Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.05.2010
Kwiecień był trudnym, pełnym ważnych wydarzeń miesiącem. Maj, w naszym szkolnym kalendarzu jest trochę inny - nieco lżejszy pod względem naukowym i równie bogaty pod względem ekscytujących wydarzeń. Zapraszamy do TERMINARZ-a, by zapoznać się z "rozkładem jazdy" na dopiero-co-rozpoczęty miesiąc naszego szkolnego życia.


02.05.2010
Udało nam się w końcu skompletować dyplomy naszych reprezentantek w prestiżowym konkursie Liga Naukowa, organizowanym przez Zespół Szkół nr 14 we Wrocławiu. Przypomnijmy - mamy wśród naszych uczennic laureatkę, finalistkę, a także zespół, który okazał się najlepszy we Wrocławiu. Zapraszamy do "osiągnięcia szkoły"!


03.05.2010
Do naszego "kiosku" trafia kolejny ciekawy numer periodyku Wiedź-my wydawanego przez kółko redakcyjne. Zapraszamy do zapoznania się z tekstami z najnowszego, marcowego wydania, które publikujemy w "nasze czasopisma" po lewej stronie naszej witryny.


04.05.2010
Znamy już zwycięzcę wiosennego konkursu samorządowego. Mistrzynią w przyrządzaniu galaretkowych wariacji okazała się Ania Pietrucha (kl.1)! Nagrodą jest bilet do kina. Serdecznie gratulujemy i życzymy miłego seansu!

Druga tura szkolnych rozgrywek siatkarskich już w najbliższy piątek. W związku z tym na dzisiejszym apelu została wylosowana kolejność meczy - najpierw z kl.3 zmierzy się z kl.2, później z kl.1, a ostatnie zagrają kl.1 z kl.2.


05.05.2010
Dzień, jak każda środa, rozpoczął się apelem. Tym razem przyszła kolej na apel liturgiczny. Ćwiczyliśmy pieśni na bierzmowania trzecioklasistek.

Rozgrywki coraz bliżej, więc na przerwie "obiadowej" odbyło się spotkanie z kapitanami każdej z trzech drużyn.


06.05.2010
Podczas drugiej godziny lekcyjnej zebraliśmy się w auli, aby uczestniczyć w prelekcji o Cmentarzu Żydowskim. Grupa uczestników akcji Znak Pokuty (z Niemiec, Izraela i Polski) opowiedziała nam o kulturze żydowskiej i podzieliła się swoim doświadczeniem pracy w wolontariacie. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.

Na przerwie "śniadaniowej" natomiast każdy chętny do modlitwy mógł się zapisać do MER-u (Modlitewnej Eskadry Ratunkowej). Przypominamy, że jedynym warunkiem bycia w nim jest codzienna modlitwa "Pod Twoją obronę" o 21:37 we wszystkich intencjach powierzanych nam przez uczennice i nauczycieli.


07.05.2010
O godz. 11.00 uczestniczyliśmy w pierwszopiątkowej Eucharystii, której przewodniczył szkolny duszpasterz ks. Piotr Wawrzynek. Tradycyjnie służbę liturgiczną pełniły ministrantki, a śpiewy mszalne inicjowała schola.

Po lekcjach natomiast odbyła się od dawna wyczekiwana druga tura rozgrywek międzyklasowych. Trzy drużyny (Wampiry, Pierwiastki i Żabcie) walczyły między sobą o tytuł mistrza. Zmagania toczyły się długo i zażarcie - w końcu każdy punkt był na wagę złota! Bardzo ważny był również doping kibiców, którzy dzielnie wspomagali swoje drużyny. Ostatecznie okazało się, że najlepsi są najmłodsi - zwyciężyła pierwsza klasa!


08.05.2010
Mieliśmy wczoraj przyjemność powitać w naszej szkole siostrę Thelmę Wurzelbacher CPPS (Sisters of the Precious Blood), gościa Sióstr Urszulanek ze Stanów Zjednoczonych. Ola Zamorska oraz Dominika Dutkowiak zostały poproszone, aby oprowadzić siostrę po szkole oraz innych ciekawych miejscach w budynku klasztornym. W języku angielskim oczywiście. Zapraszamy do GALERIA/inne.


