Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

02.05.2011
Ania Naglik z kl.2 (Sekcja Informacyjna SU) przygotowała kwietniowy Biuletyn Informacyjny Gimnazjum, czyli skrót wydarzeń ubiegłego miesiąca podany w słowno-obrazkowym formacie. Zapraszamy do BIG po lewej stronie naszej witryny.


03.05.2011
Podczas gdy trzecioklasistki zwiedzają antyczny Rzym i inne fascynujące miejsca we Włoszech, pierwszoklasistki i drugoklasistki jutro wyruszają na swoje wycieczki po Polsce: pierwsze udają się do Jury Krakowsko-Częstrochowskiej, drugie zaś do Krakowa. W tym czasie uczennice, które z różnych względów nie mogły pojechać z koleżankami, przychodzą na przygotowane dla nich zajęcia do szkoły i będą pracowały wedle następującego planu (kliknij, by zobaczyć).


07.05.2011
Klasa druga powróciła ze swojej wiosennej trzydniowej wycieczki z Krakowa, podczas której dziewczyny zwiedziły najważniejsze dla tego miasta miejsca, między innymi katedrę i zamek królewski na Wawelu, kościoły franciszkanów, dominikanów i kościół na Skałce, rynek staromiejski, dzielnicę żydowską na Kazimierzu oraz Łagiewniki i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Drugoklasistki nocowały w klasztorze sióstr urszulanek w Krakowie, a jako opiekunowie towarzyszyli im s.Katarzyna Słowik oraz p.Piotr Sołodyna. Zapraszamy do GALERIA/inne.


08.05.2011
Klasa trzecia ostatnią swoją wycieczkę spędziła w słonecznej Italii, podróżując między innymi do takich miejsc, jak Wenecja, Asyż, czy Wieczne Miasto Rzym. Opiekę nad trzecioklasistkami sprawowali p.Magdalena Jezierska i p.Łukasz Jezierski. Zapraszamy do GALERIA/inne.


09.05.2011
Wszyscy nie możemy już doczekać się piątku. Dlaczego? Ponieważ czekają nas rewanże po rozgrywkach sportowych. Żyrafy, Kaktusy i Świstaki zmierzą się w meczu siatkówki zaraz po piątkowych lekcjach. Wtedy to dowiemy się, czy Kaktusy obronią zeszłoroczny tytuł mistrza.


10.05.2011
Nowa pozycja wydawnicza w naszym wirtualnym kiosku pojawiła się dzisiejszego wieczora. Tym razem jesteśmy uraczeni serią ciekawych artykułów z dziedziny biologii przygotowanych przez dziewczyny z kółka biologicznego pod kierunkiem p.Anny Szymusiak-Senko. Nowy numer "Oko i ucho biologii" dostępny w "nasze czasopisma" po lewej stronie naszej witryny.


11.05.2011
Spotkanie Małego Księcia z Lisem, a raczej Lisa z Małym Księciem, mieliśmy okazję obejrzeć na dzisiejszym apelu porannym. Własną interpretację powieści Antoniego de Saint-Exupery przedstawiły nam dziewczęta z koła teatralnego "Gran-Ulka" prowadzonego przez p. Annę Tracz-Molasy. Zapraszamy do GALERIA/apele.


13.05.2011
W trakcie rundy rewanżowej szkolnych rozgrywek siatkarskich pod patronatem Samorządu Uczniowskiego wyłoniono mistrzów, a zostały nimi drugoklasistki. Drugie miejsce na podium zajęły trzecioklasistki, a trzecie najmłodszy zespół pierwszoklasistek. Gratulacje Mistrzom!


14.05.2011
W ogólnopolskiej akcji "Polska biega", która miała miejsce 8 maja, Aleksandra Pawlak (kl.3) zajęła III miejsce w Biegu Wiosny 2011. Gratulujemy!


