Aktualności Dziennik Elektroniczny Terminarz Klasy Galeria fotografii Strona SU Per Aspera Ad Astra  
Strona główna
Szkoła  to  MY!
Sami o sobie
F.A.Q.
Nasze zakątki
Historia szkoły
Nasze czasopisma
BIG
Osiągnięcia szkoły

Sekretariat
Grono pedagogiczne
Rada rodziców
Godziny lekcyjne
Rekrutacja
Dokumenty
Linki
Kontakt

Urszulanka Roku
Lekcje muzealne

10 lat Gimnazjum
Archiwum
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
2007
2006
2005
2004
2003

01.06.2009
Czy z okazji tego, że dzisiaj mamy dzień dziecka, czy też całkowicie zasłużenie klasy pierwsza i trzecia dzisiaj wyjechały na trzydniowy i tygodniowy wypoczynek. Od poniedziałku do środy pierwszaki będą gościć w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, natomiast ich starsze koleżanki (kl.3) wrócą dopiero w następny wtorek ze słonecznej Italii. Życzymy dobrej zabawy i wielu przeżyć!


02.06.2009
Miesiąc maj obfitował w bardzo ciekawe wydarzenia - rzadko się zdarza, by trzeba było przebierać w nich komponując Biuletyn Informacyjny Gimnazjum. Tak było tym razem. Wydarzenia majowe w telegraficznym skrócie zobaczymy w przedostatnim w tym roku BIG-u, oczywiście w "BIG" - zapraszamy!


03.06.2009
Podczas gdy pierwszoklasistki kończą dzisiaj swoją trzydniową wycieczkę szkolną, a trzecioklasistki na dobre się rozkręcają w słonecznej Italii, swoją przygodę w Krakowie i okolicach rozpoczynają drugoklasistki. Ich wyjazd potrwa do piątku.


05.06.2009
Kończą się powoli klasowe wycieczki - dziś wróciły drugoklasistki z Krakowa. Już niedługo spodziewajmy się ciekawych relacji w wydarzeniach i galeriach na ich klasowych podstronach.


06.06.2009
Jako pierwsze prezentujemy zdjęcia z wycieczki klasy drugiej. Drugoklasistki wyjechały w okolice Krakowa w środę, a wróciły w piątek. Wśród wielu atrakcji dziewczęta odwiedziły kopalnię soli w Wieliczce, Ojcowski Park Narodowy (Ojców i Pieskową Skałę) oraz oczywiście zamek i katedrę na Wawelu. Zapraszamy do GALERIA/inne.


09.06.2009
Roksana Kałużna (kl. 2) 5. czerwca wzięła udział w ostatnim etapie konkursu o Rosji " Białe noce". Uzyskała tytuł finalistki, za co jej gratulujemy.

Dziś, wraz z przyjazdem trzecioklasistek z Włoch nastąpił koniec wycieczek klasowych 2008/2009. Czekamy, oczywiście, na kolejne relacje - zarówno notki, jak i zdjęcia.


10.06.2009
Mimo, że wakacje coraz bliżej, nie zwalniamy wcale tempa, więc nadal jest ciekawie. Dzień językowy, jaki dzisiaj obchodziliśmy, rozpoczął się prezentacją na temat bajek braci Grimm, bo taki temat przewodni wybrały grupy niemiecka i francuska. Później przyszła kolej na pracę w grupach, których zadaniem było ułożyć dalszy, nowocześniejszy ciąg znanych wszystkim z dzieciństwa bajek. Po tej wyśmienitej zabawie obejrzeliśmy "Kopciuszka" po niemiecku i francusku, w wykonaniu uczennic z klasy drugiej. Przyjemnym punktem dnia było także wręczenie dyplomów laureatkom konkursu języka francuskiego : Dominice Chmielewskiej, Balbinie Skolasińskiej i Magdzie Kazienko (kl. 3). Zapraszamy do GALERIA/inne!
Ostatnią częścią dnia był finał konkursu języka angielskiego MASTA, prowadzony przez Judytę Rut, Olę Wróblewką (kl. 3) i Anię Łukaszczuk (kl. 2). Spośród trzech finalistek, czyli Dominiki Chmielewskiej (kl. 3), Oli Zamorskiej i Dominiki Dutkowiak (kl. 2) mistrzem w tegorocznym starciu okazała się pierwsza z wymienionych uczennic, Dominika Chmielewska - gorąco jej gratulujemy! Zapraszamy do GALERIA/projekty.

