Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  




Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum












Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
2005
2004
2003





01.05.2007
Znamy już wyniki szkolnego etapu konkursu wiedzy o Urszulankach na ziemiach polskich. Zwyciężył zespół drugoklasistek w składzie: Karolina Dzimira, Monika Turkowska i Dominika Plichta. We wrześniu następnego roku dziewczyny będą rywalizowały z innymi gimnazjami urszulańskimi.


04.05.2007
zajrzyj do galerii/uroczystościW sobotę 28 kwietnia brałyśmy udział w uroczystościach w ramach miesiąca pamięci Golgoty Wschodu. O godzinie 10.00 zebrałyśmy się na placu przy kościele św. Elżbiety, skąd udałyśmy się wraz z nauczycielami i innymi organizacjami, m. in. Związkiem Sybiraków, na skwer Sybiraków, gdzie stoi Pomnik Zesłańców Sybiru. Tam uczestniczyłyśmy we Mszy Świętej polowej, po której odbył się Apel poległych i zamęczonych na Nieludzkiej Ziemi - żołnierze oddali salwę honorową, a delegacje złożyły kwiaty.
(Kasia Chrobot)
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


07.05.2007
Nowe wpisy do "osiągnięć szkoły": Alicja Laszczyńska z klasy trzeciej zajęła trzecie miejsce w konkursie języka niemieckiego; Gabriela Pietraszkiewicz z klasy pierwszej uplasowała się w tym samym konkursie na trzecim miejscu w innej kategorii. Konkurs odbył się jesienią - wyniki otrzymaliśmy w kwietniu. Szczegóły w "osiągnięcia szkoły".


07.05.2007
Dziś klasa pierwsza świętowała imieniny swojej wychowawczyni - s.Rut Kowalczyk. Z samego rana została odprawiona Msza św. w intencji Solenizantki, po której odbył się poczęstunek w klasie. Dziewczęta przygotowały również program artystyczny z pomocą p. Małgorzaty Wróblewskiej.


09.05.2007
Ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Krąg". Pierwsze miejsce wśród dziewcząt biorących udział w naszym Gimnazjum w kategorii "praca indywidualna" zdobyła Krystyna Tomczak z klasy trzeciej, natomiast największą liczbę punktów z testu na poziomie szkolnym uzyskała Kasia Chrobot z klasy drugiej. Gratulujemy!:)


09.05.2007
zajrzyj do galerii/konferencjePo południu nauczyciele zebrali się w sali informatycznej, gdzie odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy. Warsztaty poprowadził p.Tomasz Herman, nauczyciel wychowania fizycznego, który jest ekspertem z dziedziny pierwszej pomocy. Podczas spotkania nauczyciele wybrali również swoje kandydatki do Plebiscytu Urszulanka Roku; wszystkie kandydatki zostaną ogłoszone w piątek.
Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


10.05.2007
Po długim weekendzie majowym wchodząc do szkoły zastaliśmy zmiany natury estetycznej. W trakcie, gdy społeczność szkolna odpoczywała, do naszego Gimnazjum zawitała ekipa remontowo-instalacyjna i dokonała wymiany kilkorga drzwi na naszym korytarzu, a właściwie tych, które nie pasowały do naszej nowej stylistyki :) Co zmieniono? Przede wszystkim drzwi do pokoju nauczycielskiego, toalety, sali informatycznej, klasy 2 i szafek gospodarczych. Teraz wszystko wygląda bardzo nowo i świeżo. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że wszystkie szafki zainstalowane w tym roku kosztowały naszą szkołę mniej więcej tyle, co średniej klasy nowy samochód osobowy.


11.05.2007
Po modlitwie porannej oficjalnie ogłoszono zwycięzców tegorocznych Rozgrywek Koszykówki. Puchar z rąk Opiekuna Samorządu Uczniowskiego - p. Piotra Sołodyny odebrały Śledziki Matjasa - drużyna klasy trzeciej. Wręczono również nagrodę "Królowej Strzelców", czyli osobie, która uzyskała najwyższą średnią zdobytych punktów w jednym meczu. Najcelniej w tym roku rzucała Agnieszka Petelenz-Łukasiewicz.
W GALERIA na wwwSU zobaczymy skromny zestaw fotografii z tego wydarzenia oraz prezentację kompilacji sportowych fotografii ze Śledzikami Matjasa w roli głównej. Zapraszamy!

Natamiast wczoraj, w Oratorium Marianum na Uniwersytecie Wrocławskim nasze uczennice z kl. I odebrały wyróżnienie w Europejskim Przeglądzie Szkół pt. "Szkoła z pasją", który odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia. Małgorzata Mitek z kl. II prowadziła całą uroczystość. Brawo!


