Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.05.2009
Firma Microsoft co roku organizuje w Czechach konkurs "Pod modrou oblohou" czyli "Pod modrym niebem". Są to międzynarodowe zmagania w grafice rastrowej, a w ostatnią środę w Morawskiej Trzebowej nastąpiło zwieńczenie czwartej edycji konkursu. Za południowo-zachodnią granicę pojechała Tosia Mikorska wraz z p. Adamem Wasilewskim, której praca na tegoroczny temat "Szczęście" uzyskała drugie miejsce w kategorii "prace zagraniczne" i została wybrana do laureackiej międzynarodowej dwudziestki czwórki najlepszych spośród trzech tysiąca nadesłanych. Gratulujemy!
Na zdjęciach w GALERIA/projekty zobaczymy również Agnieszkę, uczennicę klasy szóstej Sz.P. nr 51 we Wrocławiu, która została laureatką w kategorii szkoły podstawowe, a którą również uczy p.Adam Wasilewski.

Trzeba też dodać, że w plebiscycie internautów na najciekawszą pracę spośród trzech tysięcy nadesłanych, praca Tosi zajęła 3. miejsce na stronie internetowej szkoły w Czechach.


04.05.2009
Dziś po przyjściu w mury Gimnazjum oczekiwała na nas niespodzianka. Zamiast dwóch pierwszych godzin lekcyjnych, miałyśmy spotkanie z pszczelarzem i pszczołami. Jak na porządne "ulki" przystało, czas ten został wykorzystany przez nas jako okazja do dowiedzenia się wielu ciekawych rzeczy o pracy przy ulach. Zdecydowanie najprzyjemniejszą częścią dnia była degustacja różnych gatunków miodów, co osłodziło fakt, że na kolejnych godzinach czekała nas szara i wymagająca rzeczywistość. Prezentacja została określona przez audytorium krótko: "Po prostu miodzio". Zapraszamy do GALERIA/konferencje.

Po lekcjach natomiast odbyła się przedostatnia runda konkursu 2MASTA. Półfinalistki musiały rozwiązać test z lektury "W 80 dni dookoła świata", z którą wcześniej na potrzeby konkursu zapoznały się, ale w całości w wersji angielskiej.


06.05.2009
Ze względu na to, ze maturzystki piszą swoje egzaminy dojrzałości, dzisiejszy apel wiedzy o społeczeństwie odbył się na korytarzu szkolnym. Nie wpłynęło to jednak ujemnie na jego jakość. Grupa dziewcząt z kółka historycznego pod okiem p. Alicji Dubaj zaserwowała nam garść informacji o państwach członkowskich Unii Europejskiej. Ponadto, przy okazji dowiedzieliśmy się o wynikach olimpiady historycznej: laureatkami zostały: Kasia Koźma (kl. 1), Marysia Łuc (kl. 3) i Dominika Dutkowiak (kl.2). Poznaliśmy także finalistkę konkursu wiedzy o Rosji - została nią Roksana Kałużna. Zapraszamy do GALERIA/apele.


07.05.2009
Dziś imieniny obchodzi Wychowawczyni klasy trzeciej, s. Rut Kowalczyk. Z samego rana jej podopieczne uczestniczyły w Eucharystii w intencji Siostry, po czym udały się do klasy, gdzie złożyły Solenizantce życzenia, uraczyły samodzielnie przygotowanym programem artystycznym i prezentem. Oczywiście nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

Wiemy już, kto dostał się do finału konkursu 2MASTA, wieloetapowego szkolnego konkursu z języka angielskiego. Szczęśliwa trójka to: Ola Zamorska, Dominika Chmielewska i Dominika Dutkowiak. Zwycięzca wyłoni się za miesiąc podczas ósmej, ostatniej odsłony konkursu - bezpośredniego starcia kandydatek podczas quizu w auli szkolnej. Przypomnijmy, że pierwszym MASTA została rok temu Marysia Łuc, obecnie klasa 3. W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody.


