Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.04.2009
Ten rok obfituje w apele liturgiczne. Jak łatwo się domyślić, dziś również ćwiczyliśmy pieśni, a to z powodu zbliżającej się pierwszopiątkowej Mszy Świętej.


02.04.2009
Dziś nastąpił ważny moment w historii Samorządu Uczniowskiego. Pożegnaliśmy i podziękowaliśmy naszej byłej Przewodniczącej, Gabrysi Pietraszkiewicz, a stanowisko to przeszło w swoje w ręce Ania Łukaszczuk. Zarówno Siostra Dyrektor jak i Opiekun SU na porannej modlitwie wyrazili Gabrysi wdzięczność za jej wkład i zaangażowanie w życie szkoły, życie Samorządu Uczniowskiego, a jej praca została nagrodzona przez dziewczęta gromkimi owacjami. Następnie Przewodnicząca - senior przekazała Ani symbol władzy - kluczyk do czytelni, gdzie odbywają się spotkania RSU.

Zazwyczaj co wtorek na "śniadaniówce" modlimy się w kościele różańcem, ale przez następny miesiąc będziemy odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jest to spowodowane przybliżaniem się do Tygodnia Miłosierdzia, który następuje bezpośrednio w niedzielę po Niedzieli Wielkanocnej. Ze względu na rocznicę śmierci Jana Pawła II modlitwa w tym tygodniu została przełożona na dzisiaj.

W konkursie na komiks: "Co było pierwsze-jajko czy dinozaur?" wygrała Paulina Wierzbińska. Gratulujemy!


03.04.2009
Co pierwszy piątek, to Eucharystia. Zgodnie z dobrą, starą, urszulańską zasadą również dzisiaj odbyła się Msza Święta, którą odprawił Ksiądz Piotr Wawrzynek.


04.04.2009
Wiosna nadeszła, a wraz z nią obrodziło w naszej szkolnej prasie. W ubiegłym tygodniu do druku zostały oddane nasze dwa periodyki: numer dziewiąty czasopisma Wiedź-my oraz numer czwarty gazetki biologicznej Bakteria. Z tego co wiadomo, pierwsza już trafiła do rąk czytelników, druga już wkrótce. Jedno jest pewne - dzisiaj możemy je obejrzeć i poczytać na naszej stronie internetowej, a znajdziemy je w "nasze czasopisma" - serdecznie zapraszamy!


05.04.2009
W KLASY dodajemy informacje nadesłane nam przez uczennice dotyczące ważnych wydarzeń klasowych. Tym razem dodajemy zdjęcia i notki dla pierwszoklasistek i notki dla drugoklasistek. Zapraszamy!


06.04.2009
W ramach przygotowań do egzaminu gimnazjalnego w drugiej klasie została przeprowadzona kolejna diagnoza z języka angielskiego. Godzinę wcześniej, swój ostatni w tym roku, ósmy, próbny egzamin z języka angielskiego pisały trzecioklasistki.

O 14:30 odbył się konkurs języka angielskiego 2MASTA, a właściwie jego następny etap. Tym razem zadaniem dziewcząt było przetłumaczenie na język polski fragmentu nie wydanej jeszcze w Polsce autobiografii Haruki Murakamiego "What I Talk About When I Talk About Running".


07.04.2009
Delegacja złożona z przedstawicielek wszystkich klas naszego Gimnazjum (Gabrysia Pietraszkiewicz, Ania Łukaszczuk, Dominika Dutkowiak, Magda Putyra i Kamila Pawłowska) oraz Liceum wraz z Siostrami (m.in. naszą s. Rut Kowalczyk) wyruszyła na drugiej lekcji na Ostrów Tumski, by złożyć Jego Ekscelencji Arcybiskupowi Marianowi Gołębiewskiemu wielkanocne życzenia. Zapraszamy do GALERIA/inne.

Znamy już wyniki pierwszego etapu konkursu języka francuskiego oraz wiedzy o Francji organizowanego przez Gimnazjum nr 34. Do finału jako trzecia na liście przeszła Dominika Chmielewska z klasy trzeciej. Odbędzie się on 16.04. Powodzenia!