13.05.2007
W ubiegłym tygodniu klasy oraz nauczyciele wybrali swoje kandydatki w Plebiscycie Urszulanka Roku. Oto one:

klasa 1
Martyna Olszewska
Aleksandra Wróblewska
Danuta Żak
klasa 2
Karolina Dzimira
Małgorzata Jagodzińska
Dominika Plichta
klasa 3
Alicja Laszczyńska
Agnieszka Petelenz-Łukasiewicz
Dagmara Zarzycka

Plebiscyt Urszulanka Roku jest specjalnym wydarzeniem, a kandydatki wyjątkowymi osobami. Wybrane dziewczęta są szczególnie wyróżnione, tym bardziej, że są wybierane głównie przez swoje koleżanki z klasy. Również ostateczny wybór zależy w większości od uczennic, gdyż to one głosując mają prawo oddać dwa głosy na kandydatki (głosuje Samorząd Uczniowski), podczas gdy nauczyciele oddają jeden głos. Wybierając kandydatki i Urszulankę Roku chcemy promować dobrego człowieka, a takich ludzi, warto zauważyć, w naszej szkole jest dużo więcej niż tych dziewięć wybranych kandydatek.

Regulamin Plebiscytu, kryteria wyboru, opinie na temat Plebiscytu oraz Urszulanki Roku z lat poprzednich znajdziemy w linkach "Urszulanka Roku" po lewej stronie.
Kilkając na baner u góry strony wejdziemy na specjalną podstronę, gdzie będzimy mogli zapoznać się z kandydatkami w Plebscycie 2007. Zapraszamy!


14.05.2007
O północy klasa trzecia pod opieką p.Elżbiety Skotnickiej i s.Etery
Grzegorek wyruszyła do Rzymu. Dziewczęta zatrzymały się w Wiedniu, gdzie oglądały miasto ze wzgórza Kahlenberg. Zobaczyły również Hofburg, Katedrę św.Stefana i Graben. Po 3 – godzinnym pobycie jednej z dziewcząt w szpitalu z „lekkim poślizgiem” o godzinie 23:00 wyruszyły w dalszą podróż, której następnym przystankiem jest już włoskie miasto-Wenecja.

Tak mniej więcej wyglądał pierwszy dzień wycieczki trzeciaków. Będziemy starali się codziennie krótko opisywać, jak przebiega pielgrzymka do Włoch, po to między innymi, by chociaż troszeczkę być bliżej myślami z naszymi trzecioklasistkami. Bo i one o szkole też na pewno dużo myślą ;)


15.05.2007
We wtorek trzecioklasistki udały się do Wenecji, by podziwiać zabytki tego niezwykłego miasta. Zobaczyły pl. św. Marka i znajdującą się tam Bazylikę Św. Marka, Pałac Dodżów, Wieżę Zegarową i Most Westchnień. Później cała klasa wraz z opiekunami odbyła wycieczkę tramwajem wodnym. Około godziny 16:00 pełen wrażeń dzień zakończył się wyjazdem do Fiuggi.
(Magda Kazienko)


16.05.2007
Trzeciego dnia po śniadaniu dziewczyny wyjechały do Watykanu. Po zwiedzeniu Muzeów Watykańskich oraz Bazyliki Św. Piotra modliły się przy grobie Jana Pawła II. Trzecioklasistki zwiedziły także Panteon, Piazzę Navonę, Plac Hiszpański oraz Fontannę di Trevi.
(mk)


16.05.2007
zajrzyj do galerii/apelePoranny apel przygotowały dziewczęta z klasy drugiej pod kierunkiem p.Bogusławy Przewłoki. W pierwszej części obejrzałyśmy iluzje optyczne, a następnie poprzez scenki i prezentację multimedialną dowiedziałyśmy się o niebezpieczeństwach, którymi grozi nie w pełni świadome korzystanie z Internetu. Zapraszamy do GALERIA/apele.


16.05.2007
zajrzyj do galerii/wystawyW czasie lekcji historii klasy pierwsza i druga odwiedziły Ossolineum w celu zapoznania się z prezentacją, której głównym eksponatem był oryginał podpisanej w 1791r. Konstytucji 3 Maja. Razem z p. Alicją Dubaj zobaczyły również typowy dla żyjących w tym okresie magnatów kontusz i szable magnackie oraz wiele innych ważnych dokumentów. Zapraszamy do GALERIA/wystawy.


16.05.2007
Dawno już nie dodawaliśmy materiałów nadesłanych przez klasy na ich podstronach, bo ich nie otrzymywaliśmy. Dzisiaj więc publikujemy w zakątkach pierszaków (dwie fotorelacje) i drugoklasistek (jedna fotorelacja i jedna notka). Zapraszamy do KLASY, aby zapoznmać się ze zdjęciami i informacjami z życia klas.


