Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
2005
2004
2003

01.06.2007
zajrzyj do galerii/innePierwszego czerwca w naszej szkole obchodziłyśmy Dzień Dziecka. Po Mszy św. pierwszopiątkowej, na czwartej lekcji poszłyśmy do auli, gdzie zostałyśmy podzielone na dziewięć grup. Każdej z nich Samorząd zlecił ambitne zadanie – ze skrawków papieru miałyśmy wykonać zwierzęta z zoo. Po prezentacji zwierzaków wróciłyśmy na lekcje. Nasze dzieła będzie można podziwiać na wystawie zorganizowanej obok biblioteki. Zapraszamy!!!

***

Dla naszego serwisu AKTUALNŚCI dzisiejszy dzień jest bardzo ważny. Otóż właśnie dzisiaj nastąpiła zmiana osoby odpowiedzialnej za informowanie opinii publicznej o wydarzeniach mających miejsce w naszym Gimnazjum. Po rocznym okresie "służby" Dominika Plichta (kl.2) przekazała swoją funkcję Magdzie Kazienko (kl.1), a informacja dotycząca Dnia Dziecka jest pierwszą notką autorstwa Magdy.
Dominice serdeczne dzięki za rok wspaniałej pracy - dziewczyna wykazała się niezwykłą rzetelnością i systematycznością! Oczywiście tego samego życzymy Magdzie i ufamy, że i jej spodoba się wykonywanie tego ważnego zadania.
Jakby ktoś nie wiedział jak wygląda Magda, zapraszamy na dół strony :)


02.06.2007
Czwartą Edycję naszego szkolnego konkursu fotograficznego wygrała Ania Godorowska z klasy drugiej! Zwycięskie zdjęcie można obejrzeć w Galerii na stronie Samorządu. Serdecznie gratulujemy!


03.06.2007
zajrzyj do galerii/uroczystościIV Dzień Wdzięczności, w którym uczestniczyły uczennice, rodzice, nauczyciele i siostry miał miejsce w piątkowe popołudnie. Po krótkim nabożeństwie w kościele klasztornym uczestnicy udali się na aulę szkolną, gdzie dziękowano oraz składano życzenia. Przybyli mieli okazję popróbować wspaniałych wypieków autorstwa naszych uczennic oraz posmakować wybornych sałatek. Po części kulinarnej nastąpił turniej, w którym wzięły udział drużyny (duety) składające się z uczennic i ich rodziców. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


04.06.2007
W ubiegły czwartek klasa druga pod opieką pani Bogusławy Przewłoki udała się do Rynku, by podziwiać wernisaż prac pt. ”Dom Ojczysty”. Dziewczyny obejrzały prezentacje SP nr 90 i gimnazjum nr 25 oraz odebrały dyplom dla naszej szkoły (dyplom w "osiągnięcia szkoły").


04.06.2007
To był męczący dzień dla trzecioklasistek, bo kiedy pierwszoklasistki i drugoklasistki zaczynały lekcje o 8:55, one już były po godzinie pisania testu kompetencji językowych z j.angielskiego. Dzisiaj na uczelni dziewczęta pisały trzy części: czytanie ze zrozumieniem, pisanie oraz test gramatyczny. Jutro, już w ramach lekcji, odbędzie się ostatnia część - słuchanie ze zrozumieniem.


05.06.2007
Wspominaliśmy jakiś czas temu o osiągnięciach naszych dwóch trzecioklasistek w Wojewódzkim Konkursie Języka Francuskiego. Dzisiaj publikujemy dyplomy dziewczyn w "osiągnięciach szkoły", a także dyplom Magdy Kasprzyk za wyróżnienie w innym także wcześniej wspominanym konkursie. Szczegóły w "osiągnięcia".


06.06.2007
Środowy apel w postaci prezentacji multimedialnej przygotowała pani Dorota Witrykus z klasą pierwszą. Marysia i Hania przybliżyły nam wiadomości o powstaniu koła i jego zastosowaniu dawniej i dziś.
GALERIA/apele


06.06.2007

zajrzyj do galerii/inneOtrzymaliśmy od wszystkich klas po kilka fotografii z wycieczek klasowych, o których rozpisywaliśmy się dość obszernie w maju. Aby obejrzeć zdjęcia należy udać się do GALERIA/inne - zapraszamy!