Po zakończeniu dnia językowego drugoklasistki biorące udział w projekcie "Poznaj swój Dolny Śląsk - ludzie i zdarzenia" (Magda Gorczyca, Karolina Gaworska, Ania Łukaszczuk, Ada sokół, Iga Piekarczyk, Agnieszka Owczarek oraz Dominika Dutkowiak) udały się do Liceum nr 4 pod opieką koordynatorki projektu, p. Elżbiety Skotnickiej, na podsumowanie pracy i wręczenie nagród. O wszystkich inicjatywach dziewcząt związanych z poznawaniem kabaretu "Elita" i "Studia 202" - bo taki właśnie temat realizowały uczennice - przeczytamy już niebawem w najnowszym numerze szkolnej gazetki.


10.06.2009
MAMY WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2009!
NASZE DZIEWCZĘTA TRADYCYJNIE JUŻ OSIĄGAJĄ NIESAMOWITE WYNIKI, TAK SAMO BYŁO I W TYM ROKU. OTO SZCZEGÓŁY (max. 50 pkt):

część humanistyczna - szk: 44,3 / miasto: 34,3 / woj: 31,1
część matematyczno-przyrodnicza - szk: 40,8 / miasto: 30,0 / woj: 25,2
język angielski - szk: 45,5 / miasto: nie podano / woj: nie podano
język niemiecki - szk: 42,0 / miasto: nie podano / woj: nie podano

Gratulacje!


11.06.2009
Uroczystość Bożego Ciała jest obchodzona w naszej szkole w szczególny sposób. Stało się już tradycją, ze wówczas spotykamy się wszyscy skoro świt w kościele świętej Klary na Eucharystii, razem z nauczycielami, siostrami, rodzicami i uczennicami liceum. Tak stało się i dzisiaj. Po zakończeniu Mszy Świętej przeszliśmy pod kościół p.w. Świętego Krzyża, by uczestniczyć w uroczystej procesji ulicami miasta, która zakończyła się pod murami katedry. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


14.06.2009
Sesja robocza Rady Samorządu Uczniowskiego w Bardzie Śląskim przeszła już do historii. Trwała od piątku (12 maja) do niedzieli (14 maja). Jak co roku, naszym celem było zaplanowanie imprez na kolejny rok szkolny, dlatego też wyjechała niemal cała RSU oraz Basia Szczotka z klasy pierwszej. Nad wszystkim czuwali Siostra Dyrektor - s. Estera Grzegorek z Opiekunem RSU, p. Piotrem Sołodyną. Plan dnia był po brzegi wypełniony: obradami, posiłkami, sportem, rekreacją, modlitwą i twórczą pracą. Potwierdziła się znów znana prawda, że zupki chińskie, ciasteczka i chipsy są najlepszym paliwem dla umysłu, odkryto również nowy mechanizm - wstawanie przed wschodem słońca nie wpływa ujemnie na kreatywność, wręcz przeciwnie! Dziękujemy Siostrom Urszulankom z Barda, które ugościły nas niezwykle miło, i bez których smacznych posiłków ten wyjazd zapewne nie obrodziłby w owocne pomysły.


15.06.2009
Urszulanki piłki nie parzą, więc sport jest nieodłączną częścią ich szkolnej egzystencji. Na przykład taki coroczny Dzień Sportu - łączy wyśmienitą zabawę ze zdrową rywalizacją oraz podnosi pułap sprawności fizycznej. Tak było właśnie dzisiaj - trzy klasowe drużyny zmierzyły się przy siatce oraz pod koszem. Wynik starć był dla obu dziedzin inny - w pierwszej prym wiodła klasa druga, natomiast w kolejnej zwyciężyła trzecia. Zapraszamy do GALERIA/inne.


15.06.2009
Ponad czterdzieści zdjęć w fotorelacjach z wycieczek szkolnych klasy pierwszej (Jura Krakowsko-Częstochowska) i trzeciej (Włochy) odnajdziemy w GALERIA/inne.
Zapraszamy również do KLASY, do domeny klasy pierwszej i trzeciej, gdzie dodaliśmy informacje nadesłane nam przez dziewczęta: notki oraz fotografie.


