Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.04.2012

Sobotę, na dzień przed Niedzielą Palmową, część uczennic naszej szkoły (głównie trzecioklasistki, przygotowujące się do sakramentu bierzmowania) spędziła uczestnicząc w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży we Wrocławiu, przygotowanym przez Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej. W programie dnia były, między innymi, warsztaty, spotkania modlitewne, procesja z palmami ulicami miasta oraz Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Siemienieckiego w kościele uniwersyteckim. Nasze uczennice brały udział w spotkaniu pod opieką s.Katarzyny Słowik. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


01.04.2012
Ponad 850 tysięcy odwiedzin na naszych stronach internetowych "stuknęło" dzisiaj na naszym liczniku. Dziennie możemy doliczyć się się ok. 800 odsłon naszych stron internetowych (szkolnej, samorządowej i języka angielskiego). Dziękujemy wszystkim tym, którzy towarzyszą nam w codziennej pielęgnacji naszej wirtualnej domeny. Obiecujemy nie zwalniać tempa :)
"Codziennie coś!"


02.04.2012
W sobotę uczennice z naszego Gimnazjum wraz z p. Anną Tracz - Molasy, p. Moniką Książczak i p. Małgorzatą Wróblewską wybrały się do opery na przedstawienie pt. "Falstaff". Spektakl był bardzo ciekawy i wszystkie dziewczęta były nim bardzo zainteresowane. Dziękujemy Paniom za zorganizowanie kolejnego wspaniałego wyjścia.

Trwa szkolna akcja Samorządu Uczniowskiego "Kropelka", w ramach której zbieramy od uczennic pieniądze na budowę studni w Senegalu (złotówka na tydzień) i wręczamy im symboliczne kawałeczki papieru w kształcie kropelek. Dziękujemy za każdą oddaną złotówkę na ten szczytny cel i przypominamy, że akcja będzie trwała do końca maja.


03.04.2012

Dziś przedstawicielki Gimnazjum i Liceum wraz z Siostrami Dyrektor - s. Agnieszką Młynarczykowską i s. Blandyną Boch wybrały się z wizytą do Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego, aby złożyć mu najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Dobre słowa na Wielkanoc zostały skierowane również do wrocławskiego CARITAS - u, Radia Rodziny, ks. proboszcza i księży wikarych z naszej parafii oraz wszystkich pracowników szkoły. Zapraszamy do GALERIA/inne.


04.04.2012

Na dzisiejszym porannym apelu miało miejsce przekazanie władzy nowej Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, która otrzymała z tej okazji kluczyk do pokoiku i teczkę od Anny Pietruchy - SeniorPrzewodniczącej oraz zeszyt i długopis od Opiekuna SU - p. Piotra Sołodyny (kilka zdjęć w galerii na samorządowej). Następnie po trzech pierwszych lekcjach zostały złożone życzenia świąteczne Siostrom Dyrektor Gimnazjum i Liceum oraz S. Przełożonej - Jadwidze Łaciak. Później w szkolnej auli odbyło się przedstawienie wielkanocne przygotowane przez p. Alicję Dubaj oraz dziewczęta uczęszczające na kółko historyczne.
W GALERIA/uroczystości prezentujemy zdjęcia z tej uroczystości.


05.04.2012
Przedświąteczna krzątanina szkolna i nawał zajęć pozwoliły odejść niepostrzeżenie marcowi i nieśmiało rozgościć się kwietniowi. W TERMINARZ publikujemy harmonogram zajęć na nowy miesiąc pracy w Gimnazjum, czas wzmożonej pracy, szczególnie dla trzecioklasistek, które będą pisały egzamin gimnazjalny. Trzymajmy za nie kciuki już teraz!


06.04.2012
Oto kolejne sukcesy naszych uczennic. Trzecioklasistka Marta Hałas została laureatką Ligii Naukowej w części matematycznej, do której była przygotowywana przez p. Dorotę Witrykus. To duży sukces naszej uczennicy! Od dzisiaj Marta będzie gościć w naszej galerii finalistów.
Natomiast drugoklasistka Katarzyna Nowakowska zajęła pierwsze miejsce w czeskim konkursie grafiki komputerowej, którego tematem w tym roku był wszechświat. To drugi z rzędu sukces Kasi w tym sponsorowanym przez Microsoft konkursie. Serdecznie gratulujemy!


