Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.03.2012
To ważny dzień dla nauk ścisłych w naszej szkole, albowiem zespół matematyczny pod przywództwem p. Doroty Witrykus udał się do LO XIV na finał prestiżowego konkursu LIGA NAUKOWA 2012. Marta Hałas, Ania Naglik, Basia Wędrychowicz oraz Agnieszka Torzewska rozwiązywały trudne zadania najpierw w części indywidualnej, a potem jako zespół. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki!


Jest w zwyczaju (i regulaminie praktyk alumnów seminarium duchownego), że przyszli księża odwiedzają szkoły uczestnicząc w prowadzonych tam lekcjach religii, ucząc się tym samym od doświadczonych katechetów. Trzecioklasistki gościły na swojej lekcji religii 2 alumnów naszego wrocławskiego seminarium, a lekcja prowadzona była oczywiście przez ich wychowawczynię, s.Katarzynę Słowik. (zapraszamy do GALERIA/inne).


02.03.2012
Informacje dotyczące języka polskiego w Gimnazjum:
Cztery nasze uczennice przeszły do kolejnego etapu, tzw. Małego Finału ogólnopolskiego konkursu Ojczyzna Polszczyzna. Są nimi: Agnieszka Żurek, Aleksandra Gwiazda, Agnieszka Torzewska, Anna Pietrucha. Kolejne zmagania już we wtorek, 6 marca, od 9.00 do 13.00. Gratulujemy i życzymy powodzenia!


W środę nasze drugoklasistki udały się wraz z p.Anną Molasy do Muzeum Narodowego (prawie po sąsiedzku), gdzie oprócz zwiedzania dziewczyny uczestniczyły w lekcji o sztuce, przygotowanej przez pracowników muzeum. Zapraszamy do GALERIA/wystawy, gdzie zobaczymy zdjęcia nadesłane przez Weronikę Lisiak i Gosię Lempart.


03.03.2012

Gościliśmy dzisiaj w naszym Gimnazjum po raz drugi w tym roku szkolnym szóstoklasistki wraz z rodzicami, dla których ponownie otworzyliśmy drzwi. Drugie Drzwi Otwarte przygotowały nasze uczennice pod kierunkiem nauczycieli: p.Doroty Witrykus, p.Małgorzaty Wróblewskiej, p.Anny Molasy oraz p.Moniki Tropper. Nasi Goście zostali oprowadzeni po szkole przez Przewodniczącą SU, Anię Pietruchę, i wicePrzewodniczącą, Polę Slesarow. W gabinecie chemicznym kandydatki odbyły krótkie warsztaty chemiczne, na sali gimnastycznej tańczyły "Emeryta na Hawajach", a w "uczelni" oglądały owoce pracy projektów gimnazjalnych. Tam także był czas na pytania do uczennic i nauczycieli. Dziękujemy wszystkim za przybycie. (zapraszamy do GALERIA/konferencje)

Nie są to ostatnie w tym roku szkolnym Drzwi Otwarte. 12 maja na kolejne zaprasza Samorząd Uczniowski. Podczas spotkania kandydatki będą mogły poznać naszą szkołę na wesoło. Już teraz zapraszamy!


04.03.2012
Znamy wyniki szkolnego konkursu anglojęzycznego "The Best Writer 2012" organizowanego przez p. Piotra Sołodynę. Miejsce pierwsze zajęła trzecioklasistka Aleksandra Gwiazda, natomiast drugi najlepszy wynik uzyskała Weronika Mikorska - uczennica klasy drugiej. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostały sponsorowane przez Kino Helios, Wydawnictwo Longman oraz nasze Gimnazjum.

Wczoraj, tj. w sobotę, Ania Naglik i Monika Mazur - trzecioklasistki - wzięły udział w finałowej części konkursu organizowanego przez Politechnikę Wrocławską pt. "Młody chemik eksperymentuje". O wynikach poinformujemy w stosownym czasie. Nauczycielem chemii w Gimnazjum jest p.Małgorzata Wróblewska.