09.05.2010
W piątek od godz. 10.00 grupa uczennic naszej szkoły: Ania Kowalska, Ania Łukaszczuk (z kl. 3), Magda Putyra, Kaja Maleszko (z kl. 2), Agnieszka Torzewska i Pola Slesarow (z kl. 1) podejmowała Gości przybyłych na uroczyste rozdanie umów dotacyjnych przyznanych przez władze naszego miasta na remonty oraz prace konserwatorskie i restauratorskie wrocławskich zabytków, wpisanych do rejestru, które w tym roku miało miejsce w auli naszych szkół. Umowy wręczał Wiceprezydent Miasta p. Adam Grehl oraz Dyrektor Miejskiego Biura Konserwatora Zabytków p. Katarzyna Hawrylak-Brzezowska. Wśród beneficjentów znalazło się także Zgromadzenia Sióstr Urszulanek U. Rz., które otrzymało część funduszy potrzebnych na wymianę pokrycia dachu nad skrzydłem centralnym i północnym w zespole klasztornym. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.

W bieżącym roku Siosrty Urszulanki czeka poważna i kosztowna inwestycja rzędu ośmiuset tysięcy złotych, która zupełnie przekracza możliwości finansowe Zgromadzenia. Koszty ogromne, a sprawa niecierpiąca zwłoki, gdyż w czasie większych opadów woda zalewa pomieszczenia szkolne.
Zgromadzenie nie jest w stanie udźwignąć finansowo całej inwestycji. Prosiliśmy już o pomoc Gminę Wrocław i otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 270 tysięcy złotych, natomiast Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego niestety w tym roku nie zrealizowało naszego wniosku o dotację.
Dlatego ośmielamy się zwrócić do wszystkich naszych Przyjaciół i ludzi nam życzliwych z gorącą prośbą o pomoc finansową na ten cel. Będziemy niezmiernie wdzięczni za wszelką, najmniejszą nawet pomoc, która może być wyrazem troski o nasz WSPÓLNY DOM.
Więcej informacji można uzyskać wchodząc na stronę internetową Wspólnoty Wrocławskiej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej www.urszulanki.archidiecezja.wroc.pl lub klikając na baner po prawej stronie aktualności.


10.05.2010
Zapraszamy do "BIG" po lewej stronie naszej witryny, gdzie zamieszczamy słownoobrazkowe podsumowanie wydarzeń kwietniowych. Tekst Biuletynu przygotowany przez Zuzię Kowalczyk.

Ruszył plebiscyt na "Urszulankę Roku". Wszyscy zastanawiamy się, która z dziewczyn jest dla uczennic pewnego rodzaju wzorem do naśladowania i najbliżej ideału dobrego człowieka. Wyboru najpierw dokonają klasy (po dwie kandydatki), a następnie nauczyciele i "samorządowiczki". Wszelkie ważne informacje na ten temat, kryteria, procedury, znajdziemy w linku "urszulanka roku" - zapraszamy!


11.05.2010
Dziś w naszym gimnazjum miała miejsce bardzo ważna uroczystość. Uczennice klasy trzeciej, po kilkumiesięcznych przygotowaniach z s.Katarzyną Słowik, przyjęły z rąk Jego Ekscelencji księdza arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego sakrament bierzmowania. Eucharystia odbyła się o 17.00. Swoim śpiewem wzbogacił ją nasz szkolny chór Serioso-Giocoso (złożony nie tylko z uczennic, ale i absolwentek) pod batutą p. Moniki Tropper i przy akompaniamencie gitar. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


12.05.2010
Dzisiejszy apel, tym razem francuski, poprowadziły dziewczęta z kl.2 uczące się w naszej szkole tego języka. Tematem przewodnim była epoka zwana "belle epoque". Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy o literaturze, sztuce i odkryciach tego okresu. Apel został przygotowany przez dziewczyny pod opieką p. Małgorzaty Wółkiewicz. Zapraszamy do GALERIA/apele.


13.05.2010
Rano po raz pierwszy zgromadziliśmy się na Jutrzni. O godz. 7.30 w kaplicy sióstr na opactwie stawili się wszyscy chętni do modlitwy. Ponownie zapraszamy za tydzień, szczególnie tych, którym dziś nie udało się do nas dołączyć!


14.05.2010
Delegacja uczennic naszej szkoły (Ania Łukaszczuk, Dominika Dutkowiak, Magda Putyra, Kaja Maleszko, Ania Pietrucha i Pola Slesarow) wraz z s. Esterą Grzegorek udała się dzisiaj na konferencję zatytułowaną "Szkoła w drodze" do Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej we Wrocławiu. Spotkanie rozpoczęła etiuda teatralna w wykonaniu uczniów tamtejszego gimnazjum pt. "Czas". Następnie prof. Krzysztof Szmidt zaprezentował wykład dotyczący uczniów twórczych, po którym miała miejsce dyskusja panelowa. Tematem przewodnim był rozwój i przyszłość gimnazjów. W dyskusji wzięli udział zaproszeni goście, wśród których znalazła się p. Lilla Jaroń podsekretarz stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz p. Jarosław Obremski wiceprezydent Wrocławia. Konferencja była kolejnym etapem obchodów Jubileuszu 10-lecia gimnazjów wrocławskich. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


16.05.2010
Notki w domenach klasy pierwszej i trzeciej, a także fotografie u pierwszoklasistek - to przeczytamy i zobaczymy w KLASY. Zapraszamy!


