Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003

02.05.2012
W maju będą wycieczki szkolne i one wydają się być najbardziej wyczekiwanymi wydarzeniami w życiu naszej szkoły w dopiero co rozpoczętym miesiącu. Ale nie jedynymi, bo jak wiadomo, życie w naszym Gimnazjum tętni. Nowy, aktualny plan pracy na najbliższy miesiąc w TERMINARZ.


04.05.2012
O wycieczkach troszkę było, dzisiaj natomiast o zamianach w planie lekcji będących ich konsekwencją. We środę aktywnie zaczną wypoczywać pierwszoklasistki i drugoklasistki, więc nowy trzydniowy rozkład zajęć będzie dotyczył tylko trzecioklasistek:

środa, 9.05:
lekcje 1-7 bez zmian
8. lekcja - religia

czwartek, 10.05:
1. lekcja - j.polski
2. lekcja - matematyka
3. lekcja - edukacja dla bezpieczeństwa
4. lekcja - matematyka
5. lekcja - w-f / j.francuski (grupa z j.niemieckiego dołącza do grupy w-f)
6. lekcja - w-f

piątek, 11.05, bez zmian.


05.05.2012

Archidiecezjalne Dni Młodych w Gryficach (Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska) pod hasłem zaczerpniętym z listu św. Filipa "Radujcie się w Panu!" (Flp 4, 4) rozpoczęły się już 30 kwietnia Mszą Świętą dla organizatorów, wolontariuszy oraz wszystkich, którzy już przyjechali do Gryfic. Nasza grupa uczestniczyła w tej Eucharystii, a następnie udała się do miejsca zakwaterowania u Państwa Rupental. Już od pierwszego wieczoru doświadczyłyśmy niezwykłej gościnności i troski od Pani Beaty i Pana Roberta oraz ich synów: Dominika i Michała. Pod ich skrzydłami było nam "jak u Pana Boga za piecem". Zaczęło się od przyprowadzenia nas do domu przez Dominika, poprzez codzienne dowożenie nas po wieczornym uwielbieniu w kościele przez Pana Roberta, aż po odwiezienie nas na dworzec. Michał i Dominik oddali nawet swoje bluzy, aby dziewczyny mogły się cieplej ubrać, ponieważ zaskoczyły nas zimne wieczory. Po całym dniu „Bożych szaleństw” miałyśmy zapewniony cichy, ciepły i przytulny dom, gorący prysznic, pyszne dania pani Beaty, ciepłe słowa i uśmiechy całej Rodziny. NAJSERDECZNIEJ ZA WIELKODUSZNĄ GOŚCINNOŚĆ DZIĘKUJEMY!

W programie Dni Młodych pełnych modlitwy i zabawy znalazły się – jak co roku – warsztaty, spotkania w małych grupach, zajęcia sportowe i rekreacyjne. Z wielkim entuzjazmem zostały przyjęte koncerty zespołów takich jak „Drabina Jakuba”, „Jesienni Przyjaciele”, "Clerboyz-Forever". Centralnym punktem drugiego i trzeciego dnia była Msza Święta, której w dniu 3 maja przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. Każdego dnia wychodziliśmy na ulice miasta, aby dać świadectwo wiary: była celebrowana droga krzyżowa, droga światła i droga papieska. Każdy dzień kończyliśmy muzycznym uwielbieniem Jezusa w Najświętszym Sakramencie, gdzie entuzjazm młodzieży sprawiał, że mury świątyni drżały od śpiewu i radości. Można było wówczas skorzystać z sakramentu pojednania i bardzo blisko spotkać się z Jezusem. Najważniejsze momenty, tj. kiedy odczytywane było Słowo Boże, treść była przedstawiana przez wrocławskiego aktora i mima-Tomasza Żytka, którego miałyśmy przywilej poznać, ponieważ jechaliśmy jechaliśmy do Gryfic jednym pociągiem.

Program Dni Młodych był ubogacony róznymi spotkaniami edukacyjnymi i formami wypoczynku. Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalnych Dni wzięli udział również w warsztatach tematycznych m.in. biblijne, brewiarzowe, decoupage, fotograficzne, dziennikarskie, krawieckie, liturgiczne, muzyczne, pantomimy, plastyczne, sportowe, medyczne, liturgiczne, taneczne i wokalne. Warsztaty prowadzone bęyły przez animatorów kultury, wolontariuszy oraz pracowników różnych placówek oświatowych. Podczas trzydniowego spotkania był realizowany również program kulturalno-rozrywkowy, m.in. (ulubione) koncerty, przedstawienia, zajęcia sportowe, gry, zabawy itp. (np. City Tour).

