Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.04.2010
Mamy zaszczyt i przyjemność poinformować, że nasza trzecioklasistka Dominika Dutkowiak została laureatką prestiżowego konkursu LIGA NAUKOWA, części humanistycznej! Ponadto Ala Adamska (również kl.3) uzyskała tytuł finalistki, a na domiar tego, cała drużyna w składzie Dominika Dutkowiak, Ala Adamska, Ania Łukaszczuk i Magda Gorczyca zajęła 5.miejsce, w tym drugie we Wrocławiu! Gratulujemy dziewczynom, wszystkim nauczycielom przedmiotów humanistycznych oraz językowcom (finał po części odbywał się w języku obcym).

To nie wszystko z kategorii sukcesów - Ola Zamorska (kl.3) dostała się do ustnej części wrocławskiego finału z języka francuskiego. Życzymy jej powodzenia w ostatnim etapie oraz sił w przygotowywaniu się do niego. Nauczycielem tego języka w naszej szkole jest p.Małgorzata Wółkiewicz.

(To nie są żarty primaaprilisowe :) )


03.04.2010
Co roku przeżywamy najradośniejsze święta Zmartwychwstania Pańskiego w okresie, kiedy przyroda budzi się do życia. W nasze serca wstępuje nadzieja, od nowa odkrywamy otaczające nas piękno świata. Natura niesie nam zapewnienie, że życie jest silniejsze niż śmierć. Tak jak zmartwychwstanie Chrystusa daje nam pewność, że śmierć nie jest końcem, a nowym początkiem.

Życzmy sobie dzisiaj z okazji Świąt Zmartwychwstania odczytania w liturgii tych nadchodzących dni prawdziwej obietnicy, że Królestwo Boże nadejdzie. A także pełnego przeżywania tej ogromnej Miłości, jaką zostaliśmy obdarzeni przez ofiarę śmierci Jezusa. Szczęść nam Boże!


05.04.2010
Tuż przed Świętami ogłoszono wyniki szóstej rundy szkolnego konkursu z języka angielskiego MA3TA. Ponownie najlepszym testem udowodniła swoja wyższość nad pozostałymi uczestniczkami Ola Zamorska z klasy trzeciej. Szczęśliwa ósemka uczennic otrzymała kolejne zadanie - przeczytanie skróconej wersji słynnej powieści F. Scotta Fitzgeralda - "The Great Gatsby". Termin - początek maja.
Szczegóły w ADASTRA/masta - zapraszamy.


06.04.2010
Punktem kulminacyjnym nauki w gimnazjum jest egzamin sprawdzający wiedzę i umiejętności uczniów nabyte podczas (prawie) trzech lat pracy. Te i inne nie mniej ciekawe wydarzenia staną się naszym udziałem już w tym miesiącu. A co konkretnie mamy w planach w kwietniu? O tym dowiemy się w TERMINARZ-u, gdzie teraz zapraszamy.


07.04.2010
Pierwszy dzień po przerwie świątecznej, a już sporo się działo. Po czwartej lekcji Alicja Adamska (kl. 3) pod opieką p. Małgorzaty Wróblewskiej udała się na finał konkursu Chemik Gimnazjalista. Tym razem był to sprawdzian umiejętności praktycznych - praca w laboratorium. Gratulujemy Ali, że zaszła tak daleko i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Natomiast po południu nasz szkolny chór Serioso-Giocoso dał mini koncert w ramach obchodów 5.rocznicy śmierci Jana Pawła II. Pomiędzy utworami Dominika Dutkowiak (kl. 3) recytowała poezję Karola Wojtyły. Uroczystości odbyły się na wrocławskim Rynku. Chór śpiewał, jak zwykle, pod batutą p. Moniki Tropper. Zapraszamy do GALERIA/konferencje-wystawy.


08.04.2010
Sypnęło ostatnio naszym uczennicom sukcesami na wielu polach działalności (nie tylko naukowej). Wciąż czekamy na dyplomy do publikacji, a dzisiaj już prezentujemy kilka z nich - zapraszamy do "osiągnięcia szkoły", gdzie opublikowaliśmy informacje o pięknych wynikach naszych dziewczyn.


