Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.04.2011
Dzisiaj zapadła ostateczna decyzja. Dotyczyła ona pewnych zmian, jakie będą miały miejsce w naszej szkole. Już od 1-go września nasze gimnazjum będzie koedukacyjne! Jednak w związku z zaistniałym problemem w kwestii ubioru męskiej części uczniów ogłoszony został konkurs na projekt urszulańskiego mundurka. Pomysły przedstawione w formie graficznej lub opisowej należy oddać do naszej nowej przewodniczącej Ani Pietruchy (kl.2) do końca miesiąca. Najlepsze projekty zostaną nagrodzone.


02.04.2011
Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem kwietnia będzie egzamin gimnazjalny, który nasze trzecioklasistki rozpoczną 12 kwietnia testem humanistycznym. Miesiąc, który się rozpoczął obfituje także w inne wydarzenia, a jak dużo w trakcie jego trwania nie będziemy się uczyć, można sprawdzić w TERMINARZ, gdzie teraz zapraszamy.

-------
(jeśli ktoś uwierzył w informację dnia wczorajszego, to zapewne nie zauważył jaka data widnieje w nagłówku...)


03.04.2011
Szczególne miejsca historyczne są od jakiegoś czasu objęte opieką szkół wrocławskich, na mocy porozumienia zawartego z Urzędem Miejskim. Miejscem, o które my dbamy jest Cmentarz Żydowski przy ulicy Ślężnej, który odwiedzamy i sprzątamy co najmniej cztery razy w roku. Wczoraj swój "dyżur" wypełniły samorządowiczki, które udały się tam wraz z p.Piotrem Sołodyną, opiekunem SU. Tosia Mikorska jako jedyna reprezentowała LOP. Zapraszamy do GALERIA/inne, gdzie opublikowaliśmy zdjęcia oraz do galerii na stronie SU.


03.04.2011
Chcielibyśmy przypomnieć o spotkaniu rodziców z nauczycielami, które odbędzie się we środę 6 kwietnia - o 17:30 spotkamy się z wychowawcami w klasach, a od 18:00 będzie można porozmawiać z nauczycielami podczas konsultacji. Przypominamy także, że w miesiącu, w którym jest spotkanie z nauczycielami nie ma konsultacji indywidualnych wg grafiku konsultacji.


04.04.2011
Marzec obfitował w wydarzenia, które miały miejsce w murach naszego Gimnazjum. Chcąc przypomnieć najważniejsze z nich przygotowaliśmy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Gimnazjum, który odnajdziemy w BIG po lewej stronie naszej witryny - zapraszamy!


04.04.2011
Właśnie przekroczyliśmy granicę pół miliona odwiedzin na naszych witrynach internetowych! Dziękujemy wszystkim, którzy lubią zajrzeć do nas od czasu do czasu :) My, z naszej strony, nieustannie staramy się, aby nasza witryna tętniła życiem i będziemy to czynić do utraty tchu!
:)


05.04.2011
Drugoklasistki wraz ze swoja wychowawczynią, s.Katarzyną Słowik, zapraszają wszystkich serdecznie na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 15:30.


06.04.2011
I znów poranek spędzony z Sekcją Muzyczną. Tym razem ćwiczyłyśmy pieśni na nabożeństwo do Ducha Świętego, które odbędzie się już w najbliższy poniedziałek.

Natomiast po południu Ola Gwiazda, Ania Pietrucha oraz Aga Torzewska (kl.2) udały się do LO nr 14, aby odebrać dyplomy laureatki, finalistki Ligi Naukowej Humanistycznej oraz wyróżnienie dla całej drużyny. Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


07.04.2011
Dzisiaj na porannym apelu uczestniczyliśmy w małej ceremonii uhonorowania naszej nowej laureatki Ligi Naukowej, Oli Gwiazdy, miejscem oraz dyplomem w naszej galerii laureatów. Po modlitwie Siostra Dyrektor - s.Estera Grzegorek pogratulowała naszej zdolnej uczennicy oraz nauczycielom, którzy ją przygotowali do konkursu. W GALERIA/wystawy prezentujemy kilka fotografii z tego wydarzenia - zapraszamy.