Na szczególną uwagę zasługuje międzynarodowy wymiar spotkania. Do udziału w nim, podobnie jak w latach ubiegłych, została zaproszona młodzież z Niemiec i Szwecji. Przybył także kapłan z Senegalu i Siostry ze Stanów Zjednoczonych, które akurat przyjechały do Polski. Dni Młodych stanowią dobrą okazję do rozwijania wiary i wychowania eklezjalnego, ale także do poznawania polskiej kultury i kultury innych krajów.

Szczegółowy program Dni Młodych w Gryficach znajduje się na stronie tutaj
Lista warsztatów tutaj
Program "Gryfice City Tour" tutaj.

Dziękujemy organizatorom za niezwykle życzliwe przyjęcie nas w gryficach i zaproszenie na adm 2013! S.Katarzyna Słowik

Zapraszamy do GALERIA/konferencje.


06.05.2012
Po powrocie do szkoły zapraszamy do zaangażowania się w akcję ekologiczną, do udziału której chcemy zgłosić nasze Gimnazjum. Projekt ma nazwę „Drzewo za makulaturę”, a nadchodząca edycja będzie już szóstą.
Celem akcji jest zgromadzenie makulatury, zużytych baterii i drobnego sprzętu elektronicznego. Za każde 10 kg makulatury można otrzymać sadzonkę drzewka. Na sadzonki będzie można także wymienić rzeczone baterie i drobny sprzęt elektroniczny.
Podczas dotychczasowych edycji organizatorom akcji udało się oddać do recyklingu kilkadziesiąt ton makulatury i rozdać kilkadziesiąt tysięcy drzewek. Jak mówią "Drzewo za makulaturę” to świetna okazja do ekologicznej edukacji uczniów. Jej założenia są bardzo wymowne – za surowiec wtórny – makulaturę – można otrzymać surowiec pierwotny – drzewo.
Akcja jest organizowana wspólnie z Nadleśnictwem Śnieżka z Karpacza, które przekazało sadzonki.


08.05.2012
Najnowszy Biuletyn Informacyjny Gimnazjum to przegląd najważniejszych wydarzeń poprzedniego miesiąca. Zapraszamy do BIG po lewej stronie witryny, gdzie wybrzmią nam echa kwietnia.


09.05.2012
Korytarz szkolny opustoszał, albowiem dwie klasy (pierwsza i druga) wybyły na wycieczkę szkolną, gdzie będą odkrywać przyrodę Bukowiny Tatrzańskiej. Po raz pierwszy dwie klasy jadą wspólnie na wycieczkę. Opiekunkami podczas wyjazdu są p.Monika Książczak, p.Magdalena Jezierska i p.Monika Tropper.


10.05.2012

Księdza Arkadiusza Krziżoka znamy z arcyciekawych (i miejmy nadzieję owocnych) rekolekcji szkolnych, jakie wygłosił w naszym Gimnazjum w marcu. Tym razem odwiedził nas na zaproszenie s,Katarzyny, aby spotkać się z uczennicami i odpowiadać na szereg wcześniej napisanych, nurtujących ich pytań. Zdjęcia z tego ciekawego spotkania w GALERIA/konferencje. W racji wycieczek klasy pierwszej i drugiej na zdjęciach zobaczymy tylko trzecioklasistki :)


11.05.2012
Ostatni dzień wycieczek klas pierwszej i drugiej, dzisiaj ciężki powrót do domów, a jutro powrót do szkoły (choć sobota). Przypominamy, że sobota jest dniem, kiedy odrabiamy wolny 4 maja.
Oprócz lekcji według planu, jutro także otwieramy po raz trzeci w tym roku szkolnym drzwi do Gimnazjum dla kandydatek. Tym razem program ułożył Samorząd Uczniowski.


12.05.2012

Trudna sobota, bo sobota w szkole :) Dzisiaj odrabialiśmy jeden z wolnych dni długiego weekendu, a Samorząd Uczniowski zaprosił kandydatki, szóstoklasistki, do naszego Gimnazjum na trzecie - i ostatnie już - drzwi otwarte do naszej szkoły. Szczegółowa relacja z tego wydarzenia na stronie samorządu, tam też fotorelacja, do której trafimy poprzez GALERIA/konferencje - zapraszamy!


13.05.2012

Kasia Nowakowska drugi rok z rzędu została laureatką międzynarodowego konkursu grafiki komputerowej "Pod Modrou Oblohu", organizowanego przez czeskie miasto Moravská Trebova. Z tej okazji odbyła się uroczysta gala, gdzie Kasia udała się z rodzicami oraz p.Adamem Wasilewskim, nauczycielem informatyki. Serdecznie Kasi gratulujemy i zapraszamy do GALERIA/inne na nieco zapóźnione, ale wciąż ciekawe zdjęcia z wyjazdu do Czech.


