Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
2006
2005
2004
2003

01.05.2008
Trzecioklasistki po raz kolejny nadsyłają nam wiadomości o swojej klasie, tradycyjnie w dużych ilościach. Nasze popularnie zwane Owce właśnie przekroczyły zawrotną liczbę 100 notek na swojej podstronie! Zapraszamy więc do KLASY, aby dowiedzieć się, co u nich słychać.


02.05.2008
Kwiecień za nami, a wszystkie jego nasze szkolne wydarzenia, te najważniejsze, kondensujemy w Biuletynie Informacyjnym Gimnazjum. Nowy BIG dostępny od dzisiaj w "BIG", po lewej stronie w naszych linkach. Zapraszamy.


05.05.2008
W piątek 2 maja trzecioklasistki wyjechały na pielgrzymkę do Rzymu. Przez tydzień zwiedzania będą się nimi opiekować s. Estera Grzegorek i p. Piotr Sołodyna.

Drugoklasistki obchodziły dziś imieniny swojej wychowawczyni, s. Rut Kowalczyk. Świętowanie rozpoczęło się o 10:15 Mszą Św. w kaplicy Sióstr Urszulanek. Następnie podczas wspólnego posiłku w klasie dziewczęta przedstawiły zmienioną wersję Królewny Śnieżki.


11.05.2008
Tradycyjny ranking gimnazjów sporządzany przez Gazetę Wyborczą sytuuje nas już po raz kolejny na drugim miejscu we Wrocławiu! Biorąc pod uwagę kryteria dziennika, listę otwiera gimnazjum nr 49 (przy LO 14), za nami natomiast plasuje się gimnazjum 48 (przy LO 13). Zobacz.
Notatka z Gazety Wyborczej również w "osiągnięcia szkoły".


12.05.2008
Jeszcze tylko dwa tygodnie zostały do ostatecznego terminu składania dokumentów przez szóstoklasistki do naszego Gimnazjum. Co należy przedłożyć i w jakim terminie możemy sprawdzić w "rekrutacja". Zapraszamy.

Od wczoraj głosujemy na Zdjęcie Kwietnia. Propozycje nadesłane przez odwiedzających nasze strony można obejrzeć w panelu pod linkami, tam też można oddać głos na swoją ulubioną fotografię. Głosować można do 20 maja. Zachęcamy :)


13.05.2008
Kwiecień i maj to czas, kiedy niektóre z liceów organizują testy/egzaminy kompetencji do specjalnych klas. Wczoraj dotarły do nas miłe wieści, że Hania Huryk zdała pomyślenie egzamin do klasy matematycznej w LO 3, Justyna Brząkała do klasy architektonicznej też w "trójce", a Liwia Palus pomyślnie przeszła testy do klasy o profilu francuskim w LO 8. Serdecznie wszystkim gratulujemy!


14.05.2008
Dzisiejszy poranny apel przygotowały uczennice z kółka plastycznego pod opieką p. Otlewskiej. Przedstawiły one rolę koloru w życiu człowieka, symbolikę niektórych barw oraz kwiatów.
Zapraszamy do GALERIA/apele.

Do poniedziałku 18 maja trwa akcja charytatywna. Przypominamy, że zbieramy ubrania dla kobiet i mężczyzn przebywających w zakładzie karnym.

Do piątku, czyli 16 maja, każda klasa musi wybrać dwie kandydatki na Urszulankę Roku. Z kryteriami wyboru można się zapoznać na tablicy Samorządu Uczniowskiego.

Zapraszamy do KLASY, do domeny drugoklasistek. Tam opublikowaliśmy trzy fotorelacje, które zostały nadesłane przez dziewczyny.


15.05.2008
Nasze klasy powróciły w weekend ze swoich wycieczek wiosennych. Pierwszoklasistki odkrywały piękno krajobrazów Jury Krakowsko-Częstochowskiej, drugoklasistki poznawały nasze dziedzictwo narodowe w Krakowie, a trzecioklasistki udały się w podróż ich życia, zwiedzając ziemię włoską.
Dziękujemy za nadesłane zdjęcia z wycieczek. Już teraz możemy je oglądać w GALERIA/inne. Zapraszamy!


19.05.2008
Dziś zakończyła się akcja zbierania ubrań dla osób przebywających w areszcie. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę.

W sobotę rano Rada Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Piotra Sołodyny i s. Estery Grzegorek udała się na trzydniowy wyjazd do Barda Śląskiego. Jak w poprzednich latach, Samorząd szuka tam inspiracji do dalszego działania i nowych pomysłów, w szczególności na nowy rok szkolny.


