Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
2006
2005
2004
2003

01.04.2008
Mamy już wyniki kolejnego etapu Masty (szkolny konkurs j. angielskiego). Najlepsza w dziedzinie pisania okazała się Ola Zamorska z klasy pierwszej. Do kolejnego, szóstego etapu konkursu (przedostatniego) pozostałych siedem uczestniczek będzie się przygotowywać przez około półtora miesiąca. Ich zadaniem jest przeczytanie skróconej wersji książki w języku angielskim ("Les Miserables" V.Hugo), by potem sprawdzić swą wiedzę podczas testu.
Pełną listę uczennic, które przeszły do kolejnej części, uzyskamy klikając na baner pod linkami po lewej stronie.


01.04.2008
Z przyjemnością donosimy o sukcesach odniesionych przez nasze uczennice w humanistycznej części wojewódzkiego konkursu Liga Naukowa 2008. Katarzyna Chrobot, Karolina Dzimira, Magda Kasprzyk i Berenika Marczyńska (kl.3) zajęły 6. miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Z ostaniej chwili!!
Karolina Dzimira w tym samym konkursie została laureatką indywidualnie! Gratulujemy podwójnie!
Katarzyna Chrobot i Magda Kasprzyk w klasyfikacji indywidualnej uzyskały tytuł finalistek Ligi.


02.04.2008
Jako, że dzisiaj przypada 3 rocznica śmierci papieża Jana Pawła II poranna modlitwa wyglądała nieco inaczej niż zwykle. By uczcić pamięć o wielkim Polaku odśpiewaliśmy wspólnie „Barkę”. Następnie w ramach tradycyjnego środowego apelu dziewczęta z klasy trzeciej przedstawiły postaci słynnych matematyków - Talesa z Miletu i Johna Nasha.
Zapraszamy do GALERIA/apele.

Dla okazania pamięci o Janie Pawle II przez cały dzień nosiliśmy białe wstążeczki wpięte w ubranie. Samorząd Uczniowski przygotował również wystawę, składającej się z obrazu papieża oraz świeczek tworzących inicjały JP II, a podczas długiej przerwy modliliśmy się dziesiątką różańca o rychłą beatyfikację Papieża oraz w intencjach nam polecanych na ten tydzień.
Zapraszamy do wwwSU/GALERIA.


03.04.2008
Laureatki zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty - Ola Wróblewska (kl. 2), Katarzyna Chrobot i Karolina Dzimira (kl. 3) udały się wraz z Siostrą Dyrektor na Galę Laureatów VII Dolnośląskiego Konkursy Polonistycznego „Zdolny Ślązak Gimnazjalista” w Filharmonii Wrocławskiej. Gala trwała w godzinach od 14:30 do 16:30.
Zapraszamy do GALERIA/konferencje.

Dziś kandydatki na Przewodniczącą SU, które przeszły do drugiej tury wyborów miały ostatnią szansę na uzbieranie dodatkowych głosów. Zadaniem Magdy Gorczycy (kl. 1) było przeprowadzenie akcji propagującej zdrowe żywienie. Z kolei Gabrysia Pietraszkiewicz (kl. 2) miała rozpropagować aktywne spędzanie wolnego czasu. Rezultat ich starań zobaczymy już w najbliższy poniedziałek, gdy wynik wyborów ostatecznie się rozstrzygnie.


