Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
2006
2005
2004
2003

02.06.2008
Wczoraj przypadał Dzień Dziecka, jednak my obchodziliśmy go dziś. O 7:50 wszystkie uczennice, które chciały uniknąć pytania w tym dniu, stawiły się w szkole przebrane za ukochane towarzyszki dzieciństwa: lalki Barbie. Z okazji obchodów w auli odbył się konkurs na najpiękniejszą Barbie. Kandydatki musiały m. in. wykazać się inteligencją, udowodnić swoje poczucie humoru oraz przedstawić swój śmiech.
Zapraszamy do GALERIA/inne!


02.06.2008
W piękny niedzielny poranek grupa cyklistów naszego Gimnazjum udała się na wycieczkę rowerową brzegiem Odry w kierunku Wyspy Opatowickiej. Tam zarządzono dłuższy odpoczynek, podczas którego uczestnicy odpoczywali, uprawiali sport i pletli wianki z kwiatów. Wyjazd został zorganizowana przez Samorząd Uczniowski przy wydatnej pomocy p.Urszuli Pawłowskiej.
Zapraszamy do GALERIA/inne.


03.06.2008
Mamy przyjemność ogłosić, że Karolina Gerszendorf z kl.2 otrzymała nagrodę w III Wojewódzkim Biennale Malarstwa i Miniatury "Niech żyje kolor". Nauczycielem sztuki w naszej szkole jest p.Joanna Otlewska. Dyplom Karoliny można obejrzeć w "osiągnięcia szkoły" - zapraszamy! Zdjęcia z gali nagrodzonych w GALERIA/wystawy.


05.06.2008
Dzisiaj zrobiono zdjęcia naszym kandydatkom na Urszulankę Roku 2008. Jedno z tych zdjęć "zawiśnie" oprawione w ramkę na naszym korytarzu szkolnym. Kto zostanie Urszulanką Roku? Dowiemy się już w następny wtorek, po wcześniejszym głosowaniu nauczycieli, potem "samorządowiczek" (poniedziałek i wtorek). Ostateczny wynik Plebiscytu poznamy jednak dopiero podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.


07.06.2008
Coraz bliżej upragnionego przez większość uczniów i nauczycieli czasu wakacji, a teraz szkolny czerwiec powoli przeistacza się ze wzmożonego czasu nauki w beztroskie uczestnictwo w różnych ciekawych zajęciach, jakie przygotowujemy w Gimnazjum. Póki co wracamy myślami do pełnego niesamowitych wrażeń miesiąca maja. Zapraszamy do "BIG", gdzie właśnie zainstalowano majowe wydanie Biuletynu Informacyjnego Gimnazjum, przygotowanego przez Sekcje Informacyjną i Literacką SU.


08.06.2008
Dziś o 10:30 w kościele św.Jadwigi odbyło się bierzmowanie uczennic Gimnazjum i Liceum. Zebrani świadkowie, rodzice, goście i młodsze koleżanki uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego. Zapraszamy do GALERIA/uroczystrości.


09.06.2008
Dzisiaj po południu nauczyciele zebrali się w sali klasy trzeciej, aby dokonać klasyfikacji uczennic. Wszystkie dziewczęta otrzymały promocję do następnych klas :)
Zapraszamy do KLASY, gdzie opublikowaliśmy materiały nadesłane nam przez trzecioklasistki - fotografie oraz notatki z życia klasy.


10.06.2008
Przed sekretariatem Gimnazjum zawisły tablice z projektem w języku angielskim o powstaniu wspólnoty sióstr urszulanek i św.Anieli Merici - założycielce Towarzystwa św.Urszuli. Tematy pięciu plakatów to: biografia św. Anieli Merici, pierwszy okres działalności Towarzystwa, opis wydarzeń historycznych we Włoszech tego okresu, geografia Bresci oraz sztuka renesansu. Projekt został przygotowany przez 12 uczennic naszego Gimnazjum pod kierownictwem p.Piotra Sołodyny.


11.06.2008
UWAGA-UWAGA!
Po raz pierwszy nie rozstrzygnęliśmy plebiscytu "Zdjęcie miesiąca"! Dwie fotografie uzyskały dokładnie taką samą ilość głosów, więc zarządzamy dogrywkę!
Albo zdjęcie z Martyną w układzie gimnastycznym albo fotka znad Adriatyku o wschodzie słońca - które zdjęcie zdobędzie miano "Zdjęcia maja"? Tego dowiemy się (mamy nadzieję) jutro! Na jedną z tych dwóch fotek głosujemy tylko dzisiaj, do północy. Do dzieła!