14.05.2012

Druga i pierwsza klasa powróciły z trzydniowej wycieczki w góry. Pierwszego dnia uczennice naszego Gimnazjum odwiedziły Wadowice, gdzie zobaczyły kościół oraz replikę domu Jana Pawła II, a także spróbowały przepysznych kremówek. Następną atrakcją wyjazdu było przejście przez Dolinę Strążyską i udanie się nad Wodospad Siklawica. Ostatniego dnia pierwszo- i drugoklasistki miały okazję zwiedzić Kraków oraz odbyć godzinną wycieczkę po mieście z czasów średniowiecza w multimedialnych Podziemiach Rynku. Dziewczęta nocowały w malowniczo położonym hotelu Stasinda w Bukowinie Tatrzańskiej. Dziękujemy p. Magdalenie Jezierskiej, p. Monice Książczak oraz p. Monice Tropper za zorganizowanie i opiekę nad naszymi uczennicami na tym wspaniałym wyjeździe.
Zapraszamy do GALERIA/inne, gdzie obejrzymy zdjęcia nadesłane nam przez drugoklasistki.


15.05.2012

Zapraszamy do GALERIA/inne, gdzie publikujemy nadesłane przez pierwszoklasistki zdjęcia z wycieczki wiosennej (dziękujemy za nie!). W ubiegłym roku szkolnym uwieczniliśmy 135 wydarzeń i wtedy wydawało się nam, że to zawrotna liczba. Nasz katalog folderów ze zdjęciami w tym roku osiągnął już rekordową liczbę 140. Choć do końca roku pozostało niespełna 1,5 miesiąca, wiemy, że będzie to czas obfity w wydarzenia. W większości godne fotografowania :)


16.05.2012

Dziewczęta ze szkolnego koła teatralnego prowadzonego przez p. Annę Tracz - Molasy po raz kolejny przekonały nas o swoim ogromnym talencie aktorskim. Na dzisiejszym porannym apelu odegrały dla nas krótki spektakl pt. "Eros i Psyche". Dziękujemy za przedstawienie tej wspaniałej mitologicznej historii. Zapraszamy do GALERIA/apele.


17.05.2012

Majowa rada pedagogiczna miała charakter Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli. Oprócz spraw bieżących, które zostały omówione przez Siostrę Dyrektor, nauczyciele wzięli udział w mini warsztatach na temat ucznia zdolnego i słabego (przeprowadzonych przez p. Alicję Dubaj) oraz wysłuchali referatu p.Doroty Witrykus na temat ochrony danych osobowych w szkole. Kilka zdjęć z rady znajdziemy w GALERIA/konferencje.


18.05.2012
Właśnie rozpoczęła się Msza święta, w której uczestniczą trzecioklasistki oraz ich rodziny. Intencją Eucharystii jest bezpieczny wyjazd i owocne spędzenie czasu wycieczki, na którą dziewczyny dzisiaj udają się do Włoch. Życzymy wspaniałego wyjazdu!
My natomiast codziennie będziemy zdawać sprawę w bardzo zwięzłych komunikatach z wydarzeń każdego dnia tej fascynującej wycieczki. Przypomnijmy, że wyjazdy trzecioklasistek do Italii zostały zapoczątkowane w roku 2004 i do tej pory nieprzerwanie odbywają się co roku, na przełomie maja i czerwca.


19.05.2012
Anna Gasztych (kl.3) zajęła 8. miejsce w ogólnopolskim konkursie MIX z historii zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. W tym samym konkursie Apolonia Slesarow (kl.3) zajęła 9. miejsce, a Agnieszka Żurek (kl.1) otrzymała wyróżnienie. Zapraszamy do "osiągnięcia" po lewej stronie witryny, gdzie obejrzymy dyplomy dziewczyn. Tam także zamieściliśmy dyplomy Kasi Nowakowskiej z konkursu Pod Modrou Oblohou.

Drugi dzień wycieczki do Włoch: dzisiaj nasze trzecioklasistki dotarły na ziemię włoską, do miasta Loreto, gdzie zwiedziły sanktuarium loretańskie (tam uczestniczyły we Mszy św.) i polski cmentarz wojenny. Nocleg tej nocy w Loreto.