05.03.2012
We środę odbędzie się zaplanowane wcześniej spotkanie Rady Rodziców. Zainteresowanych zapraszamy do Gimnazjum na godz. 17.30.


06.03.2012
Dziś odbył się drugi, ustny etap Małego Finału konkursu "Ojczyzna Polszczyzna", nad którym patronat objął prof. Jan Miodek. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice - Agnieszka Żurek z klasy pierwszej oraz Anna Pietrucha, Aleksandra Gwiazda i Agnieszka Torzewska z klasy trzeciej, które przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia pod opieką naszej nauczycielki j. polskiego - p. Anny Tracz - Molasy. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki!


06.03.2012
Podsumowujemy najważniejsze wydarzenia ubiegłego miesiąca w formie słów i obrazów w postaci naszego tradycyjnego już Biuletynu Informacyjnego Gimnazjum. Lutowe wydanie biuletynu do zapoznania się w BIG po lewej stronie witryny.

Przypominamy, że w związku ze spotkaniem rodziców z nauczycielami, które ma miejsce w tym miesiącu 28 marca, nie ma konsultacji z nauczycielami podczas ich tradycyjnych dyżurów w ciągu tygodnia.


07.03.2012

Na apelu tematycznym dzisiejszego dnia obejrzeliśmy scenkę na temat Modlitwy Pańskiej (Ojcze nasz) i mieliśmy okazję posłuchać informacji na jej temat. Apel biblijny przygotowały dziewczyny po kierunkiem s.Katarzyny Słowik. Zdjęcia w GALERIA/apele.

Znamy laureatów drugiego etapu Małego Finału konkursu "Ojczyzna Polszczyzna". Pierwsze miejsce zajęła uczennica naszego Gimnazjum - pierwszoklasistka Agnieszka Żurek. Wyróżnienie natomiast otrzymała Aleksandra Gwiazda - uczennica klasy trzeciej. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy, a Agnieszce życzymy powodzenia w Finale, który odbędzie się już w następny piątek.


08.03.2012
W ostatni dzień rekolekcji, 21 marca, udajemy się do Barda Śląskiego na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w plenerze. Będzie to nasz sposób zakończenia rekolekcji wielkopostnych. Po wspinaczce na Górę Bardzką zawitamy do klasztoru Sióstr Urszulanek na ciepły posiłek. Koszt wyjazdu (autokarem) wynosi 25 złotych.


09.03.2012
Dziś po lekcjach wszyscy nauczyciele z naszego Gimnazjum wraz z Siostrą Dyrektor wspólnie wyjechali na trzydniowe (piątek - niedziela) rekolekcje wielkopostne do Barda Śląskiego. Życzymy wspaniałego wypoczynku oraz duchowego wzbogacenia.

W dniu dzisiejszym w Gimnazjum nr 34 odbył się powiatowy etap konkursu języka francuskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy trzeciej - Aleksandra Gwiazda oraz Marta Hałas, które były przygotowywane przez nauczycielkę j. francuskiego - p. Małgorzatę Wółkiewicz.


10.03.2012
W tym tygodniu uczennice naszej szkoły, wraz z nauczycielkami j. polskiego - p. Anną Tracz - Molasy oraz j. niemieckiego - p. Magdaleną Jezierską, wybrały się do wrocławskiej opery na przedstawienie "Pułapka". Na spektakl, który rozpoczął się minutą ciszy ku pamięci ofiar katastrofy kolejowej, przybył również Pan Prezydent Wrocławia - p. Rafał Dutkiewicz. Dziękujemy nauczycielkom za zorganizowanie tak miłego wyjścia i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Grupa Charytatywna "Samarytanin" organizuje szkolną akcję zbierania ubrań dla ludzi ubogich. Bardzo prosimy wszystkie uczennice o przynoszenie odzieży do końca marca.


11.03.2012
Za tydzień udajemy się na Drogę Krzyżową do Barda. Prosimy o przyniesienie na jutro podpisanej zgody na wyjazd. Szablon zgody do ściągnięcia tu.