11.06.2008
Jutro o ósmej rano odbędzie się finał szkolnego konkursu z języka angielskiego MASTA. Trzy finalistki, Ola Zamorska (kl.1), Marysia Łuc (kl.2) i Magda Kasprzyk (kl.3), dotarły do quizu (ustnego) przeszedłszy uprzednio sześć etapów, w których pokonały około 50 koleżanek ze wszystkich klas.
Finał MASTY o ósmej, a o dziesiątej pokaz najnowszej części "Opowieści z Narnii. Książę Kaspian" w kinie Helios.


11.06.2008
Ostatni w tym roku szkolnym poranny apel fizyczny przedstawiał zagadnienie ultradźwięków oraz budowy Układu Słonecznego. Apel został przygotowany pod opieką p. Alicji Bobrańskiej-Kuś przez dziewczęta z kl. 2 i 3.
Zapraszamy do GALERIA/apele.

Na przerwie śniadaniowej odbył się skecz śniadaniowy klasy pierwszej pt. "Wyjdzie w praniu". Wystąpienie pierwszoklasistek zostało entuzjastycznie przyjęte przez publiczność z pozostałych klas oraz nauczycieli. (Zdjęcia w GALERII na wwwSU)


12.06.2008
Serdecznie zapraszamy do głosowania na "Fotografię Roku"! Wyboru dokonamy spośród "Zdjęć miesiąca", które wybieraliśmy w trakcie co miesięcznych plebiscytów "Foto miesiąca". Wszystkie propozycje możemy obejrzeć pod linkami z lewej strony - tam zamieszczono panel do głosowania. Jak pamiętamy, można oddać tylko jeden głos. Zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie!


12.06.2008
O godz. 8:00 w szkolnej auli odbył się finał konkursu języka angielskiego MASTA. Przez cały rok dziewczęta z naszej szkoły zmierzały się z siedmioma kolejnymi etapami sprawdzającymi ich znajomość kultury, gramatyki oraz inne umiejętności językowe. Poprzez te zmagania wyłonione zostały trzy finalistki: Ola Zamorska (kl. 1), Marysia Łuc (kl. 2) i Magda Kasprzyk (kl.3). W dzisiejszym Finale zdobywczynie największej ilości punktów odpowiadały na pytania w 4 rundach, w każdej miały do wyboru kategorie: kultura i historia, gramatyka, idiomy i przysłowia oraz multimedia.
Naszym wielkim zwycięzcą została Marysia Łuc z klasy drugiej! Na koniec roku zostaną jej wręczone nagrody, chociaż jedną z nich otrzymała już dzisiaj: sławę, satysfakcję oraz podziw swoich koleżanek:)
Zapraszamy do GALERIA/wystawy-konferencje.
Po konkursie cała szkoła udała się do kina Helios na projekcję filmu "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian".


12.06.2008
Teraz coś "na deser"! Na tę informację czekaliśmy już od dawna, a trzecioklasistki przygotowywały się na nią od trzech lat. Wyniki egzaminów, jakie dzisiaj otrzymaliśmy od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wykazały miażdżącą przewagę, jaką uzyskały nasze dziewczęta nad resztą miasta i województwa! Nasze uczennice w tym roku uzyskały z części matematyczno-przyrodniczej najlepszy wynik w historii naszej szkoły! Co więcej, nieformalnie dowiedzieliśmy się, że z części humanistycznej mamy najlepszy wynik w mieście! Dodajmy także, że po raz pierwszy mamy 100 punktów zdobyte przez jedną osobę, a jest nią Karolina Dzimira! Same rekordy :)

A teraz szczegóły:
część humanistyczna: śr. 43,5/50 - miasto 33,9/50 - województwo 30,4/50
w stosunku do poprzedniego roku: wzrost o 0,2 pkt.

część matematyczno-przyrodnicza: śr. 41,8/50 - miasto 31,4/50 - województwo 26,4/50
w stosunku do poprzedniego roku: wzrost o 5,1 pkt.

GRATULUJEMY NASZYM DZIEWCZĘTOM!


13.06.2008
Od początku roku szkolnego Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami za pośrednictwem naszego LOP-u zbierało pieniądze dla pokrzywdzonych zwierząt. Dziękujemy wszystkim, którzy już wzięli udział w akcji i zachęcamy do dalszego wpłacenia pieniędzy jeszcze w przyszłym tygodniu. Każda złotówka będzie się liczyć!


16.06.2008
13-15.06.08 Uczennice z Rady Samorządu Uczniowskiego pod opieką p.Piotra Sołodyny i s.Estery Grzegorek udały się do Krakowa na wymianę z samorządem Szkoły Podstawowej nr 159 Sióstr Urszulanek U. Rz. Dziewczęta zostały "ugoszczone" przez rodziców uczniów i uczennic z Krakowa, a nad całością czuwała s. Małgorzata Kloza, której serdecznie dziękujemy.
Zapraszamy do GALERIA/konferencje, gdzie opublikowaliśmy kilka zdjęć.


