Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
2004
2003

01.06.2006
Dzisiaj dodajemy do GALERII/uroczystości fotografie z naszego spotkania z Ojcem Świętym na krakowskich Błoniach. Zapraszamy do zapoznania się z fotograficzną relacją z tego wydarzenia.


01.06.2006
Pierwszy dzień czerwca świętowała dzisiaj cała szkoła. Uczennice przebrane za maluchy brały udział w zabawie przygotowanej przez Samorząd Uczniowski-malowaniu rysunków dyktowanych przez prowadzące, którymi były Ewa Sławin i Agnieszka Petelenz-Łukasiewicz. W przerwach zajadałyśmy się słodkościami, jak na małe dzieci przystało:)


02.06.2006
Klasa trzecia pod opieką p. Joanny Otlewskiej udała sę dzisiaj do Muzeum Narodowego, gdzie dziewczęta wzięły udział w lekcji muzealnej poświęconej sztuce XX wieku.


04.06.2006
Dzisiejszego ranka nasze Trzecioklasistki przyjęły Sakrament Bierzmowania i tym samym wstąpiły w dorosłe życie chrześcijańskie. Na uroczystości obecni byli Rodzice, Nauczyciele, Siostry, Uczennice, a Mszy Św. przewodniczył Arcybiskup Metroplolita Wrocławski ksiądz Marian Gołębiewski. Dziewczęta i Rodzice złożyli podziękowania na ręce Siostry Rut Kowalczyk-Wychowawczyni klasy trzeciej oraz Siostry Estery Grzegorek-Dyrektor Gimnazjum za trud włożony w przygotowanie ich do przyjęcia Sakramentu Dojrzałości chrześcijańskiej.


07.06.2006
W poniedziałek Klub Europejski pod opieką p. Bogusławy Przewłoki gościł na uroczystym rozstrzygnięciu I etapu Europejskiego Przeglądu Szkół pt. "Przyjazna szkoła". Rozdanie dyplomów i nagród miały miejsce w słynnej sali Uniwersytetu Wrocławskiego-Oratorium Marianum, a całość została zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Nauki i Kultury "Progressio". Jego uczestnicy przygotowywali prezentacje multimedialne swoich Szkół, pokazując je w jak najciekawszy sposób. Warto wspomnieć, że nasze Gimnazjum stanęło na podium, zajmując miejsce drugie w kategorii Gimnazja.


07.06.2006
Dzisiejszy poranny apel zarezerwowany był dla Siostry Dyrektor, która miała naszej Społeczności Szkolnej do zakomunikowania kilka ważnych spraw. Siostra mówiła o sprawach porządkowych związanych z końcem roku szkolnego, o wycieczkach szkolnych, które czekają wszystkie klasy począwszy od tego weekendu oraz o przebiegu ostatniej akcji charytatywnej.

Dzisiaj również odbyła się ostatnia w tym roku modlitwa różańcowa prowadzona przez Sekcję SU podczas długiej przerwy śniadaniowej. Warto przypomnieć, że "dziesiątki" odbywały się co środę począwszy od września 2005.


15.06.2006
Nasz Szkolny Klub Europejski razem z uczniami SP90 w czwartek (8.06.) wyjechał do Berlina, gdzie oddał się głównie zwiedzaniu miasta. Nasze Uczennice zobaczyły m.in.Pergamonmuseum, Wieżę Telewizyjną, Fußballglobus oraz Bramę Branderburską.

Ideę wyjazdów podtrzymują także poszczególne klasy naszego Gimnazjum, udając się na wycieczki klasowe. Klasa 1 i klasa 2 wczoraj zakończyły swój pobyt w Bardzie Śląskim i Krakowie, natomiast Trzeciaki, które tradycyjnie udają się co roku do Rzymu, we Włoszech przebywać będą do niedzieli.


15.06.2006
Publikujemy fotografie z uroczystości bierzmowania klasy trzeciej. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


18.06.2006
Komisja licząca głosy w Plebiscycie Urszulanka Roku JUŻ WIE, kto podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego zostanie uhonorowany tym zaszczytnym mianem. Już dzisiaj nasza strona internetowa zostaje wzbogacona o kolejny element - od tego roku oprócz postaci Urszulanki Roku będziemy również prezentować wszystkie kandydatki wyłonione do udziału w Plebiscycie.
Tak więc zapraszamy do działu URSZULANKA ROKU, aby tam odnaleźć sylwetki naszych kandydatek, a kiedy w czwartek Urszulanka Roku 2006 zostanie obwieszczona wszem i wobec, również i my opublikujemy jej sylwetkę na naszej stronie.


19.06.2006
Dziś klasy część dnia spędziły ze swoimi Wychowawczyniami, co każda klasa uczyniła w odmienny sposób. Pierwszaki wybrały się do kina, klasa druga świętowała imieniny p.Elżbiety Skotnickiej, a Trzecioklasistki przygotowywały się do uroczystości zakończenia roku szkolnego, za którą przypadło im być odpowiedzialnymi.