08.04.2009
O 8:30 po raz ostatni przed Świętami Zmartwychwstania w tak licznym gronie zebraliśmy się w auli. W wielkanocny klimat wprowadziło nas przedstawienie przygotowane przez koło historyczne pod opieką p. Alicji Dubaj, które zmuszało do refleksji nad głębią i znaczeniem Zmartwychwstania Chrystusa we współczesnym świecie. Następnie dziewczęta złożyły wszystkim obecnym na sali świąteczne życzenia, po czym głos zabrała Siostra Przełożona Maria Anna Gargasz, również składając całej naszej gimnazjalnej społeczności dobrego przeżycia tego wyjątkowego czasu.


09.04.2009
Wydarzenia ostatniego miesiąca w skrócie słowno-obrazkowym znajdziemy w "BIG". Najnowszy Biuletyn Informacyny Gimnazjum został przygotowany przez Dominikę Dutkowiak. Zapraszamy do poczytania naszego biuletynu.


10.04.2009
Na nadchodzące chwile, na misteria Triduum Paschalnego, na świeżość tych wiosennych w swojej wymowie Świąt życzymy wszystkim i każdemu z osobna doświadczenia kiełkującej w nas nadziei.
Niech, gdy wystawimy twarz na słońce, na krawędzi źrenicy i serca odbije się światło. A wówczas poczujemy, jak i w nas następuje koniec starych nawyków, markotności i pesymizmu, jak kruszą się skały, opadają łańcuchy, dotychczas wiążące nas pęta zrywają się, zasłona przedziera na pół i odsuwa się kamień.
Zmartwychwstanie Jezusa nie było aktem jednorazowym. Echo trzęsienia ziemi, jakie towarzyszyło mu wówczas dociera do głębi ludzkiego serca. Niech ono rezonuje w nim nieustannie i pozwala mu wraz z ożywioną ciepłem ziemi zakrzyknąć za poetą Gałczyńskim: „zieleń gra, purpura woła: RESURREXIT!”


14.04.2009
Dzień przed przerwą świąteczną światło dzienne ujrzało najnowsze szkolne wydawnictwo z języka angielskiego w formie papierowej - AimHigh. Dzisiaj natomiast dodajemy do "nasze czasopisma" poprzednie wydanie, ze stycznia. Zapraszamy do poczytania tej pozycji, w szczególności osoby, które władają językiem angielskim w stopniu troszkę wyższym niż podstawowym.


16.04.2009
Ledwo wróciliśmy po przerwie świątecznej do normalnego rytmu, a nasze dziewczyny już czekał kolejny niełatwy test. Mowa o konkursie języka francuskiego w Gimnazjum nr 34, do którego finału przeszły: Dominika Chmielewska, Magda Kazienko oraz Balbina Skolasińska, i z którego arkuszem te trzy uczennice dzisiaj się zmierzyły.


17.04.2009
W tym miesiącu, jeżeli chodzi o skecze śniadaniowe, przypadła kolej na trzecią klasę. Na przerwie śniadaniowej dzięki trzecioklasowej kabaretowej trupie murami szkoły wstrząsnęły salwy śmiechu.


19.04.2009
We wtorek przedegzaminowy stres trzecioklasistek (a raczej jego pierwsza porcja) osiągnie swoje apogeum. Aby zaradzić lękom dziewczyn, po wtorkowych lekcjach spotkamy się na opactwie, by wesprzeć je swoją modlitwą w nabożeństwie do Ducha Świętego. Będziemy prosić o Jego dary dla nich, a najbardziej chyba o dwa pierwsze w kontekście czekającego je egzaminu. Mimo, że od tego dnia dzieli nas jeszcze trochę czasu, już dziś pamiętajmy o naszych starszych koleżankach. Pierwsza i druga klasa ma możliwość uwidocznienia swojej pamięci modlitewnej poprzez przyczepienie żółtej okrągłej karteczki na specjalnie przygotowanym płomieniu na tablicy samorządowej.