07.04.2012
Mała retrospekcja wydarzeń marcowych w naszym Gimnazjum - w BIG publikujemy marcowy biuletyn informacyjny Gimnazjum. Podobnie jak w lutym, marzec także obfitował w wydarzenia, stąd ich selekcja do BIGu była bardzo trudna. A dokonała jej i przygotowała teksty Ola Szczegielniak (Sekcja Informacyjna SU).


07.04.2012


09.04.2012
Świętowanie dobiega końca, choć jeszcze wtorek w szkole wolny, może dobrym pomysłem byłoby po rodzinnym spacerze zaglądnięcie do naszego wirtualnego kiosku? Znajdziemy w nim opublikowany najnowszy numer angielskojęzycznego periodyku "AimHigh", wydania zimowego. Gazetki z angielskiego publikowane są "numer w tył", czyli wtedy, gdy pojawia się nowe wydsnie w "realu" (właśnie teraz w szkole kolportowany jest numer wiosenny). Redaktorów gazetki odnajdziemy na podstronie naszej angielskiej strony ADASTRA, gdzie wejdziemy też tędy. Zapraszamy!


10.04.2012

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli naszą charytatywną akcję świąteczną. Samorząd Uczniowski wraz z GCh Samarytanin oraz uczniami Sz.P. nr 83 przygotowali kiermasz świąteczny, z którego łączny dochód wyniósł 1047 złotych. Wielkie dzięki za wielkie serca. Szczegóły akcji na SAMORZĄD UCZNIOWSKI - zapraszamy!


11.04.2012

Dziś na drugiej lekcji w naszej szkole odbyło się spotkanie z dermatologiem z Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, który poprowadził dla uczennic Gimnazjum i Liceum wykład pt. "Powiedz NIE trądzikowi!". Najpierw miał miejsce krótki konkurs, w którym za poprawne wypełnienie quizu można było wygrać żel do mycia twarzy. Następnie lekarz opowiedział dziewczętom o możliwościach leczenia tej przykrej, choć dotykającej wielu z nas choroby, a następnie zaprosił wszystkie chętne na bezpłatne konsultacje dermatologiczne. Każda z uczennic otrzymała broszurkę na temat sposobów walczenia z trądzikiem. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie spotkania.
Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


12.04.2012

Zapraszamy do tych rejonów naszej strony internetowej, które są zagospodarowywane przez nasze klasy. Tym razem prezentujemy fotorelacje nadesłane przez pierwszoklasistki (dwie) oraz drugoklasistki (jedna). Dziękujemy za zdjęcia, ale jednocześnie musimy wyrazić żal, że ten rok szkolny nie obfituje w fotorelacje przygotowywane przez dziewczyny. W ubiegłym roku sama klasa trzecia p.Jezierskiej nadesłała aż 51 fotorelacji, w tym roku, w sumie, dotychczas uzyskaliśmy tylko ok. 30 z trzech klas. Osoby odpowiedzialne za tę działkę! Zachęcamy do współpracy!


13.04.2012
Nasza trzecioklasistka Marta Hałas oraz p. Dorota Witrykus udały się do Liceum nr 14 na galę rozdania nagród laureatom Ligii Naukowej. Nasza uczennica osiągnęła sukces w części matematycznej tego prestiżowego konkursu. Również szkolna drużyna matematyczek w składzie: Marta Hałas, Anna Naglik, Agnieszka Torzewska i Barbara Wędrychowicz zdobyła wyróżnienie za dużą liczbę wspólnie uzyskanych punktów. W "osiągnięcia" znajdziemy dyplomy naszych zdolnych uczennic. Gratulacje!

Co bardziej spostrzegawczy zauważą, że jedna z naszych "zawodniczek" odnosi nie pierwszy tego rodzaju sukces. Otóż Agnieszka Torzewska oprócz sukcesu drużynowego z matematyki została również wyróżniona w zespole humanistycznym w ubiegłym roku szkolnym. Serdecznie i podwójnie gratulujemy!