20.05.2008
O 14:45 odbył się przedostatni, szósty etap konkursu języka angielskiego MASTA. Tym razem pozostałe siedem dziewcząt miało za zadanie przeczytać książkę- "Nędznicy" Victora Hugo- i napisać test z jej znajomości. Trzy uczennice, które napiszą test najlepiej, przejdą do wielkiego finału. Zmagania organizuje p. Piotr Sołodyna.


20.05.2008
W dniach 17-19 maja Rada Samorządu Uczniowskiego udała się do Barda Śląskiego, gdzie odbyły się tradycyjne coroczne obrady, podczas których dziewczęta pracowały nad planem pracy SU na kolejny rok szkolny (nad uroczystościami, mniejszymi imprezami, czy innymi działaniami SU). Uczennicom towarzyszyli s. Estera Grzegorek i p. Piotr Sołodyna.
Zapraszamy do GALERIA/konferencje. (więcej zdjęć w GALERII na wwwSU)


21.05.2008
Na dzisiejszym apelu porannym dziewczęta przedstawiły relacje w majowych wycieczek klasowych.
Zapraszamy do GALERIA/apele.

Jeszcze tylko tydzień pozostał szóstoklasistkom na składanie wymaganych dokumentów do naszej Szkoły. "Papiery" można składać w sekretariacie Gimnazjum lub na portierni (czyli furcie klasztornej).


21.05.2008
Nasza Szkoła rozwija nie tylko naukowo i duchowo, lecz także sprzętowo-materialnie. Właśnie niedawno zostały zakupione komplety nowych ławek i krzeseł dla uczennic do wszystkich klas, filmy i plansze edukacyjne z wielu przedmiotów, lada moment w naszej pracowni komputerowej zawitają nowiuteńkie komputery, a na korytarzu szkolnym stanie automat z napojami.


21.05.2008
Koło biologiczne pod opieką p. Anny Szymusiak - Senko zwiedzało dzisiaj Muzeum Przyrodnicze oraz wystawę pt. „Pająki i skorpiony”, na której jeszcze do 20 czerwca można zobaczyć 36 gatunków żywych pająków ptaszników i skorpionów pochodzących z tropikalnych części świata.
Zapraszamy do GALERIA/wystawy.

Wcześniej, na 6 godzinie lekcyjnej odbyła się dogrywka konkursu LOP organizowanego przez p. Annę Szymusiak - Senko. Pięć uczennic z najlepszymi wynikami z pierwszej tury pisało dziś drugą turę, która wyłoni zwycięzcę.


22.05.2008
Po raz drugi przeprowadzamy w naszej Szkole akcję Adopcja na Odległość. Zbieramy pieniądze dla afrykańskich dzieci, które "zaadoptowaliśmy" w lipcu zeszłego roku. Prosimy wszystkie uczennice o wpłacenie 3 złotych do puszek znajdujących się w każdej klasie.


23.05.2008
Jak co roku w Uroczystość Bożego Ciała, która miała miejsce wczoraj, po Mszy świętej sprawowanej w przyklasztornym Kościele św. Jadwigi, w której uczestniczyły Siostry Urszulanki oraz uczennice obydwu naszych szkół udaliśmy się na centralną procesję eucharystyczną.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


25.05.2008
Nowe materiały z życia klasy pierwszej zostały nam nadesłane, po czym je zamieściliśmy w KLASY/klasa pierwsza. Zapraszamy do zapoznania się z nimi, szczególnie ze zdjęciami z majowej wycieczki klasowej.


26.05.2008
Magda Kasprzyk (kl.3) otrzymała dziś dyplom uczestnictwa w finale konkursu j. francuskiego organizowanego przez Gimnazjum nr 34 we Wrocławiu. Magdę przygotowywała p. Małgorzata Wółkiewicz.
Mamy też osiągniecia z matematyki. Monika Turkowska (kl.3) zajęła V miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej, a Hania Huryk i Dominika Plichta (obie również z kl.3) odpowiednio IX i X miejsce. Matematyki w naszej szkole uczy p. Dorota Witrykus (dyplomy dziewcząt w "osiągnięcia szkoły").

Przypominamy o akcji Adopcja na odległość i prosimy wszystkie uczennice o wpłatę 3 złotych na pokrycie drugiej raty.