 08.06.2007
zajrzyj do galerii/inneJak co roku, tradycyjnie, całą szkołą udaliśmy się na centralną uroczystość Bożego Ciała. W tym roku Boże Ciało miało bardziej uroczystą oprawę, gdyż Wrocław obchodził 10 rocznicę Kongresu Eucharystycznego, w którym wziął udział papież Jan Paweł II. Spora nas część udała się do Hali Stulecia (gdzie miała się odbyć Eucharystia) już o dziewiątej rano, bo wtedy rozpoczął się koncert zespołu Golec uOrkestra. Występ trwał prawie do dziesiątej i po krótkiej chwili wyciszenia, rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem kardynała Francisa Arinze, Prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Kardynał "przywiózł" zebranym w wypełnionej po brzegi Hali wiernym serdeczne pozdrowienia z Watykanu od Benedykta XVI. Eucharystia trwała ok. dwóch godzin, po czym ustawiliśmy się pod Halą do procesji, która zawiodła nas do Katedry. Po drodze zatrzymywaliśmy się przy czterech ołtarzach, pierwszym zbudowanym przez leśników, drugim przez przedstawicieli cechów wrocławskich, kolejnym przez alumnów WSD i osoby konsekrowane i ostatnim przez środowiska artystyczne. Przy ostatnim ołtarzu wysłuchaliśmy homilii księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego a następnie udaliśmy się do domów. Zapraszamy go GALERII/uroczystości, aby przekonać się, że wszystko co zostało napisane jest prawdą :)


09.06.2007
zajrzyj do galerii/inneDrugi dzień z rzędu uczestniczyliśmy we Mszy celebrowanej przez księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego - w czwartek podczas Bożego Ciała i wczoraj, podczas bierzmowania naszych trzecioklasistek. Z tym, że w Boże Ciało Msza odprawiana była dla 15 000 ludzi, wczoraj tylko dla naszej Szkoły :)
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości, gdzie będziemy mogli obejrzeć fotografie z bierzmowania.


10.06.2007
Zwyciężczynią naszego, szkolnego konkursu literackiego pt. ” Moja matka – Maryja” została Emilia Szpilczak z klasy trzeciej. Emilii serdecznie gratulujemy! Zwycięski utwór można już podziwiać na stronie Samorządu. Zapraszamy!10.06.2007
Zapraszamy do KLASY, gdzie publikujemy informacje i fotografie z życia klas (pierwszej i drugiej).


11.06.2007
Jak tak dalej pójdzie, to Magda Kasprzyk z klasy drugiej będzie miała osobną podstronę w "osiągnięcia szkoły" tylko ze swoimi dyplomami :) Dzisiaj dołączamy kolejne osiągnięcie Magdy, tym razem wyróżnienie w 9 Biennale grafiki i rysunku. Zapraszamy do "osiągnięcia szkoły".


13.06.2007
We wtorek, na porannym apelu s. Rafaela ogłosiła wyniki konkursu pt. „Dzień Ziemi”. Najlepszy plakat zrobiła Martyna Olszewska, drugie miejsce zajęła Kamila Pawłowska, a wyróżnienie dostała Kinga Przymuszała. Gratulujemy!


13.06.2007
zajrzyj do galerii/apeleDzisiejszy apel chemiczny przygotowała pani Małgorzata Wróblewska z klasa trzecią. Dziewczyny pokazały nam wiele ciekawych eksperymentów np. jak z połączenia herbaty, z sodem i denaturatem powstaje piana oraz jak „ stworzyć podwodny ogród” z kawałków sodu. Na zakończenie Trzecioklasistki zaskoczyły nas wybuchem białego dymu. Zapraszamy do GALERIA/apele.

Natomiast później, o godzinie 15:00, rozpoczęła się Rada Klasyfikacyjna oficjalnie zatwierdzająca oceny wszystkich uczennic naszego Gimnazjum.