16.06.2008
Ostatni tydzień nauki w tym roku szkolnym rozpoczął Urszulański Dzień Sportu. Dziewczęta z Gimnazjum pod opieką p. Tomasza Hermana, organizatora Dnia, p. Doroty Witrykus p. Magdaleny Olbrich, i p. Piotra Sołodyny udały się na rejs po Odrze, by znaleźć dogodne miejsce na sportowe rozgrywki. Na miejscu uczennice musiały przejść przez 9 konkurencji, m. in. skakać przez skakankę na czas, rzucać piłkami do celu lub odbijać piłkę rakietką do ping ponga. Za każdą konkurencję otrzymywano odpowiednią liczbę punktów. Po podliczeniu okazało się, że najbardziej wysportowaną Urszulanką Gimnazjum jest Dominika Plichta (kl.3)! Otrzymała ona zestaw energetyczny, niezbędny dla każdego sportowca...
Zapraszamy do GALERIA/inne!


17.06.2008
Drugi dzień ostatniego tygodnia roku szkolnego upłynął z wychowawcami klas. Pierwszoklasistki wraz z p. Dorotą Witrykus, wspomagane przez p. Alicję Dubaj, udały się do Hali Stulecia na wystawę o starożytnym Egipcie, drugoklasistki pod opieką p. Magdaleny Olbrich i p. Wandy Strońskiej spędziły czas w ciszy parku japońskiego, a trzecioklasistki skupiły się na uroczystości pożegnania ze szkołą, próbując przedstawienie i układając harmonogram uroczystości.
Tymczasem otrzymujemy od drugoklasistek fotografie z mini-wycieczki do ogrodu japońskiego; dziękujemy im za przesyłkę i publikujemy materiały w KLASY/druga. Również trochę świeżych informacji z życia klasy trzeciej (notki) znajdziemy w KLASA/trzecia. Zapraszamy!


18.06.2008
O 17:00 w auli odbyło się pożegnanie klasy trzeciej. Wieczór rozpoczęła seria scenek, w których trzecioklasistki przedstawiły wspomnienia z życia klasy. Następnie Karolina Dzimira w imieniu swoich koleżanek podziękowała swojej wychowawczyni - Siostrze Esterze Grzegorek, Gronu Pedagogicznemu, rodzicom oraz dziewczętom z klasy drugiej za wspólnie przeżyty czas, wsparci, życzliwość i trud związany z przekazywaniem wiedzy i wartości. Natomiast drugoklasistki odwdzięczyły się wręczając starszym koleżankom koszulki z tarczą szkoły i pseudonimami. Spotkanie zakończył wspólny poczęstunek.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


