chór Serioso-Giocoso pod batutą p. Moniki Tropper, a wśród zaproszonych do świątyni gości znalazły się uczennice (szczególnie klasy trzeciej, której Pani jest wychowawcą) oraz nauczyciele. Gratulujemy pani Olbrich oraz jej mężowi i życzymy im szczęścia na nowej drodze życia. Zapraszamy do GALERIA/inne.


08.03.2011
Ludzie żyjący wiarą mają często problemy z lekturą i zrozumieniem Pisma Świętego. Dzisiaj przynajmniej część z nich rozwiał prof. Bogusław Górka, biblista i religioznawca, który w swoim ciekawym wykładzie przedstawił nam kilka interpretacji zakończenia Ewangelii św. Marka. Prof. Górka jest tatą dwóch naszych uczennic: Agi (kl.2) i Eli (kl.3). Wykład odbył się podczas dwóch pierwszych godzin lekcyjnych i mieliśmy przyjemność wysłuchania go wraz z uczennicami Liceum. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


09.03.2011
Od rana Sekcja Muzyczna SU pod przewodnictwem Klaudii Grzeszczyk (kl.3) prowadziła próbę, podczas której ćwiczono nowe pieśni wielkopostne. Następnie, przed południem, uczestniczyliśmy w Eucharystii. Liturgią środy popielcowej oficjalnie rozpoczęliśmy kolejny okres pokuty i nawrócenia, czyli Wielkiego Postu. Zapraszamy do GALERIA/inne.


10.03.2011
Dzisiaj na piątej godzinie lekcyjnej odbył się konkurs wiedzy historycznej pod wiele mówiącym tytułem: "Mix". Wzięły w nim udział uczennice ze wszystkich klas - życzymy im sukcesów. Przy okazji wspomnijmy, że do początku kwietnia oczekujemy na wyniki finału Ligi Naukowej, gdzie reprezentowały nas dziewczęta z bloku humanistycznego.


11.03.2011
Jaka dynastia pierwsza panowała w Rosji? Kto był następcą Piotra I? Większość z nas nie potrafiłaby odpowiedzieć na tego typu pytania. Jednak dla Ani Naglik (kl.2) i Zuzi Kowalczyk (kl.3) to bułka z masłem. Dziewczyny dzisiaj z głową pełna wiedzy i sercem pełnym zapału przystąpiły do drugiego etapu konkursu wiedzy o Rosji "Białe Noce".


13.03.2011
Zapraszamy serdecznie do KLASY, gdzie zapoznamy się z nowymi materiałami nadesłanymi przez dziewczęta: zdjęcia ujrzymy u trzecioklasistek, notki u pierwszoklasistek.


14.03.2011
Dnia 13 stycznia 2011 roku po rozmowach z Prezesem Zarządu Stowarzyszenia NARODOWEGO CZYNU POMOCY SZKOLE, który poinformował mnie o możliwości dokonania zgodnie z ustawą dyspozycji 1% podatku na rzecz naszego Gimnazjum za pośrednictwem Wrocławskiego Stowarzyszenia, zwróciłam się do Państwa z prośbą o finansowe wsparcie naszej Szkoły. Zebrane w tym roku środki chcieliśmy przeznaczyć na wyposażenie pracowni chemicznej, której kapitalny remont zamierzamy przeprowadzić jeszcze w obecnym roku szkolny.

Niestety, Zarząd Stowarzyszenia nie poinformował nas o tym, że Stowarzyszenie utraciło prawo do otrzymywania 1% podatku za 2010 rok, o czym dowiedziałam się od jednego z Rodziców naszych uczennic.

W związku z zaistniałą sytuacją serdecznie przepraszamy za zamieszanie oraz prosimy o przekazanie 1% podatku na Prywatne Żeńskie Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej za pośrednictwem Stowarzyszenia Rodziców na rzecz pomocy szkołom „Przyjazna Szkoła”. Wspólnie z Liceum korzystamy z pracowni chemicznej, fizycznej i sali gimnastycznej, dlatego finansowe wsparcie Liceum będzie także formą wsparcia naszego Gimnazjum.

Jeszcze raz serdecznie przepraszam, a za okazywaną nam życzliwość i chęć niesienia pomocy z serca dziękuję!

Dyrektor Szkoły
s. Estera Grzegorek OSU

++

Wszelkie informacje na ten temat uzyskamy klikając na baner po prawej stronie naszej witryny.


16.03.2011
O poranku, jak co tydzień, zebraliśmy się w auli, aby uczestniczyć w apelu, tym razem przygotowanym przez szkolne koło LOP (Liga Ochrony Przyrody). Dziewczęta z koła opowiedziały nam o zagrożeniach związanych z nieuważnym wyrzucaniem zużytych baterii. Apel został przygotowany pod opieką siostry Rafaeli Husson.
Zapraszamy do GALERIA/apele.


17.03.2011
Ruch to zdrowie. Doskonale zdają sobie z tego sprawę Ula Suszyńska (kl.3), Gosia Kawalec (kl.2) i Ania Marcjan (kl.1), które pod opieką p. Tomasza Hermana udały się dzisiaj do Brzegu Dolnego, aby uczestniczyć w turnieju tenisa stołowego.