14.06.2007
KLASY po raz kolejny wzbogacają się o materiały dotyczące życia naszym małych orgaznizmów klasowych. Tym razem trzecioklsistki głównie nadrabiają zaległości i nadsyłają nam wcale niemało fotografii i notek. Zapraszamy więc do KLASY, aby poczytać i pooglądać :)


14.06.2007
We wtorek w auli naszej szkoły odbył się Światowy Przegląd Kulturalny w ramach międzyszkolnego projektu LOKOMOTYWA. Całe to wydarzenie przybrało formę prezentacji scenicznych dotyczących wybranych przez uczestników krajów europejskich i pozaeuropejskich. W założeniu organizatorów prezentacje te miały się skupić na przedstawieniu kultury, tradycji i specyficznych obyczajów danego kraju. Uczennice z naszego Szkolnego Klubu Europejskiego "Angels" przygotowały prezentację o Hiszpanii a naszym gościem była Pani Maria Latos-Grażyńska, która zatańczyła flamenco.


14.06.2007
Mamy wyniki egzaminu gimnazjalnego 2007!!! Tradycyjnie już, nasze dziewczyny wykonały kawał świetnej roboty. A efekty? Zapraszamy do "osiągnięcia szkoły"/2006-2007!


15.06.2007
Parlez-vous Français? My też! I nawet mamy na to międzynarodowe papiery. Zapraszamy do "osiągnięcia szkoły", bo tam opublikowaliśmy właśnie dyplomy naszych uczennic z międzynarodowego egzaminu z języka francuskiego (DELF).


17.06.2007
Otrzymaliśmy od p.Bogusławy Przewłoki sporą ilość fotografii dotyczących różnych imprez, których była współorganizatorką. Zamieszczamy je w GALERIA/konferencje (Szkoła z pasją, Światowy przegląd kulturalny i Pocztówka z Wrocławia) i w GALERIA/inne (wycieczka do Wiednia). Wydarzenie nie zostały zamieszczone na końcu listy fotorelacji, ale chronologicznie. Dlatego trzeba będzie ich poszukać w zestawie linków.
Serdecznie zapraszamy do GALERIA!


18.06.2007
zajrzyj do galerii/inneDzisiaj odbył się na sali gimnastycznej Dzień Sportu. Międzyklasowe zawody poprowadził p.Tomasz Herman, nauczyciel wychowania fizycznego. Ten niezwyczajny dzień szkolny, bogaty w wydarzenia, możemy zobaczyć w GALERIA/inne, gdzie serdecznie juz teraz zapraszamy!


19.06.2007
W godzinach popołudniowych cała Szkoła zgromadziła się w auli, aby pożegnać trzecie klasy kończące naukę w Gimnazjum. Wydarzenie to obfitowało w wiele miłych gestów, a pierwszym z nich były podziękowania, które wygłosiła Agnieszka Petelenz-Łukasiewicz w imieniu swojej (trzeciej) klasy skierowane do s.Dyrektor Estery Grzegorek, nauczycieli i innych osób, którym trzecioklasistki zawdzięczały troskę o swoją wiedzę i wychowanie w przeciągu tych trzech lat. Dziewczęta przygotowały już ostatnie przedstawienie na scenie auli, które wzbudziło niemały aplauz publiczności - "Zemstę" Aleksandra Fredry. Następnie Agnieszka Petelenz-Łukasiewicz zagrała na flecie poprzecznym przy akompaniamencie Moniki Turkowskiej z kl.2.
Nadszedł czas na kolejne podziękowania. Tym razem przyjęły je trzeciaki z rąk klasy drugiej. Prócz ciepłych słów otrzymały również złote (w większości:) rybki oraz swoje własne karykatury. Potem nastąpiło odwrócenie ról i starsze koleżanki obdarowały młodsze książeczkami ze złotymi sentencjami. Również Samorząd Uczniowski przygotował dla prawie już absolwentek upominek - płytę ze zdjęciami z minionego roku. Na zakończenie uczennice trzeciej klasy wraz z rodzicami i nauczycielami udali się do uczelni, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.