16.06.2009
Nasze Gimnazjum ma ten szczególny przywilej, że jego uczennice mogą być bierzmowane w szkole. Okres trzyletnich przygotowań pod okiem s. Rut Kowalczyk i ks. Piotra Wawrzynka zakończył się dzisiejszą uroczystością, podczas której arcybiskup wrocławski Jego Ekscelencja Ksiądz Marian Gołębiewski udzielił trzecioklasistkom sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Tego zaszczytu u boku starszych koleżanek dostąpiła również Iga Piekarczyk z klasy drugiej. Niezastąpioną pomocą okazała się po raz kolejny Gosia Poznańska, która wyręczyła dziewczęta z sekcji muzycznej, grając na gitarze podczas Mszy Świętej. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


17.06.2009
Jutro nadejdzie koniec roku szkolnego, więc pora na pożegnania. Dziś o 17:00 w auli szkolnej klasa trzecia, w obecności rodziców, nauczycieli i starszych koleżanek, po raz ostatni przedstawiła owoce wspólnej pracy, czyli przedstawienie pt. "Igraszki z diabłem". Po nim przyszedł czas na podziękowania - Wychowawczyni, czyli s. Rut Kowalczyk, nauczycielom, dyrekcji i koleżankom. W imieniu rodziców zabrała głos p. Adriana Pietraszkiewicz, która podziękowała wszystkim, dzięki którym dziewczęta mogły przez trzy lata kształcić się i wychowywać w miłej atmosferze. Trzecioklasistki pozostawiły po sobie pamiątkę - tablo ze zdjęciami, które od przyszłego roku zawiśnie na korytarzu szkolnym. Zapraszamy do GALERIA/uroczystości.


18.06.2009
Nadszedł wreszcie. Wyczekiwany przez wszystkich czas odpoczynku, oczywiście! O godzinie 9:00 odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym Eucharystia, na której miała miejsce ceremonia włączenia Kai Maleszko w poczet chorążanek, a Magdy Putyry i Basi Szczotki (wszystkie z kl. 1) w poczet przybocznych. Natomiast Ania Łukaszczuk (kl. 2) i Marta Golinska (kl. 1) zostały włączone do grona ministrantek.
Po zakończeniu Mszy Świętej, tradycyjnie udaliśmy się do auli. I tu nie mogło zabraknąć pocztu sztandarowego, który towarzyszył odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego. Wystąpił szkolny chór Seriozo-Giocozo, po którym głos zabrała Siostra Dyrektor - s. Estera Grzegorek, dokonując krótkiego podsumowania całorocznej pracy. Siostra wręczyła również przyznano przez specjalną komisję nagrodę dyrektora p. Joannie Otlewskiej, p. Dorocie Witrykus, p. Alicji Dubaj, p. Magdalenie Olbrich, p. Małgorzacie Wróblewskiej, p. Elżbiecie Skotnickiej oraz p. Piotrowi Sołodynie. Uroczyście pożegnano obecną na sali s. Rut Kowalczyk, która opuści niebawem wrocławski klasztor i nasze Gimnazjum. Następnie podziękowano Radzie Samorządu Uczniowskiego, jej Opiekunowi, p. Piotrowi Sołodynie, oraz członkiniom Sekcji SU, a także prowadzącej szkolny chór p. Monice Tropper. Wylosowano nagrodę spośród osób przysyłających propozycje na zdjęcie miesiąca - ulubieńcem fortuny był p. Pior Sołodyna, który otrzymał w nagrodę Wielki Atlas Świata. Następnie p. Piotr Sołodyna ogłosił zwycięzców Ligi Klas i zaprosił po odbiór nagród klasę trzecią.
Gorącą chwilą było odczytanie nazwiska Urszulanki Roku 2008/2009 przez Siostrę Przełożoną - s. Marię Annę Gargasz. Urszulanką Roku 2009 głosami uczennic i nauczycieli została wybrana Kinga Przymuszała z klasy trzeciej! Gratulujemy, gdyż jest to najwyższe wyróżnienie, jakie może otrzymać uczennica naszej szkoły.
Wreszcie nastąpił najbardziej wyczekiwany przez wszystkich moment wręczenia świadectw. Okazało się, że aż 22 spośród 83 uczennic otrzymało biało-czerwone paski! Później wręczano inne nagrody i dyplomy - za lekcje muzealne, konkurs "2Masta", Ligę Teścikową z języka angielskiego, projekt "Poznaj swój Dolny Śląsk" i czynny udział w kółkach: teatralnym, naukowym, dziennikarskim orz Lidze Ochrony Przyrody. Na zakończenie uroczystości uczennice podziękowały nauczycielom za ich trud, a przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Ania Łukaszczuk, Siostra Przełożona i Siostra Dyrektor złożyły wszystkim życzenia wspaniałego wypoczynku, a rok szkolny 2008/2009 został uznany za zamknięty.
Zapraszamy do GALERIA/uroczystości!