20.04.2009
Mamy dzisiaj bardzo dobrą wiadomość. Paulina Wierzbińska została laureatką Ligi Naukowej części humanistycznej. Oznacza to, że do każdego wybranego przez nią liceum dostanie się bez problemu, gdyż laureaci tego konkursu mają wolny wstęp do dowolnego LO. Należy dodać, że Paulina jest uczennicą klasy drugiej, więc ma rok czasu na zastanowienie się nad swoją wymarzoną szkołą średnią! Gratulacje!


21.04.2009
Co konkurs, to laureatka. To hasło bardzo dobrze obrazuje specyfikę naszej szkoły. Właśnie dowiedzieliśmy się, że mamy dwie laureatki VIII edycji konkursu "Kronika rodzinna Dolnoślązaka", a są to Balbina Skolasińska oraz Kinga Przymuszała!


21.04.2009
Kolejne trzy dni będą dla trzecioklasistek na pewno bardzo stresujące. Czeka je wiele godzin wytężonej koncentracji, od których będzie zależała ich niedaleka przyszłość. W tak trudnej dla nich chwili bardzo potrzebne jest nasze wsparcie, toteż młodsze koleżanki, nauczyciele, rodzice oraz siostry urszulanki zebrali się dzisiaj na czuwaniu modlitewnym do Ducha Świętego, w trakcie którego polecaliśmy Mu przerażone wizją egzaminów dziewczyny. Wszystko zaczęło się na opactwie, gdzie trzecioklasistki usiadły wzdłuż papierowej imitacji drogi - drogi życiowej, symbolizującej ich wędrówkę poprzez czas gimnazjum, na której były położone kamienie obrazujące ich lęki i obawy. Później dziewczęta złożyły je u stóp ołtarza przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, powierzając Duchowi Świętemu swój strach. Następnie wraz z nimi modliliśmy się o jak najlepsze spisanie się każdej z nich na tym decydującym sprawdzianie.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.

Nie tylko w trakcie nabożeństwa wspieraliśmy nasze dziewczyny, ale także podczas tradycyjnej, cowtorkowej modlitwy, która tym razem została ofiarowana w ich intencji. Frekwencja na niej była bardzo duża, co świadczy o tym, że całe gimnazjum trzyma kciuki za trzecioklasistki.


22.04.2009
Pierwsze koty za płoty - nasze dziewczęta mają już za sobą pierwszy dzień egzaminów - test humanistyczny, którego tematem przewodnim było podróżowanie. Zapraszamy do GALERIA/inne, bo tam dajemy pierwszą porcyjkę fotografii z pierwszego dnia.

Portal Wiedzy na onet.pl podaje ciekawy przykład testu-quizu językowego z języka angielskiego, przygotowanego przez renomowane wydawnictwo Oxford University Press. To propozycja dla chętnych, którzy chcieliby powtórzyć sobie przed piątkową językową częścią egzaminu. Test można sobie rozwiązać wchodząc TUTAJ. Zachęcamy.


23.04.2009
Mieliśmy dziś zaszczyt gościć u siebie Matkę Generalną Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej, siostrę Cecilię Wang, wraz z doradczynią - s.Iwoną Skorupą, które są w trakcie swojej wizyty w domach urszulańskich w Polsce. Siostra z żywym zainteresowaniem zwiedziła naszą szkołę, a kilka uczennic - Ania Łukaszczuk, Dominikja Dutkowiak, Paulina Wierzbińska i Judyta Rut - opowiedziało Jej w trakcie oprowadzania o Gimnazjum. Na końcu Matka pomodliła się z nami wspólnie w uczelni o pomyślność dla trzecioklasistek podczas egzaminu. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.

Drugi dzień egzaminów już za nami. Mimo, że dzisiaj była część ścisła, po napisaniu testu nastroje trzecioklasistek były bardzo pozytywne. Miejmy nadzieję, że odwzoruje je tabela wyników. Dodajemy kilkanaście fotografii do GALEIA/inne - zapraszamy!


24.04.2009
Uff, to już koniec. Egzaminów, oczywiście. Dziś dziewczyny zmierzyły się z egzaminem z języka obcego, który jest pewną nowością, ponieważ wszedł dopiero od tego roku. Teraz naszym uczennicom pozostaje już tylko czekać na wynik testów, które poznają około 10 czerwca. Zapraszamy do GALERIA/inne na ostatnią już serię egzaminacyjnych fotografii.