17.05.2007
W czwartek uczennice trzeciej klasy ruszyły na dalszy „podbój Rzymu”. Już nie z przewodnika, ale „na żywo” mogły oglądać Bazylikę Św. Pawła za Murami, Santa Maria Maggiorre, San Giovanni In Laterano, Święte Schody, Koloseum, Forum Romanum oraz Kapitol. No cóż… My możemy im tylko pozazdrościć:)
(mk)


18.05.2007
zajrzyj do galerii/inneWczoraj zamiast pierwszych dwóch lekcji klasa pierwsza zgłębiała tajniki tradycyjnych, hiszpańskich tańców. Dzięki p.Marii Latos-Grażyńskiej dziewczęta poznawały nie tylko podstawowe kroki flamenco, ale także kulturę i obyczaje kraju półwyspu iberyjskiego.

Ta ciekawa lekcja była częścią projektu Lokomotywa Towarzystwa "Progressio" w ramach edukacji międzykulturowej.
(mk)


18.05.2007
Nasza szkoła zdobyła wyróżnienie w II Europejskim Przeglądzie Szkół "Szkołą z pasją" pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i Wiceprezydenta Miasta Wrocławia. Dyplom możemy zobaczyć w "osiągnięcia szkoły".


18.05.2007
V dnia podróży trzecioklasistki pojechały na Monte Cassino – miejsce bitwy polskiego II Korpusu z Niemcami. Po modlitwie nad grobami polskich żołnierzy i po obejrzeniu opactwa Benedyktów dziewczyny odpoczęły nad morzem w Anizo.
(mk)


19.05.2007
W sobotę klasa III pojechała w ramach swojej wycieczki do Asyżu, gdzie podziwiała Porciunculum, Bazylikę św. Franciszka i Bazylikę św. Klary. Dziewczyny zwiedziły sanktuarium oraz cmentarz żołnierzy polskich w Loreto i udały się na noc do miejscowości Rimini.(mk)


20.05.2007
Nasze KLASY wzbogacają się znowu o ciekawe relacje z życia klas. Publikujemy informacje i fotografie nadesłane nam przez drugoklasistki: wyjście do Ossolineum, lekcja muzyki oraz...
Zapraszamy do KLASY!


20.05.2007
20 maja (niedziela) trzecioklasitki odpoczywały nad Morzem Adriatyckim. Po południu dziewczyny rozpoczęły powrotną drogę do Polski. Do naszego kraju przyjadą w poniedziałek około godziny 16:00.
(mk)


21.05.2007
Dziś po godzinie 16 trzecioklasistki szczęśliwie wróciły ze słonecznych Włoch do Wrocławia. A już jutro zobaczymy je ponownie w Szkole, za którą z pewnością tęskniły:)


21.05.2007
18 maja odbył się V Międzyszkolny Przegląd Piosenki ze Starej Płyty, w którym wzięły udział uczennice naszej Szkoły z klasy pierwszej i drugiej. Kamila Pawłowska zakwalifikowała się do koncertu laureatów aż w dwóch kategoriach! Wystąpi ponownie w duecie z koleżanką spoza Szkoły oraz jako solistka. Gratulujemy!:)


22.05.2007
Podobnie jak ubiegłym tygodniu śledziliśmy kroki naszych trzecioklasistek na pielgrzymce we Włoszech, tak i w tym będziemy mogli dowiadywać się w AKTUALNOŚCIACH o poczynaniach pierwszoklasistek w Bardzie Śląskim i okolicach oraz drugoklasistek w Krakowie. Relacjonować od jutra dla nas będzie Agnieszka Petelenz-Łukasiewicz.


22.05.2007

Dziś miał miejsce kolejny Dzień Serviam - Dzień Patriotyczny. Sekcja Serviam przeprowadziła krótki quiz historyczny, aby sprawdzić naszą wiedzę na temat losów Polski. W klasach znalazły się również balony w narodowych barwach oraz flagi naszego kraju. Na korytarzu pojawiło się hasło oddające postawę, która cechuje każdego patriotę, a więc powinna się z nim również utożsamiać  każda "urszulanka": "Bądź patriotą, każdy Ci to powie Ojczyznę kochaj, choćbyś stał na głowie. Całą swą duszą, całym sercem Kochaj Ojczyznę i nie przestawaj więcej."



23.05.2007
Z przyjemnością informujemy, że Magda Kazienko (kl.1) została zwyciężczynią wrocławskiego konkursu fotograficznego "WROCŁAWIANIE PRZYŁAPANI NA CZYTANIU" organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu. Zdjęcia Magdy można obejrzeć tutaj,. a wkrótce już wraz z dyplomem w :""nasze osiągnięcia". Serdecznie Magdzie gratulujemy sukcesu!