07.05.2009
Wczoraj po południu miłośniczki poezji spotkały się w auli szkolnej, aby zapoznać się z twórczością Andrzeja Waligórskiego. Była to już trzecia odsłona projektu dotyczącego tego znanego artysty, współtworzącego słynny kabaret Elita. Spotkanie było częścią projektu "Poznaj swój Dolny Śląsk - ludzie i zdarzenia", w którym w tym roku bierzemy udział. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


08.05.2009
Już po egzaminach, więc trzecia klasa mogła sobie pozwolić na rekreację. Ale uwaga! Nawet, jeżeli odpoczywamy, to ambitnie. Dziewczęta wyruszyły na wycieczkę do dzielnicy czterech świątyń, aby zapoznać się z wrocławskimi zabytkami i ubogacić swoją wiedzę w dziedzinie religioznawstwa.
Zapraszamy do GALERIA/wystawy.


09.05.2009
Zebraliśmy dyplomy naszych uczennic z konkursów, w których z powodzeniem wzięły udział w ostatnim czasie i zamieściliśmy je w "osiągnięcia szkoły". Zapraszamy do zapoznania się z tymi nowościami.


10.05.2009
Zapraszamy do "nasze czasopisma", gdzie mamy możliwość zapoznania się z dwoma ostatnimi numerami naszego periodyku "Wiedź-my", wydawanego przez koło redakcyjne. Numer marcowy i kwietniowy w "nasze czasopisma".


11.05.2009
Zapraszamy do KLASY, gdzie dodaliśmy bardzo ciekawe fotorelacje nadesłane nam przez trzecioklasistki z ich dwóch wydarzeń klasowych: ubiegłotygodniowej uroczystości imienin W ychowawczyni - s.Rut Kowalczyk oraz piątkowego zwiedzania Dzielnicy Czterech Świątyń.


12.05.2009
Biuletyn Informacyjny Gimnazjum to okazja, aby raz jeszcze rzucić okiem na minione wydarzenia, zebrane w skróconej, telegraficzno-obrazkowej formie. Najnowszy biuletyn, kwietniowy, dostępny w "BIG" po lewej stronie naszej witryny. Zapraszamy!


13.05.2009
W sobotę w Klubie "Anima" odbył się konkurs recytatorski pt. "Poezja marzeń". Wzięła w nim udział Dominika Dutkowiak i zdobyła wyróżnienie, a więc również adekwatną ilość punktów w Lidze Klas dla drugoklasistek.


13.05.2009
Wyjątkowo, obejrzeliśmy dziś apel nie poświęcony żadnemu szkolnemu przedmiotowi. W całości należał on do LOP-u, którego opiekunką jest s. Rafaela Husson. Jego członkinie zaprezentowały nam interesujące fakty z życia słowika, przeplatając opowiadanie lirycznymi fragmentami z motywem tego ptaka w tle.
Zapraszamy do GALERIA/apele.

Z wiadomości bieżących - jak widzimy na banerze, rozgrywki już niebawem. Dziś mija termin, by klasy ustaliły skład swoich drużyn. Teraz należy już tylko cierpliwie czekać na rewanż (przypomnijmy, ostatnie zawody wygrały drugoklasistki).


14.05.2009
Zbliżają się wakacje, więc coraz bardziej gorąca atmosfera wytwarza się wokół ocen na koniec roku szkolnego. Zapraszamy do "dokumenty", bo tam właśnie zaktualizowaliśmy Wewnątrzszkolny System Oceniania, dokument, który definiuje procedury oceniania naszych uczennic.

Kolejny konkurs fotograficzny rozstrzygnięty! Pierwszy raz, w historii szkoły, werdykt jest aż tak zaskakujący. O dziwo, nie wygrała tym razem żadna uczennica, ale p.Piotr Sołodyna, który uczy nas języka angielskiego. Gratulujemy!


15.05.2009
O 15:30 trzy najlepsze drużyny sportsmenek z każdej klasy zmierzyły się w Mistrzostwach Świata Naszej Szkoły w Dwa Ognie. Potyczki były zacięte, wyrównane i emocjonujące, co potwierdził entuzjazm kibiców. Odbyły się trzy mecze: po jednym starciu każdej z klas z inną. W pierwszym z nich Żabcie (drugoklasistki) pokonały Niebieskie Migdały (klasę trzecią), kolejny przyniósł wynik korzystny dla Chloroplastów (pierwszaków) w walce z Niebieskimi Migdałami, a ostatni mecz, Żabcie kontra Chloroplasty okazał się zwycięstwem Żabć, czyli zespołu, do którego należy tegoroczne trofeum. Punkty zarobione do Ligi Klas przez drugoklasistki mogły zostać odrobione na innej płaszczyźnie naszych rozgrywek, jaką jest kibicowanie, zgodnie z zasadami punktowania (aby zobaczyć wyniki odsyłamy do strony samorządowej).