04.04.2008
Ochotniczki z całej szkoły (ile tylko zmieściło się do autokaru, a więc połowa uczennic) wraz z s. Dyrektor Esterą Grzegorek, s. Rut Kowalczyk, p. Magdaleną Olbrich i p. Piotrem Sołodyną wzięły dziś udział w uroczystościach kończących Jubileusz 150-lecia przybycia Urszulanek na ziemie polskie. Obchody miały miejsce na Jasnej Górze w Częstochowie. O 9:30 spotkanie rozpoczął występ chóru z Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek w Poznaniu oraz grupy U2 (u-kwadrat) pod przewodnictwem prof. Wojciecha Tokłowicza. Po krótkiej części artystycznej Siostra Prowincjalna s. Ewa Dziurapowitała zgromadzonych gości, Siostry Urszulanki z Polski, Słowacji i Słowenii. Następnie s. Urszula Borkowska przedstawiła referat dotyczący m. in. roli urszulanek w Polsce oraz drogi, którą pokonały, by się tutaj dostać. Zaraz potem odbyła się Msza Św., której przewodniczył ks. Abp Kazimierz Nycz. Po ok. godzinnej przerwie obiadowej drugą część ponownie rozpoczął chór poznańskiego Liceum. Następnym punktem programu była prezentacja multimedialna ukazująca wszystkie polskie i ukraińskie urszulańskie placówki wraz z ich dziełami apostolskimi, czyli przedszkola, gimnazja, licea, klasztory, bursy, akademiki i świetlice. W dalszej części obchodów Jubileuszu p. Irena Lorenc - absolwentka liceum poznańskiego opowiedziała historię swojej rodziny, od pięciu pokoleń związanej ze szkołami Sióstr Urszulanek. Tradycyjnie najbardziej oklaskiwanym występem były wykonane przez dzieci z Przedszkola św. Anieli Merici z Sierczy krakowskie i góralskie tańce oraz przyśpiewki, po którym dziewczęta ze świetlicy środowiskowej w Tarnowie wykonały taniec współczesny. Na zakończenie obchodów najmłodsze siostry, czyli nowicjuszki przedstawiły w formie teatru cieni historię Zakonu Sióstr Urszulanek od św. Anieli aż do czasów obecnych. Rok jubileuszowy podsumowała Siostra Prowincjalna s. Ewa Dziura jednocześnie dziękując wszystkim gościom za wspólne świętowanie.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


06.04.2008
W KLASY dodano materiały z życia klas: notki (kl.3) i relacja fotograficzna (kl.2). Zapraszamy do zapoznania się z nowościami.
Przypominamy o nadsyłaniu zdjęć-kandydatek do plebiscytu "Zdjęcia marca". Propozycje przyjmujemy do 9 kwietnia, a fotografie można wybierać z GALERII oficjalnej strony szkolnej, z galerii klasowych oraz GALERII na stronie Samorządu Uczniowskiego.


07.04.2008
Wpis numer 600 w naszych aktualnościach!
Dzisiaj na przerwie śniadaniowej Gabrysia Pietraszkiewicz ( kl.2) i Magda Gorczyca(kl.1) kandydujące na stanowisko Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, stanęły przed komisją wyborczą, aby rozwiązać kilka zdań problemowych. Miały one pomóc "niezdecydowanym" uczennicom naszej szkoły w wyborze odpowiedniej kandydatki. Rywalizacja ta poprzedziła II turę wyborów, która miała miejsce na przerwie obiadowej. O wynikach wyborów poinformujemy jutro.


07.04.2008
Marzec w telegraficznym skrócie w formie BIGa - Biuletynu Informacyjnego Gimnazjum został właśnie udostępniony w BIG, po lewej stronie w linkach. Zapraszamy do zapoznania się z tym dokumentem :)


08.04.2008
Znamy już wyniki tegorocznych wyborów. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została...
GABRIELA PIETRASZKIEWICZ z kl.2,
która zdobyła 65% głosów. Gratulujemy!


09.04.2008
Na korytarzach szkolnych zrobiło się nieco luźniej, bowiem około dziesięciu osób udało się do Anglii na obóz językowy. Wyjazd został zorganizowany przez Liceum OSU, które było tak miłe, że zaproponowało nam "podczepienie się" do przedsięwzięcia. Dziewczętom życzymy owocnego pobytu zagranicą i czekamy na zdjęcia do naszej GALERII.


10.04.2008
Wczoraj bardzo liczna grupa uczennic naszego Gimnazjum wraz z członkami ich rodzin (razem 120 osób!) pod opieką s. Estery Grzegorek, p. Elżbiety Skotnickiej i p. Alicji Dubaj udała się do opery, by obejrzeć operę Stanisława Moniuszku pt. "Halka". Po wysłuchaniu wielu słynnych arii m.in. "Szumią jodły" oraz "Gdyby rannym słonkiem" uczennice rozeszły się do domów.
Zapraszamy do GALERIA/inne.