Nadal wspomagamy akcję budowy studni w Senegalu. Od jutra Samorząd Uczniowski rozpoczyna akcję "Kropelka", a jej szczegóły na wwwSAMORZĄD.


12.03.2012

Zapraszamy na fotorelację z trzydniowych (piątek - niedziela) rekolekcji wielkopostnych w Bardzie Śląskim, jakie odbyli nasi nauczyciele wraz z koleżankami i kolegami z LO. Rekolekcje prowadził o.Maciej Niedzielski, dominikanin. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


13.03.2012
Dziś odbyła się pierwsza lekcja muzealna w Mauzoleum Klasztoru Sióstr Urszulanek. Poprowadziły ją Aleksandra Masiuk i Aleksandra Szczegielniak z klasy drugiej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych szóstoklasistów ze szkół podstawowych do wzięcia udziału w tego typu zajęciach organizowanych przez uczennice naszego Gimnazjum pod przewodnictwem p. Alicji Dubaj - nauczyciela historii. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z naszym sekretariatem. Szczegóły znajdują się w zakładce "Lekcje muzealne" po lewej stronie witryny.


13.03.2012
Grupa Charytatywna Samarytanin dokonała podsumowania trzytygodniowej akcji sprzedawania wypieków przez klasy. W sumie zebrano 541 złotych, które przekazana Siostrze Przełożonej Jadwidze Łaciak na budowę studni w Senegalu. Tymczasem wczoraj Samorząd Uczniowski rozpoczął akcję "Kropelka", czyli cotygodniowej zbiórki (1 zł za symboliczną "kropelkę"). Pierwszy dzień przyniósł żniwo w postaci 57 złotych.


14.03.2012

Dzisiejszy apel tematyczny o sposobie udzielania pierwszej pomocy został przygotowany przez p. Tomasza Hermana - naszego nauczyciela WF - u oraz uczennice klasy trzeciej. Dziękujemy za praktyczne rady i czekamy na kolejne ważne wskazówki. Zapraszamy do GALERIA/apele.

W dniu dzisiejszym w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się konkurs recytatorski, w którym wzięły udział dwie pierwszoklasistki z naszego Gimnazjum - Weronika Derecka i Agnieszka Żurek oraz Weronika Mikorska - uczennica klasy drugiej. Do tego wydarzenia dziewczęta były przygotowywane przez p. Annę Tracz - Molasy - nauczycielkę j. polskiego.


15.03.2012
Rozpoczęła się szkolna akcja sprzedawania tostów organizowana przez s. Katarzynę Słowik oraz Annę Naglik i Martę Hałas z klasy trzeciej. Zachęcamy do kupowania pysznych przekąsek, gdyż uzbierane pieniądze zostaną przekazane na budowę studni w Senegalu.

Wczoraj w Brzegu Dolnym odbył się powiatowy etap turnieju tenisa stołowego, w którym udział wzięły dwie drugoklasistki z naszego Gimnazjum - Anna Marcjan i Klaudia Mroczkowska, przygotowywane przez p. Tomasza Hermana. Dziewczęta zajęły 13 miejsce na ponad 50 zespołów. Serdecznie gratulujemy!


16.03.2012
W tym tygodniu klasa pierwsza wraz z nauczycielką j. polskiego - p. Anną Tracz - Molasy wybrała się do Muzeum Narodowego na lekcję pt. "Antyk grecko - rzymski w sztuce". Dziękujemy za zorganizowanie wspaniałego wyjścia.


Zapraszamy do GALERIA/inne, gdzie prezentujemy zdjęcia z zawodów tenisa stołowego w Brzegu Dolnym (pisaliśmy o tym nie dalej jak dwa dni temu). Dziękujemy p.Tomaszowi za materiały wizualne.


17.03.2012
Uczennica klasy pierwszej naszego Gimnazjum - Agnieszka Żurek wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie "Ojczyzna Polszczyzna", nad którym patronat objął prof. Jan Miodek. Wczoraj Agnieszka zmagała się z etapem pisemnym, po którym uczestniczyła w warsztatach oraz wykładzie prof. Miodka. Dziś natomiast pierwszoklasistka wzięła udział w części ustnej konkursu. Do tego ważnego momentu uczennica przygotowywana była przez p. Annę Tracz - Molasy.