16.05.2009
Zapraszamy do KLASY do zapoznania się z notkami nadesłanymi nam przez trzecioklasistki.


18.05.2009
Od 16 do 18 maja Rada Samorządu Uczniowskiego przebywała pod opieką Siostry Dyrektor i p. Piotra Sołodyny w Poznaniu, gdzie dziewczęta zostały zaproszone przez samorząd uczniowski poznańskiego gimnazjum urszulańskiego (rewizyta listopadowej wymiany rekreacyjno-roboczej). Nasze uczennice zostały ugoszczone niezwykle miło; uczestniczyły bowiem w wielu atrakcjach przygotowanych przez uczniów z Poznania: zabawach integracyjnych, zwiedzaniu miasta (nie obyło się bez słynnych koziołków), grze terenowej, wycieczce na Cytadelę oraz Nocy Muzeów. Ważnym punktem spotkania były warsztaty, podczas których nadaliśmy kształt przyszłorocznym Dniom Serviam w obu szkołach.
Podziękowania dla s. Estery Grzegorek za pomoc Opiekunowi SU w opiece nad dziewczętami w Poznaniu, s. Barbarze Markiewicz (siostra dyrektor gimnazjum w Poznaniu), s. Klarze Pyza oraz p. Barbarze Biskup za przygotowanie spotkania oraz rodzinom uczniów tamtejszej szkoły za udzielenie gościny.
Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


19.05.2009
W sobotę kółko plastyczne pod opieką p.Joanny Otlewskiej wzięło udział w plenerze plastycznym organizowanym przez Zespół Centrum Edukacji Dzieci i Młodzieży im. Mikołaja Kopernika w Ogrodzie Botanicznym. Tematem pleneru były różaneczniki. Mimo przeciwności pogody udało nam się zdobyć laury w kategorii gimnazjów - nasze prace nagrodzone zostały najwyższymi notami. Zajęłyśmy pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz wyróżnienie. Zapraszamy do GALERIA/inne.


20.05.2009
Idzie wiosna - trudno nie zauważyć. Ale opisać - ciężej. Dziewczęta z kółka teatralnego pod opieką p. Elżbiety Skotnickiej przygotowały na dzisiejszy apel mix wierszy polskich poetów współczesnych opowiadających o przyrodzie tej pory roku. Zapraszamy do GALERIA/apele.


21.05.2009
Na porannej modlitwie odbyło się wręczenie nagród za tegoroczne rozgrywki. Dyscypliną, jaką dziewczyny wybrały podczas referendum były Dwa Ognie, a mistrzyniami w tej grze zostały Żabcie, drużyna klasy drugiej (od dziś puchar stoi w ich klasie). Przyznano także wyróżnienia dla trzech najlepszych strzelców - Marysi Hejdy (największa ilość zbić), Agi Putyry i Uli Suszyńskiej.

Roksana Kałużna (kl.2), Kasia Koźma i Wiola Młynarczyk (obie kl.1) udały się dzisiaj na finał konkursu wiedzy o Rosji "Białe noce". Z niecierpliwością czekamy na jego wyniki.


22.05.2009
Ania Łukaszczuk (przewodnicząca SU) i Kinga Przymuszała (wicePrzewodnicząca SU) wraz z Siostrą Dyrektor - s. Esterą Grzegorek udały się do Prywatnego Gimnazjum Salezjańskiego im. Edyty Stein na obchody dziesięciolecia tamtejszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się o 10:00 Mszą Świętą, później przyszedł czas na oficjalne wystąpienia połączone z występem chóru szkolnego i część artystyczną. Dziewczęta złożyły księdzu dyrektorowi Janowi Gondro gratulacje i życzyły dalszych sukcesów oraz błogosławieństwa bożego. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.

Znamy już wyniki konkursu historycznego"Białe noce". Spośród trzech naszych reprezentantek finalistką została Roksana Kałuzna. Gratulacje!