20.06.2008
Oto nadszedł ostatni dzień roku szkolnego! O 9:00 spotkaliśmy się w szkolnym kościele, by rozpocząć uroczyste zakończenie roku szkolnego Mszą Świętą. Eucharystii przewodniczył ks. Piotr Wawrzynek, nasz szkolny duszpasterz. Następnie przeszliśmy do auli szkolnej, gdzie osoby prowadzące uroczystość - Karolina Dzimira i Gabriela Pietraszkiewicz - przywitały Siostrę Przełożoną Marię Jaworską, Siostrę Dyrektor Esterę Grzegorek, Księdza Piotra Wawrzynka, Grono Pedagogiczne, rodziców oraz uczennice. Dziewczęta "oddały głos" s. Estera Grzegorek, która podsumowała rok szkolny przedstawiając wyniki trzecioklasistek w ostatnim egzaminie gimnazjalnym oraz prezentując osiągnięcia poszczególnych uczennic. Pożegnała również odchodzące nauczycielki: p. Wandę Strońską oraz p. Bogusławę Przewłokę, a kilku nauczycieli uhonorowała nagrodą dyrektora "za sumienne wypełnianie obowiązków oraz aktywne uczestnictwo w realizacji zadań dydaktyczno – wychowawczych szkoły".
Nagrodzone zostały także dziewczęta wchodzące w skład Rady Samorządu Uczniowskiego oraz członkini poszczególnych sekcji. Docenione zostało też poświęcenie p. Piotra Sołodyny, który przez cały rok czuwał nad pracą SU.
Kolejną częścią uroczystości było zaprezentowanie Zdjęcia Roku. Przez cały rok odbywał się plebiscyt na Zdjęcie Miesiąca - spośród nich zostało wybrane jedno, uznane za najlepsze.
Tegoroczną Ligę Klas wygrała klasa trzecia, pokonując pozostałe klasy różnicą ponad półtora tysiąca punktów (na ok. 7 tyś., które zdobyła kl.3). Dodajmy, że trzecioklasistki tryumfują po raz trzeci z rzędu!
Podczas uroczystości został rozstrzygnięty także plebiscyt na Urszulankę Roku - osobę, która powinna być wzorem dla pozostałych uczennic, ukazywać idealną postawę zarówno jako uczennica, koleżanka i osoba wierząca. W tym roku wyróżnienie otrzymała Karolina Dzimira (kl.3), która jest również Weteranem SU. Oznacza to, że sumiennie i owocnie pracowała w Samorządzie Uczniowskim przez wszystkie trzy lata nauki w Gimnazjum Urszulańskim. Karolina z rąk Siostry Przełożonej otrzymała krzyżyk z wygrawerowanym serviam oraz list gratulacyjny.
Radosnym, lecz zarazem smutnym, momentem uroczystości było pożegnanie s.Marii Jaworskiej, przełożonej wrocławskich sióstr urszulanek. Radosnym - jesteśmy dumni, że s. Maria została powołana, aby piastować funkcję przełożonej prowincjalnej polskiej prowincji zakonu sióstr urszulanek; inaczej mówiąc - s.Maria od września będzie najważniejszą siostra urszulanką w Polsce! Smutnym natomiast, ponieważ przez te ostatnie lata nasze Gimnazjum bardzo zżyło się z Siostrą, która była dla nas wielkim wsparciem przy wielu okazjach. (->wwwSU/DZIĘKUJEMY/2006)
Kiedy i nauczyciele i uczennice podziękowali s. Marii przyszedł czas na rozdanie świadectw. Dziewczęta z wybitnymi osiągnięciami zostały wywołane jako pierwsze, by oprócz świadectw odebrać nagrody wręczane przez wychowawczynie klas.
Swoją chwilę mieli także nauczyciele, którzy wręczyli uczennicom indywidualne nagrody. Między innymi nagrodzono finalistów i zwyciężczynię wieloetapowego konkursu języka angielskiego "MASTA" (zwyciężyła Marysia Łuc).
Uczennice złożyły również podziękowania Gronu Pedagogicznemu za ciężką pracę i poświęcenie. Każda klasa uhonorowała nauczycieli kwieciem. Na tym zakończyła się uroczystość.
Życzymy wszystkim udanego odpoczynku, który pomoże zyskać siłę oraz ochotę do pokonywania swoich słabości.


20.06.2008
Zapraszamy do czytania i oglądania! Najpierw pójdźmy do GALERIA/uroczystości, gdzie dodaliśmy fotorelecję z wczorajszej uroczystości zakończenia roku szkolnego. Następnie koniecznie zaglądamy do "Urszulanka Roku", gdzie opublikowaliśmy profil naszej Urszulanki Roku - Karoliny Dzimiry (ciekawa prezentacja fotograficzna). Karolina Dzimira pojawia się po raz drugi na wwwSU - w WETERANI nasza seniorPrzewodnicząca SU otrzymuje poczesne miejsce obok Oli Cupiał, ubiegłorocznego weterana samorządowego. Tam także ciekawa prezentacja fotograficzna! Można również zajrzeć na wwwENGLISH/news/league i dowiedzieć się, kto wygrał angielską "ligę teścikową" - rywalizacja była imponująca!
Zapraszamy!


21.06.2008
Czerwiec w naszej szkole był bardzo krótki, jednakże niebywale obfity w wydarzenia. Osiem z nich prezentujemy w Biuletynie Informacyjnym Gimnazjum. Nowy biuletyn do obejrzenia w "BIG" - zapraszamy!

Informacja ważna dla naszych nowych pierwszoklasistek - w "dokumenty" opublikowaliśmy listę podręczników dla klasy pierwszej obowiązującą w roku szkolnym 2008/2009. W drugiej części tabeli można również dowiedzieć się, jakie lektury będą obowiązywać w klasie pierwszej, w razie gdyby ktoś nie wiedział, po jakie książki sięgnąć podczas wakacji.


22.06.2008
Zbieramy wszystkie pozostałości 2007-2008 i publikujemy! A więc:
w GALERIA/inne fotorelacje z prac kółka historycznego
w GALERIA/konferencje fotorelacja z II Przeglądu Kultury Światowej
w "osiągnięcia szkoły" certyfikat Kasi Chrobot z języka francuskiego (DELF A2)
Zachęcamy do zaglądnięcia do "nowości" :)


23.06.2008
Kończymy nadawanie na AKTUALNOŚCIACH w roku szkolnym 2007/2008. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzają nasze strony internetowe i interesują się wydarzeniami w naszej Szkole. Powrócimy już pod koniec sierpnia i choć jeszcze pewnie będą wakacje, my już myślami będziemy w nowym roku szkolnym. Teraz natomiast życzymy wszystkim naszym czytelnikom słonecznych wakacji i bezpiecznego wypoczynku na wszystkich długościach i szerokościach geograficznych! Bądźcie zdrowi!

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!