18.03.2011
Co rok w tym Dniu
piękne wspomnienie ożywia pamięć
jak wiosny tchnienie.
Jak ptaki powracające do gniazd,
znów są życzenia,
znów kwiatów blask, szampana trzask...
Dzień ten należy do najpiękniejszych.
Dzień, w którym warto bawić się,
wznosić toasty i słuchać wierszy...
Jak co roku hucznie obchodziliśmy imieniny naszej Siostry Dyrektor- Siostry Estery Grzegorek. Występ Zespołu Muzyki Dawnej, szkolnego chóru Serioso-Giocoso oraz "manifestacja" Samorządu Uczniowskiego uświetniły uroczystości rozpoczęte Mszą Świętą, a zakończone poczęstunkiem słynnym ciastem "urszulańskim". Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


20.03.2011
Od piątku do niedzieli nauczyciele naszego Gimnazjum oraz Liceum uczestniczyli w wielkopostnych rekolekcjach w Bardzie Śląskim. Trzydniowy czas rozważań, refleksji i modlitwy został przygotowany i przeprowadzony przez ojca Tadeusza Muchę, salwatorianina z Barda Śląskiego. Zapraszamy do GALERIA/konferencje na fotorelację.


21.03.2011
Drobna zmiana w stosunku do wcześniej opublikowanego planu pracy na marzec w TERMINARZ - jutrzejsze Święto Wiosny rozpocznie się o godzinie 7:55 na sali gimnastycznej, a nie o 8:00 w auli.


22.03.2011
Z czym kojarzy się nam wiosna? Oczywiście z drobnoustrojami! Dlatego dzisiaj przebrane za te przemiłe stworzonka całe przedpołudnie walczyłyśmy w wielu konkurencjach z "Wielkim Domestosem". Po tych długich i męczących zmaganiach wszelkie bakterie i wirusy wysłuchały wieców wyborczych naszych kandydatek na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, a już chwilę potem oddały cenne głosy na swoje faworytki. Kiedy atmosfera trochę się rozluźniła grzecznie powędrowałyśmy do kina na "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł."


23.03.2011
Z przyjemnością informujemy, że do drugiej tury wyborów na Przewodniczącą SU zakwalifikowały się: Ania Pietrucha (43% głosów) i Marta Sanchez-Wolak (22%), obie z klasy 2. Ponownie społeczność szkolna będzie głosowała w poniedziałek.


24.03.2011
Pierwszy w tym roku szkolnym apel językowy (z języka niemieckiego) został przygotowany przez dziewczęta pod kierunkiem p.Magdaleny Jezierskiej. Zapraszamy do GALERIA/apele, gdzie umieściliśmy kilka zdjęć z apelu.


25.03.2011
Długo wyczekiwane rozgrywki już za nami. Chwila przygotowań, mnóstwo kolorowych plakatów, kilka zdartych od kibicowania gardeł i radość klasy drugiej z ponownego zwycięstwa. Wampiry pokonały Mechaników (kl.3) i Kabanosy (kl.1), ale czy obronią zeszłoroczny tytuł mistrzów okaże się dopiero po majowych rewanżach.


26.03.2011
Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej we Wrocławiu mają swoją stronę internetową!
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania nowej witryny. Miejsce to, aktualizowane, pokazuje wspólnotę naszych Sióstr, które angażują się w różnorodne prace apostolskie. Znajdziemy tam najważniejsze informacje o prowadzonych przez nie dziełach jak również o bieżących inicjatywach i propozycjach. Poznajmy trochę historii, poczytajmy o ciekawych ludziach i wydarzeniach. To wszystko na www.urszulanki.archidiecezja.wroc.pl - ZAPRASZAMY!


27.03.2011
Dziękujemy osobom odpowiedzialnym w poszczególnych klasach na pomoc w ubogacaniu naszej szkolnej strony internetowej - dzisiaj publikujemy fotorelacje i notki w domenie klasy trzeciej i notki w domienie klasy drugiej. Zapraszamy do KLASY.


28.03.2011
Z przyjemnością zawiadamiamy o ogromnym sukcesie, jaki odniosły nasze uczennice biorące udział w finale Ligi Naukowej, w części humanistycznej. Ola Gwiazda (kl.2) została laureatką konkursu, co gwarantuje jej już teraz 50 punktów na egzaminie gimnazjalnym z części humanistycznej oraz wstęp do dowolnie wybranego przez siebie liceum. Ania Pietrucha (kl.2) uzyskała tytuł finalisty konkursu, co daje jej kilka dodatkowych punktów rekrutacyjnych przy wyborze liceum. Nasza drużyna złożona z drugoklasistek: Oli Gwiazdy, Ani Pietruchy, Agi Torzewskiej i trzecioklasistki Martyny Kumaszki zajęła dwudzieste miejsce na Dolnym Śląsku, notując skok o 27 pozycji w stosunku do etapu powiatowego. Dziewczęta były przygotowywane do finału przez p.Elżbietę Skotnicką i p.Annę Tracz-Molasy (język polski) oraz przez p.Piotra Sołodynę (języj angielski). Wszystkim serdecznie gratulujemy!


29.03.2011
Ania Pietrucha z klasy drugiej została wybrana na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Wyboru w drugiej turze dokonała społeczność szkolna: uczennice i nauczyciele. Gratulujemy Ani! Zapraszamy na stronę internetową Samorządu Uczniowskiego, gdzie będziemy mogli zapoznać się z kilkoma danymi statystycznymi.


30.03.2011
Doszła do nas przemiła informacja, że nasze absolwentki: Dominika Dutkowiak (2010), Magda Kasprzyk (2008) i Karolina Dzimira (2008) będące uczennicami wrocławskich liceów (odpowiednio: LO 14, LO 12 i LO 3) zakwalifikowały się do centralnego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, który będzie miał miejsce w Warszawie na początku kwietnia. Gratulujemy dziewczynom i trzymamy za nie kciuki!


30.03.2011
Jak co środę zgromadziliśmy się na porannym apelu. Tym razem był to apel liturgiczny poprowadzony przez Sekcje Muzyczną Samorządu Uczniowskiego. Tradycyjnie "pod okiem", a raczej "pod uchem" Klaudii Grzeszczyk (kl.3) ćwiczyliśmy pieśni na najbliższą Mszę Świętą.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!