Z przyjemnością informujemy o nowym, szkolnym konkursie na najpiękniejszą, ręcznie wykonaną biżuterię (bransoletkę, naszyjnik i pierścionek). Szczegóły na www.SU/KONKURSY. Zapraszamy!


10.04.2008
O godz. 12:00 w siedzibie Liceum Ogólnokształcącego Nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu miała dziś miejsce Wielka Gala Laureatów Ligi Naukowej 2008, w której brała udział nasza drużyna humanistyczna, która zakwalifikowała się do grona najlepszych, a w niej Karolina Dzimira, która została laureatką tego konkursu oraz Katarzyna Chrobot i Magda Kasprzyk, które zostały finalistkami konkursu. Na liści osób wyróżnionych znalazła się również Berenika Marczyńska (wszystkie uczennic z kl.3). Po wręczeniu nagród i krótkim program artystyczny w wykonaniu uczniów XIV LO miało miejsce spotkanie z gościem specjalnym prof. dr hab. Leszkiem Pułką z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr. Naszym uczennicom towarzyszyła p. Magdalena Olbrich.
Jeszcze raz gratulujemy dziewczętom oraz p. Elżbiecie Skotnickiej przygotowującej je do konkursu i życzymy kolejnych sukcesów!
Zapraszamy do GALERIA/wystawy-konferencje.

Zapraszamy również do "osiągnięcia szkoły", gdzie opublikowano cały zestaw dyplomów, które uzyskał nasz zespół.


11.04.2008
Dzisiaj o godzinie 15:10 odbył się mecz piłki siatkowej: Toffiki (klasa druga) kontra Żabcie (klasa 1), w którym te drugie pokonały pierwsze 2:1. Punktację do Ligi Klas oraz kilka fotografii z meczu można zobaczyć na wwwSU w GALERIA. Zapraszamy!


13.04.2008
Siedem uczennic naszego Gimnazjum wraz z p. Dorotą Witrykus wzięło dziś udział w Eucharystii, podczas której miało miejsce uroczyste poświęcenie kaplicy Sybiraków w kościele Garnizonowym pod wezwaniem św. Elżbiety we Wrocławiu.


15.04.2008
I etap konkursu języka angielskiego „Leaders of English”, do którego przystąpiło 16 uczennic naszego Gimnazjum dobiegł końca. Uczestniczyło w nim łącznie ponad 900 uczniów. Progiem kwalifikacyjnym do II etapu było uzyskanie 49 punktów na 60 możliwych do zdobycia.
Do II etapu zakwalifikowały się: Magdalena Kasprzyk z kl.3 oraz Maria Łuc i Dominika Chmielewska z kl.2. II etap konkursu odbędzie się 18 kwietnia o godz. 12.00 w siedzibie Szkoły Języków Obcych LEKTOR, która jest organizatorem konkursu, a swoim zakresem obejmował będzie test leksykalno-gramatyczny wraz z krótką formą pisemną (czas trwania 90 minut). Gratulujemy dziewczętom oraz
p. Piotrowi Sołodynie i życzymy kolejnych sukcesów!

Cieszymy się także z sukcesu Justyny Brząkały z klasy trzeciej, która otrzymała nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tęcza".

Najnowsze informacje dotyczące sukcesów naszych uczennic w "osiągnięcia szkoły". Zapraszamy!


15.04.2008
Laureatki konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista”, czyli Aleksandra Wróblewska (kl. 2), Katarzyna Chrobot i Karolina Dzimira (kl. 3) zostały "odznaczone" w naszej galerii zasłużonych uczennic. Ich portrety razem z krótkimi opisami osiągnięć zawisły przy wejściu do Gimnazjum.
Zapraszamy do osiągnięcia szkoły/nasi zdolni ślązacy (baner) - tam dodajemy do unowocześnionej wersji naszej starej podstrony z laureatkami Kasię, Karolinę i Olę.
Zapraszamy do osiągnięcia szkoły/2007-2008, gdzie zobaczymy dyplomy naszych Laureatek.
Zapraszamy do GALERIA/inne, gdzie opublikowano 4 fotografie z naszej porannej "uroczystosci".