20.05.2012
Ze względów organizacyjnych testy poziomujące do pierwszej klasy Gimnazjum dla nowo przyjętych uczennic odbędą się nie po wakacjach, jak to bywało do tej pory ale przed. Nowy ich termin to 26 czerwca. W związku z tym ogłoszenie listy uczennic pierwszej klasy odbędzie się 25 czerwca.

Zmieniony harmonogram:
25.06.2012 ogłoszenie listy przyjętych uczennic
listę nowo przyjętych uczennic wywiesimy do wglądu w naszej szkole
26 czerwca 2012 (godz. 15.30) test kompetencji językowych z języka angielskiego dla wszystkich osób uczących się języka angielskiego przed przystąpieniem do nauki w gimnazjum.
26 czerwca 2012 (godz. 16.45) test kompetencji językowych z języka niemieckiego dla wszystkich osób uczących się języka niemieckiego przed przystąpieniem do nauki w gimnazjum.
26.06.2012 spotkanie z rodzicami nowo przyjetych uczennic na zebraniu informacyjnym
zapraszamy rodziców na zebranie informacyjne, które odbędzie się o godz. 16.30.
Szczegóły w "rekrutacja".

Dzisiaj nasze trzecioklasistki zwiedzały piękne miasto Asyż, gdzie uczestniczyły we Mszy św. w Bazylice Matki Boskiej Anielskiej, po czym zwiedziły bazylikę św.Franciszka i Bazylikę św.Klary. Z pewnością miały też czas na spacer urokliwymi wąskimi uliczkami tego średniowiecznego miasta oraz drobne zakupy w sklepach z pamiątkami. Dzisiaj nocleg w Rzymie.

(to jest notka nr 1750)


21.05.2012
Zapraszamy do "nasze czasopisma", gdzie znajdziemy najnowszy numer angielskojęzycznej gazetki "AimHigh". Podstawowa znajomość języka obcego konieczna :)

Wizyta w opactwie na Monte Cassino była głównym punktem dnia naszych podróżujących po słonecznej Italii trzecioklasistek. Oprócz spotkania z historią i kulturą u ojców benedyktynów, nasze uczennice i opiekunowie złożyli kwiaty i zapalili znicze na Polskim Cmentarzu Wojennym, czcząc w ten sposób pamięć żołnierzy, którzy bohatersko zginęli zdobywając do wtedy przez żadne wojska nie zdobytą twierdzę niemiecką, którą hitlerowcy założyli właśnie w opactwie. Na koniec dnia, wracając do Rzymu, nasza wycieczka zwiedziła pierwszą z wielkich bazylik Wiecznego Miasta, Bazylikę św. Pawła za Murami.


22.05.2012
Już o 8:00 nasze trzecioklasistki wzięły udział we Mszy św. w podziemiach Bazyliki Św.Piotra w Rzymie. Generalnie, dzisiejszy dzień poświęcony był trzem monumentalnym bazylikom rzymskim: św.Piotra, św. Jana na Lateranie oraz Matki Bożej Większej. Oprócz tego inne ciekawe, nie mniej okazałe miejsca stolicy Włoch.

W tym tygodniu grupka uczennic udaje się pod przewodnictwem s.Agnieszki Młynarczykowskiej do Poznania, by wziąć udział w Pierwszych Urszulańskich Dniach Młodych, określanych przez organizatorów jako "czas radości, twórczego działania i uwielbienia". Nasze uczennice udają się do stolicy Wielkopolski wraz z koleżankami i opiekunami Liceum. Na pewno będziemy mieć relację z tego ciekawego wydarzenia zaraz po powrocie młodych z tego festiwalu.


23.05.2012
Do południa czas naszych trzecioklasistek był wypełniony najpierw oczekiwaniem, a potem udziałem w audiencji na placu św.Piotra, gdzie dziewczyny mogły słuchać (i przede wszystkim widzieć) Benedykta XVI. Druga część dnia to czas zwiedzania Rzymu, jego placów i podziwiania pięknych fontann.


24.05.2012

Mimo, że trzecioklasistki wyjechały na wycieczkę, w naszej szkole wciąż dzieje się wiele rzeczy. Dziś klasa pierwsza i druga świętowały imieniny swoich wychowawczyń, p. Magdaleny Jezierskiej i p. Moniki Książczak. Dzień rozpoczął się Mszą Świętą, po której dziewczęta wraz z Paniami wróciły do sal, gdzie złożono życzenia, wręczono prezenty i zaczęto przyjęcia, podczas których uczennice nie tylko zajadały się przygotowanymi przez siebie ciastami, lecz również grały z wychowawczyniami w różne ciekawe gry. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i dziewczęta od czwartej lekcji musiały powrócić do codziennych zajęć szkolnych. Na koniec pragniemy jeszcze raz życzyć naszym solenizantkom wszystkiego najlepszego. (zapraszamy do GALERIA/inne)

Doszły nas wczoraj informacje, że nasze najstarsze uczennice miały małą zmianę w planie włoskiej podróży. Okazało się, ze dopiero dzisiaj udały się do opactwa na Monte Cassino, a nie w poniedziałek, jak o tym pisaliśmy. Inna atrakcja dzisiejszego dnia pozostała bez mian - podróż nad Adriatyk i kilkugodzinny wypoczynek nad tym pięknym, ciepłym morzem. Mamy nadzieję, że pogoda dopisała!