19.06.2006
Bardzo ważna chwila dla naszej małej (gabarytami) Szkoły, a w szczególności dla trzecioklasistek! Otóż mamy wyniki egzaminu gimnazjalnego. Nasze dziewczęta spisały się wyśmienicie, zajmując drugie miejsce we Wrocławiu! Mówiąc bardziej szczegółowo:
część humanistyczna - śr. 43,8/50pkt (miasto - 34,2; województwo 30,6)
część matematyczno-przyrodnicza - śr. 37,3/50 pkt (miasto - 28,4; województwo - 23,6).
Nie musimy mówić, jak bardzo jesteśmy dumni z tego osiągnięcia, i jak wdzięczni Opatrzności, która czuwała nad naszymi Urszulankami.


20.06.2006
W KLASY można obejrzeć świeże fotografie nadesłane przez drugoklasistki (dwie fotorelacje) oraz trzecioklasistki (pięć fotorelacji). Zapraszamy.


20.06.2006
Klasy naszego Gimnazjum zgromadziły się dzisiaj w sali gimnastycznej i pod opieką p. Tomasza Hermana obchodziły Dzień Sportu. Trzy grupy rywalizowały ze sobą poprzez rozmaite konkurencje, jak np. skakanie przez "kabel", zarzucanie hula-hop na słupek, trafianie lotką do celu czy skierowywanie piłeczki od unihokeja do bramki(przy pomocy kija, oczywiście). Najlepsze okazały się Trzeciaki, drugie miejsce zajęły Pierwszoklasistki, natomiast ostatnie miejsce na podium przypadło klasie drugiej.


20.06.2006
Dzisiejszego ranka grupa dziewcząt pod opieką p.Wandy Strońskiej udała się do Pałacyku, by tam wziąć udział w finale konkursu graficznego "Kwiaty polskie". Nasze dziewczęta zostały zaproszone, by przdstawił etiudę poetycką pod takim właśnie tytułem. Kilka fotografii w GALERIA/wystawy-konkursy-projekty.


21.06.2006
Dodajemy nowe fotografie do GALERII:
/inne: dzień sportu
/inne: relacja z majowej sesji wyjazdowej SU w Bardzie Śląskim
/wystawy: finał konkursu graficznego "Kwiaty polskie"
Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć.


22.06.2006
Pierwszą część dnia wczorajszego wypełnił rajd rowerowy, na który wyruszyło 21 osób, w tym trzech Opiekunów: s.Estera Grzegorek, p.Piotr Sołodyna oraz główny organizator wycieczki, Tato jednej z absolwentek-p.Krzysztof Kardach. Wyruszyły z nami także dwie byłe Uczennice naszego Gimnazjum, a mianowicie Marysia Kardach i Ola Tracichleb z klasy I LO. Jechaliśmy niecałe 5 godzin, a słoneczko dało nam się we znaki, co wielu z nas przypłaciło intensywną opalenizną.

Natomiast o godz. 16:30 żegnaliśmy nasze Trzecioklasistki. Za część artystyczną odpowiedzialna była, prócz głównych bohaterek uroczystości, także klasa druga, która to podobnie jak starsze koleżanki przygotowała przedstawienie. Tego popołudnia odbyły się również z prezentacje z wycieczek klasowych, gdzie przypomnijmy-klasa pierwsza udała się do Barda Śląskiego, druga do Krakowa, natomiast trzecia pojechała z pielgrzymką do Rzymu. Trzeciaki ukazały nam także swoje krótkie charakterystyki za pomocą zdjęć zawartych w prezentacji multimedialnej. Przyszła także pora na podziękowania, których znalazło się sporo. Na początku klasa druga wręczyła upominki Trzecioklasistkom, dziękując im za trzy lata obecności wśród nas. Następnie kolej przypadła na klasę trzecią. Dziewczęta podziękowały s. Dyrektor, wszystkim Nauczycielom, pracownikom Szkoły i Koleżankom, a przede wszystkim swojej Wychowawczyni - s. Rut Kowalczyk. Uroczystość zakończyła się w nieco smutnej atmosferze, ponieważ było to przedostatnie spotkanie naszej Społeczności szkolnej w tym gronie.