17.05.2010
Pierwsze warsztaty fotograficzne zorganizowane w naszym Gimnazjum odbyły się w Bardzie Śląskim (15-16.05.2010). Kilkanaście osób zaopatrzonych w aparaty fotograficze brało udział w zajęciach dotyczących zarówno budowy aparatu, jak i technik fotograficznych. Ćwiczenia odbywały się w mieście, podczas spaceru w góry oraz gier sportowych. Warsztaty zostały zorganizowane przez p.Piotra Sołodynę i p.Adama Wasilewskiego. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.19.05.2010
Środa w tym roku szkolnym zaczęła się tradycyjnie apelem tematycznym, tym raz z WOSu. Prowadzące go dziewczęta opowiedziały nam o prawach dziecka i odegrały o nich krótkie scenki.
Dziś również drużyna siatkarska pierwszej klasy otrzymała statuetkę za zwycięstwo w rozgrywkach międzyklasowych. Indywidualnie została nagrodzona także Ola Cipora, najlepiej zagrywająca zawodniczka. Zapraszamy do GALERIA/apele.


20.05.2010
Pani Magdalena Olbrich świętowała dziś swoje imieniny. Rano jej wychowanki uczestniczyły w Eucharystii, a następnie wszyscy udali się do klasy, gdzie dziewczęta złożyły swojej wychowawczyni życzenia i przedstawiły własnoręcznie nakręcony film. Nie zabrakło także pysznych ciast i innych smakołyków.

Na porannej modlitwie dowiedzieliśmy się, kto przeszedł do finału konkursu MASTA z języka angielskiego. Najlepszymi w tym roku okazały się Ola Zamorska, Asia Kisiel i Paulina Wierzbińska (wszystkie z kl.3). O tym, kto ostatecznie zwycięży, dowiemy się podczas dnia językowego, kiedy odbędzie się już wkrótce.


21.05.2010
O sukcesach trochę w "osiągnięcia szkoły", gdzie publikujemy właśnie dyplom Oli Zamorskiej (kl.3), która została finalistką wrocławskiego konkursu z języka francuskiego, o czym już wcześniej informowaliśmy.
Na dzisiejszym porannym apelu zostały ogłoszone wyniki X Edycji Konkursu Fotograficznego, organizowanego przez Samorząd Uczniowski. Najlepsze zdjęcie głosami jury zostało wykonane przez Olę Gwiazdę z klasy pierwszej. Tematem X Edycji był "Czas". Wszystkie prace będzie można obejrzeć w linku SAMORZĄD UCZNIOWSKI.


23.05.2010
Dziewczyny nadsyłają nam materiały do publikowania na podstronie KLASY - tym razem zobaczymy fotorelacje u pierwszoklasistek i u trzecioklasistek oraz notki. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.


24.05.2010
Nasze klasy udały się na wycieczki szkolne. Pierwszoklasistki spędzają trzy dni w Berlinie, drugoklasistki w Krakowie, a najstarsze pojechały na cały tydzień do słonecznej Italii. Życzymy wszystkim wspaniałego wypoczynku i czekamy na zdjęcia do naszej galerii :)


30.05.2010
Spełniamy naszą obietnicę - zapraszamy do GALERIA/inne, ponieważ tam czeka nas niemałą porcja fotografii z wiosennych wycieczek klasowych, z których dziewczyny wróciły całe, zdrowe i zadowolone. Dzisiaj w nocy, jako ostatnie, zameldowały się w Polsce opalone włoskim słońcem trzecioklasistki. Zapraszamy do naszej galerii.


31.05.2010
Zapraszamy do KLASY, gdzie zobaczymy fotografie w sekcjach pierwszoklasistek i trzecioklasistek.
Doszły nas słuchy o kolejnym sukcesie naszej uczennicy. Ala Adamska (kl.3) uzyskała tytuł finalistki konkursu chemicznego Chemik Gimnazjalista. Gratulujemy jej osiągnięcia tym bardziej, że okazała się najlepszą spośród dziewcząt biorących udział w tej olimpiadzie!

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!