15.04.2012
Rekrutacja do naszego Gimnazjum w toku. Wciąż nadsyłane są podania o przyjęcie i odbywają się rozmowy z kandydatkami. Dla niezdecydowanych lub tych, którzy nie mieli dotychczas okazji poznać naszej szkoły, organizujemy jeszcze jedne drzwi otwarte w tym roku szkolnym. Grupą w całości odpowiedzialną za ich przebieg będzie nasz Samorząd Uczniowski, który już teraz przygotowuje zabawy na ten dzień. Trzecie DO zawsze są przygotowywane przez SU i zawsze też mają charakter rozrywkowy :)
Serdecznie zapraszamy 12 maja o godzinie 10:00!


16.04.2012
Dziś po raz ostatni przed egzaminem gimnazjalnym trzecioklasistki pisały test próbny z j. angielskiego. Miał on miejsce w szkolnej auli. Życzymy dobrych wyników zarówno z tego egzaminu, jak i z właściwego, który odbędzie się już za tydzień.


17.04.2012
W sobotę (mamy nadzieję, że przy pięknej pogodzie) udajemy się na Cmentarz Żydowski przy ul. Ślężnej, aby pomóc uporządkować to niezwykłe miejsce. Jesienią i wiosną odwiedzamy to muzeum co miesiąc, w ramach projektu opieki nad miejscami historycznymi. Tym razem wyjście organizowane jest przez Samorząd Uczniowski i szkolne koło LOP. Zapraszamy do przyłączenia się do akcji nie tylko członkinie wyżej wymienionych grup, ale też ochotników - rodziny naszych uczennic, znajomych, a w szczególności tych, którzy tego miejsca nie znają. Wejście na cmentarz jest płatne - my wejdziemy za darmo !
:)
Spotykamy się w sobotę, ok. godziny 11 przed budynkiem szkoły.


18.04.2012

W sobotę uczennica drugiej klasy Aleksandra Szczegielniak wraz z p. Tomaszem Hermanem udali się na basen Morskie Oko, gdzie odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Biegach Przełajowych z cyklu Gimnazjady. Drugoklasistka zajęła 45. miejsce (na 90 biegaczek) w biegu na 1200 metrów. Serdecznie gratulujemy Oli, a internautów zapraszamy do GALERIA/inne. Dziękujemy za zdjęcia p.Tomaszowi Hermanowi.


18.04.2012
Dzisiaj środa, więc na śniadaniówce odbył się tradycyjny "dziesiątek różańca", ale intencja modlitwy była szczególna. Otóż dzisiaj zebrani w kościele uczennice i nauczyciele modlili się o dobry przebieg egzaminu gimnazjalnego dla naszych trzecioklasistek. Wiemy, że samo trzymanie kciuków nie wystarcza! :)


19.04.2012
Dla szóstoklasistek - w związku ze zmianą terminu wydawania zaświadczeń o wynikach sprawdziany szóstoklasisty, zaszłą kosmetyczna zmiana w terminach tegorocznej rekrutacji. Nowe daty w "rekrutacja" po lewej stronie witryny.


19.04.2012
Nasza nauczycielka p. Monika Tropper odebrała wczoraj nagrodę Primus Inter Pares Honorowego Absolwenta Akademii Muzycznej. Z tej okazji na gali rozdania nagród, która odbyła się we wrocławskiej Akademii Muzycznej zaśpiewał szkolny chór. Uczęszczają na niego zarówno dziewczęta z Gimnazjum, jak i Liceum i jest on prowadzony oczywiście przez p. Monikę Tropper. Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu i cieszymy się, że może uczyć nas tak wybitny muzyk.


20.04.2012

85 balonów wystrzeliło w górę podczas happeningu, w którym uczestniczyliśmy w Rynku, nieformalnym spotkaniu ("flashmobie") zorganizowanym dla uczczenia 85. rocznicy urodzin Benedykta XVI oraz siódmej rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. Wraz z zebranymi odmówiliśmy w intencji Jubilata "dziesiątek różańca". Na spotkanie udało się ponad połowę uczennic naszej szkoły pod opieką s.Katarzyny Słowik, p.Magdaleny Jezierskiej, p.Tomasza Hermana i p.Piotra Sołodyny. Zapraszamy do GALERIA/inne.