18.03.2012
Od tygodnia serwis AKTUALNOŚCI prowadzi Emilia Janas, uczennica pierwszej klasy. Dziękujemy Emilii za podjęcie się tego trudnego i odpowiedzialnego zadania. Od czasu do czasu naszą kronikarkę internetową wspomaga p. Piotr Sołodyna.

Emilia dołącza do grona osób aktywnie i bezpośrednio zaangażowanych w budowanie naszej społeczności szkolnej. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że wiele dziedzin naszego szkolnego życia możemy powierzać młodym ludziom.


18.03.2012
Od jutra będziemy przeżywać szkolne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Codziennie będziemy przedstawiać na AKTUALNOŚCIACH plan rekolekcji na kolejny dzień.

REKOLEKCJE szkolne AD 2012 w Gimnazjum Sióstr Urszulanek we Wrocławiu
Prowadzi Ks. Arkadiusz Krziżok

PONIEDZIAŁEK 19 MARCA 2012
Godz. 8.30 – próba śpiewu na korytarzu szkolnym
Godz. 9.00 Msza święta
Temat: Być sobą – Być człowiekiem
Godz.10.15 Konferencja
Temat: Sakrament pokuty – przygotowanie
Godz.11.15 Film: Świadectwo C. Rivas o Eucharystii
Godz.12.15 Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty


19.03.2012
Znamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Ojczyzna Polszczyzna", którego końcowe etapy odbyły się w piątek i sobotę w Ossolineum. Pierwszoklasistka z naszego Gimnazjum - Agnieszka Żurek zdobyła w nim pierwsze miejsce! Z części pisemnej Agnieszka uzyskała 38/40 możliwych punktów, natomiast jej wypowiedź ustna została przez komisję nagrodzona najwyższą oceną. Bardzo cieszymy się z tak ogromnego sukcesu naszej uczennicy i serdecznie jej gratulujemy!


19.03.2012

Za nami pierwszy dzień wielkopostnych rekolekcji, które prowadzi dla nas ks. Arkadiusz Krziżok. Tematem dzisiejszego spotkania był sakrament pokuty oraz sposób dobrego przygotowania się do niego. Po porannym śpiewie udaliśmy się na Eucharystię, w następstwie której Ksiądz wygłosił w auli konferencję. Po obejrzeniu filmu-świadectwa można było skortzystać z sakramentu pokuty. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.

Program rekolekcji na wtorek, 20 marca 2012:
Godz. 8.30 – próba śpiewu na korytarzu szkolnym
Godz. 9.00 Msza święta.
Temat: Eucharystia.
Godz.10.15 Konferencja.
Temat: Wierzyć – Jezus Chrystus w moim życiu.
Godz.11.15 Film: Świadectwo Josha McDowella.


20.03.2012

Minął drugi dzień szkolnych rekolekcji wielkopostnych. Po porannym śpiewie i Mszy Świętej rozmawialiśmy o tym, dlaczego jesteśmy chrześcijanami i czym jest nasza wiara w Boga. Następnie oglądaliśmy filmy dotyczące dowodów na temat życia Jezusa Chrystusa oraz nawracania się na chrześcijaństwo. Kilka zdjęć w galerii (konferencje) - zapraszamy!

Plan rekolekcji na trzeci dzień.

ŚRODA 21 MARCA 2012 R.
Godz. 8.00 – próba śpiewu na korytarzu szkolnym
Godz. 8.15 Msza święta. Temat: Projekt życia.
Zawierzenie Jezusowi Chrystusowi swojego życia.
Godz. 9.00 Wyjazd do Barda. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.