Nadszedł ważny dzień w historii działania Samorządu Uczniowskiego. Karolina Dzimira (kl. 3) zakończyła swoją roczną kadencję na stanowisku Przewodniczącej SU. "Władzę" po niej przejęła Gabriela Pietraszkiewicz (kl. 2), która wygrała zeszłotygodniowe wybory. Na dzisiejszej porannej modlitwie opiekun Samorządu Uczniowskiego, p. Piotr Sołodyna oficjalnie podziękował Karolinie i powierzył Gabrysi sprawowanie tej funkcji.
Fotografie na wwwSU/GALERIA


16.04.2008
Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, poranny apel został przygotowany przez Ligę Ochrony Przyrody. Dziewczęta przedstawiły stan Ziemi, szkodliwość działania człowieka i przypomniały, że ochrona planety to nasz obowiązek. Zapraszamy do GALERIA/apele.


18.04.2008
Maria Łuc, Dominika Chmielewska (kl. 2) i Magda Kasprzyk (kl. 3) brały dziś udział w konkursie „Leaders of English” zorganizowanym przez Szkołę Języków Obcych LEKTOR. Do drugiego etapu przeszło 45 osób z ponad 900 startujących w konkursie. Test zawierał pytania zamknięte sprawdzające znajomość gramatyki, słownictwa i kultury, oraz krótką formę pisemną, w której trzeba było użyć 7 czasowników nieregularnych.

O 15:10 odbył się kolejny mecz siatkówki. W pojedynku pomiędzy Jęczącymi Bzykami(kl. 3) i Żabciami (kl. 1) zwyciężyły trzecioklasistki wynikiem 2:0.


19.04.2008
Sześcioosobowa delegacja naszego Gimnazjum udała się wraz z
p. Joanną Otlewką na obchody 68 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Kościele Garnizonowym, po czym przemieszczono się pod Pomnik Zbrodni Katyńskiej w Parku Słowackiego, gdzie miała miejsce modlitwa ekumeniczna w intencji ofiar terroru oraz apel poległych.
Zapraszamy go GALERII/uroczystości, gdzie zamieściliśmy kilka zdjęć.


20.04.2008
Zapraszamy do KLASY, gdzie właśnie opublikowano materiały nadesłane nam przez osoby odpowiedzialne za współpracę z naszą stroną. Nowe materiały na podstronach wszystkich klas.

Zapraszamy również do TERMINARZa wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak będzie wyglądał harmonogram pracy naszej Szkoły w maju.


21.04.2008
O 13:45 w kaplicy Sióstr Urszulanek U. Rz. rozpoczęło się nabożeństwo do Ducha Świętego. Ołtarz kaplicy został zaaranżowany tak, by przypominał rybacką łódź, do której "wsiadły" trzecioklasistki. Kolejne części modlitwy poprzedzały wersety z 8 rozdziału Ewangelii wg św. Mateusza. Uczennice modliły się za siebie nawzajem, oddawały w opiekę swoich patronek oraz odmówiły litanię do Ducha Świętego. Na czuwanie przybyły zarówno młodsze koleżanki, jak i część grona pedagogicznego, siostry oraz rodzice, pragnący wesprzeć dziewczyny modlitwą.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.

Przez kolejne dwa dni trzecioklasistki będą pisały egzaminy kończące gimnazjum. Dlatego dziesiątkę różańca, którą zwykle odmawiamy we wtorki na długiej przerwie, została "przeniesiona" na poniedziałek. Z radością możemy powiedzieć, że mimo nie zwyczajowej pory zgromadził on prawie całą szkołę. Intencją modlitwy było pomyślne napisanie egzaminu przez dziewczęta.