22.06.2006
Dzień kończący roczną edukację, rozpoczynający wakacje, mnóstwo kwiatów i podziękowań - czyli zakończenie roku szkolnego. Dzisiejszego ranka już po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkaliśmy się, aby podsumować naszą całoroczną pracę, a naprawdę było o czym mówić. Na uroczystości gościli: s. Przełożona Maria Jaworska, s. Dyrektor Gimnazjum - s. Estera Grzegorek, s. Rut Kowalik, ks. Piotr Wawrzynek, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Uczennice.
Zakończenie roku szkolnego 2005/2006 rozpoczęło się dziękczynną Eucharystią, po której (już w auli szkolnej) głos zabrała s.Dyrektor i poniformowała o wynikach, które osiągnęłyśmy. Najlepsze pod względem nauki okazały się Trzecioklasistki, uzyskując najwyższą średnią klasową i indywidualną, której właścicielką jest Natalia Pyka. Ogłoszono także zwyciężczynie Ligi Klas, którymi z miażdżącą przewagą nad rywalkami zostały Pierwszoklasistki, za co zostały nagrodzone magnetofonem. Podziękowania otrzymały także członkinie poszczególnych Sekcji Samorządu Uczniowskiego, którym Liderki Sekcji wręczyły skromne upominki. Wcześniej jednak na scenę wkroczyły osoby wchodzące w skład Rady Samorządu Uczniowskiego i przyjęły podziękowania od Opiekuna SU - p. Piotra Sołodyny. W ramach niespodzianki odwdzięczyły mu się tym samym, wręczając "Oscara" dla najlepszego Nauczyciela w kategorii "Opiekun Samorządu Uczniowskiego", co zostało przyjęte entuzjastycznymi oklaskami. Kolejnym punktem programu było wręczenie przez Wychowawczynie klas świadectw z czerwonym paskiem wyróżnionym osobom. W tym roku zostało nagrodzonych aż 27 spośród 87 Uczennic naszej Szkoły. Swoje podziękowania otrzymały także członkinie Koła Europejskiego, które wręczyła im p.Bogusława Przewłoka. Ogłoszono także osoby nagrodzone i wyróżnione w konkursie biologicznym, które w zastępstwie p. Anny Szymusiak-Senko odczytała p. Elżbieta Skotnicka. Nagrodzono również zwyciężczynię serii "teścików" (drobne kartkówki, które Uczennice mają "przyjemność" pisać przeważnie co tydzień i sprawdzać swoje umiejętności z j. angielskiego), a została nią Monika Turkowska z klasy pierwszej, która otrzymała nagrodę książkową, w języku angielskim oczywiście:) Najważniejszym i najdłużej oczekiwanym momentem, który miał dziś nastąpić, było ogłoszenie Urszulanki Roku, zwyciężczyni drugiej edycji Plebiscytu. Laureatkę, którą za wzór do naśladowania wybrali Uczennice i Nauczyciele, ogłosiła s.Przełożona. Po chwili napięcia wszystko stało się jasne. Spośród 9 kandydatek aspirujących do tego tytułu nabliższą nakreślonego ideału okazała się Uczennica klasy trzeciej, Senior Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Ewa Sławin!!! Jej zwycięstwo przyjęto z ogromnym entuzjazmem. Ewa, Urszulanka Roku 2005/2006, otrzymała srebrny krzyżyk z wygrawerowanym hasłem Serviam (łac. służę).

Niestety nie obyło się bez smutnych wiadomości o opuszczeniu naszej Szkoły przez dwóch nauczycieli - p.Annę Pieczonkę oraz p.Marka Różalskiego - jakby powiedział pan Marek, "żegnamy czule" i życzymy powodzenia w dalszej pracy.


22.06.2006
W linku Urszulanka Roku przedstawiamy profil Ewy Sławin, osobowości roku 2006. Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową Urszulanką Roku.


23.06.2006
W GALERII/uroczystości można obejrzeć fotografie z dwóch spotkań: pożegnania trzeciej klasy oraz zakończenia roku szkolnego 2005/2006.

Natomisat w GALERIA/inne zamieszczono zdjęcia z wycieczki Szkolnego Klubu Europejskiego do Berlina, która odbyła się 8 czerwca. Ciekawostką jest fakt, że fotografie z Berlina zostały (eksperymentalnie) opublikowane w nowych, nieco większych, formatach. Od następnego roku szkolnego wszystkie zdjęcia będą publikowane w ten sposób.


24.06.2006
20 czerwca Gazeta Wyborcza opublikowała wyniki egzaminów gimnazjalnych 2006. Jak widać, nasza Szkoła nie zwalnia tempa i od kilku lat zajmuje miejsce wśród najlepszych szkół publicznych we Wrocławiu. Stosowny wykres w OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.


25.06.2006
Po raz już ostatni w tym sezonie publikujemy fotografie w GALERIA na nasze stronie szkolnej - tym razem jest to relacja z wycieczek szkolnych, które odbyły się w czerwcu.
Więcej zdjęć można obejrzeć w KLASY, gdzie zamieściliśmy fotografie, które nadesłały klasy druga i trzecia.
Zapraszamy do oglądania naszych zdjęć.


29.06.2006
Wybiegając w daleką przyszłość (przecież to dopiero za 2 miesiące!) podajemy ważną informację:

4.09.2006 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2006/2007
GODZ. 9.30 - ZBIÓRKA W SZKOLE I PRÓBA ŚPIEWU
GODZ. 10.00 - EUCHARYSTIA
SPOTKANIE W AULII SZKOLNEJ
SPOTKANIE Z WYCHOWAWCZYNIAMI KLAS
Dla przypomnienia (a zwłaszcza dla tych, które z nami będę po raz pierwszy): MUNDUREK GALOWY:-)

Życzymy wszystkim radosnych i bezpiecznych WAKACJI!!!

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!