25.05.2012
O godzinie 16.00 w Poznaniu rozpoczęły się Pierwsze Urszulańskie Dni Młodych, na które wraz z Siostrą Dyrektor Gimnazjum wybrały się nasze pierwszo i drugoklasistki. Dziewczęta wyruszyły z Wrocławia około godziny jedenastej i szczęśliwie dotarły na miejsce. W Poznaniu będą uczestniczyły w warsztatach teatralnych, tanecznych, sportowych, plastycznych oraz muzycznych. Uczennice zapisane na te ostatnie wyruszyły już wczoraj. Życzymy wszystkim biorącym udział w UDM owocnie i radośnie spędzonego czasu, "usłyszenia swojego serca" i zbliżenia się do Boga. Zapraszamy na bloga UDM.

Ostatni dzień zwiedzania pięknych Włoch dla naszych uczennic trzeciej klasy. Dzisiaj dziewczyny wraz z wychowawcami delektują się urokami magicznej Wenecji! Wieczorem, to będzie trudny moment, wyjazd w długą podróż do Wrocławia...


26.05.2012


27.05.2012

Nasze kronikarskie zapiski z wycieczki trzecioklasistek na ziemi włoskiej mają swoje uzupełnienie w postaci zdjęć, które zamieszczamy w GALERIA/inne. Wczoraj przyjazd, dzisiaj już zdjęcia - dziękujemy Oli Gwieździe za szybki transfer fotografii :)


28.05.2012
W sobotę zjednoczone siły kółka historycznego (wraz z p.Dubaj), klasy pierwszej (wraz z p.Jezierską) oraz Samorządu+LOP (wraz z p.Sołodyną) udają się na Cmentarz Żydowski, aby po raz ostatni w tym roku szkolnym pomóc uporządkować to specyficzne muzeum. Osoby chętne zapraszamy do włączenia się do akcji, szczególnie te, dla których jest to miejsce nieznane - warto je odwiedzić!


29.05.2012
Pierwszy etap plebiscytu Urszulanka Roku za nami. Klasy i nauczyciele wybrali kandydatki, które już poprze sam fakt wyboru dostąpiły ogromnego wyróżnienia. Do miana Urszulanki Roku 2012 kandydują następujące uczennice:
klasa 1 - Emilia Janas, Aleksandra Mikos i Julia Frontczak
klasa 2 - Ewa Rejman, Aleksandra Szczegielniak i Aleksandra Fedorczak
klasa 3 - Pola Slesarow, Anna Gasztych i Anna Pietrucha.

Następnym etapem jest oddawanie głosów, a głosować będzie Rada SU (19.06) i Rada Pedagogiczna (20.06). Wynik głosowania będzie ogłoszony 29 czerwca.

Wszystkie informacje na temat Urszulanki Roku w linku po lewej stronie witryny.


30.05.2012

Na porannym apelu, na który została zaproszona również Siostra Przełożona, s. Jadwiga Łaciak, została uroczyście odsłonięta wielka kropla złożona z małych kropelek. Uczennice dostawały je w zamian za wpłacenie złotówki w ramach ośmiokrotnie przeprowadzanej przez Samorząd akcji zbierania pieniędzy na budowę studni w Senegalu. W związku z zakończeniem akcji wszystkie zebrane podczas niej pieniądze, czyli 408,70zł zostały dziś przekazane Siostrze Przełożonej. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Samorządu Uczniowskiego. Tam, w GALERIA, zobaczymy też zdjęcia z tego wydarzenia.


31.05.2012

Dzięki uprzejmości naszych Sióstr Urszulanek, podajemy link do galerii ich strony internetowej, gdzie opublikowano zdjęcia z Pierwszych Urszulańskich Dni Młodych, które odbyły się w ubiegły weekend, a w których wzięły udział uczennice i siostry z naszego Gimnazjum i Liceum. Aby obejrzeć fotografie, należy przejść przez naszą GALERIĘ/konferencje - zapraszamy!

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!