22.05.2009
Wyjście do Gimnazjum imienia Andrzeja Waligórskiego(08.05.2009) było kolejną odsłoną projektu "Poznaj swój Dolny Śląsk - ludzie i zdarzenia". Tym razem nasze uczennice Ola Wróblewska oraz Gabrysia Gajda (obie z kl. 3) udały się tam pod opieką p. Elżbiety Skotnickiej, by przeprowadzić wywiad z panią Izabellą Bobowską, popularyzatorką twórczości Waligórskiego oraz dokonać badania wśród uczniów na temat ich znajomości i oceny wierszy patrona tamtejszej szkoły. Oba przedsięwzięcia zakończyły się sukcesem, a wyniki ankiety oraz wywiad ukażą się już wkrótce w specjalnym numerze szkolnej gazetki. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


23.05.2009


Kaja Maleszko (kl.1)
Magda Putyra (kl.1)
Dominika Dutkowiak (kl.2)
Ania Łukaszczuk (kl.2)
Paulina Wierzbińska (kl.2)
Gabrysia Pietraszkiewicz (kl.3)
Kinga Przymuszała (kl.3)
Judyta Rut (kl.3)


Osiem wspaniałych dziewcząt będzie w tym roku kandydowało do zaszczytnego tytułu "Urszulanki Roku". Wybrane przez klasy i nauczycieli już teraz są szczególnie wyróżnione spośród naszych uczennic za postawę w życiu codziennym.
Wyboru dokonują dwa gremia: Rada Samorządu Uczniowskiego i Rada Pedagogiczna. W tym roku najpierw głosować będą nauczyciele (11 czerwca), a następnie uczennice (15 czerwca). Wyniki zostaną ogłoszone 18 czerwca, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Wszystko o Plebiscycie w "urszulanka roku" po lewej stronie naszej witryny.
Na górze zaś widzimy baner, na który klikając dostaniemy się na podstronę z naszymi kandydatkami - zapraszamy!


23.05.2009
O 8:30 grupa uczennic razem z panią Magdalena Olbrich i panią Alicją Dubaj wyruszyły na Cmentarz Żydowski. Uzbrojone w grabie i rękawice, przystąpiły ochoczo do pracy, jaką było usuwanie hałd butwiejących liści. Gdy nasze zadanie zostało wykonane, Karolina Gaworska opowiedziała nam o tradycjach pogrzebowych, a także symbolice i sztuce cmentarnej w kulturze jidysz. Chociaż odwiedzanie Cmentarza stało się już szkolna tradycją, to magiczne miejsce oficjalną opieką objęliśmy 11 listopada 2008 roku.
Zapraszamy do GALERIA/inne.


24.05.2009
Zapraszamy do KLASY, gdzie zamieściliśmy materiały z życia klasy pierwszej (fotki i notki) oraz trzeciej (notki).

W TERMINARZu dowiemy się natomiast, jak wyglądać będzie ostatni miesiąc pracy naszego Gimnazjum - czerwiec. Wydarzy się sporo ciekawych rzeczy, dlatego zachęcamy do zaglądnięcia w to miejsce.


25.05.2009
Aż spod Nowej Rudy przyjechał do Wrocławia Pan Grabowski, aby na dwóch pierwszych godzinach lekcyjnych podzielić się z nami wrażeniami z licznych podróży, szczególnie do Peru i Boliwii. Jest on bowiem obieżyświatem i opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy o odwiedzonych przez niego krajach. Swoją prezentację ubogacił przyniesionymi pamiątkami i pokazem slajdów. Dziękujemy! Zapraszamy do GALERIA/konferencje.

Wyniki konkursu samorządowego na najlepszy wazon z bukietem kwiatów są następujące - zwyciężyła Alicja Adamska z klasy drugiej, stają się szczęśliwą posiadaczką dwóch biletów do kina i jednego szczęśliwego numerka. Oczywiście gratulujemy!


26.05.2009
Nasze Gimnazjum w przyszłym roku szkolnym obchodzi dziesiątą rocznicę powstania, w związku z czym grupa przedstawicieli złożona z: Siostry Dyrektor, S. Rut Kowalczyk, Ani Łukaszczuk, Gabrysi Pietraszkiewicz i Kingi Przymuszały poszła dziś z zaproszeniem do Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego i prośbą o przewodniczenie uroczystej jubileuszowej Eucharystii.