08.04.2011
Tradycję tą, powstałą w Jerozolimie w średniowieczu rozpowszechnili franciszkanie, oprowadzając pątników i zatrzymując się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa. Dzisiaj my również zebraliśmy się po lekcjach, by uczestniczyć w drodze krzyżowej przygotowanej przez klasę drugą i jej wychowawcę - s. Katarzynę Słowik. Zdjęcia z tego niezwykłego nabożeństwa znajdziemy w GALERIA/inne - zapraszamy!


09.04.2011


Biorę udział w międzynarodowym konkursie rysunku w programie "paint". Tematem tegorocznej edycji jest "Radość", jestem już jednym z laureatów konkursu (23 laureatów na 3000 prac!) - dodatkowo moja praca została wytypowana do nagrody publiczności, jeśli Wam się spodoba, zagłosujcie...!
pozdrawiam i ...dziękuję... Kasia Nowakowska z klasy I

Jak mamy zagłosować?
Wchodzimy na stronę konkursową, oglądamy wszystkie prace, decydujemy, że praca Kasi jest najładniejsza ;) i wysyłamy maila na adres:
podmodrouoblohou@email.cz
a w temacie maila piszemy: CENA DIVAKA - nr 19
Głosujemy do 20 kwietnia.
Oczywiście można wybrać inną pracę, ale po co :)


10.04.2011
Nasza drużyna biorąca udział w Lidze Naukowej udała się do LO 14 na galę laureatów. Przypomnijmy, że udaliśmy się tam nie bez celu - Ola Gwiazda uzyskała tytuł laureata, Ania Pietrucha finalisty, a cały zespół zdobył wyróżnienie. Zapraszamy do GALERIA/konkursy, gdzie zamieściliśmy kilka zdjęć z gali, do "osiągnięcia"/konkursy, gdzie zobaczymy ich dyplomy oraz do "osiągnięcia"/liga naukowa, gdzie uwieczniliśmy zwycięzców wpisem i fotografiami.


11.04.2011
Niech Żyje Król - dzisiaj insygnia władzy samorządu uczniowskiego gimnazjum sióstr urszulanek przejęła Anna Kamila Pietrucha (kl.2) - życzymy powodzenia, sukcesów i ciekawych pomysłów na urozmaicenie życia szkolnego.
Koło południa społeczność szkolna zebrała się na czuwaniu do Ducha Świętego w intencji egzaminów gimnazjalnych naszych trzecioklasistek. Nabożeństwo przygotowane przez Samorząd Uczniowski rozpoczęło się w sali lekcyjnej trzecioklasistek, a swoją kontynuację miało w mauzoleum. Zapraszamy do galerii (inne), gdzie opublikowaliśmy kilkanaście zdjęć.


12.04.2011
Nasze trzecioklasistki, podobnie jak wielu innych uczniów w całej Polsce, zmierzyły się z humanistyczną częścią egzaminu gimnazjalnego. O godzinie 8:45 zebrane przed "uczelnią", niecierpliwie czekały na wejście na salę i wylosowanie miejsca. Po krótkiej modlitwie przed przystąpieniem do egzaminu i sprawdzeniu strony technicznej testu nasze uczennice zabrały się do poważnej pracy. Zapraszamy do GALERIA/inne.


13.04.2011

Wczoraj po południu około 50 uczniów wrocławskich szkół podstawowych zebrało się w naszym Gimnazjum by uczestniczyć w konkursie języka niemieckiego, który dla nich przygotowaliśmy. Dla ich opiekunów przygotowano herbatę i coś słodkiego. Konkurs zorganizowała p.Magdalena Jezierska. (zapraszamy do GALERIA/konkursy)

Dziś uczennice klasy trzeciej ponownie przystąpiły do egzaminu gimnazjalnego. Tym razem zmagały się z częścią matematyczno-przyrodniczą. Do naszej galerii fotograficznej dorzucamy kolejne 30 fotografii - zapraszamy do GALERIA/inne.