09.04.2010
W "osiągnięciach szkoły" publikujemy wyniki dotyczące wskaźnika edukacyjnej wartości dodanej(EWD) w latach 2006-2008 oraz 2007-2009 obliczone przez zespół powołany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Metoda EWD to zestaw technik statystycznych pozwalających zmierzyć wkład szkoły w wyniki nauczania. Wkład ten nazywamy jest edukacyjną wartością dodaną. EWD jest miarą efektywności nauczania w danej szkole.
Wyniki egzaminacyjne uczniów zależą od wielu czynników indywidualnych, środowiskowych i szkolnych. Duża ich część znajduje się poza możliwością skutecznej kontroli przez szkołę (np. środowisko rodzinne, wrodzony komponent zdolności). Jeżeli tak, to nieprzetworzone wyniki egzaminacyjne mogą być w wielu wypadkach fałszywymi sygnałami efektywności, dlatego w wypadku gimnazjów najlepszą, dostępną miarą zasobów "na wejściu" są wyniki uczniów na sprawdzianie po szkole podstawowej. Wyniki sprawdzianu mówią nie tylko o poziomie osiągnięć szkolnych ucznia na progu gimnazjum, ale są też „nośnikiem” informacji o środowisku rodzinnym dziecka, o jego poziomie zdolności i motywacji szkolnej. Dzieje się tak dlatego, że wyniki sprawdzianu są uwarunkowane podobnymi czynnikami, co rezultaty egzaminu gimnazjalnego.
Wskaźnik EWD dla gimnazjum mówi o tym, na ile wysokie/niskie wyniki egzaminu gimnazjalnego uzyskali uczniowie w porównaniu do gimnazjów w całej Polsce o danym poziomie zasobów na wejściu. Wskaźnik ma charakter względny, czyli służy do porównywania szkół. W skali kraju wskaźnik EWD ma z definicji wartość równą zeru. Wartość dodatnia EWD wskazuje na ponadprzeciętną efektywność nauczania, wartość ujemna na niższą niż przeciętna efektywność.
Więcej na temat EWD na stronie www.ewd.edu.pl.


11.04.2010
Wszyscy jeszcze pamiętamy projekt dotyczący kabaretu Elita, który w ciągu całego poprzedniego roku przygotowywały dziewczęta pod okiem p.Elżbiety Skotnickiej. Przedsięwzięcie było przeprowadzone na dużą skalę, a z jego reminiscencją mamy okazję się zapoznać w lutowym artykule periodyku "Oblicza edukacji", poświęconego sprawom szkolnym. Autorem tekstu jest p.Skotnicka, a możemy go znaleźć wchodząc do "osiągnięcia szkoły, gdzie serdecznie zapraszamy!


12.04.2010
W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, jego żony Marii, ostatniego prezydent RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, wicemarszałków Sejmu i Senatu RP, parlamentarzystów, przedstawicieli urzędów państwowych, wojska, kościołów, Rodzin Katyńskich i innych osób, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie rządowego samolotu udającego się na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, na piątej lekcji zamiast zwykłych zajęć została odprawiona Msza Święta. Modliliśmy się za ofiary sobotniej katastrofy, za ich rodziny oraz za naszą Ojczyznę. Rano natomiast uczciliśmy pamięć zmarłych "minutą ciszy".


14.04.2010
Dzień rozpoczął się apelem polonistycznym. Tematem było poprawne używanie języka polskiego. Wspólnie zastanawialiśmy się nad odmianą niektórych wyrazów, takich jak "radio" czy "kakao". Wiele spornych kwestii zostało wyjaśnionych. Apel został przygotowany przez dziewczęta z kl.1 i 3 pod opieką p.Elżbiety Skotnickiej. Zapraszamy do GALERIA/apele.


15.04.2010
Nadszedł czas na kolejny konkurs przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Tym razem dziedziną, w której trzeba się wykazać jest sztuka kulinarna kulinarną. Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć pod SAMORZĄD UCZNIOWSKI - zapraszamy.


16.04.2010
Pierwszy etap konkursu biologicznego "Dzieje Ziemi" został rozstrzygnięty. Wiemy już, że do drugiej części zakwalifikowały się: Karolina Gaworska, Dominika Dutkowiak, Ola Zamorska (kl.3) oraz Ania Naglik i Agnieszka Torzewska (kl.1). Gratulujemy!


17.04.2010
Łączymy się w bólu i żałobie z rodzinami ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, która miała miejsce dokładnie tydzień temu. W poniedziałek uczestniczyliśmy w szkole w specjalnej Mszy św. w intencji ofiar i ich rodzin, a przez cały tydzień każdy dzień nauki rozpoczynaliśmy "dziesiątką różańca", także w ich intencji.
Dzisiaj, kiedy cały kraj przygotowuje się do uroczystości żałobnych i pogrzebowych, chcielibyśmy szczególnie wspomnieć jedną, drogą Urszulankom osobę. Pani Janina Matusiewicz-Mirer była wychowanką naszego siostrzanego Liceum Urszulańskiego we Wrocławiu, abiturientką 1958 roku. Pani Janina była przyjaciółką i towarzyszką w podróżach Pani Anny Walentynowicz, bohaterki sierpnia 1980. Obie zginęły w katastrofie w drodze do Katynia. Pokój im duszom.


19.04.2010
Już dziś serdecznie zapraszamy na sprzątanie Cmentarza Żydowskiego! Spotykamy się w najbliższą sobotę (24.04) o 9.15 przed szkołą. Miotły i grabie pójdą w ruch, a pracy na pewno dla nikogo nie zabraknie!