Powoli zbliżamy się do końca roku, czego odbicie znajdujemy nie tylko w codziennej nauce. Dziś odbył się ostatni w tym roku wtorkowy różaniec prowadzony przez Sekcję Modlitewną SU.


27.05.2009
Jak w każdą środę, i dzisiaj uczestniczyliśmy w apelu przedmiotowym. Przyszła kolej na sztukę, więc grupa pierwszoklasistek pod okiem p. Joanny Otlewskiej zapoznała nas bliżej ze światem baletu, jego historią, ewolucją i najsłynniejszymi tancerzami, a pod koniec wyświetliła krótki film z przykładowym tańcem. Zapraszamy do GALERIA/apele.

Wychowawczyni klasy pierwszej, p. Magdalena Olbrich, obchodzi swoje patronalne święto, więc jej wychowanki postanowiły ten fakt uczcić. Na początku cała klasa uczestniczyła w Eucharystii w intencji pani Magdy, po czym przyszła kolej na świętowanie w klasie, połączone z zabawami i poczęstunkiem. Imieninowym prezentem od pierwszoklasistek dla Wychowawczyni był samodzielnie wykonany przez uczennice album pamiątkowy przedstawiający każdą z dziewcząt.


28.05.2009
Na przerwie śniadaniowej klasa pierwsza przedstawiła tradycyjny skecz, który opowiadał o losach powszechnie znanego i lubianego Tofika, bohatera skeczu jednego ze znanych kabaretów polskich.


29.05.2009
Dzień Wdzięczności to coroczna szkolna uroczystość, podczas której uświadamiany sobie, ile zawdzięczamy rodzicom oraz innym osobom, których spotkaliśmy na naszej drodze. W tym roku odbyła się ona dzisiaj. Rozpoczęliśmy nabożeństwem majowym o 16:30 w kościele, podczas którego pisaliśmy podziękowania i przeprosiny (względem rodziców) na specjalnie przygotowanej tablicy. Później przeszliśmy do auli, gdzie wysłuchaliśmy koncert w wykonaniu naszych uczennic: Oli Zamorskiej, Zuzi Wałkiewicz, Marysi Łuc, Kai Maleszko). Następnie Judyta Rut w imieniu dziewcząt skierowała w stronę rodziców życzenia, a pan Zamorski złożył je młodszej części audytorium. Przyszła pora na wręczenie specjalnych podziękowań, jakimi Samorząd Uczniowski honoruje osoby, które szczególnie włączyły się w pracę szkoły. Otrzymały je pani Pietraszkiewicz i pani Pawłowska. Następnie obejrzeliśmy taniec Marysi Hejdy. Kolejnym punktem był turniej pomiędzy rodzicami a dziećmi, sprawdzający współpracę obu drużyn w wielu różnych konkurencjach, takich jak: ustawianie piramidy z kubeczków, projektowanie hitu mody niekonwencjonalnej, quiz z wiedzy ogólnej, rozpoznawanie przedmiotów (tylko poprzez dotyk) oraz mini playback show. Zwycięskim zespołem okazali się dorośli, którzy jednak zrzekli się słodkiej nagrody na rzecz drużyny przeciwnej, obchodzącej niebawem swoje święto (dzień dziecka). Wyczerpani zaciętą walką gracze, jak również wyczerpana dopingowaniem ich widownia udali się na koniec na mały poczęstunek. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


31.05.2009

Udało nam się odnaleźć wyniki próbnego egzaminu gimnazjalnego przeprowadzonego jakiś czas temu wspólnie przez Gazetę Wyborczą i Wydawnictwo Operon. Nasze dziewczęta napisały testy bardzo dobrze patrząc na wyniki krajowe i wojewódzkie i wypada nam sobie życzyć, aby wyniki tego najważniejszego, kwietniowego, testu były równie dla nas dobre. Zapraszamy do "osiągnięcia szkoły".

W "osiągnięcia szkoły" dodajemy również klika dyplomów naszych uczennic za osiągnięcia, jakie zdobyły ostatnio - zapraszamy!

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!