21.06.2007
Wtorkowy dzień każda klasa spędziła ze swoją Wychowawczynią. Pierwszaki świętowały ostatnie już urodziny klasowe oraz myły ławki w klasie, Drugoklasistki miały imieniny klasowe, a klasa Trzecia obchodziła imieniny swojej wychowawczyni p.Elżbiety Skotnickiej - wszyscy "koncentrowali się" więc na smakołykach:)21.06.2007
Środowy dzień rozpoczął się dla nas bardzo wcześnie. Już o godzinie piątej rano wyjechaliśmy bowiem do Poznania, by świętować 150–lecie pobytu Urszulanek na ziemiach polskich. Po przybyciu na miejsce wzięłyśmy udział w Eucharystii, której przewodniczył ks. Arcybiskup Gądecki. Następnie udaliśmy się do auli szkoły muzycznej, gdzie uczestniczyliśmy w części oficjalnej uroczystości. Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu narodowego wysłuchaliśmy przemówień dyrektorów szkół, przedstawicieli władz miejskich i Matki Prowincjalnej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej. W drugiej części obejrzeliśmy prezentację dotyczącą historii pobytu Urszulanek w Polsce. Kolejnym punktem programu był przepiękny spektakl teatralny pt. ”Tam, gdzie spadają anioły”, przygotowany przez uczniów szkoły w Rybniku. Szczególny zachwyt publiczności wywołał występ zespołu muzycznego o oryginalnej nazwie "Urszulański Uśmiech". Następnie udaliśmy się do Liceum i Gimnazjum poznańskiego, gdzie zostaliśmy poczęstowani przepysznym obiadem. Około godziny 15:00 rozpoczęła się prezentacja szkół goszczących na Jubileuszu. Zobaczyliśmy inscenizację fragmentu Pana Tadeusza, taniec flamenco oraz pokaz walki taekwondo wykonany przez dziewczyny z naszego Liceum. Z trzygodzinnym opóźnieniem(oderwał się kawałek podwozia od autokaru), około godziny 21:00 wróciliśmy do Wrocławia.


21.06.2007
zajrzyj do galerii/uroczystosciDzisiejszego ranka spotkaliśmy się już po raz ostatni w tym roku szkolnym, aby podsumować pracę Szkoły, czyli Samorządu Uczniowskiego, klas oraz poszczególnych uczennic. Uroczystość zaczęła się Eucharystią o godzinie dziewiątej. Później udaliśmy się do auli szkolnej, gdzie obejrzeliśmy zabawne przedstawienie, przygotowane przez nasz szkolny teatrzyk – "Gran-Ulka". Następnie głos zabrała Siostra Dyrektor, która poinformowała nas o wynikach, jakie dziewczęta osiągnęły w tym roku szkolnym. Najlepszą średnią w szkole uzyskała Alicja Laszczyńska z klasy trzeciej - 5,75! Siostra przypomniała również o pozaszkolnych osiągnięciach naszych uczennic w konkursach o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim (dyplomy można zobaczyć w OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY) oraz podziękowała uczennicom z Rady Samorządu Uczniowskiego. Z kolei na scenę weszły liderki Sekcji SU i w podziękowaniu za dobrą pracę wręczyły członkiniom swoich sekcji drobne upominki. Nagrodzony został również opiekun SU – p. Piotr Sołodyna, który ogłosił zwycięzców Ligi Klas - z miażdżąca przewagą ok.1000 punktów wygrała klasa druga. Siostra Przełożona - s.Maria Jaworska została poproszona o oficjalne otwarcie koperty, w której znajdował się dyplom dla Urszulanki Roku. Po chwili napięcia wynik Plebiscytu był już znany – Urszulanką Roku 2007 została (wybrana przez uczennice i nauczycieli) Agnieszka Petelenz – Łukaszewicz z klasy trzeciej! Nadszedł upragniony moment rozdania świadectw. Na początku dokumenty odebrały dziewczyny wyróżnione czerwonym paskiem oraz książkami, a nastepnie świadectwa otrzymały pozostałe uczennice. Tegoroczną zwyciężczynią „teścików” z języka angielskiego została Monika Turkowska z klasy drugiej. Na zakończenie dziewczęta wręczyły kwiaty nauczycielom i z żalem (ale też i radością) wróciły do domów.