25.04.2009
Plan pracy naszego Gimnazjum na maj dostępny jest w TERMINARZ. Zapraszamy do zaznajomienia się z wydarzeniami następnego miesiąca.


26.04.2009
W ramach projektu „Poznaj swój Dolny Śląsk – ludzie i zdarzenia” w klasie 2 odbyła się lekcja o Andrzeju Waligórskim. Zajęcia prowadziły Magda Gorczyca i Dominika Dutkowiak – dwie pośród 7 uczestniczek projektu. Na początku, dziewczyny przybliżyły klasie Andrzeja Waligórskiego i wprowadziły w czasy, na które przypadała jego twórczość. Potem przez drobną zabawę przypomniano sobie dokładnie znaczenie słów: cenzura, satyra i aluzja, a wszystko to po ty, by spróbować odpowiednio odczytać wiersze Waligórskiego. Całość odbywała się pod czujnym okiem p. Elżbiety Skotnickiej, koordynatorki projektu. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.
Jutro druga odsłona projektu - w auli szkolnej odbędzie się spotkanie poświęcone Andrzejowi Waligórskiemu, na które zaproszono wielu gości. O wszystkim poinformujemy w naszych AKTUALNOŚCIACH.

Zapraszamy do KLASY, gdzie dodaliśmy informacje z życia klas: drugiej i trzeciej.


27.04.2009
Dzisiejszy dzień był podsumowaniem projektu przygotowywanego od lutego przez drugoklasistki dotyczącego Elity i Studia 202.Na szóste godzinie lekcyjnej w auli rozpoczęła się projekcja prezentacji multimedialnej przeplatanej recytacją wierszy, nagraniami i fragmentami e-booka stworzonego przez dziewczęta. Powstała również wystawa ubogacona zdjęciami robionymi przez uczennice w trakcie wycieczki śladami kabaretu. Dziękujemy p. Elżbiecie Skotnickiej, która przygotowała dziewczyny do prezentacji i wspólnie z nimi pracowała nad ewolucją projektu i zapraszamy na wieczorek poświęcony Andrzejowi Waligórskiemu, który odbędzie się 6 maja o 16:30. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


28.04.2009
Nasz szkolny chór wziął udział w przeglądzie chórów szkolnych, który miał miejsce w Filharmonii Wrocławskiej w ostatnią niedzielę. Przegląd był zarazem eliminacją do koncertu finałowego, który odbędzie się w czerwcu także w Filharmonii. Pomimo iż nasz chór zakwalifikował się do finału, nie będzie miał okazji w nim wziąć udziału z powodu wycieczek szkolnych, które w tym czasie się odbywają. Zapraszamy do GALERIA/projekty.


29.04.2009
Po dłuższej przerwie spowodowanej uroczystościami i okazjonalnymi apelami liturgicznymi wracamy z apelem przedmiotowym. Dziewczęta z klasy drugiej przygotowały pod kierownictwem p.Adama Wasilewskiego prezentację dotyczącą zagadnień technicznych. Zapraszamy do GALERIA/apele.


30.04.2009
Wszyscy wiemy, że mamy w naszym gronie dziewczęta wyjątkowo utalentowane plastycznie. Dostrzegli to również jurorzy konkursów plastycznych. Talent Kamili Pawłowskej został nagrodzony trzecim miejscem w konkursie "Mój świat-od baśni do rzeczywistości. My wrocławianie-ocalić od zapomnienia" i trzecią lokatą w konkursie "Wrocław-Moje miasto". Gratulacje!


30.04.2009
Dzisiaj przed południem nasze trzesioklsistki, Kinga Przymuszała i Balbina Skolasińska, udały się na galę rozdania nagród i dyplomów w konkursie "Kronika Rodzinna Dolnoślązaka". Zapraszamy do GALERIA/wystawy, gdzie zobaczymy kilka zdjęć z tej uroczystości.
Zapraszamy też do "osiągnięcia szkoły" - zebrało się nam kilka sukcesów naszych dziewczyn, więc powoli będziemy je umieszczać w tym miejscu. Dzisiaj cztery. Zapraszamy!

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!