21.03.2012
Dziś po raz ostatni podczas tegorocznych rekolekcji Mszę Świętą odprawił dla nas ks. Arkadiusz Krziżok, któremu serdecznie dziękujemy za głoszenie nauk w naszym Gimnazjum. Następnie po Eucharystii wybraliśmy się do Barda Śląskiego na Drogę Krzyżową w plenerze. Po jej zakończeniu zostaliśmy przyjęci pyszną zupą i ciastem przez tamtejsze Siostry Urszulanki. Dziękujemy za gościnę i smaczny posiłek.


22.03.2012

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wiosny. Z tej okazji każda klasa musiała zbudować trzy pary ptaków z owoców i warzyw, papieru oraz plasteliny. Następnie w auli szkolnej odbyła się prezentacja wiersza Juliana Tuwima "Ptasie Radio", który był recytowany przez każdą z klas oraz skecze. Po krótkiej przerwie miały miejsce wiece wyborcze oraz pytania do kandydatek startujących w tegorocznych wyborach na przewodniczącą Gimnazjum. Później został rozegrany mecz siatkówki: Nauczyciele kontra Uczennice, w którym zwyciężyli oczywiście nasi kochani wychowawcy. Całą imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski, na stronie którego znajdują się bardziej szczegółowe informacje. Zapraszamy do galerii fotograficznej na stronie SU, gdzie możemy wejść prze naszą galerię.


23.03.2012

Po dzisiejszych lekcjach odbyły się międzyklasowe rozgrywki koszykarskie pod patronatem SU. Pierwszy i drugi mecz wygrała klasa trzecia, pokonując pierwszo- i drugoklasistki. Natomiast w trzecim meczu wygrała klasa druga, zwyciężając pierwszą. Oczywiście zawodniczki były wspierane przez wspaniałych kibiców dopingujących swoje drużyny. Dziękujemy Samorządowi za zorganizowanie rozgrywek i p.Tomaszowi Hermanowi za sędziowanie. Więcej informacji na ten temat i zdjęcia z wydarzenia znajdziemy na stronie SU - zapraszamy!


24.03.2012

Podczas czwartkowego Dnia Wiosny akcentem kończącym ten kolorowy festiwal był mecz siatkarski pomiędzy Gwizdami Pokoju Nauczycielskiego oraz reprezentacją siatkarek naszego Gimnazjum. Tradycyjnie nauczyciele odnieśli zwycięstwo (2:1 w setach), choć nie przyszło im to łatwo. Praktycznie każdy set przebiegał "punkt za punkt". Doświadczenie wzięło górę nad młodością :)
Zdjęcia w GALERIA/inne.


25.03.2012
W środę, 28 marca, będzie miało miejsce spotkanie rodziców z wychowawcami i nauczycielami w sprawie postępów w nauce naszych uczennic. Tradycyjnie spotkanie rozpocznie się z klasach spotkaniem z wychowawczyniami o 17:30, a od 18:00 będzie można skonsultować się indywidualnie z nauczycielami przedmiotowymi.

W czasie trwania spotkania będzie miał miejsce Wielkanocny Kiermasz Charytatywny, który Samorząd Uczniowski współorganizuje z GCh Samarytanin oraz uczniami Szkoły Podstawowej nr 83. Tego dnia będziemy gościć uczniów tej szkoły, którzy pomogą w organizacji wydarzenia. Dochód ze środowego kiermaszu oraz kiermaszu w Sz.P. 83 zostanie przeznaczony na budowę studni w Senegalu.

We wtorek reprezentantki GCh Samarytanina udadzą się do Sz.P. 83, aby tam pomóc w organizacji kiermaszu. Będzie to także dobry sposób na zareklamowanie naszego Gimnazjum.


Zapraszamy do galerii na stronie Samorządu Uczniowskiego, gdzie będziemy mogli zobaczyć zdjęcia z ostatniego wyjazdowego nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które miało miejsce w Bardzie Śląskim.


26.03.2012

Znamy doskonale historię Agnieszki Żurek, naszej uczennicy, która będąc pierwszoklasistką zdobyła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Ojczyzna Polszczyzna". Udało się nam zdobyć kilka zdjęć z finałowej części konkursu, która miała miejsce 17 i 18 marca. Zdjęcia publikujemy w GALERIA/konkursy.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!