21.04.2012
Kolejne spotkanie Rady Rodziców naszego Gimnazjum odbędzie się 15 maja o godzinie 18:00. Zapraszamy. Rada rodziców informuje również o możliwości nadsyłania zapytań do Rady, propozycji, itp. Adres mailowy RR to rr.osu.wro@gmail.com. Informacje można przesyłać również korzystając z szablonu na naszej stronie w zakładce "Rada Rodziców" po lewej stronie witryny.


22.04.2012
Przed nami egzamin gimnazjalny - nasze trzecioklasistki będą przeżywały najważniejsze chwile swojej nauki w gimnazjum przez trzy kolejne dni, począwszy od wtorku. W tym czasie ich młodsze koleżanki będą miały dni wolne od nauki. Po egzaminie wracamy do szkoły dopiero 7 maja, ale jeden z tych wolnych dni przyjdzie nam "odrobić". 12 maja, w sobotę, przyjdziemy do szkoły, aby odpracować 4 maja. Będzie tego dnia obowiązywał plan lekcji piątkowy.


23.04.2012

Dzisiaj odbyło się Nabożeństwo do Ducha Świętego, podczas którego modliliśmy się w intencjach trzecioklasistek, gdyż już jutro, będą one pisały pierwszą część egzaminu gimnazjalnego. Życzymy powodzenia i wielu łask Ducha Świętego. Zapraszamy do GALERIA/su.

Nasza trzecioklasistka Anna Pietrucha wzięła dziś udział w drugiej rundzie V Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego. Serdecznie gratulujemy dostania się do drugiego, ostatniego etapu i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.


24.04.2012
Dziś wszyscy trzecioklasiści, również dziewczęta z naszego Gimnazjum, pisali część humanistyczną egzaminu gimnazjalnego. Test z historii oraz wiedzy o społeczeństwie trwał 60 minut. Następnie po 45 - minutowej przerwie uczniowie zmierzyli się z egzaminem z j. polskiego. Na jego zrobienie mieli 90 minut. Trzymamy kciuki za uczennice naszego Gimnazjum oraz życzymy dużo sił i powodzenia w następnych etapach egzaminu.


25.04.2012
O godzinie 9.00 trzecioklasistki rozpoczęły pisanie testu z przedmiotów przyrodniczych, czyli biologii, chemii, fizyki i geografii, który potrwał 60 minut. Następnie o 10.45 odbył się egzamin z części matematycznej. Na jego wykonanie dziewczęta miały 90 minut. Życzymy powodzenia w ostatnim dniu testów.


26.04.2012

Dziś trzecioklasistki pisały egzamin gimnazjalny z wybranego języka obcego. W naszej szkole dziewczęta mają możliwość nauki j. angielskiego, niemieckiego i francuskiego, ale pisania tylko z dwóch pierwszych. Tegoroczne wszystkie trzecioklasistki zdecydowały się na język angielski. Najpierw odbył się test na poziomie podstawowym (będzie się liczył w rekrutacji do liceów), a następnie rozszerzonym. Obie części trwały po 60 minut. Zapraszamy do GALERIA/inne, gdzie prezentujemy zdjęcia z pierwszego i drugiego dnia sesji egzaminacyjnej.


27.04.2012
Wczoraj uczennice z naszego Gimnazjum udały się do Opery Wrocławskiej na spektakl pt. "Borys Godunow". Mimo, że skończył się on dosyć późno, wszystkie dziewczęta były zachwycone. Dziękujemy p. Annie Tracz - Molasy, p. Monice Książczak oraz p. Małgorzacie Wróblewskiej za zorganizowanie wspaniałego wyjścia.


28.04.2012
Doszło do nas przemiłe zaproszenie na specjalną galę laureatów do Liceum nr XIV z okazji sukcesu naszych dwóch absolwentek (2010). Otóż Roksana Kałużna uzyskała tytuł finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie pod patronatem Ministra Sprawiedliwości. Natomiast Dominika Dutkowiak uzyskała tytuł finalistki ogólnpolskiej XXIII Olimpiady Filozoficznej. W liście podziękowano naszemu Gronu Pedagogicznemu za przygotowanie doskonałą pracę z dziewczynami w naszej szkole. Serdecznie gratulujemy!

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!