15.05.2011
Pierwszoklasistki spędziły swoją wycieczkę wiosenną w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, gdzie odwiedziły takie miejsca jak jaskinię Olsztyńską, Bramę Twardowskiego, zamki, Jasną Górę i wiele innych. Dziewczynom towarzyszyły p.Monika Książczak (wychowawca) oraz p.Dorota Witrykus. Zapraszamy do GALERIA/inne.


16.05.2011
Osoby odpowiedzialne za nadsyłanie materiałów dotyczących życia klas tym razem raczą nas fotorelacją z wyjazdu do Włoch (w domenie klasy trzeciej) oraz notkami (na podstronie pierwszoklasistek). Zapraszamy do KLASY u góry witryny.


17.05.2011
Serdecznie zapraszamy młodsze koleżanki ze szkoły podstawowej, szczególnie szóstoklasistki, na ostatnie w tym roku szkolnym przygotowywane przez nas Dni Otwarte. Tym razem spotkanie zostało przygotowane przez dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego, które będą chciały pokazać nasza szkołę i jej działanie poprzez gry i zabawy. W związku z tym, że każde nasze Drzwi Otwarte w tym roku szkolnym wyglądały inaczej, zapraszamy także te dziewczyny, które już nas wcześniej odwiedziły. Zaczynamy w sobotę, 21 maja, o godzinie 10:00. Spotykamy się przy portierni.


18.05.2011
Jaki wpływ ma na nas muzyka klasyczna? Gdzie możemy się z nią spotkać? Na te oraz inne pytania odpowiedziały nam dziewczyny podczas apelu muzycznego przygotowanego "pod okiem" p. Moniki Tropper. Zapraszamy do GALERIA/apele.


19.05.2011
Tradycją stało się, że wraz z publikacją nowej gazetki szkolnej w języku angielskim (AimHigh), do naszego wirtualnego kiosku trafia poprzedni numer. Zapraszamy do "nasze czasopisma", skąd zostaniemy przekierowani do podstrony gazetki angielskojęzycznej przygotowanej przez nasze uczennice pod kierunkiem p. Piotra Sołodyny. Podstawowa znajomość j.angielskiego wymagana :)


20.05.2011
Delegacja z naszego Gimnazjum wraz z s. Esterą Grzegorek udała się do naszego "siostrzanego" Prywatnego Żeńskiego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek U. Rz., by wziąć udział w Eucharystii i złożyć najserdeczniejsze życzenia s. Blandynie Boch, dyrektorowi Liceum, która obchodzi dziś swoje imieniny.


21.05.2011
Za nami trzecie - ostatnie w tym roku szkolnym - Drzwi Otwarte, w całości przygotowane przez dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego wraz z Opiekunem. Tym razem spotkanie z kandydatkami upłynęło na zabawach, poprzez które przekazywano informacje o funkcjonowaniu naszego Gimnazjum.


22.05.2011
W KLASY publikujemy materiały nadesłane nam przez osoby odpowiedzialne za informowanie internautów o wydarzeniach mających miejsce w klasach. Tym razem przedstawiamy zdjęcia u drugoklasistek i notki u drugoklasistek i trzecioklasistek Zapraszamy.


23.05.2011
Serdecznie zapraszamy rodziców naszych drogich uczennic, nauczycieli, siostry urszulanki oraz przyjaciół naszej szkoły na Dzień Wdzięczności, który odbędzie się w piątek, 27 maja, o godzinie 16:30. Uroczystość będzie składała się z trzech części. W pierwszej spotkamy się w pięknym klasztornym ogrodzie, gdzie u stóp figury Matki Bożej będziemy rozważać wezwania litanii loretańskiej. Następnie udamy się do auli, gdzie będziemy mieli przyjemność uczestniczyć w koncercie naszej utalentowanej uczennicy Ani Grondalskiej, która przy akompaniamencie p.Grażyny Ney wykona utwory na wiolonczelę. Nasz miły wieczór zamkniemy poczęstunkiem. Zapraszamy!