14.04.2011
Trzeci i ostatni dzień egzaminu gimnazjalnego - test z języka obcego nowożytnego. Egzamin odbywał się w trzech pomieszczeniach - w uczelni (język angielski) oraz w klasach (dyslektycy oraz język niemiecki). Na tę ilość sal potrzebowaliśmy aż dziewięciu członków komisji egzaminacyjnej. Wyniki egzaminu gimnazjalnego zostaną podane 16 czerwca. Czekamy niecierpliwie, a tymczasem zapraszamy do GALERIA/inne, gdzie dodaliśmy kolejne zdjęcia.


15.04.2011
Wąsy myszy, kły słonia... wszystkie te słowa znała Basia Szczotka (kl.3), która wygrała pierwszy etap konkursu z języka angielskiego, organizowanego przez p. Piotra Sołodynę. Basia wraz z pięcioma innymi osobami zakwalifikowała się do rundy drugiej. Gratulujemy!


16.04.2011
Zajrzyjmy do naszego "kiosku" z czasopismami. Mamy przyjemność zaprezentować w formie online dwie pozycje - najnowszy (marcowy) numer gazetki z języka polskiego "Wiedź-my" oraz styczniowy numer angielskojęzycznej "AimHigh". Zapraszamy do zapoznania się z nimi w "nasze czasopisma" po lewej stronie naszej witryny.


17.04.2011
Od soboty do niedzieli w Bardzie Śląskim miały miejsce II warsztaty fotograficzne z udziałem naszych uczennic i nauczycieli. Kilkanaście dziewczyn pod opieką s.Estery Grzegorek, p.Piotra Sołodyny i p.Adama Wasilewskiego ćwiczyło techniki fotograficzne ze szczególnym uwzględnieniem światła. Warsztatowiczom gościnnie towarzyszył ojciec Tadeusz Mucha, który na co dzień jest kapelanem w klasztorze Sióstr Urszulanek we Bardzie. Uczestnicy warsztatów wzięli udział w niedzielnej Eucharystii, podczas której czynnie uczestniczyli w liturgii niedzieli palmowej. W konkursie indywidualnym na najciekawsze zdjęcie warsztatów zwyciężyła Ola Gwiazda z klasy 2 (drugi rok z rzędu). Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


18.04.2011
Nauczyciele trzy tygodnie temu, a uczennice od dzisiaj przeżywają rekolekcje wielkopostne w Gimnazjum, które w tym roku prowadzone są przez ks.Piotra Wawrzynka, który na co dzień sprawuje nieformalną rolę kapelana naszej szkoły. Pierwszy dzień rekolekcji minął na rozważaniu natury Słowa Bożego, porównywanego do (min.) miodu, młota, wody, ognia, itp. W czasie rekolekcji jest możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


19.04.2011
Pod hasłem: Słowo Chrystusa niech w was przebywa z [całym swym] bogactwem (Kol. 3,16a) minął drugi dzień rekolekcji wielkopostnych. (zapraszamy do GALERIA/konferencje).
Tymczasem kiedy uczennice w auli skupione były na słuchaniu Słowa Bożego, reprezentacja Gimnazjum i Liceum wraz z s. Esterą Grzegorek i s. Blandyną Boch udały się do Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskeigo, by złożyć życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych (zapraszamy do GALERIA/inne).


20.04.2011
Za nami trzeci, ostatni dzień rekolekcji. Omawialiśmy, zdaje się najważniejszy, wątek dotyczący Słowa Bożego, a mianowicie nasz stosunek do niego. Po Eucharystii poprowadzonej przez ks. Piotra Wawrzynka uczestniczyliśmy w uroczystym spotkaniu z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych oraz inscenizacji misterium męki Pańskiej, co jest tradycją w naszym Gimnazjum. W tym roku przedstawienie zostało przygotowane przez dziewczęta pod opieką p.Alicji Dubaj. Życzenia wszystkim obecnym składała nowa Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Ania Pietrucha. Zapraszamy do naszej galerii: do "uroczystości" na zdjęcia z życzeń wielkanocnych oraz do "konferencje" na te z rekolekcji.


21.04.2011
Kasia Koźma (kl.3) zdobyła wyróżnienie w konkursie fotograficznym "Odkryj podziemny świat" organizowanym przez Uzdrowisko Kopalni Soli Bochnia, w którym wzięło udział mnóstwo uczestników - spośród kilkuset prac komisja wybrała 10 najlepszych, w tym Kasi! Gratulacje.