23.04.2008
Ostatnie dni upłynęły Trzecioklasistkom pod znakiem strachu i niepewności - dziewczęta pisały egzamin gimnazjalny. Wiodącym tematem części humanistycznej było dorastanie i zmiany, jakie wnosi w światopogląd młodego człowieka. W części pisemnej należało wykazać się znajomością postaci z takich lektur jak "Syzyfowe prace" czy "Kamienie na szaniec". Część druga (matematyczno-przyrodnicza) wymagała wiedzy o odnawialnych źródłach energii, położeniu państw Europy czy przepływu prądu w obwodzie elektrycznym. Teraz pozostało tylko czekać na wyniki zmagań Trzecioklasistek!:)
Zapraszamy do GALERIA/inne.


24.04.2008
W poniedziałek odbył się DZIEŃ SERVIAM - "Więźniów nawiedzać". Z tej okazji w szkole jest przeprowadzana akcja zdobywania podpisów pod petycją do władz Chin. Państwo to z powodów politycznych nielegalnie więzi mnichów tybetańskich. Akcję organizuje Amnesty International.


25.04.2008
O 15:10 odbył się mecz siatkówki pomiędzy klasą drugą, Toffikami i klasą trzecią, Jęczącymi Bzykami. Trzecioklasistki rozgromiły przeciwniczki 2:0. Tym samym trzecioklasistki zostały mistrzyniami świata siatkówki w naszej szkole! Gratulacje!


25.04.2008
Serdecznie zapraszamy szóstoklasistki i ich rodziców w sobotni poranek na Drzwi Otwarte do naszego Gimnazjum. To będzie bardzo dobra okazja, żeby się dowiedzieć czegoś pożytecznego o naszej szkole. Przypominamy plan:

10:00 - powitanie i prezentacja działalności Samorządu Uczniowskiego - po szkole oprowadzą nas i opowiedzą nam co-nieco o niej dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego
10:30 - lekcja języka polskiego, czyli w jaki sposób uczymy się języka ojczystego, by osiągać najlepsze wyniki na Dolnym Śląsku z części humanistycznej!
11:15 - lekcja biologii, gdzie uczennice odkryją przed nami fascynujący świat organizmów żywych
12:00 - przedstawienie szkolnego teatrzyku Gran-Ulka w sztuce o miłości
12:40 - spotkanie z uczennicami - jedyna okazja, żeby dowiedzieć się "jak naprawdę jest w naszym Gimnazjum" bezpośrednio od dziewcząt uczących się w naszej szkole
13:10 - spotkanie z nauczycielami - to bardzo dobry sposób, żeby przyjrzeć się ewentualnym przyszłym pedagogom i zadać im pytanie dotyczące ich przedmiotu

Od rana czekamy na kandydatki i ich rodziców. Naprawdę warto przyjść!


26.04.2008
Drzwi Otwarte dzisiejszego dnia przebiegły według wcześniej ustalonego planu, tego, który przypomnieliśmy wczoraj. Dzisiaj publikujemy fotografie z tego jakże bogatego w wydarzenia spotkania z szóstoklasistkami i ich rodzicami. Zapraszamy do GALERIA/konferencje. Więcej zdjęć jeszcze dziś na wwwSU.


27.04.2008
Zapraszamy do KLASY, a w szczególności do zakątka drugoklasistek, gdzie będziemy mogli zobaczyć dwie fotorelacje, które nam nadesłano do opublikowania.


30.04.2008
Dzisiejszy apel rozpoczął się wyjątkowo o 8:40. Dziewczęta z kółka historycznego przygotowały prezentację o Starożytnym Egipcie przedstawiając m. in. budowę piramidy oraz demonstrując proces mumifikacji. Kółkiem opiekuje się p. Alicja Dubaj.
Zapraszamy do GALERIA/apele.

Na przerwie śniadaniowej drugoklasistki przedstawiły swój kolejny, trzeci już w tym roku szkolnym, Skecz śniadaniowy. Dziewczęta poddały interpretacji znaną baśń "Czerwony kapturek". Na krótką fotorelację z tego wydarzenia zapraszamy na wwwSU do GALERIA.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!