24.05.2011
Kandydatki na Urszulankę Roku zostały wyłonione przez klasy i nauczycieli. Z klasy 1 są to: Basia Mika, Ewa Rejman i Ola Szczegielniak, z klasy drugiej: Ania Pietrucha i Pola Slesarow oraz z klasy trzeciej: Kaja Maleszko, Magda Putyra i Basia Szczotka. Szczegóły dotyczące plebiscytu znajdziemy w "Urszulanka Roku" po lewej stronie witryny. Zapraszamy.


25.05.2011
2+2 =4 to wydaje się proste, ale już 23454567- 19845765 nie, dlatego ludzie w swoim dążeniu do doskonałości stworzyli m.in. maszyny liczące. Kilka z nich miałyśmy okazję zobaczyć na dzisiejszym apelu. Grupa trzecioklasistek z pomocą p. Doroty Witrykus zaprezentowała najpopularniejsze z nich. Zapraszamy do GALERIA/apele.


27.05.2011
Z okazji Dnia Matki chciałybyśmy podziękować wszystkim Mamom za to, że zawsze są przy nas obecne i pomagają nam, gdy znajdujemy się w ciężkich sytuacjach. To właśnie Wy najbardziej się martwicie, gdy mamy problemy w szkole i najbardziej się cieszycie z naszych sukcesów. Jesteście przy nas każdego dnia służąc nam opieką i wsparciem. Dziękujemy Wam za każde dobre słowo czy serdeczny uśmiech, za wszystkie udzielone nam rady oraz za cały poświęcony nam czas. Życzymy Wam, aby każdy dzień przynosił ze sobą coś dobrego. Aby olbrzymie pokłady miłości, jakimi nas obdarzacie od momentu naszego zaistnienia, dawały poczucie zwielokrotnionej wzajemności z naszej strony. Kochane mamy! Życzymy Wam, abyście każdego dnia czuły się kochane, potrzebne i doceniane przez swoje córki. To Wy jesteście dla nas wzorem.

(Nasz życzenia są spóźnione o jeden dzień, ponieważ mieliśmy kłopoty z serwerem naszej strony internetowej...)


28.05.2011
Blachy ciast, półmiski sałatek, galowy mundurek i roześmiane urszulańskie twarze. Tak właśnie upłynął nam piątek. Rano pierwszoklasistki i trzecioklasistki świętowały imieniny swoich wychowawczyń p. Moniki Książczak i p. Magdaleny Jezierskiej. Natomiast popołudniu podziękowaliśmy naszym rodzicom, siostrom urszulankom oraz nauczycielom podczas Dnia Wdzięczności. Uroczystość rozpoczęliśmy nabożeństwem majowym na wirydarzu, następnie, już w auli, po bukiecie rozdanych kwiatów i podziękowań mieliśmy okazję wysłuchać koncert wiolonczelowy Ani Grondalskiej (kl.3) przy akompaniamencie p. Grażyny Ney. Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez uczennice. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


29.05.2011
Dziewczyny odpowiedzialne za nadsyłanie informacji na temat życia klas znowu prezentują nam fakty i zdjęcia. Zapraszamy do KLASY, gdzie znajdziemy zdjęcia i notki u pierwszoklasistek i trzecioklasistek.


30.05.2011
Dzisiaj nasz szkolny chór wziął udział w uroczystym koncercie jubileuszowym "Śpiewający Wrocław i jego goście", który odbył się w Filharmonii Wrocławskiej. Wraz z chórem i jego dyrygentką, p.Moniką Tropper, na koncert została zaproszona s.Estera Grzegorek, dyrektor naszego Gimnazjum. Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


31.05.2011
Ciekawy, obfitujący w wydarzenia miesiąc otwiera przed nami swoje podwoje - czerwiec to przede wszystkim czas rozpoczynających się wakacji, ale nie tylko. Zapraszamy do TERMINARZ, gdzie opublikowaliśmy plan wydarzeń na "ostatnią prostą" roku szkolnego 2010/2011.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!