20.04.2010
Dokładnie za tydzień nasza najstarsza klasa zasiądzie do egzaminu gimnazjalnego. Trzy dni z testami przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną będą próbą podsumowania prawie trzech lat nabywania wiedzy i umiejętności w naszym Gimnazjum. Jesteśmy przekonani, że w tym roku, jak i w poprzednim, dziewczyny napiszą egzaminy na miarę swoich możliwości, ku swojej i naszej uciesze. Życzymy sił i powodzenia na ostatni tydzień nauki!


21.04.2010
Wszyscy zgromadzeni na dzisiejszym apelu mieli okazję posłuchać naszego szkolnego chóru Serioso-Giocoso, który pod batutą p.Moniki Tropper zaprezentował swoje umiejętności. Dowiedzieliśmy się również wiele ciekawych rzeczy o roli dyrygenta w zespole. Dziękujemy p. Monice i chórzystkom (szczególnie absolwentkom naszego gimnazjum)za przygotowanie apelu!


22.04.2010
W tym roku Liga Naukowa zebrała w naszym gimnazjum obfite plony - doczekaliśmy się laureatki (Dominika Dutkowiak z kl. 3), finalistki (Ala Adamska z kl. 3) oraz wyróżnienia dla drużyny (oprócz wymienionych także Magda Gorczyca i Ania Łukaszczuk). Po odbiór nagród do LO XIV razem z zespołem humanistek udała się dzisiaj p.Elżbieta Skotnicka, która razem z p.Piotrem Sołodyną przygotowywała zespół do konkursu. Gratulujemy serdecznie zarówno uczennicom, jak i ich nauczycielom.


23.04.2010
Poranek przyniósł kolejne wiadomości o sukcesie naszej uczennicy. Ola Zamorska (kl.3) została finalistką konkursu z języka francuskiego. Zajęła 8. miejsce. Serdecznie gratulujemy!


24.04.2010
Grupa dziewcząt z naszego gimnazjum pod opieką p.Piotra Sołodyny wybrała się dzisiaj na Cmentarz Żydowski. Tradycyjnie robiliśmy wiosenne porządki. A liści do "odgrabienia" było sporo. Wszyscy wrócili do domów zmęczeni, ale zadowoleni. Zapraszamy do GALERIA/inne.


26.04.2010
Dzisiejszy dzień przebiegał pod hasłem modlitwy za uczennice trzeciej klasy, które od jutra piszą egzamin gimnazjalny. Najpierw na przerwie "śniadaniowej" zebraliśmy się w kościele na różańcu, natomiast po lekcjach wzięliśmy udział w nabożeństwie do Ducha Świętego. Głównym tematem czuwania było ewangeliczne ziarno, przez którego pryzmat śledziliśmy rozwój naszych najstarszych uczennic na przestrzeni trzech ostatnich lat. Temu właśnie zagadnieniu poświęcona została pantomima, prezentacja multimedialna oraz rozważania. Podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu śpiewaliśmy pieśni i modliliśmy się o błogosławieństwo i światło Ducha Świętego w najbliższych dniach. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


27.04.2010
Pierwszą z trzech części egzaminu gimnazjalnego nasze trzecioklasistki mają już za sobą. Dziś od godzinie dziewiątej pisały test humanistyczny. Pierwsze koty za płoty. Jutro przedmioty ścisłe. Wszystkich zachęcamy do modlitwy za dziewczyny - szczegóły na stronie internetowej Samorządu Uczniowskiego! 26 zdjęć w GALERIA/inne.


28.04.2010
Test matematyczno-przyrodniczy jest z definicji najbardziej wymagający, bo aby się do niego dobrze przygotować, trzeba posiąść wiedzę i umiejętności z tak trudnych przedmiotów jak matematyka, fizyka, chemia, biologia i geografia. Podobnie jak wczoraj, dzisiaj dziewczyny miały dwie godziny zegarowe na uporanie się z zadaniami. 20 fotografii w GALERIA/inne - zapraszamy!


29.04.2010
Trzecioklasistki mają już wszystkie trzy testy egzaminu gimnazjalnego za sobą. Dzisiaj odbył się ostatni, z języka obcego nowożytnego - angielskiego i niemieckiego. Pozostaje teraz tylko czekać na wyniku, do czerwca.


30.04.2010
Nie dalej jak wczoraj trzecioklasistki pisały test gimnazjalny z języka angielskiego i niemieckiego, kiedy dzisiaj drugoklasistki otrzymały namiastkę wydarzeń, które staną się ich udziałem za rok. Otóż na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej dziewczyny pisały diagnozę z języka angielskiego, mającą formę przyszłego egzaminu gimnazjalnego. W ten oto sposób rozpoczęło się ich przygotowywanie do tego wydarzenia. Od maja do kwietnia 2011 będą one uczestniczyć w środy w zajęciach przygotowujących je do tego ważnego testu. Wyniki diagnozy podamy wkrótce.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!