Niestety, nie obyło się bez smutnych wiadomości – naszą szkołę opuszczają s.Barbara Markiewicz, która zostaje dyrektorką gimnazjum OSU w Poznaniu oraz s.Dorota Mazur. Życzymy Siostrom powodzenia i wiele radości w ich dalszej pracy!

Po uroczystościach w auli nauczyciele udali się do sali klasy drugiej, gdzie odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym rada pedagogiczna - rada plenarna.


22.06.2007
Stworzyliśmy specjalne miejsca na naszych szkolnych serwisach internetowych dla dwóch niezwykłych uczennic (już absolwentek):

Agnieszka Petelenz-Łukasiewicz została Urszulanką Roku 2007, więc na wwwSzkoły wchodząc w "Urszulanka Roku" odnajdziemy mała stronkę poświęconą Adze oraz (nowość w tym roku!) zestaw zdjęć ukazujących naszą Urszulankę Roku w rożnych sytucjach szkolno-życiowych. Zapraszamy więc do "Urszulanka Roku" na wwwSzkoły (link do tego miejsca jest również dostępny na wwwSU w TRADYCJA).

Ola Cupiał jest osobą niezwykłą, w ogóle, ale też dlatego, że jest pierwszym "weteranem SU". Nikt jeszcze w dość krótkiej historii naszego Gimnazjum nie "wytrzymał" pełne trzy lata pracując w Samorządzie Uczniowskim. A Ola właśnie tak!
Dziękujemy jej za to bardzo-bardzo mocno. O Oli coś więcej w HISTORIA SU na wwwSU, tam znajdziemy baner "weterani" - kiedy nań kliknimy, wejdziemy na podstronę Oli i wszystkich tych weteranów SU, którzy są jeszcze przed nami :)


22.06.2007
zajrzyj do galerii/uroczystosciZapraszamy do GALERIA/uroczystości, jeśli tylko mamy ochotę obejrzeć fotografie ze środowego wyjazdu naszych nauczycieli i uczennic do Poznania na obchody 150-lecia Zakonu Urszulanek w Polsce. Osoby, które odwiedzają stronę Samorządu Uczniowskiego zauważą, że sposób prezentowania fotografii jest taki sam, jak w Galerii właśnie na wwwSU. W tej właśnie efektownej formie będziemy prezentować fotorelacje z naszych uroczystości, imprez i innych ciekawych okazji od przyszłego roku szkolnego.


23.06.2007
Pomimo, iż oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny, jest jeszcze parę ważnych spraw, które czekają w kolejce do publikacji na naszych wszystkich stronach internetowych. Wszystkiego na raz publikować nie będziemy, wszakże są wakacje :)

Dzisiaj dodajemy do KLASY fotografie nedesłane przez pierwszoklasistki (już drogoklasistki) i notki z życia klasy od drugoklasistek (już trzecioklasistek). Zapraszamy więc do KLASY :)


24.06.2007
(prawie) W ostatniej chwili otrzymaliśmy dyplomy naszych uczennic dotyczące osiągnięć zdobytych jakiś czas temu. Zapraszamy więc do "osiągnięcia szkoły" na wwwSzkoły, aby dowiedzieć się "kto, za-co i przy-czyjej-pomocy" :)

Uaktualniamy również link do scholaris.pl, czyli ogólnopolskiej bazy wyników egzaminów gimnazjalnych. Wykresy dla umysłów analitycznych :) Linku do strony szukać będziemy pod postacią banera w "osiągnięcia szkoły".


25.06.2007
zajrzyj do galerii/uroczystosci Nasze Grono Pedagogiczne zostało zaproszone przez Siostry Urszulanki na specjalną uroczystość, której postacią centralną była s.Józefa Jezierska, długoletnia dyrektor urszulańskiego LO we Wrocławiu. Uroczystość była zarazem gestem podziękowania s.Józefie za wspaniałą pracę dydaktyczno - wychowawczą, jak i pożegnaniem się z tą niezwykłą siostrą zakonną. Przypomnijmy, że w ubiegły czwartek Agnieszka Petelenz i Karolina Dzimira udały się na uroczystość, podczas której podziękowały Siostrze za współpracę w imieniu naszych uczennic.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!