30 czerwca (piątek) o 16:30 odbędzie się Dzień Wdzięczności, na który zapraszamy wszystkie uczennice razem z rodzinami a także nauczycieli i siostry urszulanki. Prosimy również o oddanie do jutra gospodarzom klas zdjęcia swoich rodziców.


28.05.2008
Na początku miesiąca, podczas gdy nasze klasy odbywały swoje wycieczki klasowe, w WCDN odbyło się spotkanie podsumowujące wyniki pierwszego, pilotażowego, próbnego egzaminu gimnazjalnego z języków nowożytnych. W spotkaniu uczestniczyć nie mogliśmy, więc analizę wyników przysłano nam pocztą elektroniczną. Spośród tuzina grafów i tabelek dla nas najważniejsza jest informacja, że, podobnie jak w latach ubiegłych z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej, wyniki naszych uczennic daleko przewyższają średnie miasta i województwa. Otóż nasza średnia zdobycz punktowa z języka niemieckiego wyniosła ok. 38 pkt, podczas gdy pozostałych gimnazjów 30, z języka angielskiego średnio zdobyliśmy także ok. 38 pkt, przy czym "miasto" ponownie 30, a francuski przyniósł nam średnią ok. 40, przy miejskiej 38. Podsumowując - jesteśmy bardzo "na plus", jeżeli chodzi o języki obce w naszym Gimnazjum!


28.05.2008
Dzisiejszy apel chemiczny (chemia w kuchni i łazience) został przygotowany przez drugoklasistki pod kierownictwem p. Małgorzaty Wróblewskiej.

Do wielkiego finału konkursu języka angielskiego MASTA organizowanego przez p. Piotra Sołodynę przeszły trzy uczennice: Ola Zamorska (kl.1), Maria Łuc (kl.2) i Magda Kasprzyk (kl. 3). Dziewczęta zdobyły wysokie noty w poprzednim etapie sprawdzającym znajomość "Nędzników" Wiktora Hugo. Zakończenie konkursu-etap ustny odbędzie się 12 czerwca [czwartek] o 8:00.


29.05.2008
Za rok po raz pierwszy gimnazjaliści (więc nasze gimnazjalistki również) będą zdawać trzeci egzamin gimnazjalny, z języka obcego. Powoli już do tego się przygotowujemy, między innymi przez pisanie próbnych takich egzaminów. Dzisiaj nasze drugoklasistki miały okazję sprawdzić się w ten sposób na piątej i szóstej godzinie lekcyjnej z języka angielskiego. Wyniki wkrótce.


30.05.2008
O 16:30 nabożeństwem w szkolnym kościele rozpoczął się Dzień Wdzięczności. Motywem przewodnim była Maryja jako Gwiazda Zaranna i wzór dla rodziców. Po modlitwie dziękczynnej dziewczęta umieszczały na tablicy wokół podobizny Maryi gwiazdki ze zdjęciami swoich rodziców. Stworzyło to obraz konstelacji. Następnie wszyscy przeszli do auli, gdzie koło teatralne Gran - Ulka pod przewodnictwem p. Elżbiety Skotnickiej i współpracy p. Magdaleny Olbrich uraczyło uczestników uroczystości inscenizacją "Noctes Aninenses" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Po przedstawieniu uczennice miały okazję - w ramach podziękowania - wręczyć swoim rodzicom po kwiecie gerbery. Odbył się również występ dwóch młodych pianistek z klasy drugiej - Oli Wróblewskiej i Marysi Łuc. Spotkanie zakończył poczęstunek przygotowany przez uczennice.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości oraz do GALERIA na wwwSU.


31.05.2008
Czerwiec miesiącem szczególnym w roku szkolnym, bo ostatnim, bo tylko w 1/3 poświęconym nauce. Czerwcowy plan działania naszego Gimnazjum możemy odnaleźć w TERMINARZ, gdzie już teraz zapraszamy.

Wybieramy po raz ostatni "Zdjęcie miesiąca". Fotografie-kandydatki do tego miana można nadsyłać tylko do 5 czerwca. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję!


31.05.2008
Szóstoklasistki, które chcą kontynuować naukę w naszej szkole zawitały dzisiaj do Gimnazjum, aby napisać testy językowe, przyporządkowujące do grup według poziomu językowego. Dziewczęta, które wybrały język niemiecki spotkały się z p. Magdaleną Olbrich o 12 w południe, a piszące język angielski z p. Piotrem Sołodyną o 13:15.
Zapraszamy do GALERII/inne, gdzie zamieściliśmy kilka fotografii.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!