23.05.2007
Pierwszoklasistki i drugoklasistki rozpoczęły swoje wycieczki. Mychy pod opieką s. Rut Kowalczyk i p. Anny Marszałek udały się do Barda Śląskiego, gdzie zwiedziły miejscowe atrakcje, m.in. relikty zamku książęcego z XIV w., źródełko Matki Boskiej, Sanktuarium MB Bardzkiej oraz wspięły się na Górę Bardzką, a wieczorem piekły kiełbaski na ognisku. Owce natomiast wraz z opiekunami s.Esterą Grzegorek i p. Piotrem Sołodyną po dotarciu do Krakowa od razu udały się do Wieliczki, gdzie zwiedziły trasę turystyczną oraz muzeum w Kopalni Soli „Wieliczka”. (apł)


24.05.2007
Droga Mamo!
Dziękuję Ci, że jesteś sercem, które kocha, lecz nie zmusza, że jesteś węzłem, który łączy, lecz nie zniewala. Dziękuję Ci, że nie pytając o powód mego smutku, potrafisz sprawić, że znów wraca radość. Dziękuję, że potrafisz mnie słuchać, że znosisz moje złe nastroje, że co dzień otaczasz mnie życzliwością, że jesteś wyrozumiała. Dziękuję za twój uśmiech, który rozgrzewa mnie w różnych chwilach życia. Dziękuję, że znasz moje potrzeby i zaspokajasz je, zanim je wypowiem. Dziękuję, że pomagasz mi spoglądać prawdzie w oczy i jesteś przy moim boku niezależnie od tego, co się stanie. Dziękuję, że jesteś osobą, która upomina, lecz nie upokarza, ręką, która prowadzi, lecz nie ciągnie na siłę.
Życzę Ci, abyś starała się zawsze patrzeć na świat przez tęczę i aby Twoje życie było barwne i ciepłe jak jej kolory. Uśmiechaj się jak najczęściej, bo swą radością rozświetlasz świat. Życzę Ci, abyś nigdy nie upadała na duchu i patrzyła w przyszłość z podniesionym czołem. Życzę Ci, by każdego dnia spotkało Cię coś niezwykłego, co Cię zadziwi i nada jaśniejsze barwy Twojemu życiu. Życzę Ci, byś nigdy nie zapomniała, że najpotężniejszą siłą na tym świecie jest miłość.
Kochająca córka


24.05.2007
Drugi dzień swojej wycieczki drugoklasistki rozpoczęły od zwiedzenia Gmachu Głównego Muzeum Narodowego oraz Muzeum Książąt Czartoryskich, gdzie obejrzały wystawy poświęcone sztuce starożytnej, pamiątki z dziejów polski od XIV do XVIII w., zbrojownie oraz pamiątki Puławskie. Po obiedzie dziewczęta, podążając drogą królewską, zobaczyły wiele krakowskich zabytków, m.in. Barbakan, Bramę Floriańską, Jamę Michalika, Dom Jana Matejki, Hotel Pod Różą, Kościół Mariacki, Sukiennice, Kościół św. Wojciecha oraz Collegium Maius i Kolegiatę św. Anny. Po spacerze drugoklasistki zasiadły w kinowych fotelach i zaopatrzone jedynie w trójwymiarowe okulary pływały wśród najbardziej egzotycznych stworzeń zamieszkujących naszą planetę, od dziwacznego tęczowego ślimaka nagoskrzelnego do olbrzymiej ośmiornicy pacyficznej, oglądając film Howarda Halla „Życie oceanów 3D”. Natomiast pierwszoklasistki swój dzień rozpoczęły od wyprawy do rezerwatów skalnych: Szczelińca Wielkiego i Błędnych Skał. Po południu udały się do Kudowy Zdrój, gdzie zwiedziły Muzeum Żaby, w którym zobaczyły przedmioty codziennego użytku związane w sposób pośredni lub bezpośredni z wizerunkiem płazów, a w szczególności żab. Następnie zobaczyły lalki, misie, mebelki, wózki, samochodziki i wiele innych eksponatów, znajdujących się w Muzeum Zabawek, wykonanych z różnorodnych materiałów, m.in. drewna, papieru, gumy, tkaniny, kamienia, blachy, porcelany, mydła, skóry, gliny, plastiku, celuloidu, ołowiu, cyny, żeliwa, modeliny, liści i piór. Na zakończenie zwiedzania Kudowy dziewczęta udały się do Pijalni wód i napiły czystej, źródlanej wody. (apł)

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!