Zapraszamy również do "Urszulanka Roku", gdzie zamieściliśmy profil Kingi. Oprócz notki na jej temat będziemy mogli wejść do mini galerii fotografii z Urszulanką Roku 2009, zebranych z trzech lat. Bardzo ciekawy materiał!


19.06.2009
Wakacje rozpoczęte! Grupa uczennic pod opieka p. Piotra Sołodyny oraz p. Magdaleny Olbrich postanowiła spędzić pierwsze trzy dni tego sielankowego czasu w pięknym, zewsząd otoczonym wzniesieniami, które porastają lasy, miejscu. Jest to Bardo Śląskie, tradycyjnie wybierane na cel naszych wyjazdów. Tegoroczny wakacyjny wypad całkowicie przeznaczyliśmy na rekreację - piesze wycieczki, turniej "Scrabbli", sportowe gry - te konwencjonalne, i te nieco mniej, ognisko. Zapraszamy do GALERIA/inne!


20.06.2009
Dopiero co skończyliśmy rok szkolny, a rekrutacja na nowy rok powoli dobiega już końca. Kształtuje się nowa klasa pierwsza, którą powitamy we wrześniu w progach naszego Gimnazjum. Zapraszamy do "dokumenty", gdzie opublikowaliśmy tytuły podręczników, które przyszłe pierwszoklasistki będą miały obowiązek posiadać na swoim szkolnym uposażeniu. A niedługo już pierwsze przymiarki nowych mundurków!


21.06.2009
Ostatnie notatki i fotografie trafiają na KLASY - tradycyjnie już informacje nadsyłają nam pierwszoklasistki i trzecioklasistki. Dziękujemy za rok bardzo owocnej współpracy! Na marginesie warto dodać, że trzecioklasistki pobiły nieoficjalny rekord w ilości opublikowanych notek - aż 128 w ciągu roku. Informacje z życia ich klasy sporządzała Kinga Przymuszała. Dobra robota!


22.06.2009
Udało nam się znaleźć zbiorcze wyniki egzaminu gimnazjalnego na stronie OKE, a tam dane województwa i miasta dotyczące części językowych. Uzupełniamy więc dane:
Część językowa - j.angielski:
Uczennice klasy trzeciej Gimnazjum Sióstr Urszulanek uzyskały średnią 45,5 pkt (na 50).
Uczniowie we Wrocławiu uzyskali średnią 35,4 pkt (na 50).
Uczniowie w dolnośląskiem uzyskali średnią 31,0 pkt (na 50).
Część językowa - j.niemiecki:
Uczennice klasy trzeciej Gimnazjum Sióstr Urszulanek uzyskały średnią 42,0 pkt (na 50).
Uczniowie we Wrocławiu uzyskali średnią 35,2 pkt (na 50).
Uczniowie w dolnośląskiem uzyskali średnią 32,5 pkt (na 50).

Wszystkie wyniki w "osiągnięcia szkoły". Tam publikujemy także kilka dyplomów, które nasze dziewczęta otrzymały za osiągnięcia, których dokonały. Zapraszamy wiec do "osiągnięcia szkoły", aby zapoznać się najnowszymi wiadomościami.


23.06.2009
Pierwszy kontakt z koleżankami z klasy przyszłe pierwszoklasistki mają już za sobą przy okazji "zdejmowania" z nich miar na nowe mundurki.
Przypominamy, że wykaz podręczników można znaleźć w linku "dokumenty", a testy kompetencji językowych odbędą się 31. sierpnia:
o godz. 12.00 z języka niemieckiego
o godz. 13.15 z języka angielskiego.

serwis prowadzi Emilia Janas
(Sekcja Informacyjna SU)
Foto Roku
Wybieramy Zdjęcie Roku 2012!
kliknij, aby powiększyć   1
kliknij, aby powiększyć   2
kliknij, aby powiększyć   3
kliknij, aby powiększyć   4
kliknij, aby powiększyć   5
kliknij, aby powiększyć   6
kliknij, aby powiększyć   7
kliknij, aby powiększyć   8
kliknij, aby powiększyć   9
Zobacz wyniki
Głosujemy do 25.06.12!