22.04.2011
W KLASY publikujemy zaległe zdjęcia i notki życia naszych klas na podstawie materiałów, które otrzymujemy od naszych uczennic. Tym razem fotorelacje w domenach klasy pierwszej i trzeciej oraz notki u tych samych grup. Zapraszamy do KLASY.


23.04.2011
                         

 
Co roku przeżywamy najradośniejsze święta Zmartwychwstania Pańskiego w okresie, kiedy przyroda budzi się do życia. W nasze serca wstępuje nadzieja, od nowa odkrywamy otaczające nas piękno świata. Natura niesie nam zapewnienie, że życie jest silniejsze niż śmierć.

Zmartwychwstanie Chrystusa daje nam pewność, że śmierć nie jest końcem, a nowym początkiem. Z okazji Świąt Zmartwychwstania życzmy odczytania w liturgii nadchodzących dni prawdziwej obietnicy, że Królestwo Boże nadejdzie, a także pełnego przeżywania ogromnej Miłości, jaką zostaliśmy obdarzeni przez ofiarę śmierci Jezusa. Szczęść Boże!


27.04.2011
Wracając po feriach świątecznych do szkoły nie można od razu zakasać rękawów i brać się do ciężkiej pracy. Dlatego dziś odbyły się tylko cztery pierwsze lekcje, po których wybraliśmy się do kina. A kiedy wszyscy oglądaliśmy "Niepokonanych", Ola Cipora, Kamila Filończyk (kl.2) oraz Weronika Mikorska(kl.1) walczyły o wygrana w konkursie recytatorskim, który odbył się w CK "Zamek" w Leśnicy.


28.04.2011
Magda Kasprzyk reprezentująca LO XII oraz Dominika Dutkowiak uczennica LO XIV, nasze absolwentki, zostały laureatkami Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, najbardziej prestiżowego konkursu polonistycznego w skali kraju. W związku z tym przed Świętami Wielkanocnymi Siostra Dyrektor - s. Estera Grzegorek oraz p. Elżbieta Skotnicka zostały zaproszone do Liceum Nr XIV na specjalną galę poświęconą laureatom. Dziewczęta mają wolny wstęp na wybrane humanistyczne fakultety na uczelniach w kraju. Cieszymy się także sukcesem Karoliny Dzimiry, obecnie uczennicy LO III, która uzyskała tytuł finalisty.

Dotarła do nas jeszcze jedna wiadomość o sukcesach naszych uczennic. Otóż Ania Grondalska (kl.3) uzyskała wyróżnienie "dla młodego kompozytora za rozwijanie inwencji twórczej, pogłębianie wiedzy muzycznej poprzez kompozycję" podczas XI Rybnickiego Festiwalu Młodych Talentów im. Ireneusza Jeszka. Jej dyplom obejrzymy w "osiągnięcia" po lewej stronie witryny.


29.04.2011
Dzisiaj reprezentacja naszego Gimnazjum udała się do Czech do Moravskiej Trebovej na galę zwycięzców konkursu grafiki komputerowej "Pod Modrou Oblohou", w którym laureatką została Kasia Nowakowska z klasy pierwszej. Naszej uczennicy towarzyszyli zaproszeni: Siostra Dyrektor s. Estera Grzegorek oraz p.Adam Wasilewski, nauczyciel informatyki. Zapraszamy do GALERIA/konferencje-wystawy.


30.04.2011
Dwie grupy reprezentujące nasze Gimnazjum wyruszyły dzisiaj w drogę. Późnym popołudniem trzecioklasistki udały się wraz ze swoją wychowawczynią p. Magdaleną Jezierską w piękną podróż do słonecznej Italii, gdzie spędzą tydzień czasu. Jest to tradycyjna wycieczka na koniec trzeciej klasy (bo ten dla dziewczyn zbliża już się wielkimi krokami). Rano natomiast sześcioosobowa grupa uczennic pod opieką s. Katarzyny Słowik udała się na Dni Młodych 2011 w Choszcznie, w tym roku odbywające się pod hasłem "Mocni w wierze". Czekamy na piękne zdjęcia z wyjazdów!

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!